Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) bepken válasza Mika1227 (#4200) üzenetére


bepken
veterán

ha jól látom, szintén debreceni vagy :) van itt olyan üzlet, ahova érdemes lehet bemenni? (Piac utcán tudok egy üzletről, illetve felénk a Doberdó ABC melletti dohányboltban szokott lenni pipa) - vagy online rendeljem inkább a normálisabb webshopok valamelyikéből?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4202) Mika1227 válasza bepken (#4201) üzenetére


Mika1227
őstag

Én a pipámat itt [link] vettem pár éve, a többi dolgot rendeltem. [link] [link]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4203) bepken válasza Mika1227 (#4202) üzenetére


bepken
veterán

jaja ez az, amire gondoltam. akkor hétfőn szerintem be is megyek :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4204) bepken


bepken
veterán

az 55 centis Topmark lett végül, illetve vettem mellé egy HC Black mikro nevezetű phunnel kerámiát, a többi egyelőre gyári tartozék.

kezdésnek kétalmás shiazo-t vettünk, összerázás után vártunk 2 órát, aztán megtörtént az első tömés. mivel ugye coco szén begyújtására nincs sajnos lehetőség, így 2 db öngyulladós 35mm méretű Three Kings szén került rá, szélére csúsztatva (illetve páncél fólia helyett sima alufólia 4be hajtva)

nagyon nehezen indult meg, valószínűleg rosszul lyukasztottam a fóliát, mert a szén átmozgatását követően megindult (lehet, hogy nem lyukadt át mindenhol az összes réteg) - ezt követően szépen jött belőle úgy 1 órán keresztül...ez igazából most igazából jól is jött ki, mert eléggé későn kezdtünk neki :)

szétszedve a pipát jött a kis para része, hogy valamit mégse csináltam jól, mivel a kerámia belső része fullosan, az alatta lévő tömítés mérsékelten ugyan, de tele volt hamuval....hamu ugyebár a kókusz szénnel is lesz, tehát szerintem kizárható. lyukasztásom talán tényleg rosszabbul sikerült elsőre, de ott is inkább arról van szó, hogy nem lyukadt néhol teljesen át, ahogy összehajtottam - természetesen közepén nem lett lyukasztva.
azonban! ennek a phunnel kerámiának a középső része nem nyúlik annyira fel, mint pl egy El Nefes kerámiának (bár ott is változó igazából)

fentiekből adódik a kérdés, hogy mit kell legközelebb máshogy csinálni? igazából abban se voltam biztos, meddig tömhetem kaviccsal... nagyjából a középső rész magasságáig tömtem (lehet emiatt nem volt olyan intenzív)

vagy lehet, hogy vettem egy rossz (konstrukció szinten) phunnelt? :DDD

megköszönök bármilyen tippet :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4205) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Sziasztok, nagyobb, klasszikus (bronz?) pipára van javaslat? A viszonyítási pont a Baráti Kávézó 2 pipái :DDD 90 centi, masszív, semmi flanc, csak jó tömör füst. Tartozékok vannak, nem ma kezdtem az ipart, de meglepően nehéz hasonlót is találni, de beszereznék egyet, mert a mostani Aladin meglepően jól tartja magát (kb. 7 éves), de azért az 52cm nem ugyanolyan, és csaj a sorja tartja egyben, mert minden forrasztás szétjött már ;]

(#4206) Mika1227 válasza Alan[HUN] (#4205) üzenetére


Mika1227
őstag

Hali! Ezek elég jónak tűnnek! [link]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4207) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Barátnőm eltörte a mya mx 4000 nek az üvegét. Vettem hozzá üveget viszont rá kellene ragasztanom az adaptert az üvegre. Valakinek van valamilyen ötlete milyen ragasztóval kellene rátennem? Valamilyen szilikonos üveg ragasztóval? Csináltatok már ilyet?

(#4208) Latsza válasza uszid94 (#4207) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hali,

Nem csináltam még ilyet. Akvarisztikai boltban esetleg üvegragasztó megteszi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.