Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yodamastah

    őstag

    válasz DigitXT #19399 üzenetére

    Havernál volt teszten, véletlenül összefutottunk. Felajánlotta hogy próbáljam ki. Motort cseréltünk.

    265 kiló a BMW, Xmax (179kg teletankolva) után nehéz mint a sár. Már állóhelyzetben is érezni, nem olyan alacsony a súlypont mint egy klasszikus robogón. Az egész motor nagyon feszes és merev. Semmi nyúlás, nyeklés. Nem csoda hiszen a robogó nagy része egy bazi nagy akku :D Induláskor iszonyat tol. Nincs az a késlekedés mint a variós robogónál, elcsavarod a gázt, azonnal meglódul. Dynamic módba volt rakva, itt maximális a teljesítmény, de elcsukott gáznál visszatölt durván, olyan mintha húznád kicsit a féket. Olyan 5-6 sec lehet a 0-100. De még gyorsabbnak tűnik, mivel gázra azonnal indul, nincs késés. 100 felett elkezd lassulni, és 120 felett letilt (ez utóbbit nem próbáltam ki) Ez kicsit gáz, mert 47 lóerős, simán tudna menni 170-180al. A motor is elég stabil a nagyobb tempóhoz. Egy bizonyos sebesség felett gondolom leszabályoz. Lehet mert lemerülne 30km alatt :D

    Futómű meglepően jó. Az úthibákat jól veszi, alig érezni ütést, mindeközben mellettem gurulva az Xmaxot rendese megdobták a nagyobb huplik. Mondjuk lehet az a 90 kiló súlytöbblet sokat segített ebben :) De a futómű csillapítás rendben volt, komolyabb motoréra emlékeztet.

    Könnyű vezetni, és pár perc megszokni a villanymotor feelinget. Ami fura hogy nem fordul. Stabil amikor ledöntöd, de olyan csopperesen széles íven fordulna. Próbáltam ide oda döntögetni, nagyon érezni a súlyát, nehézkesen vált irányt. Fékek furcsán voltak szarok. Amikor ráhúzol érezni hogy hirtelen harap, de nem lassul kellően a motor. Nyilván a súly miatt van ez is.

    Csomagtartó 1 sisak. Hatótáv 100km. 265 kiló. 4.5 millió ft. Tök értelmetlennek tűnő úri mulatság ez, de nagyon futurisztikus élmény volt. Ja és a motor hulla csendes, halk nyivákolást hallani csak. Váci úton a kocsi közt kacsázva azért kicsit fostam a szinte teljesen zajtalan motoron :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés