Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) Grillo


Grillo
senior tag

Na, szétkaptam a burkolatot, letakarítottam a szmötyit. Most összerakom, gurulok egy lájtosat, aztán meglátjuk, honnan szivárog az olaj.

(#12202) Debilon


Debilon
addikt

nemrég értem haza, csavarogtam egy cirka 150 km-es karikát

karika

3,85 L/100 km lett az utolsó tankolás, hogy ezekben a hűvösebb időkben gurultam 3x, de legrövidebb kör is 50-60 km volt :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12203) Grillo


Grillo
senior tag

Na, szépen gurultam egy 10 percet, faszán veszi a fordulatot, fékez, dudál, mikellmég?

De 5 perc múlva ott volt a folt alatta. Mondjuk mintha benzin lenne inkább, majd holnap, ha nem zuhog, szétbontom.

(#12204) pjohnny


pjohnny
csendes tag

Én az r17-től vettem a gumikat (Michelin City Grip), már fel is rakattam, holnap reggel pedig gurulok munkába vele. Aztán megy a szervizbe, haza autóval jövök. Ma bejárattam kicsit(magam is) hogy ne hajnalban bénázzak. Gumikra visszatérve: ha valaki olcsó használtat keres, van egy első 110/90 13, meg egy hátsó 130/70 12 ContiTwist jelképes áron vihető.

(#12205) üszök


üszök
őstag

Én is mentem 150 kilométert,be öltöztem rendesen folyt is a víz rólam olyan melegem volt.

Jövő hétfőtől lesznek a Lidl-ben motoros cuccok. Egy vese védőt veszek kipróbálom.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12206) csongi válasza Attilaro (#12199) üzenetére


csongi
Topikgazda

Ha nem változik a teljes átmérő, vagy a változással rendesen elfér, nem ér bele a deknibe vagy a műanyagokba lehet váltani, de a gumi minősége is fontos. Azért ne válts hogy egy gyengébb minőségű szélesebb gumid legyen. Akkor inkább keskenyebb de minőségi.
Olyan helyen szereltess ahol meg is forgatják a kereket, gépbe.
A kis kerekeknél kevesen forgatják össze úgy, hogy a felni ütését kompenzálja valamelyest a gumi kiegyensúlyozatlansága.

(#12207) Debilon válasza üszök (#12205) üzenetére


Debilon
addikt

néhol akkor oldalszél volt, hogy keményen neki kellett támaszkodni, és füldugót is kell vennem, elég zajos volt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12208) üszök válasza Debilon (#12207) üzenetére


üszök
őstag

Ezt én is tapasztaltam,pedig tuti nem 1 környéken motoroztunk. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12209) Hauptmann válasza üszök (#12205) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mi lesz akcióban? Ránéztem a Lidl oldalára, de ott nem találtam még semmi infót.

(#12210) Bogyó bá' válasza Hauptmann (#12209) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyakorlatilag semmi... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12211) üszök válasza Bogyó bá' (#12210) üzenetére


üszök
őstag

Én egy vesevédőt kipróbálok,a többi nem nagy ajánlat. A sisakot most akarom eladni mert nagy a fejemre amit a tavalyi akcióban vettem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12212) Grillo


Grillo
senior tag

Aldiban is csak sisak lesz.

(#12213) Attilaro válasza csongi (#12206) üzenetére


Attilaro
csendes tag

Szia,

A Nexus 500nak 160/60r14 a gyári mérete. Viszont csak addig voltam meglepődve, amíg meg nem láttam az árakat... egy 150es sokkal olcsóbb, így nem csoda, hogy egy 10éves motorra nem vette meg az előző tulaj a gyári méretet. Sajnos összehasonlítási alapom nincs. Lehet meg kéne fordítanom a kérdést, hogy ez a keskenyebb kerék hogyan "torzítja" el a motor viselkedését. Amit néztem gumiban az a Michelin POWER PURE SC. Gumin féken nem spórolok, pláne mert a párom is szeret velem jönni.

(#12214) csongi válasza Attilaro (#12213) üzenetére


csongi
Topikgazda

Én nem váltanék. Az a gyári szélesség azzal felülettel stabilabbá teszi. A keskenyebb gumit könnyebb kimozdítani, mivel kicsi a kerék, és nagy a a motor jobba z ha szélesebb. Főleg két személynél.
A michelin jó választás. Nekem nagyon bejött a City Gripp.

(#12215) vaksi8 válasza Bogyó bá' (#12210) üzenetére


vaksi8
senior tag

Kár érte :((( Ha jól emlékszem tavaly volt bluetooth-os sisakbeszélő nagyon jó áron, ezt vártam, hogy legyen idén is.....

(#12216) Bogyó bá' válasza vaksi8 (#12215) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

+1 Pont azt vártam én is, de nagyon.... :(((

(#12217) kcsa: igenis szenvedünk, mert hazai boltból, azonnal, 3 év garival mégis más lett volna.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12217) kcsa válasza vaksi8 (#12215) üzenetére


kcsa
veterán

Ne szenvedjetek már ennyit azzal a k.va BT headsettel, itt van ugyanaz kínából. :P

(#12218) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Motorozz. hu-n volt 2db eladó 20gurigárt,1nap alatt eladta. Amikor meg lehet kapni akkor meg senkinek sem kell.. Hüle vevő.. :F

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#12219) pjohnny válasza kcsa (#12217) üzenetére


pjohnny
csendes tag

És használt már ilyet valaki? Én néztem a Caberg honlapján, 17-18e Ft körül volt talán? (ha jól emlékszem)

(#12220) kcsa válasza pjohnny (#12219) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem ilyenem van, illetve ugyanezt árulta Lidl is tavaly. Caberg saját BT headsete nem 17-18k, hanem dupla-tripla ár inkább. Legalábbis egy-két éve, azóta nem néztem :)

És a vélemények sem voltak túl jók róla, úgyhogy letettem a gyáriról.

szerk.: 100€ a mostani ára, első oldalon amit találtam. Aztán lehet olcsóbb is, de gondolom nem fele ;)

[ Szerkesztve ]

(#12221) Burt1793


Burt1793
veterán

Üdv mindenkinek!

Ki mikor kezdi a robogózást menetrendszerűen?
Tegnap és ma (ma kétszer is, összesen 160 km volt) robival mentem be, már nagyon hiányzott (persze most még szar idő lesz, szóval pihen tovább a kicsike).
Sok a kátyú sajnos, viszont jóval kisebb a forgalom (síszünet van az iskolákban felénk), így most nem származott nagy előny a robogózásból.
Szegény robi nagyon remeg alapjáraton hidegen, de szinte pöccre indult rögtön (mondjuk havonta mentem vele pár kilométert télen is).
Nagyjából március 15.-től kezdem asszem.

(#12222) kcsa válasza Burt1793 (#12221) üzenetére


kcsa
veterán

Ha 10 fok felett van a hőmérséklet reggel is. Ez nem nagyon köthető dátumhoz :))

(#12223) Golota válasza kcsa (#12220) üzenetére


Golota
aktív tag

+1. Kb 6-7 éve használom, kifejezetten jó minőség. A másik oldalon mindig meglepődnek, hogy motorról telefonálok, olyan jó a zajszűrése. Sokáig bírja egy feltöltéssel, időjárás-álló és stabil a bluetooth. What's not to like? :D

(#12224) kcsa válasza Golota (#12223) üzenetére


kcsa
veterán

Jaja, én is telefonáltam párszor - kb. egy kezemen meg tudnám számolni, inkább zenére használom, mert az olyan biztonságos - de csodálkoztak hogy motorozok :)

[ Szerkesztve ]

(#12225) Burt1793 válasza kcsa (#12222) üzenetére


Burt1793
veterán

Olyan esőzés lesz még pár hétig (plusz 10 fok se lesz mindig), tehát kb valós a 15.-e. ;) Az SH-nak szép hangja van, 120 felett ki is simul, nem kell zenét hallgatni. ;]

(#12226) Hauptmann válasza Bogyó bá' (#12210) üzenetére


Hauptmann
addikt

A maszk nem rossz, csak mire én bekeverednék egy Lidl-be, biztos, hogy nem lesz. Az akciós akkutöltő is kéne, de most az nincs.

(#12227) Bogyó bá' válasza Hauptmann (#12226) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkutöltő van az Aldban most, és az nekem jobban is tetszik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12228) üszök válasza Hauptmann (#12226) üzenetére


üszök
őstag

Nem biztos,hogy fogják kapkodni,tavaly a sisakot is vagy a harmadik nap vettem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12229) Upo válasza üszök (#12228) üzenetére


Upo
addikt

Nálunk még két hét múlva is volt a sisakokból.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12230) Grillo válasza Bogyó bá' (#12227) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is Aldis van, eddig bevált.

(#12231) huszi.gyb válasza Burt1793 (#12221) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Én tegnap lapátoltam össze 2 robogót, most mindegyik használható, úgyhogy tegnap kezdtem a robogást... Ha megjön Maja a szerelőtől, a két kicsi megy a háztól (egyiket már most is árulom)... Amúgy én megyek, ha van mivel... :D

www.dongosofor.hu

(#12232) Hauptmann válasza Bogyó bá' (#12227) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, megnéztem, lehet, hogy veszek is holnap, ha a közelemben lévő Aldiban lesz. Valamelyik gyökér a Vaterán ugyanezt a töltőt 10 ezerért árulja.

Maszkért meg bemegyek egy Lidl-be, ha járok valamelyik felé a jövő héten. Végülis nem létkérdés most a maszk, mert már nem nagyon kell, de hátha sikerül kifogni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#12233) vaksi8 válasza Hauptmann (#12232) üzenetére


vaksi8
senior tag

Még azért holnap ne menjél, csak 29 hétfőtől lesz kapható :) Hacsak mást nem akarsz venni :DDD De ez a töltő tényleg jó, legalább kárpótol a headset végett

(#12234) dugynok válasza Hauptmann (#12232) üzenetére


dugynok
senior tag

Csak egy tipp: Tétényben (22. kerület) elvileg egy akkus boltban is árulnak olyan töltőt 4-5e körül. Én pár éve ott vettem, jövőhéten arra járok, beugrom megkérdezem, ha valaki lecsúszik róla.

(#12235) üszök


üszök
őstag

Megmérné valaki az ülésnyitó teleszkóp hosszát akinek Nexus-a van?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12236) Grillo


Grillo
senior tag

Na, qurvára szétkaptam a robogót, mert mégis csak a karter csőnél szivárgott a cucc. Kár, hogy ehhez a tankot is le kell venni, ami a Scarabeoban sem megy könnyen. Na mindegy, egy jó fél óra bontás után fasza lett a helyzet, bár van egy olyan érzésem, hogy visszafelé hosszabb lesz.
Majd rakok képet.

Egy olyan kérdésem viszont van, hogy valakinek Bp-Dunakeszi környékén van kölcsönbe click rendszerű bilincshez fogója? Nem tudom még nyitni sem azt a szart, mondjuk a blokkról simán le tudtam húzni a csövet, gondolom oda új bilincs is kell, de a másik vége fasza passzentos.

(#12237) Upo válasza Grillo (#12236) üzenetére


Upo
addikt

Miért nem cseréled le csavaros aba bilincsre? És akkor a régit simán el lehet csípni egy csípőfogóval.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12238) Grillo válasza Upo (#12237) üzenetére


Grillo
senior tag

Szeretem a gyári megoldásokat, de lehet ez lesz.

(#12239) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
A kis robogósba írtam egy szösszenetet, hogy mi történt velem mostanában. Maja továbbra sincs, így nincs túl sok minden amiről ide írhatnék (read-only mode on).

Viszont lenne egy kérdésem, amire ott nem kaptam választ, hátha itt... Ha a Tacttal tartós 60-65 közt megyek (kicsit kopott szíj, itt már pörög rendesen), akkor egy idő után elmegy az erő, ha lassabban sikerül leállás nélkül megúszni, akkor utána megy tovább. Egyik megállásnál kikaptam az ülést, és láttam, hogy hatalmas légbuborék megy a karbihoz... Rugdaltam egy darabig, majd szépen ment bele a benya, utána pöcc-röff, és megy tovább... Tehát kifogy a karbiból a benzin. Új benzinszűrő, új benzincső. Előtte is csinálta, csak akkor nem átlátszó volt a cső... Ötlete valakinek?

www.dongosofor.hu

(#12240) Bogyó bá' válasza huszi.gyb (#12239) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Majának végülis mi a fene baja van, hogy még mindig szerelőnél áll? :F
Csak én érzem úgy, hogy azt a gépet irdatlanul megszívtad?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12241) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#12240) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A motornak nincs sok baja, a szerelőnek lett. Műtötték. Plusz gondolom tél elején nem állt neki. Akkor nem is volt sürgős, mert legalább nem a fagyban állt. Igazság szerint egy másik karbit próbálunk rá, mert nagyon iszákos lett. Plusz hígul az olaj (benzinnel), így nem jó vele járni. Ha a karbi csere ezt nem oldja meg, akkor kell egy másik benzincsap, és kész... Nincs nagy baja, használható is lenne, de inkább legyen rendben, akkor vagyok nyugodt. Addig el szopórollerezek, hidegben úgysem jó gyorsan menni ;]

www.dongosofor.hu

(#12242) Grillo


Grillo
senior tag

Na, végül vissza tudtam rakni a gyári bilincsekkel.
Holnap veszek olajszűrőt, aztán nyomok valamikor egy olajcserét is, ha már így szét van kapva, legalább könnyebben hozzáférni.

Viszont. 2 éve Kawasatiék nagyon megszenvedtek a géppel, mert random leállt út közben, annyi biztosnak látszott, hogy nem kapott benzint.
Hosszú idő, és vagy 4 kör után kiderül, hogy valami membránnal volt probléma, ki volt szakadva, sajnos azt nem sikerült megtudnom, vagy nem értettem, hogy milyen membrán. A lényeg, hogy néha elfogyott a vákuum, és nem kapott a karbi anyagot (kurvára rühellték a gépet, hogy nem derült ki, mi a baja, csak 4-ik alkalommal, én is ideges voltam, mert ez az időszak felölelt vagy fél évet, és közben volt, hogy az Árpád-hídra felhajtás közben álltam meg, volt, hogy az alagútban, aztán télre le is raktam az utolsó leállás után, csak tavasszal vittem vissza. Mondjuk azt hozzátenném, hogy egy vasat nem fogadott el Laci a későbbi körökért, gariba dolgoztak).

Ami most felmerült bennem, hogy van pár (talán 3) csövem, ami le van dugózva, vagy nem megy sehova. A leállások utáni tüneti kezelés az volt, hogy felnyitottam az ülést, letekertem a tanksapkát, és utána indult. Ebből arra következtettünk, hogy valahogy emiatt fogy el a benya, így valami szelepet kiiktattak.
Most nézegettem, és ha minden igaz, akkor a szekunder levegő szelepből jön egy ami dugózott (első kép 9).
A penzinpumpa és a karburátor közti csőben van egy 3as csatlakozó, ami nekem nincs, tehát a 2. kép 5 alkatrészes ága hiányzik. Ez elvileg egy visszafolyó szelep, de nincs meg. Ez a kép alapján mintha a benzinbetöltő csőhöz vinne, ott van is egy csöcs, és rá van dugva egy kis kifolyó, de az megy a semmibe.
A harmadik dugózott ha minden igaz, akkor a légszűrőház aljából kijövő egyik cső, a másik visz valahova, most nem rémlik, pedig végignéztem (3. kép 12).



A lényeg, hogy okoz nekem bármi fájást, ha ez így marad, vagy mindenképp érdemes visszaállítani az eredeti állapotot?

Kicsit szétkaptam :)

(#12243) Grillo


Grillo
senior tag

Na, közben kiderült, hogy a légszűrőház aljából kijövő cső az egy gyűjtőcső, és direkt dugózott.

Még egy kérdés (úgyis keveset írtam): ha az olasz és angol nyelvű kezelésiben 5w-40-es olajat ajánlanak, a magyarban meg 15w50, akkor valaki itthon valamit elírt, vagy Magyarisztánban mást kell használni?

[ Szerkesztve ]

(#12244) -Mosquito- válasza Grillo (#12243) üzenetére


-Mosquito-
őstag

5w-40 a tuti!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#12245) csongi válasza huszi.gyb (#12239) üzenetére


csongi
Topikgazda

Elfogy a benzin, ennyi :)
Mivel túl magas már a fordulat, de a karbi nem tud elegendő üzemanyagot adni, levegőt szippant be, én erre gyanúzom.

(#12246) Grillo válasza -Mosquito- (#12244) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor jóvan, azt adtam neki eddig.

(#12247) Upo válasza huszi.gyb (#12239) üzenetére


Upo
addikt

A benzinelfogyásra, próbáld meg levett tanksapkával is, ha úgy jó, akkor ki kell pucolni a tanksapkában a labirintus furatot. Illetve ha nem a tanksapkában, akkor valahol kell lennie valaminek, az elfogyasztott benzin helyére levegőnek kell kerülnie, mert ha nem, akkor vákuum lesz a tartályban és nem jön elég benzin.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12248) huszi.gyb válasza csongi (#12245) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Csongi, Upo:
Köszönöm, megnézem. Régebben nem volt ilyen problémája, ezért tudom nehezen elfogadni az "ez ilyen" megoldást. Használható, nem megy tőle tönkre, csak zavaró...

www.dongosofor.hu

(#12249) csongi válasza huszi.gyb (#12248) üzenetére


csongi
Topikgazda

De tönkre megy!
A kétütemű kenése a benzinben van, és a kevés üzemanyag, vagy nagy frodulaton töténő elfogyása gyorsan koptatja, vagy apró megszorulásokat okoz, amitől meghal a cucc :(

(#12250) huszi.gyb válasza csongi (#12249) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Pontosítok. Nem megy tönkre, mert nem húzom neki annyira. Már kitapasztaltam, hogy 55km/h körül nincs semmi gondja, úgy elmegy. Fölötte meg (amíg nincs meg a megoldás) nem kell hajtani...

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.