Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17251) Fooler89 válasza E.Kaufmann (#17249) üzenetére


Fooler89
őstag

Hát jelenleg a Telekom ajánlata 30 megabit ADSL aminek garantált 1megabit és
mivel mindent a neten keresztül intéznek így ez nem opció. Még a UPC-nél járok egy kört.
Mikrohullámú net vagy milyen egyéb opciók léteznek?

Amúgy mekkora forgalmat forgalmaz egy voipos telefon kb.? Úgy értem, telefonálás közben.

[ Szerkesztve ]

(#17252) DopeBob válasza Fooler89 (#17251) üzenetére


DopeBob
addikt

codectől is bitrátától függően 30-100 Kbps

MZ/X

(#17253) E.Kaufmann válasza Fooler89 (#17251) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

ADSL-lel látatlanban szenvedés lesz, mennyi a feltöltés sebessége? Másoknak a környéken mennyit bír az ADSL? Mikró ha elérhető akkor nagyobb cégektől havi 50e-től kezdődik egy olyan szimmetrikus 10-20 mbit. Annyi kell ennyi felhasználóra, esetleg valami helyi wifis vállalkozó, amellé meg backupnak akár egy kisebb DSL, mert szvsz 15mbitnél több stabilan úgy se lesz.
Nálunk is a feltöltés szűk. Kell legalább 10 mbit felfele manapság

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17254) Fooler89 válasza E.Kaufmann (#17253) üzenetére


Fooler89
őstag

5mbit a feltöltés Garantált meg 0,25mbit :D Vicc.
A diginek mint kiderül az utcába van kábelnetje csak a mi címünk hiányzik, kérni kell a kivizsgálását viszont ott is 8/2 a max sebesség.
Hát ez nagyon szűk és belegondolok, hogy ezen a címen egy iskola is lesz. Ott mire lesz az elég? :D
Mobilnetem erősebb.

Igen én is valami Dual wanos megoldáson gondolkoznék. Bár ilyen árat nem hiszem, hogy kifizetnek.

(#17255) Timer válasza Fooler89 (#17254) üzenetére


Timer
veterán

Jól hangzik. A Load Balance a hosszú élet titka. Ja, nem.

Nem irigyellek, bár lassan mindenhová betör az IP telefónia, előbb-utóbb én is térdelni fogok emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#17256) IBR


IBR
junior tag

Kedves közoktatásban dolgozó sorstársak!

A segítségeteket szeretném kérni; egy általános iskola rendszergazdája vagyok; Szükségem lenne pár szerverre, az alábbi szolgáltatások megvalósításához:
AD, fájl-szerver, konfiguráció menedzsment, SSO, és erőforrások korlátozása.

Az intézményben cca. 250 tanulónak és 70 kollégának lenne fiókja.
Szimultán ebből 50-60 felhasználó használná a helyi szolgáltatásokat.

Az is felmerült bennem, hogy mivel az office 365 szolgáltatás "ingyenesen" elérhető a magyar közintézmények számára, a felhasználói fiókokat leszűkíteném csak a konfiguráció menedzsmenthez elengedhetetlenül szükséges számúra.
Ezzel viszont az a baj, hogyha egyszer valaki "kihúzza a dugót" akkor az intézmény szolgáltatás nélkül marad!

Ezen felül valahogyan meg kéne oldanom az off-site backup problémáját, hogy ha leég a fél épület, akkor is biztonságban legyenek a felhasználói adatok; ezt jelenleg sufni módszerrel, egy pár jól elzárt külső merevlemez valósítja meg..

A problémám az, hogy a neves gyártók által összerakott rackelhető szerverek költsége messze meghaladja azt az összeget, amit mindenki kedvenc névgyalázó intézménye (KK) kifizetne!

A tanácsotokat kérem, hogy ti hogyan, milyen forrásból oldolttátok meg a megfelelő eszközök beszerzését?
Esetleg ismertek olyan felhő alapú backup megoldást, ami megbízható is, és elérhető áron kitudná köhögni a fenntartó?

A segítségeteket előre is köszönöm!

– IBR

(#17257) XenHai válasza IBR (#17256) üzenetére


XenHai
senior tag

Iskola 600 diák 70 tanár. Ajándékba kapott selejtezett szervert használunk . Backup nincs , pénz nincs . De hamarosan ez már nem az én problémám lesz. AD ,file share , printer ,wds mdt megy rajta hyper-vn. :DDD

(#17258) DJGABI


DJGABI
addikt

Novell szerverről hogyan készítenétek backupot? A gyári szalagos egység nem nyerő, kollégák azt mondták ők sima ctrl+c ctrl+v módszerrel intézik, valami kifinomultabbat keresnék. Cobian valahogy nem működött, de egyik shadow copy megoldás se. Nero BackItUp szimpi volt, paraméterezhető, automatizálható, de inkrementálisnál elég sokáig tartott míg végignézte, hogy mi változott...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17259) Fooler89 válasza IBR (#17256) üzenetére


Fooler89
őstag

o365-höz jár az 1tb onedrive.

(#17260) elmouse válasza novakalex (#17230) üzenetére


elmouse
aktív tag

Mi BackupPC-t használunk.

Ka nama kaa lajerama!

(#17261) Bélaaaa válasza elmouse (#17260) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ennek van windowsos kliense?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#17262) kraftxld válasza IBR (#17256) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Dokumentáld le a normális offsite megoldást, kérj árajánlatot, majd a megfelelő vezérkari taggal írasd alá, hogy nem fizetik ki.
Utána már nem a te gondod :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17263) kraftxld válasza DJGABI (#17258) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen verziójú Novell? SUSE alapú?
Virtualizáld VMware-re vagy Hyper-V-re, majd ezen keresztül mentsd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17264) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

Van egy Feature amit több szerveren is be kellene kapcsolni, próbáltam több lehetőséget is de nem sikerült. PS Add-WindowsFeature-el direktbe a szerveren szépen lefut, de pl. ha SCCM-el diployálom ki ezt a ps1-et akkor azt mondja, hogy minden oké mégsem adja hozzá a feature-t.

Csinált már valaki ilyet? ha igen írjátok már meg, hogy mi a jó megoldás erre :) köszönöm

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#17265) IBR válasza Fooler89 (#17259) üzenetére


IBR
junior tag

Valóban, viszont azzal az a baj, hogy ha valaki úgy dönt, hogy nem finanszírozza tovább a történetet, akkor ott leszünk, ahol a part szakad; ideiglenes megoldásnak mindenesetre jó lehet, köszi!

@XenHai
Ez egy szomorú történet :(

@elmouse
(L) sourceforge, köszi!

@ Bélaaaa
Ez engem is érdekelne, még nem rágtam át magam a dokumentáción, de azt írja, hogy a WinXX klienseket támogatja, viszont szerintem szerver oldalon valamilyen linux distroval kell majd megoldani a dolgot.

@kraftxld
Nem rossz ötlet, kíváncsi vagyok, méltatnak-e egyáltalán válaszra, vagy instant megpróbálnak kirugni, ahogy egy rendes feltörekvő diktatúrában szokás.

[ Szerkesztve ]

(#17266) elmouse válasza Bélaaaa (#17261) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nem kell hozzá kliens. Nálunk egy debian-on fut a szerver. A lényeg, hogy legyen hozzáférési joga a gépeken levő mentendő mappákhoz/fájlokhoz..

Ka nama kaa lajerama!

(#17267) E.Kaufmann válasza elmouse (#17266) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Cseles :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17268) CsodaPOK válasza Fooler89 (#17239) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

www.gloster.hu
Kérdezd meg őket.

(#17269) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Sulis rg vagyok, ebből fakadóan időm mint a tenger, éppen ezért arra gondoltam, hogy elkezdenék ismerkedni a virtualizációval. Viszont annyira sem értek hozzá, hogy ki kivel van ezért nagyon az alapoktól kell kezdenem. Ehhez kérnék bárminemű segítséget, tananyag, olvasnivaló, oktatóvideó, bármi formájában. Persze a gugli a barátom, emellett úgy gondolom az első kézből való gyakorlati tapasztalatok is jól jönnének. Ha bárkinek van valamilyen anyaga, tanácsa, ötlete, szivesen venném. Tényleg alapok, mi kell hozzá, akár még step by step útmutató is jöhet.

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17270) kraftxld válasza Flowtation (#17269) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen hardveren szeretnél mit virtualizálni? Pénz a szokásos kerek 0?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17271) Flowtation válasza kraftxld (#17270) üzenetére


Flowtation
őstag

Természetesen a pénz a legkevesebb. :))
Van egy db poweredge t20 (8 gb ram, 2x1 tb hdd. xeon e3-1225 3,2 ghz) semmi más. Elsősorban tanulni szeretnék, az alapokat elsajátítani, hogy legyen ilyen irányú tapasztalatom. Látod itt a baj, nem is tudom mit lehet virtualizálni. Elképzelésem szerint ez olyan, hogy a vason van egy vm az AD-nek, egy másik a DHCP-nek, harmadik valami másnak, stb. Viszont az sem biztos, hogy akkor mi fut a vason? Úgy kell ezt (nagyjából) elképzelni mint a virtualboxot?

Jelenleg a szerveren fut AD, DNS, illetve fileserver szolgáltatás, más nem. Van még fent wds, de az most nem igazán kell, inkább a szünetben használtam a gyors telepítésre.

Kb ennyi.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17272) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Tudtok ajánlani olyan barrebone pc-t, amibe 2 db 3,5-es lemezt tudok pakolni? Ára maximum 60ezer?
Servernek kéne Hdmivel.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#17273) kraftxld válasza Flowtation (#17271) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Minden attól függ, hogy mennyi felhasználó van, és szét kell-e bontani a szerepköröket.
Én ezzel a szerverrel nem próbálkoznék, de kb úgy képzeld el mint a virtualbox-ot csak azért egy pár szinttel komolyabban :)
Keríts egy legalább 16GB rammal + SSD-vel rendelkező gépet, azzal már lehet valamit kezdeni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17274) kraftxld válasza Bélaaaa (#17272) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én HP microservert vennék, ha régebbi akkor vmi filléres VGA bele, ami tudja a HDMI-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17275) Bélaaaa válasza kraftxld (#17274) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi a tippet. Most ezek olyan 80 körül mennek. Az pont 20-al több, mint ami megengedhető sajnos.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#17276) gaborbol


gaborbol
őstag

Vegre vege ennek is, vegul 220 vegpont lett.

Felesleges szar ki a regi rack bol.

Helyhiany miatt a patchpanel is a rackbe koltozik.

Valaki "veltlenul" elvitte a switchek felfogato fuleit... Az asztalosokra tippelnek, hogy rohadjon le a lovuk.

(#17277) Flowtation válasza kraftxld (#17273) üzenetére


Flowtation
őstag

Felhasználó nem sok van, a 4 osztály (egy osztály egy-egy felhasználó, mert...) plusz a tanárok, kb 16-18, a könyvtáros+én. Na ebből annyi van használva, hogy belépnek a tartományos userrel, látszik nekik a közös+saját mappa és ennyi. Ha csak AD lenne meg a mappák akkor sem érdemes? Tanulás végett?

De ha már ennyire tanulni szeretnék, érdekel olyan dolog is, hogy valamilyen "saját felhős" megoldás, arra gondolok, hogy esetleg otthonról is elérik a sulis dolgokat, anyagokat, ilyesmi. Vagy ez már nagyon komoly dolog? Tényleg érdekel, csak nem igazán értek hozzá.

Egy szó mint száz, képezném magam, mert itt van rá idő és lehetőség, viszonylag kicsi kockázattal.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17278) bon válasza Flowtation (#17277) üzenetére


bon
őstag

Felhőnek ott az iskoláknak ingyenes office365.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17279) HummeRC válasza gaborbol (#17276) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szép munka! Rám a jövő héten vár ugyanez+telefonos+wifi rendszer rendbetétel. :DDD

(#17280) E.Kaufmann válasza Flowtation (#17277) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy tökös munkaállomás kell neked, a Windows 10 pro ugyanazt a Hyper-V-t tartalmazza, mint a szerver, csak pár helyen le van butítva. Volt hogy vm-et kiexportáltam az asztali gépről a 2016-os szerverre és a hálózatot kellett csak átállítani és ment.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17281) Fooler89


Fooler89
őstag

Most, hogy így feljött a téma én is szeretnék kérdezni.

Ugye a o365-höz van 1tb onedrive.
Jelenleg egy külön gépen vannak tárolva a vm-ek mentései és külső mentésre használnám az o365-öt.
Veeam-el készülnek a titkosított mentések. Ha most megfogom és ahol tárolom a mentett vm-eket besyncelem a onedrive-al az mennyire kokány megoldás? Illik külön titkosítani?

DataDedup be tud zavarni?

VOIP témában köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17282) Timer válasza Fooler89 (#17281) üzenetére


Timer
veterán

Van maximális feltöltési fájlméret korlát, ha jól tudom, így a koncepció bukó. Ha csak szét nem szeded a backupot is darabokra.

(#17283) sugarforce válasza Timer (#17282) üzenetére


sugarforce
őstag

Ugy viszont egy esetleges visszaallitas eseten mar eleg kokany megoldas lesz.

(#17284) Flowtation válasza E.Kaufmann (#17280) üzenetére


Flowtation
őstag

A tökösön az erőset érted? Mert akkor szintén a szerverünk a legerősebb...ami nekem van jelenleg, az egy lenovo m78 tower (AMD A-Series Quad-Core A8 Processor 3.5 GHz, 8 gb ram, az is csak azért mert kivettem a másik ilyenből :)) ) szóval...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17285) E.Kaufmann válasza Flowtation (#17284) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az én céges munkaállomásom egy Dell asztali gép, 16 GB rammal I5-ös procival. Az itthoni sajátban csak azért van 8, mert eladtam a másik modult múlt karácsony előtt, hogy legyen zsé mosogatógéphez ( jó valuta mostanában a RAM :D, van rá vevő gyorsan DDR3-tól keződően, de a nagyobb DDR2-esekre is biztos van még pár vevő, na mindegy ) , amúgy is próbálok itthon nem céges dolgokkal bajlódni. Amúgy kellene a RAM itthonra is, múltkor is megnyitottam egy halom társkereső oldaalas weblapot, mindjárt elfogyott :D, de lehet csak a böngésző hülyült, pedig nem használok bővítményeket

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17286) Fooler89 válasza sugarforce (#17283) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszi. Erre nem is gondoltam. Ha jól olvastam 15gb a fájl maximális mérete.

A másik problémám. Az összes domainben lévő számítógép 3 percet késik.
Ugye mivel tanárok is használják, ezért a kicsengetésnél általában kavarodást tud okozni.

Hogyan lehet ezt fixelni?

A 2 DC ami vm guestben fut az időszinkron mint integrált service ki van kapcsolva.

Flowtation: Nálunk elég gyenge "szerverek" vannak így ha tanulgatni szeretnél érdemes a minimális konfigot beszerezni vagy közben tanulhatod a türelmet is :))
Bár most van egy gépem amivel nem hyperv manageren keresztül csatlakozom a dc-hez hanem ott domain adminként vagyok belépve, úgy azért használható a dolog. Igaz csak akkor van bekapcsolva amikor ott vagyok.

De meg kéne tanulni, delegálni efajta jogosultságok kiadását és akkor nem kéne mindig bejelentkezni

[ Szerkesztve ]

(#17287) kraftxld válasza Fooler89 (#17286) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A time sync elég egyszerű, ha egyszer rájössz :)

Főbb irányvonalak:
A hyper-v host domain tag
Az összes VM-en frissítve van az integration components
CSAK a PDC-n kikapcsolod az integration components-en belőle a time sync-et.
Lefuttatod a Petrényi féle szuper szkriptet a PDC-n :) win32tm-es téma a cikk vége felé: [link]
Ez feltételezi, hogy a PDC-ről induló NTP forgalom engedélyezve van.
Utána megvárod amíg az összes tartományi kliens szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17288) X@b3e


X@b3e
addikt

Segítsetek Guruk!
Win 10 Prot nem tudom bejelentkeztetni a tartományba, látja a tartományvezérlőt, megadom neki a felhasználónevet/jelszót, gondolkodik, majd aszondja' "A szemaforhoz rendelt határidő lejárt" :((( :(((
Tűzfalat leoffoltam, tartományvezérlő szerver már újraindult. Mi lehet a nyűgje? :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17289) Flowtation válasza X@b3e (#17288) üzenetére


Flowtation
őstag

Esetleg azt nézd meg, hogy a kliens gépnél a DNS-hez a tartományvezérlő ip cime van-e beírva? Persze ez csak egy ötlet.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17290) chepavel válasza X@b3e (#17288) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ennyi infobol csak tipp, de.. eloszor egy NIC driver update, aztan pedig ha tovabbra sem jo, es a kapcsolat tenyleg rendben van a DC-khez, akkor a NIC Offload opciokat kapcsold ki, es probald ugy ujra. ( pl. RX&TX checksum)

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#17291) Flowtation


Flowtation
őstag

Ha már itt vagyok. Túrom a netet a korábban felvetett virtualizációs kérdésemmel, de folyton falakba ütközöm. Arra gondoltam, ha valakinek lenne esetleg kedve és persze ideje, nem írna egy cikket, leírást, tutorialt, bármit ami egy magamfajta kezdőnek indulás alap lenne? Nyilván csak ha van rá erőforrás. Mit szóltok hozzá?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17292) Fooler89 válasza Flowtation (#17291) üzenetére


Fooler89
őstag

Gondolom magyarul kerestél ezért nem találtál. Amúgy én is a netről szereztem össze az eddigi "tudást" + ez a topik. Ha nem megy az angol akkor inkább azzal kezdj.

Tipp: Sanzi89 a topikban sok alapra kapott választ.

(#17293) chepavel válasza Flowtation (#17291) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ha mar itt vagyok en is :D .. Nem tudom az angol mennyire megy, de, en ezeket javasolnam: "Jump start", es "WS12 Virtualization"

SZVSZ egy olyan komplett temakorrol beszelunk, amit egy-ket leiras, meg walkthrough nem fog tudni neked tenylegesen hasznalhato tudast adni.
A videokat vegignezed, aztan meg nyomkodod, es utana tuti menni fog.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#17294) X@b3e


X@b3e
addikt

Holnap próbálkozok :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17295) Bonzo válasza Flowtation (#17291) üzenetére


Bonzo
tag

A legkevésbé se szeretnék elindítani egy Hyper-V vs VMware vitát, de az induláshoz szerintem tökéletes ha felraksz egy (ingyenes) ESXi-t (akár egy sima PC-re)
Ha elakadtál vagy bármi kérdés van, szívesen segítek.

(#17296) E.Kaufmann válasza Bonzo (#17295) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem is kell, az eddig olvasottak alapján: otthonra Virtualbox, windowsos kis és közepes környezetbe Hyper-V, vegyes közepes és nagyobb környezetbe VMWare, Linux guruknak KVM.
De biztos sok az általánosítás, meg kevés is a tapasztalatom. VMWare player pl nem számít :D ahogy az egyszeri Proxmox próbatelepítés se.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17297) Flowtation


Flowtation
őstag

Oké srácok, köszi a tanácsokat, nekifogok valahogy, ha más nem tényleg valami minimális környezetben kezdek próbálkozni vele.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17298) kraftxld válasza Bonzo (#17295) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Pont az ESXi egy sima pc-re a lehető legrosszabb kezdés. Driver szinten elég szép szívások vannak nem HCL-es hardveren.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17299) kraftxld válasza Flowtation (#17297) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Alapok:
[link]

VMware workstation kezdőknek:
[link]

Amúgy először neked kéne kitalálni, hogy mit szeretnél elérni a virtualizációval, az alapokról kb megszámlálhatatlan videó, leírás, stb van a neten.
Persze angolul, magyarul felejtős.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17300) bon válasza Flowtation (#17297) üzenetére


bon
őstag

Én azt mondom, hogy próbálkozni kell. Én MS párti vagyok így hyper-v-t használom. Kezdetben a munkahelyi gépemen (4mg 16gb ram jó nagy HDD-n raid-ezve), majd tavaly óta már egy alkatrészenként összerakott géppen ami a sulink fő kiszolgálója lett (4mag, 16gb ram és szintén raid-ezet hdd-ken). Múlt hét óta már egy igaz szerveren is 8 mag 16 szál 64gb ram és raid 10-es köteten (Köszönöm szakképzési centrum) Sok Youtbe videót néztem, de itt is olvastam sok hasznosat. és sok Gál Tamás előadást is megnéztem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.