Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17051) Bonzo válasza ace05 (#17050) üzenetére


Bonzo
tag

Ha ez valami business eszköz (az?) nincs rá élettartam gari?

[ Szerkesztve ]

(#17052) kraftxld válasza Bonzo (#17051) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Persze, egy alap TP-Link-re :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17053) kraftxld válasza ace05 (#17050) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amúgy ugyanaz a switch a legolcsóbb: [link]

Vagy ha elég a 10/100 is, ami 2017-ben már elég gáz, akkor ebay-ről lehet bugázni elég olcsón, vagy akár innen a hwapróról.
[link]
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17054) Bonzo válasza kraftxld (#17052) üzenetére


Bonzo
tag

ha business akkor teljesen normál a limited lifetime. Ha viszont valóban valami alap széria akkor nyilván nem.. :) Írtam privit, van pár levedlett 48-as switch, talán segít (lifetime garis! :D )

(#17055) bobsys


bobsys
addikt

Synology tud whole disk encryptiont mint a QNAP?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17056) Upo válasza kraftxld (#17053) üzenetére


Upo
addikt

Közoktatásban a 10/100-as switch abszolút nem gáz. Az még üdítően korszerű. Nálunk pl. ha nincs most alapítványi segítség, akkor még mindig használnánk 10+ éves socket 478 gépeket, most sikerült kivenni a napi oktatásból. De ha a fenntartón múlna, akkor még mindig azokon is menne az oktatás. CRT monitorok is még vannak üzemben. Úgyhogy a 10/100-as switchre nekem egy szavam se lehet... :K

A tplink amúgy eleinte 5 év garral indult, aztán 3 év lett, nekünk sikerült garba cseréltetni egy ilyen 48 portost.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17057) Flowtation válasza ace05 (#17050) üzenetére


Flowtation
őstag

Esetleg kérdezd meg a sulinetet, hogy nem maradt-e nekik a régi catalyst 2950-esekből...Én amikor selejtezés volt, kértem mindkét suliba, kaptam is 3-3 darabot...

(#17056) Upo: +1, bizony, mekkora felüdülés most az 50 mbs net...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17058) bon válasza ace05 (#17050) üzenetére


bon
őstag

Túlfeszvédelem nem volt?

Amúgy én ezt javaslom: [link] Ha kell úgyis megveszik, tapasztalat. Nálunk a TMG szerve pusztult meg tavaly, 4 nap net nélküliség után már meg is volt az utódja (nem az árát nézték)

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17059) bon válasza Upo (#17056) üzenetére


bon
őstag

Én már mind kiszórtam évekkel ezelőtt, nálunk csak gigabit jöhet már,

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17060) ace05


ace05
senior tag

Üdv mindenkinek.

Egy Tp-link-sl1351-ről van szó. Még az én érkezésem előtt lett az iskola felújításakor beszerelve, ami kb 2009-ben volt, tehát szerintem garanciáról már nem beszélhetünk. Túlfeszültség védelem van. Be lett jelentve a központ felé, aztán most vagy adnak egy ujjat, vagy nem. Míg nincs arról szó, hogy ujjat veszünk, csak gondoltam érdeklődők.

[ Szerkesztve ]

(#17061) olloczky válasza ace05 (#17060) üzenetére


olloczky
senior tag

Nem mondtad, hogy kisebb kell, tehát akkor gondolom >24 gép volt használva. Az vagy egy infoteremnyi gép, vagy a fél iskola :D tehát fontos szerepet láthatott el, így szerintem tuti pótolni fogják minél előbb.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#17062) CsodaPOK válasza kraftxld (#17006) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Veeam Free-vel kapcsolatban nekem is lenne kérdésem. Egy laptopot kellene menteni NAS-ra SMB-n keresztül.
SMB-re tud menteni a doksija alapján. Amiről hirtelen nem találtam infót, hogy mennyire takarít maga után? Tudok-e olyat beállítani, hogy pl a 60 napnál régebbi mentéseket törölje automatikusan?

Köszi!

(#17063) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mitől lehet AD környezetben, hogy egyes Windows 10-es laptopokon bekapcsols/újraindítás nem futnak le a hálózati meghajtók csoportházirendes felcsatolásai, valamint a Sysvol sem elérhető, hozzáférés megtagadva. Pingelni tudom a szervereket, DNS szolgáltatás fut, elérhető az érintett laptopon.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17064) Bonzo válasza E.Kaufmann (#17063) üzenetére


Bonzo
tag

én is éppen AD drive mapping GPO-val ügyködök :)
Ha a SYSVOL nem elérhető az elég durva, akkor érthető hogy bizonyos policyk nem jutnak érvényre. Először ennek az okát kellene kideríteni. Több DC van?

(#17065) E.Kaufmann válasza Bonzo (#17064) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kettő. Egy 2008r2 meg egy 2016, DFS replikációra migráltam pár hete. Más gépekről olyankor elérhető, mikor az adott laptoppal hibázik.\\domain.local\sysvol betallózásakor hozzáférést megtagadja és rendszergazdával próbálva sem enged.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17066) Bonzo válasza E.Kaufmann (#17065) üzenetére


Bonzo
tag

Elképzelhető hogy az egyik DC-n jó, a másikon nem (attól függ az adott kliens épp melyikhez csatlakozik) Próbáld meg közvetlenül a DC-ket tallózni, mindkettőn elérhető a SYSVOL?

(#17067) efemm válasza E.Kaufmann (#17063) üzenetére


efemm
tag

Energiagazdálkodásnál a Fast Startup ki van kapcsolva? (utána újraindítás)

(#17068) E.Kaufmann válasza efemm (#17067) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt még megnézem, de elvileg a restart után teljes indítás történik és olyankor is csinálta. Próbáltam ip\sysvol-lal is mindkét DC-re, és úgy se volt jó. Egy idő után (10-20 perccel a bejelentkezés után) viszont magához tér és lefut a gpupdate /force és a sysvol is elérhető lesz.

PS: A neten azt írják, ezeket kéne kilőni, mert a Windows 10 alatt nem müxenek túl jól:
RequireMutualAuthentication/RequireIntegrity/RequirePrivacy

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17069) Bonzo válasza E.Kaufmann (#17068) üzenetére


Bonzo
tag

hm, ez érdekes. A sysvolt egyből el kellene érni, vajon mi változhat 10-20 perc után. Network adapterek prioritása jó? Wifi-t letiltod ugyanez?

(#17070) E.Kaufmann válasza Bonzo (#17069) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Simán csak letiltva és bedugva a vezetékes hálózatba, semmi nem változik, újraindítással még nem próbáltam úgy hagyva.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17071) DopeBob válasza E.Kaufmann (#17070) üzenetére


DopeBob
addikt

[link] Esetleg ez?

Mikor én hasonló jelenséggel szívtam pár éve, ott végül a switch volt a ludas. Valami alap Cisco volt, és nem voltak jól beállítva a portok. Menedzselt switch? PortFast be van kapcsolva minden porton?

Az, hogy 10 perc után megy, nem csak a negatív cache miatt van? Ha nyomsz egy ipconfig /flushdns -t utána nem lesz jó rögtön?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#17072) E.Kaufmann válasza DopeBob (#17071) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de itt nem elérhetetlen a sysvol, hanem hozzáférés megtagadva, a DC-k pingelhetők, DNS müxik, látszólag az L1/L2 és L3 müxik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17073) Bonzo válasza E.Kaufmann (#17072) üzenetére


Bonzo
tag

Ha valóban (IP-vel) közvetlenül a DC-t tallózva is rossz, akkor NTFS perm. vagy valami tűzfal. Más tippem nincs. De hogy mitől javul meg X idő után..érdekes

(#17074) sugarforce válasza Bonzo (#17073) üzenetére


sugarforce
őstag

Valoszinuleg akkor szunik meg a problema :D viccet felreteve, nem lehet hogy bejelentkezeskor es amikor próbalod keg tallozni a sysvolt, akkor valamiert nem tud hitelesiteni a gep/fiok es gyakorlatilag csak cachebol lep be ? Aztan a kapcsolat helyreall es utana mar hitelesit, ekkor tudsz tallozni sysvolt es gpupdate is ekkor megy. Melyik dc-hez csatlakoznak ilyenkor a gepek?

[ Szerkesztve ]

(#17075) E.Kaufmann válasza sugarforce (#17074) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de megszűnik, felcsatolja, újraindítom, megint nem jó, megint várni, megint jó lesz és közben pingelhetők a DC-k, DNS van.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17076) sugarforce válasza E.Kaufmann (#17075) üzenetére


sugarforce
őstag

attól, hogy a fiók/gép nem tud hitelesíteni teszem azt 10 percig valamilyen akár protokollbeli összeegyeztethetetlenség miatt, még pingelhető marad a szerver, akár még dns-t is oszthat. Szerver oldalon látsz valamit az eseménynaplóban?

(#17077) Bonzo válasza sugarforce (#17074) üzenetére


Bonzo
tag

ez elképzelhető. Ha valóban a bejelentkezés pillanatában még nincs megfelelő kapcsolat a DC és kliens között, és csak cachből authentical (előfordul) akkor be kell lépni egy olyan domain userrel aki nincs még cachelve (akivel még nem léptél be) Ha szépen hitelesít a DC akkor valószínűleg máshol van hiba.

amúgy több ilyen misztikus hibára megoldás a gép ki/visszaléptetése a domainbe. Ha nincs más ötlet, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#17078) E.Kaufmann válasza sugarforce (#17076) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem nagyon látok a szervereken semmit, a kliensen meg a 1058 és 1129-es event id-k, hogy nem tud a sysvol-ban és a netlogon-on dolgozni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17079) sugarforce válasza Bonzo (#17077) üzenetére


sugarforce
őstag

pontosan. Nálunk is volt már ilyen gond, egyszer csak nem találta a tartományvezérlőt 1-1 gép, ki/beléptetés és mindenki happy.

(#17080) bon


bon
őstag

Segítség kellene, Office 365 exhange szerverben van e rá mód, hogy megnézzem mi történik egy adott domain-től érkező email-ekkel, mert panaszkodnak a felhasználok, hogy rendszeresen nem kapják meg. Levélszemétszűrőben nem látom, hogy tiltva lenne a domain vagy email cím.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17081) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Adott két IMAP/SMTP alapú levelezőszerver. Az egyik a régi (alaplap is kirohadt már alóla pénteken, a hétvégén cseréltem egy régi munkaállomás lapjára, és integrált videóvezérlő hiányában bepattintottam egy Radeon 3850-es gémer karit :D, de a Debijány nem panaszkodott :R ) a másik az új szerver. Tartomány, felhasználók egyeznek. A régiről át tudom szépen migrálni a leveleket.
Az a kérdésem, hogy érdemes leggyorsabban átmigrálni a felhasználókat olyan környezetben, ahol a kliensek Outlook 2007, 2010, 2013 és 2016 vegyesen.
Teljesen törölni kell a fiókot a kliensen, vagy elég átírni a szerver címét/jelszókat (szigorúbb policy) és törölni az adatállományt? Esetleg legyen párhuzamosan? Bár nem hiszem hogy örül az Outlook két ugyanolyan című fióknak. Esetleg valami egyéb trükk?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17082) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!

Kivételesen saját gép:
"ERR_EMPTY_RESPONSE" -t dob a chrome, ha 2 oldalt próbálok megnyitni. Egyik a BH, másik a saját routerem. Ciki, mi? :DD Ja és a jofogas.hu abnormálisan jelenik meg. Minden más működik. Másik böngészővel se megy.
Adott alhálózaton másik eszközön szépen megnyílik a két oldal.

Az adott win egy 10-es x64-es LTSB-s, amire vagy 20 napja nem jött frissítés, és 3 napja szórakozik így. Látszólag semmi se történt; nem telepítettem programot, csak filmeztem meg zenét hallgattam..meg frissítettem a Gugli driveot backup and sync-re, de azt másik gépen is csináltam és nem okozott gondot.

Szóval láttatok már ilyet? Gugliban is nézelődtem; az első 10 találat közül mindent végigcsináltam, de semmi.

Make Love not war!

(#17083) SirRasor válasza SirRasor (#17082) üzenetére


SirRasor
őstag

Leszedtem a Bitdefender Free-t és megjavult. Hát szép.

Make Love not war!

(#17084) E.Kaufmann válasza SirRasor (#17082) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

az automatc update fixit-et fuittattad már?
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17085) chepavel válasza SirRasor (#17083) üzenetére


chepavel
aktív tag

Nalam is tortentek erdekessegek Bitdefender Freevel, ugyanilyen OS, patchelve, etc. uTorrent kb 1-1,5 naponta sovany hibauzenettel elszallt. Nulla hasznalhato loggal persze. Bitdefender elott/ utan nem volt/megszunt a problema.

Andras

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#17086) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#17063) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csak fennál még mindig a gond.
Laptopoknál indítástól számítva olyan 10-20 percig nem elérhető a sysvol, nem fut le ezért a csoportházirend. Lehet valahogy a wifi-s eszközökön gyorsítótárazni a csoportházirendeket, vagy ti hogy oldjátok meg hogy ilyen gépeken is biztos érvényesüljenek a házirendek? Olvastam olyat, hogy van szabály arra, hogy várjon a hálózatra, de félek, hogy akkor meg pl otthon rohadt lassan indulnának a laptopok, vagy hálózati hiba esetén nehezen indulnának a helyi munkaállomások. Kinek milyen beállítás/trükk vált be?

Arra esetleg van mód, hogyne kelljen minden újraindításnál lefutnia a csoportházirendnek, hogy felcsatolva maradjanak a hálózati meghajtók, hanem ha egyszer már belőtte akkor permanensen, ha lefut, ha nem, maradnak a hálózati meghajtók?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17087) Bonzo válasza E.Kaufmann (#17086) üzenetére


Bonzo
tag

Nem találkoztam még ilyen hibával, pedig sok mobil eszközt használunk. Ha bármi gond van a drive mapping gpo-val akkor mindegy hogy a kliens mobil vagy desktop.

Egész biztos lehet csinálni ilyen GPO-t, most milyen action-t használsz? Replace, update?
Tesztelni kellene, egy sima Create (esetleg 'Apply once and dont reapply' opciót, +reconnect ne legyen kipipálva) mit csinál.

De mindentől függetlenül, a sysvol nem-elérés okát mindenképp meg kellene keresni :)

(#17088) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Még lehet mi is ráfanyalodunk a sulinetes kuncsorgásra :O nálunk is a switchel vannak a gondok,de az egyik kolléga korai temetésén való részvéttel elvitte az iskola szabadon felhasználható pénzkeret jelentős részét.Sajnos ez a közoktatás szomorú helyzete.
Más: lehet volt már róla szó de szeretném egyértelműen tudni a közoktatásban részt vevő iskola jogosult ingyenes vagyis nem frissítős office és windows licencre vagyis Iskola telepítőkészletre.Mert amit olvasok a tisztaszoftver.hu oldalon minden képen kell egy alap oem windows még az lenne,de általában a office nincsen oem verzióba a laptokokra téve.Vagy ha mindenképpen office kell akkor a Office 365 lesz nekik.

(#17089) sanzi89 válasza qwertly (#17088) üzenetére


sanzi89
addikt

Office-hoz nem kell korábbi legális frissítési alap. Desktop OS-hez kell, Server OS-hez szintén nem kell.

Úgyhogy nagyon egyszerű az iskolákban a Windows-ok legalizálása, mindenhova Server OS-t kell tenni. ;]

De ez amúgy pont az általad linkelt oldalon le is van írva... :U

u.i.: Ha valamely tankerület a fenntartó, akkor switch-et amúgy sem fognak venni, mert minden hálózatot érintő eszköz beszerzés beruházásnak minősül, amit közvetlenül az Emberi Erőforrások Minisztériumához kell benyújtania a tankerületeknek igény formájában, erre meg nem lesznek hajlandóak természetesen. :)
Alternatív út, hogy kérsz a switch javításáról árajánlatot/számlát, és azt valószínűleg engedélyezni fogják, mert az nem beruházás hanem javítás. Aztán a bolttal meg meg kell beszélni, hogy switch-et küldjenek. Mindezt természetesen full illegálisan, lényegesen nagyobb költségek árán, de hát így szereti a többség ezt az országot. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17090) SirRasor válasza chepavel (#17085) üzenetére


SirRasor
őstag

Az a gond, hogy csak a bitdefender free-ben van ingyenes web és malware védelem, úgyhogy maradnia kéne..most újraraktam és minden működik. Legalább már tudom, hogy ilyen is van.

Make Love not war!

(#17091) qwertly válasza sanzi89 (#17089) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,nekem is ez jött le csak megszeretem volna egyértelműén győződni,hogy tényleg jól értelmezzem.További szép napot.
Üdv:

UI: múltkor volt még egy kis össze spórolt pénze az iskolának,meg is volt tervezve mit vesszek pont a te javaslatot alapján :R De jött ez a tragédia,vidéki temetéssel.Így elolvadt az összeg.A javaslatot nagyon kacifántos nem hinném egy ilyen központosított intézményben megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#17092) sanzi89 válasza qwertly (#17091) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem mennék bele a részletekbe, de részben hasonló cipőben járok, és nem véletlenül írtam, amit írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17093) E.Kaufmann válasza Bonzo (#17087) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Reconnect dolgot kipróbálom. Hogy lehetne minél előbbre hozni a wifire történő felcsatlakozást Win10-en?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17094) Bonzo válasza E.Kaufmann (#17093) üzenetére


Bonzo
tag

Wifit előbbre hozni? Az miért jó?
így, másik adaptert is értelemszerűen hátrasorolni.

(#17095) Upo válasza bon (#17059) üzenetére


Upo
addikt

Én is szeretném ha már csak gigabites jönne, de a döntéshozói lánccal nyilván többször körbe lehetne tekerni a Földet. Eddigi igényléseinkből az utóbbi években kerek összeget kitevőt kaptunk meg (0 Ft), de nem adjuk fel, most is folyamatban van.
Néhány éve volt egy jelentősebb villámkárunk, direktbe kaptunk egy villámlást, akkorát szólt hogy majdnem megsüketültem. Úgy sikoltoztak a diáklányok, hogy a másik szárnyból lehetett hallani. Minden biztosítékot lecsapott. Azt a biztosító fizette, akkor tudtunk pár gigabitest venni, a 100-as managelt hp-k helyett V1910-24G-ket (meg 15 új gépet is), de ez nem a fenntartón múlt.
Most gyűjtöm épp KEF-ről a kosaras termékkódokat, mert így kérik, de persze több intézményre lesz közös kiírásos pályáztatás (a szokásos kihúzások után, amibe valahogy mindig beleestünk). És hiába magyarázzuk, nem tudja befogni az illetékes a különbséget, meg hogy teljesen hiábavaló amit csináltatnak velünk, de ezen már nem is csodálkozunk.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17096) E.Kaufmann válasza Bonzo (#17094) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mármint úgy értettem a bootolás után időben mihamarabbra.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17097) Upo válasza Bonzo (#17064) üzenetére


Upo
addikt

Ez az AD-s drive mapping engem is a sírba tesz.
Van 3 megosztás, ugyanazokkal a beállításokkal, természetesen a fizikai mappa helyén kívül. Ráadásul 1 mappában 3 alkönyvtár, ezek is egyforma fájl jogosultságokkal. 3 különböző meghajtónak csatolódnak, a betűjelen kívül tök egyforma beállításokkal. A 3-ból kettőt megcsinál, a harmadiknál 2 hét működés után kitalálta hogy nincs jogosultság az elérésre a tanárok group-nak, persze átállítva semmi sem lett. Többször elölről kezdtem, minden beállítást újra, fájl-mappa engedélyeket újra állítva, nem megy csak 2 a 3-ból. Aztán szintén ugyanerre a 3 megosztásra ikon is kerül az asztalra, itt is a 3-ból kirak 2-t, a harmadikat nem. Szintén egyforma beállítások mind a háromnál. És nem ugyanaz a kettő jó itt, mint a drive mapping-nál, a hibás mapping ikonját kiteszi, az egyik jót meg nem, akármit csinálok. Pedig eleinte ez is jó volt amikor még próbálgattam, de többször kitöröltem és újra létrehoztam őket a beállítás során. A nem kirakott ikon meghajtója természetesen jó, elérhető, működik. A csoportházirend eredménye varázslót végigtolva természetesen alkalmazott objektumnak hozza, nem elutasítottnak, mégsem kerül ki mindegyik. Ettől tudok kiakadni, hogy még mindig ott tartunk, hogy beállítok valamit, aztán vagy megcsinálja vagy nem. És direktbe egyiket se tudom megoldani. A meghajtóst áthidaltam, az azon levő anyagot átmozgattam a másik működő meghajtón egy külön alkönyvtárba, az úgy most működik. Ja, és pont erre nem akarja az ikont kirakni. De toltam ki egy Sajátgép ikont az asztalra, azt megcsinálja, és az alatt megtalálják a meghajtókat. De azért mégis jobb lenne ha beállítanék valamit és az működne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17098) Bonzo válasza Upo (#17097) üzenetére


Bonzo
tag

GPO = türelem és végeláthatatlan tesztelés. :)

Milyen NTFS és share perm használsz a mappákon, + hogy néz ki a GPO?

(#17099) Upo válasza Bonzo (#17098) üzenetére


Upo
addikt

Háh, nem olyan egyszerű! :N
Sulixerver és samba 4.
File szinten a szerveren teljes jogosultság, mappáknak 777, fájloknak 666, a chmod -R nem téveszt. De nem hiszem hogy a fájl jogosultságokkal lenne a gond, a három megosztás az három mappa egy szülőmappában, és a fájl jogosultságok már erre a szülő mappára is rá lettek húzva rekurzívan, tehát mind a három megosztás mappájának ugyanazok a jogai.
A samba configban meg a teachers groupnak van elérése, a konfigurácó copy/paste ugyanaz, nyilván másik mappanévvel.
A GPO meg user config alatt van, biztonsági szűrésben authenticated users, elemszintű csoportkezelésben van a teachers groupra húzva.
A meghajtónál próbáltam minden kombinációt, létrehozás, csere, frissítés, bejelentkezett felhasználó biztonsági környezetében és anélkül. De a másik két megosztás ugyanezekkel a beállításokkal tökéletes, nyilván a betűjel és a megosztásnév különbözik, de más nem.
Mindegy, megszoktam már, megoldottam. De ugyanezt csinálta régebben mikor még windows server 2008r2 volt alatta, ugyanígy a felhők járásától függött hogy megcsinált valami gpo-t vagy nem, illetve egyszer igen, egyszer nem (és nem arra gondolok, hogy vannak olyan GPO-k aminél 2 bejelentkezés kell az érvényre jutáshoz). Ott volt pl. olyan, hogy egyszerűen egy r0h@dt parancsikont nem akart kirakni mindenki asztalára, azt úgy tudtam megoldani, hogy kézzel csináltam egy parancsikont, bemásoltam a szerveren egy megosztásba, és file copy-val másoltam az asztalra, érdekes mód azt megcsinálta.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17100) Timer válasza Upo (#17099) üzenetére


Timer
veterán

Adjál authenticated users-nek jogot, és item level targetinggel szűkítsd az adott csoportra a GPO-t. Ha több csoportod van, vigyázz, mert az ILT alapból ÉS feltételt használ, kézzel kell átbillenetni OR-ra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.