Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17551) novakalex válasza Gombinyó (#17550) üzenetére


novakalex
aktív tag

Milyen biztonsági kamera rendszert javasoltok 6 kamerával? :)

(#17552) Gombinyó válasza novakalex (#17551) üzenetére


Gombinyó
őstag

6db IP kamera + Synology NAS kamera licenc-el.

(#17553) bon válasza novakalex (#17551) üzenetére


bon
őstag

Unifi kamerák Unifi NVR-el.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17554) kraftxld válasza bon (#17553) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Épp nemrég állítottam be egy ilyet 5 kamerával, + 5TB-os USB vinyóval, 3 hónapnyi felvételt tud rögzíteni, úgy hogy munkaidőben állandóan megy a rögzítés.
Az ügyfélnek tetszik nagyon, úgyhogy az 5TB-os vinyót le is cserélik egy Synology DS418j-re, benne 3 db 10TB-os vinyóra. Ezt majd rákötöm iSCSI-n aztán hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17555) bon válasza kraftxld (#17554) üzenetére


bon
őstag

Én augusztusban üzemeltem be egy 5 kamerás rendszert az alap NVR-el. Nagyon tetszik az ügyfélnek, már fogott meg több lopást (egy tankonyhát üzemeltett sok-sok tanulóval) Nála csak mozgásra indul a rögzítés, ha szükséges lesz, majd veszek valami külső winyót. Most erősen gondolkodik a másik telephelyének bekamerázásán is, mert ott is vannak gondok a tanulókkal.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#17556) gaborbol válasza novakalex (#17551) üzenetére


gaborbol
őstag

Hikvision. Most adtam at egy 32 kameras rendszert.Felprofi cucc belepo aron. Van ingyenes software cliens es nem kell licensz.

A 265+ os 5 Mp-es camera 42 GB ot ker/nap, de nalunk is csak akkor vesz, ha mozgast erzekel igy 4-15 Gb-bol Megan egy nap/kamera.

Sajnos sok a hamisitvany csak szerzodott viszonteladotol szabad venni.

(#17557) Gombinyó


Gombinyó
őstag


Collecting hardware info Error: Failed to call RPC function 'GetBiosUuid': Error code: 0x80004005. Cannot query class instance from enumerator object.

Infrastructure item save failed Error: Failed to call RPC function 'GetBiosUuid': Error code: 0x80004005. Cannot query class instance from enumerator object.

Standalone Hyper-V hostot (Server 2012R2) akarok felvenni Veeambe, de nem sikerül. Tűzfalon minden át lett engedve, a többi hostal nincs gond. Szerver és Veeam is up-to-date. Mi lehet a nyűge?
VeeamVSSSupport service nincs beragadva, antivirus nincs fent. :F

(#17558) bogabi válasza novakalex (#17551) üzenetére


bogabi
senior tag

Mi nyáron kezdtünk bele egy kb. 40 kamerás rendszer kiépítésébe (nagy nyílt és fedett iparterület vegyesen, 3 és 5 MP kamerák). Mi az Avigilon-t választottuk - hozzáteszem, nem olcsók a kamerák, de a képminőség az eddig látott legjobb (használtunk GeoVisiont, VivoTek-et, STP-t is). Mondjuk ez egy csúcskategóriás rendszer, annak megfelelő árral, kis projektekhez inkább mást választanék én is. Bár el kell mondjam, hogy nem sokkal drágább ennyi kamerával, mint egy Synology vagy QNAP hasonló eszközökkel és megfelelő rögzítővel plusz a szükséges kamera licencekkel.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#17559) looser


looser
addikt

Srácok, nem tudjátok mi lehet a gond itt: adott egy lanon lévő W10 Pro munkaállomás, amely egy csatlakoztatott hálózati meghajtón egy fájl régi verzióját látja csak. Szóval nem frissül a tartalom. A fileszerver 2008 R2, de felteszem ez lényegtelen.

Köszi & üdv! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17560) kraftxld válasza looser (#17559) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megbuggyant offline files a kliensen.
Esetleg ha DFS-ed van, az is elszállhatott.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17561) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Hogy tudok beszerezni mindig up to date windows installert? (Ugyanígy beírtam gugliba nem jött értelmes találat :) ) Tehát amiben mondjuk a legrégebbi frissítés egy hetes, hogy ne kelljen mindig 1-2 órát várni amíg leszedi a fontos frissítéseket.

üdv

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#17562) kraftxld válasza olloczky (#17561) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Úgy egy éve már értelmetlen a kérdés mióta az MS a cumulative update csomagokat nyomja.
Feltelepíted a OS-t (feltételezve, hogy ha elvetemült módon Win7-et akarsz felrakni az már patchelve van valameddig) és mondjuk a pendrive-on a telepítő mellett tartod a legutolsó .msu file-t amit a catalog.update.microsoft.com-ról leszedsz. Kettő katt, next-next, vár, újraindít, örül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17563) olloczky válasza kraftxld (#17562) üzenetére


olloczky
senior tag

Zsír, köszi :) (windows 7-et már sehova :D )

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#17564) looser válasza kraftxld (#17560) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm, azt hiszem meg is van a megoldás!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17565) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Van itt QNAP-os?

TS-469Pro-ban cserélnék lemezeket nagyobbra.
Jelenleg RAID5 van és maradnék is ennél, és jó lenne a menet köubeni hot-swap átrakás, de az emlegetett "Replace Disks One by One" opció nálam nem kiválasztható. Elvileg a legújabb 4.3.3-as QTS van fent.

Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#17566) X Factor válasza VeryByte (#17565) üzenetére


X Factor
addikt

Anélkül is kezdheted, arra viszont készülj, h. napokig is eltarthat. És azért jobb lenne róla egy backup ilyen móka előtt, bár akkor meg simán meglehetne oldani ezt az egészet.

Szerintem azért nem engedi, mert nem storage pool-ként van storage hanem szimpal volume-ként.

Make things work

(#17567) VeryByte válasza X Factor (#17566) üzenetére


VeryByte
őstag

Backup annyira nem lényeg, mert ez pont a backup NAS-unk, ezen kívül azért van még néhány backup-unk.
Elvileg Storage Pool-ként van ami tartalmaz 2 volume-ot.

Mondjuk azért csak nem rúgnám ki alóla a HDD-ket (még ha egyenként is).

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#17568) Upo válasza Fooler89 (#17519) üzenetére


Upo
addikt

Most akkor Lenovo vagy Elephone? Nem mindegy, a Lenovo egy egész tűrhető márka, az Elephone viszont zs kategóriás ipari hulladék. Keresésre előjött, hogy elfelejtették beírni a gyárban a wifi és bt mac címet a telóba, és olyankor minden wifi kapcsoláskor temp mac címet generál magának.
Mediatekes szoftverrel orvosolható: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17569) Upo válasza gaborbol (#17556) üzenetére


Upo
addikt

Azért nem árt ha nem engeded a rendszert a netre, ez is kb. az egy pálcás kínai firmware átlogózása.
[link]
[link]
[link]

De a wifis kamerák se maradnak ki belőle: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#17570) novakalex


novakalex
aktív tag

9214 (Belső adatbázishiba (-1910))

Valaki tud valami megoldást erre, DFSR replikálásból ered.. Szükség lenne a replikálásra..

(#17571) novakalex


novakalex
aktív tag

Mivel sajnos nem kaptam választ senkitől, ezért érdeklődők egy masik replikacios szoftver iránt.

4 szerver között kellene kb 230 giganyi fajlt replikalni. Real timeba, szóval ha betesznek valamit a mappajukba akkor egyből látszódjon meg a masik szervereken.
Naponta max a scan és a felhasználók mappája frissül. Excelek stb.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17572) balaaa88 válasza novakalex (#17571) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Owncloud, Google Drive, One Drive, stb.?

(#17573) novakalex


novakalex
aktív tag

Jobb lenne ha a fizikai szerverre replikalna a fájlokat.

(#17574) Gombinyó válasza novakalex (#17571) üzenetére


Gombinyó
őstag

Virtuális gépek? A Hyper-V pl alapból tud replikálni komplett vm-et másik hostra, de sztem a VmWare is.
Jah, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#17575) kraftxld válasza novakalex (#17571) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha normálisan leírtad volna a rendszert meg a beállításokat, és a pontos hibát is, akkor lehet tudnánk segíteni.
Valamint nem igazán szerencsés ezer éves (Win 2003) ról 2012-re replikálni, gondolom a f*s FRS replikáció borult meg, és azért nem szinkronizál.
Plusz ha angol nyelvű szerver OS lenne akkor a hibaüzenetre is lenne találat a net bugyraiban :)

Tehát a javaslat csak az alapján amit leírtál.
2003 kuka, 2012 kuka.
Mindegyik file szervert legalább 2012 R2-re frissíted (lehetőleg teljes újratelepítéssel, a file-okat meg a share-t átrakni minimális munka ha virtualizálva van), új 2008-as DFS namespace-t csinálsz, beállítod a replikálást, majd hajrá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17576) Hunter2


Hunter2
addikt

Hi

Egy Win 2012 R2 foundation -t állítottam be úgy hogy egy NAS-ra csináljon napi biztonsági mentést.
A probléma akkor jött mikor létre akartam hozni azt hogy küldjön e-mailt sikeres vagy nem sikeres backup után.
Na itt jött ez:

Lehet az hogy egy ennyire egyszerű dolgot már nem támogat a win 2012 szerver?
Ha igen akkor mi lehet a megoldás?

(#17577) kraftxld válasza Hunter2 (#17576) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rakd fel az ingyenes Veeam Endpoint Backup-ot, abban van normálisabb email értesítő, meg sokkal jobb mentésre mint a beépített.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17578) novakalex válasza kraftxld (#17575) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszi, holnap mindenképp beszélek a vezetőséggel. De utánanéztem a felhős megoldásoknak és elég tetszetős megoldása van. Google drive, onedrive, dropbox..

Itt mit javasoltok? Olyan kellene ami a 2003-a szervereken is nyugodtan elmegy.

(#17579) kolopele válasza kraftxld (#17577) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szia!
Egy barátom nevében kérdezem hogy nem tudod megmondani hogy hogyan lehet kitörölni biosban a profilneveket? Van hogy úgy kapcsol be hogy kikapcsol, majd bekapcsol és onnantól semmi gond, de akkor a biosba belépve látni hogy nem írja ki a profilneveket mind, amikor újra így indul akkor meg mind kiírja, olyan mintha nem tudná hogyan induljon, melyik beállításokkal. Adott vagy hat profilt és azóta van ez a kavarodás. Gigabyte Z170X Gaming 3 a lap egyébként, elemkivétel vagy default nem segít, a cmos pedig kínai ezen a lapon.
Köszönöm ha tudsz erre válaszolni, remélem ide tartozik a kérdés :R

(#17580) Hunter2 válasza kraftxld (#17577) üzenetére


Hunter2
addikt

Pont megtaláltam ezt a leírást, ha nem megy rendesen váltok az általad ajánlottra.
Tud ez olyat hogy a napi mentés differential legyen de havonta csináljon egy full-t is?
Csak azért kérdem mert a win 2012 R2-ben levő nagyon úgy tűnik hogy ilyen bonyolult feladatot már nem tud megoldani.

(#17581) kraftxld válasza Hunter2 (#17580) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azért az ingyenes nem tud ilyet, reverse incrementalt csinál és beállítod, hogy hány napig tartsa meg az image-t

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17582) kraftxld válasza novakalex (#17578) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Semmit, a 2003-at kell kipucolni első körben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17583) novakalex válasza kraftxld (#17582) üzenetére


novakalex
aktív tag

Egyenlőre az nem megoldható, már maga a vasok régik, újak úgyse lesznek.
Ezért a felhős megoldást tudnám neki javasolni, így könnyebb lenne mindenki számára.

(#17584) kraftxld válasza novakalex (#17583) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

OneDrive for Business

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17585) novakalex válasza kraftxld (#17584) üzenetére


novakalex
aktív tag

Ebben a helyzetben elég ha 1 felhasználóra vesszük meg a csomagot, ami a OneDrive Vállalati verzió (1. csomag) lenne. És ezt használjuk a szerverek között? :)

[ Szerkesztve ]

(#17586) kraftxld válasza novakalex (#17585) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A szerverek közötti replikálásra nem jó. Ezt meg kell venni minden felhasználónak, és azt ami most a file szerveren van átköltöztetni onedrive-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17587) novakalex válasza kraftxld (#17586) üzenetére


novakalex
aktív tag

De arra viszont igen, hogy feltöltsem a replikálandó mappákat. Ezzel együtt minden szerverre felraknám a backup and sync nevű programját, így minden szerver leszinkronizálná a felhőbe lévő adatokat. És a szervereken megosztanám továbbra is a mappákat, hogy mindenkinek be tudjam csatolni a hálózati meghajtóként őket. Így ha változás történik a szerver egyből feltölti a felhőbe és szinkronizálja a többi fizikai géppel.

edit: google példa.

[ Szerkesztve ]

(#17588) kraftxld válasza novakalex (#17587) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Sok sikert :D
Főleg 2003 alatt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17589) kolopele válasza kraftxld (#17588) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezek szerint rossz helyen tettem fel a kérdést, értem én így is hogy nem jött válasz............ Esetleg van olyan topic amelyik bios problémákra ad választ?

(#17590) kraftxld válasza kolopele (#17589) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez nem termék support fórum SLA-val :) Én pl még sose láttam ilyen lapot és nem is értem mi a gond vele. A Bios frissítve volt?
Releváns topik: [link] vagy az alaplap saját topikja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17591) Fooler89


Fooler89
őstag

Szeretném egy kicsit automatizálni az AD-ben a felhasználók létrehozását.

Érdeklődnék, ti hogyan rakjátok be az új diákokat és veszitek ki a kilépetteket?

(#17592) kraftxld válasza Fooler89 (#17591) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én legutoljára így csináltam:
excel tábla => CSV file => Quest AD powershell-el automatán mind

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17593) Hunter2 válasza kraftxld (#17590) üzenetére


Hunter2
addikt

Ne okold magad, én ilyenekkel foglalkozok fő munkaidőben de én sem értettem mi is a gond. :DDD

(#17594) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Nem tud valaki egy ATI ES1000 drivert x64 Ein7/8/8.1/10 alá?
Ne is kérdezzétek, FS Primergy TX100 S3-ra került Win10 és minden szép és jó, kivéve a videokártyát.
A történet túl hosszú, hogy elmeséljem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#17595) kolopele válasza Hunter2 (#17593) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már semmi, az egyel ezelőtti bios felrakása megoldotta, törölte a cmost, vele együtt az összes létrehozott profilt is, így szűzzé vált lényegében a lap. Az a baj ezzel az alaplappal hogy a cmos törlése embert próbáló feladat, de aki eddig megnézte ugyanezt mondta. A bios régebbi felrakása viszont törölt minden eddigi beállítást, így helyreállt a rend.

[ Szerkesztve ]

(#17596) pumukli93


pumukli93
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogyan lehet megoldani, hogy egy adott gépen minden weboldal tiltva legyen és csak egy pár darab legyen engedélyezve.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#17597) Fooler89 válasza pumukli93 (#17596) üzenetére


Fooler89
őstag

Sokféleképpen. Kicsit bővebben?

PL: [link]

(#17598) pumukli93 válasza Fooler89 (#17597) üzenetére


pumukli93
csendes tag

A lényeg annyi, hogy minden böngészőben minden weboldal tiltva legyen. Csak azok legyenek engedélyezve, amiket felveszek kivételbe. A routerben való tiltás nem járható út, mivel nem mindenkinek kell letiltani a weboldalakat.

(#17599) Fooler89 válasza pumukli93 (#17598) üzenetére


Fooler89
őstag

Van-e tartomány? Ha nincs, hány gép van?

Proxyval tudod megoldani, arra hitelesítést raksz és azok szerint válogatod szét ki mit nézhet.

(#17600) Timer válasza pumukli93 (#17598) üzenetére


Timer
veterán

DNS szervernek beálítasz valami nem létező címet kézzel, a host fájlba meg beírod azt a pár oldalt, amit látnia kell a kliensnek. Parasztos, de szerintem működik. Alternatíva valamilyen végpontvédelmi megoldás, ami tartalmaz szülői felügyelet modult.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.