Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) busman


busman
addikt

Na,vettem egy ilyet:[kép]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1052) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Gascan van már itthon?:U

(#1053) koxx válasza tr00p3r (#1052) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A gascan engem is érdekelne. Az oakley.com-on ez van odairva ''Available to ship on 2005-07-13. Call 800.431.1439 for more information.'' ez most az online vásárlásra vonatkozik vagy akkor lehet a szemü után érdeklődni?

[Szerkesztve]

(#1054) _az válasza koxx (#1048) üzenetére


_az
senior tag

ige, 35-től indul

az

(#1055) sonar


sonar
addikt

Ezek a típusuak itthon mennyibe kerülnek?
Bővebben: link
Bővebben: link
Már egy ideje fáj ilyenre a fogam, de most jutottam el anyagilag arra szintre hogy tudjak is venni egyet. De itt zalában nem is lehet nagyon kapni - számomra kicsit kétes is az eredete.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1056) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Sziasztok vettem ma egy ilyet:
Bővebben: link

Nincs kétségem a minőségéről meg minden de ez hány uv szűrős ?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#1057) joe69 válasza csucsu_17 (#1056) üzenetére


joe69
senior tag

olvasd el a papirt amit hozza adtak

(#1058) csucsu_17 válasza joe69 (#1057) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Az nem fog menni.......''kamionról leesett cucc''
Hol találok róla leírást mert a hivatalos honlapon semmi konkrétat nme írnak

''Üdvözlet a győzőnek''

(#1060) tr00p3r


tr00p3r
őstag

nezzetek be ide lecci! :( koszi
Bővebben: link

(#1061) pötti


pötti
újonc

Moderálva.

pötti, az adásvételt ne itt, hanem a bolhapiacon bonyolítsd. - WN31RD

(#1062) joe69


joe69
senior tag

Montefrio
Bővebben: link

(#1063) SnowPanther


SnowPanther
újonc

Hali!

Talán itt tudtok segíteni, az a kérdésem tud e vki olyan boltot ahol lehet kapni Oakley Plate napszemüveget? esetleg nincs e vkinek eladó?

a másik hogy eladnám (vagy cserélném Plate-re:)) az A wire 2.0 napszemüvegem silver kerettel és ice lencsével. Jó állapotba van, megvan a doboza is meg minden.

(#1064) K1992


K1992
csendes tag

Hello! Csak azt szeretném, mondani, hogy az a Magyar Oakley kereskedőknek, hol jó, hogyha külfüldről hozatjátok? Egyébként az apámé a Magyar Oakley és nagyon nem örül neki, hogy külföldről hozatjátok! Na: Csá! :(((

Csá: K1992

(#1065) koxx válasza K1992 (#1064) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nem sokan tudnak külföldről hozatni. Amúgy meg 1edül az USA-ban sokkal olcsóbb az Oakley, a többi országban közel azonosak az árak.

(#1066) _az válasza K1992 (#1064) üzenetére


_az
senior tag

És vajon kit érdekel apád véleménye? ;];]:D:D

amúgymeg usából olcsóbb csak és ha valaki tud onnan közel féláron venni, akkor onnan is fog venni. persze gondolom te mindenér fizetsz felárat csak magyar legyen, mi? :DD

szerk: tervezem hogy kinézzek parndorfba és ha ott lesz olcsón, akkor veszek magamnak ;]

[Szerkesztve]

az

(#1067) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Hello!
Ma tulajdonosa lettem egy Splice-nak Gunmetal Black kerettel és Emerald Iridium lencsével. Amerikából vettem e-bayon és egy kedves ismerősön keresztül. Még így is megérte, hogy dupla posta és csak 1 darab. Ugyan itthon ilyet nem lehet kapni, csak az ice lencséset, ami 42000 ft, és az amcsi árakkal számolva ez itthon 45e lehet, én kb 32e-ért, azaz $155 -ért jutottam hozzá. Iszonyatosan tetszik, nagyon örülök, hogy végre van egy jó szemcsim [kép]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1069) koxx válasza Mosqu!to (#1067) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Grat az uj szemcsidhez :C

(#1070) koxx


koxx
MODERÁTOR

Az Andrássy úton lévő bolt meddig van nyitva szombaton?

(#1071) tr00p3r válasza K1992 (#1064) üzenetére


tr00p3r
őstag

lányi?:U

(#1072) busman válasza K1992 (#1064) üzenetére


busman
addikt

Szvsz mindenki ott veszi meg ahol olcsóbbb...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1073) joe69 válasza Mosqu!to (#1067) üzenetére


joe69
senior tag

miert ne lehetne itthon kapni?tobb helyen is lattam mar...

(#1074) joe69 válasza K1992 (#1064) üzenetére


joe69
senior tag

Magyar Oakley:DDD

fogd be a pofad es orulj hogy neked annyi szemud lehet amennyit csak akarsz

(#1075) tr00p3r


tr00p3r
őstag

na a hónap végén megjön az új szemcsim. biztos olvastátok, hogy elhagytam az eye jacketem amit már 5 éve nyúztam.

az új kiválasztott a Gascan lett! elvileg 25.-től lesz elérhető az és egy ismerősöm jön haza Boston-ból. őt kértem meg hogy hozzon egy Gascan-t Polished White / Black Iridium lencsével! először a feketét akartam, de abban Grey lencse van és annak 18% a fényáteresztése! A Black Iridiumnak meg 10% és az jobb a szememnek, mert qrva érzékeny napfényre!

[kép]

(#1076) birka1337 válasza tr00p3r (#1075) üzenetére


birka1337
tag

Hát ez iszonyat bután néz ki szerintem, bár lehet hogy csak így képen:F

-

(#1077) koxx válasza tr00p3r (#1075) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

sztem qrva jól néz ki, én is felpróbálnék 1et

(#1078) aDM|RaL^ válasza koxx (#1077) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

nekem túl tankos. hegesztőszemüveg.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1079) Janesz válasza _az (#1066) üzenetére


Janesz
őstag

de arra vigyázz,hogy ha visszaviszed az andrássy útra a szemcsit ne vidd a parndorfos garijegyet mert akkor elhajtanak...
ott elvileg csak outlet cumókat lehetne árulni de ők árulják a mostani modelleket is (néha még drágábban mint a rendes ára nálunk) és ezt sem ausztriában sem nálunk nem csipázzák és megmondják,hogy vidd vissza oda ott megcsinálják neked (csak ott 2 hét az átfutási idő...)
szal ha gáz van a szenyóval akkor inkább mond azt,hogy már lejárt a gari és akkor 2500-ért kicserélik a keretet (vagyis a gumik felárasak)

(#1080) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Bp-en tud valaki jó oakley boltott?
Net címmel, ahol megtudom nézni a választékot?
Szeretnék venni mostmár egy korrekt kis szemcsit...:D

3njoy the Lif3

(#1081) Sn00k


Sn00k
veterán

http://oakley.com/o/o1138d

ezt a tipust Pesten, hol tudom megvenni?

3njoy the Lif3

(#1082) Janesz válasza Sn00k (#1081) üzenetére


Janesz
őstag

az andrássy úti boltban (ami egyben a szervíz is) biztosan van....(deákról pár perc séta!)

(#1083) K1992 válasza Sn00k (#1080) üzenetére


K1992
csendes tag

Az andrassy úton van a bp legjobb oakley boltja, de annak nincs honlapja, csak a tulajdonos cégnek, de ott is meg lehetnézni a termékek menüpontban: www.mofo.hu :DD

Csá: K1992

(#1084) K1992 válasza Sn00k (#1081) üzenetére


K1992
csendes tag

Sn00k a szemüveg amit keresel nagyábból ez:

[kép]

Frame color: Jet Black
Lens color: Black Iridium
Price: 29250,-

Valódi fém Oakley logo díszíti az optikai művészet e remekét. A szuper könnyű, feszültségtűrő O Matter keret, az arc ívét szorosan követve, megnöveli a periférikus látóteret. A szabadalmaztatott XYZ Optics technológia a látótér minden pontján képes a tökéletes vizuális tisztaságot biztosítani. Az Unobtainium orrtámasz és a szárgumik a test párolgása miatt bekövetkező nedvesedés hatására is jól tapadnak, stabilan, de kényelmesen rögzítenek. Dioptriás változatban is megrendelhető.
10% Fényáteresztés
Neutrális
Extrém Fényviszonyokhoz

De ha ez nem elég, akkor Bővebben: link itt van,de szinte ugyan azt irják le és megvenni ugyan úgy az andrassy úton lehet....

Csá: K1992

(#1085) K1992


K1992
csendes tag

Szerintem, nem minden ki ismeri az Oakley történetét úgyhogy íme:
1975-ben Jim Jannard motocross versenyző és egy motor szaküzletben eladó kitalált egy új anyagot, aminek a lényege az volt, hogy amikor nedvesség, víz érte akkor jobban tapadt (ezt az anyagot, ma a fénykeretes szemüvegeknél fülpárnaként használják.). Ezt az anyagot a motorsportban akarta érvényesíteni ezért egy markolatot készített, amiben kézforma volt, így jobban lehetett fogni a kormányt.
Gyilkos érzés volt, hogy olyan markolatokat kellet árulnom, aminél tudtam, hogy jobbat is tudnék, ezért megkerestem a feletteseim és elmondtam nekik, hogy mit találtam ki, de csak azt mondták, hogy kussoljak és áruljam az. Amit ők adnak.—mondta Jim. Ezek után kilépet és megkezdte saját üzletét mindössze 400$-ral. A nevet a már hallott kutyájáról nevezte el, így a név Oakley lett.
Az elején „fű alatt”, motor versenyeken árulta a Grip-jeit és mivel eléggé hülyén nézett, ki ahogy ott áll, hamar felkeltette a motorosok érdeklődését.
Emlékszem azokra a Grip-pekre,---mondta 250 köbcentis Supercross bajnok Mike Bell, aki ma már az Oakley-nál dolgozik.--- nagyon jó érzés volt, de sose tudtam belefeledkezni a motorozásba, mert a baloldalon, mikor meghúztad a gázt a kéznyom a Grip-ben megnyomta a kezed.
Jannard nem sokat tökölt evvel a problémával és elkészítette a Grip II-t. Ezt már körbe lehetett fogni, és teljesen kényelmesen meglehetett vele húzni a gázt.
Jannard a markolatát az akkor egyre jobban népszerűsödő BMX piacán is bemutatta.
A BMX megrendelők azt kérdezték Jannard-tól, hogy „Miért csak Grip-eket gyárt?” Így az Oakley elkészítették az első Google-et magyarul a zártszemüveget. Így született meg az Oakley O Frame 1980-ban.
[kép]
Később készítettek egy sport napszemüveget. A neve Eyeshade lett.
[kép]
Hatalmas szín választéka elbűvölte az egész világot. Ráadásul rugalmas volt atlétáknak készítették. Ennek akkora sikere volt akkor, mint az Over The Top-nak ma.
Over The Top:
[kép]

Nagyon fiatal volt még az üzlet, amikor fölhívott egy srác, hogy bringázáshoz kéne neki egy Eyeshade, aztán a végén, mikor megkérdeztem a nevét el állt a szavam. Greg LeMond volt az (3-szoros Tour The Franc győztes). A hívás után, tudtuk, hogy valami jót csináltunk.---mondta Jannard.
Az Oakley a lencséit Plutonite-ból és Iridium-ból készítették úgy, hogy 100%-osan megvédjen a UVA, UVB, UVC és a káros hatású „kék fénytől”. Az Iridium lencsék nem párásodnak, így ezt az atléták és a kültérben dolgozó emberek számára készítették. Az Oakley-nak sikerült egyesítenie a stílust és a védelmet.
Később megcsinálták a BLADE-t és a RAZOR BLADE-et is.
[kép]
[kép]
1998 júniusán az Oakley előállt egy O shoe nevű cipővel amit 125$ ért árultak.
[kép]
Az elején nem volt olyan sikeres a cipő eladás, de később ez az üzlet is beindult.
Az Oakley cipők a sikerességüket az akkoriban új 3-d CAD/CAM tervezésnek köszönhették, így egyben megtudták tervezni a cipőket és nem kellet mindent külön megtervezni.
Ha készen voltak a tervel lézeres prototípust tudtak csinálni. A cipőik legnagyobb újdonsága a talpbetétben volt, ugyanis hydrophilic-t kevertek a betétbe, ami magába szívja a nedvességet az ember talpából. A sarokra pedig fujt kevlárt tettek a kényelem érdekében.

Az Oakley ma már ruhákat, szemüvegeket, google-ket, cipőket, táskákat is gyárt, de Jim nem fogyott ki az ötletekből.
Ma már a számítástechnikát is bevetik az Oakley-nál, mondjuk a már nálunk is kapható az Oakley Thump, ami egy napszemüveg MP3 lejátszóval.
Bővebben: link
És Amerikában a Motorola és az Oakely kifejlesztett e blutooth-os szemüveget amivel telefonálni lehet.

Ha bármi kérdésetek van az Oakley-val kapcsolatban csak kérdezzetek!
:DD
*moderálva
A smiley nem sormintára meg díszítésre való, legközelebb elég lesz egy is. Illetve az egyik kép túl széles, linkesítettem.
Bash

Csá: K1992

(#1086) Grunya válasza K1992 (#1085) üzenetére


Grunya
aktív tag

Most már tényleg nem értem miért csinálod ezt... Harmadszor is betenni ezt az egészet? Most ide is.. Fogadjunk, hogy valami részesedést kapsz az Oakley-től.. :)

(#1087) Grunya válasza K1992 (#1064) üzenetére


Grunya
aktív tag

Jaa, megvan... Nem szóltam semmit.

(#1088) Gambit válasza K1992 (#1085) üzenetére


Gambit
őstag

Szólj faterodnak, hogy rendeljen M-es méretű pólókat, mert akartam venni csütörtökön Oakley pólókat, és gyakorlatilag semmi nem volt M-es méretben az Andrássy úti üzletben.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1089) Janesz


Janesz
őstag

egy hasznos kis oldal a valaha gyártott oakley szemcsikről...(van amelyikhez nincs kép de legtöbbnél van...) vannak exkluzív gyártmányokról is képek....
Bővebben: link meg összeségében jó kis oldal...ajánlom mindenki figyelmébe a gyűjtőket az oldalon....vannak elvetemült arcok...:D

(#1090) Janesz


Janesz
őstag

és ha valakit érdekel van egy ilyenem eladó !! Aluminium belül pedig puha bevonattal van kibélelve)...belemennek a ''wire'' modellek...más nem..!!(minute sem)
Bővebben: link
ára mondjuk legyen 4,5k (nálunk asszem 6-7k körül van...)
barátnőm kapta a dioptriás chain szemcsijéhez de neki túl nagy az enyémek meg nem férnek bele...vagy esetleg elcserélhető ilyenre :Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#1091) _az


_az
senior tag

mofo.hu-t nem lehetne kibővíteni??? elég szűkös az info odafenn...

az

(#1092) K1992


K1992
csendes tag

a mofo.hu nál változás várható most fogják frissíteni és köztük leszek a frissítők közt úgyhogy gyeretek majd nyugodtan

Csá: K1992

(#1093) joe69 válasza K1992 (#1092) üzenetére


joe69
senior tag

szivesen segitenek ha szukseg lenne ra:U

(#1094) K1992


K1992
csendes tag

nem kell kösz, így is 6an vagyunk, de téged mindig szivesen lát a honlap!!!!!!!!!!!:DD;)

Csá: K1992

(#1095) Bash válasza K1992 (#1094) üzenetére


Bash
őstag

Remélem azért fals információkat nem akarsz felrakni az oldalra, gondolok itt most pl. erre: Bővebben: link.

http://bashtravel.com/

(#1096) koxx válasza Bash (#1095) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

L.Armstrong szemüvege: M frame vented hybrid s Bővebben: link

(#1097) Bash válasza koxx (#1096) üzenetére


Bash
őstag

Én tisztában vagyok vele, K1992 az, akit fel kell világosítani. Egyébként ha nézted volna a közvetítéseket, akkor az is kiderült volna, hogy nem pont ugyanilyenben tekert, nagyon hasonló, amit visel, de az nem szellőzős.

http://bashtravel.com/

(#1098) kíváncsi válasza K1992 (#1064) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Te is mondd meg apukádnak, hogy nem örülünk, hogy ekkora haszonkulccsal dolgozik :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#1099) Dravenstorm


Dravenstorm
tag

hi nem tudtok mondani valami helyet ahol olcson tunék venni half wire vagy a wire napszemuveget?

(#1100) koxx válasza Bash (#1097) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

véletlen félrecímeztem
néztem a közvetítéseket csak annyit tudtam róla, hogy m-framet használ

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.