Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) X-metal válasza Viry (#23999) üzenetére


X-metal
csendes tag

Hát igen, miután egy FMJ-t, egy Moss-t és egy Ivory-t eltörtem, akkor jött a döntés, hogy Straight Jacket lesz belőle.
A Második kiadás már nem próbáltam az Eye Jacket-ből. :N

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#24002) trafóóó válasza tomtrial (#24000) üzenetére


trafóóó
tag

Vannak már téli sityakok, ugyan én a westendben lévőben voltam tegnap ,bekukkantottam és az asszony le is vágott egy télisapival. :DD

(#24003) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Az Xmetal az a szintű szemüveg az Oakley-nál, ahol ilyen még belefér? :F (vadiúj, just out of the box)

[ Szerkesztve ]

(#24004) tomtrial válasza goldnarmz (#24003) üzenetére


tomtrial
tag

Ez nagyon fura tényleg. Mintha a felső réteg lepattant volna, lehet húztak a csavaron és akkor történt? Persze akkor is durva ... Hogy érted, hogy teljesen új? Boltban vetted, vagy úgy hogy újként volt hirdetve?

trafóóó: nincsenek véletlenek, pont ma tették fel a téli sapkákat [link]

[ Szerkesztve ]

(#24005) goldnarmz válasza tomtrial (#24004) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

USA-ból hozattam. Bontatlan dobozban.

(#24006) X-metal válasza goldnarmz (#24005) üzenetére


X-metal
csendes tag

Szerintem ez az X-squared fake. A Carbon bevonat az Oakley-nál anyagában színez, nem tud így lepattanni.
Tegyél fel egy képet a szár végéről, illetve a lencse összefogatásáról, mert akkor egyértelműen ki lehet szűrni, hogy fake vagy valódi. :K

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#24007) goldnarmz válasza X-metal (#24006) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

:Y
Próbáltam csinálni. Ilyenkor bezzeg nemhogy egy fényképezőgép nincs nálam, de még egy k_rva picture manager sincs a retkes gépemen... :(((

[ Szerkesztve ]

(#24008) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Ennek így köll kinéznie? :U

(#24009) goldnarmz válasza X-metal (#24006) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Haver aszongya, ő b_szott má' le festéket x-metalról. Szerinte nem anyagában ilyen.
Ami feltűnt még, hogy itt a festés kicsit el van csúszva, nem tudom, ez jelez-e bármit is:

Hozzáteszem, szerintem nem hamisítvány a szemüveg. Nem olyan helyen lett vásárolva. Nagyon meg lennék lepve, ha az lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#24010) R3ap3r válasza goldnarmz (#24009) üzenetére


R3ap3r
csendes tag

Ez tuti fék, hogy csökkentsem a károd, megveszem mondjuk 20 ezerért! :D

R3ap3r

(#24011) tomtrial válasza goldnarmz (#24009) üzenetére


tomtrial
tag

Hát barátom, téged nagyon átba@sztak sajnos!!! Ez nagyon de nagyon FAKE!!!

Én nem adnék érte 500 ft-os sem ... SOS vedd fel a kapcsolatot azzal akitől vetted és húzd a f.szára :D

Na jó az érmét megveszem 500ért :))

[ Szerkesztve ]

(#24012) goldnarmz válasza tomtrial (#24011) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Jó lenne, ha nem szórakoznál itt mások kárára. Örülök, ha ettől áll a farkad, de ez számomra nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#24013) gaborcsu válasza goldnarmz (#24007) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Kizárt dolog hogy hamis legyen. Ez egy patent OO6011-08. Ha nem eladásra szánod, akkor ezzel a pici hibával ne foglalkozz. Vagy írj akitől vetted, normális eladó ilyenkor felajánlja, hogy visszaad 10-20%-ot az árából. Én is vadászok egy ilyenre a plasma-fire polár mellé.
X-metal: Biztos vagy ebben, hogy a carbon anyagában színezett?? Kizártnak tartom, erre a legjobb ellenpélda a 24k x squared vagy juliet lehet. Azok 100% hogy nem anyagukban színezettek, simán festett keret, ahogy ez is meg a polished carbon is. Szerintem :F

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#24014) R3ap3r válasza goldnarmz (#24012) üzenetére


R3ap3r
csendes tag

Ne parázz, már én is mondtam telón, hogy nem fék!

R3ap3r

(#24015) goldnarmz válasza gaborcsu (#24013) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszönöm, több megerősítésre nincs is szükségem! :R Akár törölhetőek is a posztjaim, mielőtt egy újabb maki-miki megtalálna a baromságaival. :(((

(#24016) tomtrial válasza goldnarmz (#24015) üzenetére


tomtrial
tag

Ok maki-miki akkor bocsánatot kérek, most rendben vagyunk? ;)

A te általad feltett képek alapján, X-metal és R3ap3r válaszai alapján én is így gondoltam elsőre. Nem kell ennyire komolyan venned. Az orr rész nagyon meglepett engem, első blikkre olyan volt mintha nem lenne egy szinten a 2 csavar (optikai csalódás) és a száron lévő felirat is elég viccesen néz ki így. Egy nagy cég ilyet azért nem gyakran csinál ...
Teszem hozzá ha FAKE lenne akkor sem szórakoztam volna a károdra, hiszen csak azt írtam, hogy vedd fel a kapcsolatot az eladóval és követeld vissza a pénzed ... de ha neked ez szórakozás akkor gratulálok! Ja és a farkammal sincs semmi gond, nem egy oakley-től fog állni elhiheted :D

[ Szerkesztve ]

(#24017) X-metal válasza gaborcsu (#24013) üzenetére


X-metal
csendes tag

Hát, a képek alapján nem nagyon lehet belekötni, talán csak az lehet zavaró, hogy a szár csatlakoztatásánál nagyon kiáll a csavar a keretből. A középrész ínbuszos része az stimmel. A színével engem nem győzött meg...
Plusz az a gravírozás a száron. Annak középen kellene lennie szerintem. 100%ra ne legyél meggyőzve arról, hogy eredeti. A csavarok milyen fejűek? Elvileg a szár csavarjainak Torx-osnak (6X60) kellene lenniük, meg a lencsebefogónál lévőknek is.

Abban biztos vagyok, hogy a Carbon anyagában színezett! Itt van két kép, ez egy Carbon Juli keret, amiről megpróbáltam eltüntetni a bevonatot: A maró anyagok ( Cromofag, hígítok) nem segítettek, csiszolással is csak világosodott.

A LAB-ban van most összerakva egy Carbon Fire Polarized, X-Aquared, azzal össze lehetne hasonlítani. :K

A mobilon fórumozóktól elnézést a nagyméretű kép miatt, azért ekkora, hogy bele lehessen nagyítani.....

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#24018) levics


levics
csendes tag

ez egy leharcolt carbon juli lencsebefogója
:F
most akkor :F

(#24019) gaborcsu válasza X-metal (#24017) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Lehet hogy ez a carbon juli mondjuk 10évvel korábban készült mint mióta egyáltalán gyártanak x squaredet. Azóta sokminden változhatott a gyártástechnológiában is.
Szerintem ennyire profi fake nem létezik, de...

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#24020) X-metal válasza levics (#24018) üzenetére


X-metal
csendes tag

Akkor lehet, hogy az Oakley a legutolsó kiadásaiban spórolt, és festett a színezés helyett????
Más megoldás nem nagyon van, de ez a két lepattogzott szemüveg ezt mutatja.
Nekem mindenesetre elég gagyinak tűnik. Ilyen minőség mellett nem is baj, hogy befejezték a gyártásukat...
Volt 4 Db Carbon Julim, az mind a 4 anyagában színezett volt.

Szóval továbbra is azt tudom tanácsolni, hogy A Lab-ban össze kell hasonlítani az eredetivel.
Addig csak találgatunk.

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#24021) R3ap3r


R3ap3r
csendes tag

Nincs nálam a Ducati, ami többet kapott, de ezen a juli carbonon is van egy kis pontszerű festékhiány (nem dzsuva, hanem tényleg nincs ott festék)

R3ap3r

(#24022) koxx válasza gaborcsu (#24019) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pár éve volt nálam egy crosshair, a mai napig nem tudom eldönteni, hogy egy nagyon pro fake volt vagy eredeti. Színre sem sikerült pontosan beazonosítani, a lencse kicsit furcsa volt, de a keretbe nem lehetett belekötni. Az is lehet, hogy eredeti keretbe volt belevágatva vmi gyengébb minőségű lencse.

(#24023) trafóóó


trafóóó
tag

Azért ez nem csúnya. :D
[link]

(#24024) X-metal


X-metal
csendes tag

Hát, én nem tudom. Próbáltam most késsel is megkaparni, meg lepattintani róla a fedőréteget, de csak nem akar sikerülni...

"A titán felületén természetes körülmények közt kialakuló oxidréteg vastagsága 50-250 angström, mely (5-25 nm). Az anodizálással kialakított oxidréteg vastagsága ennél sokkal nagyobb: 500-1000 angström (50-100 nm). Az anodizálással egy vékony réteget képzünk a fém felületén, mely megváltoztatja a visszavert fény színét. A színt az oxidréteg vastagsága határozza meg, melyet az anodizáló feszültséggel tudunk szabályozni. A titán színezési eljárásunkkal a fenti színskála árnyalataira tudjuk színezni a titán felületet.

A festéssel ellentétben az oxidációs filmréteg sokkal ellenállóbb, tartósabb felületet képez. A színezett titán felhasználási köre szerteágazó.
A titán egy könnyű, erős fém, rendkívül korrózióálló. Titán anodizáláskor villamos energia segítségével hozunk létre egy vékony titán-oxid réteget a titán felületén. Míg más fémeket - például alumíniumot - azért eloxálnak, hogy megvédjék a korróziótól, a titán esetében nincs erre szükség. A titán eloxálásának elsődleges célja, hogy megváltoztassuk a színét. A titán oxidréteg - vastagságától függően - megváltoztatja a titán felületéről visszaverődő fény hullámhosszát, ezzel megváltoztatva a látható színét."

Szóval nem értem, miért festené valaki, amikor ez a réteg gyakorlatilag elpusztíthatatlan...

És az X-metal mint ötvözet annyi titánt tartalmaz, hogy ez az eljárás működik rajta.
Tudom, mert kipróbáltuk. Tettem is ide képet róla pár hónapja.... :K

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#24025) tomtrial


tomtrial
tag

Ha fake akkor nem biztos hogy titánötvözet ergo lehet nehezebb. Valahol volt egy táblázat az oakley típusokról. Ezt is le kellene mérni és hátha kiderülne valami :)

(#24026) koxx válasza tomtrial (#24025) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt nem értem, hogy ha titánötvözetből vannak az xmetalok akkor mitől ilyen mocsok nehezek? :)

(#24027) X-metal válasza koxx (#24026) üzenetére


X-metal
csendes tag

Hát mert nem titánból vannak, hanem ötvözetből.
Biztos titán-ólom- réz ötvözet. :DD

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#24028) koxx válasza X-metal (#24027) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tiszta titánt sehol (kevés helyen) nem használnak :) tehát mindenképp ötvözet kell. Rezó van benne? akkor kiolvasztom :D

(#24029) TayRol válasza X-metal (#24027) üzenetére


TayRol
veterán

Biztos titán-ólom- réz ötvözet :D de reméljük más nehézfém nincs benne.:D

(#24030) tomtrial válasza koxx (#24026) üzenetére


tomtrial
tag

Ha azt nézzük mennyi anyag van benne ahhoz képest egyáltalán nem nehezek. Ha sima "acél
" lenne akkor biztosan nehezebb lenne. Ezzel nem mondtam újat :) Tehát egy súlyméréssel is kideríthető lenne az eredetisége. Nem hiszem, hogy egy nagyon jó minőségű replikánál foglalkoznának az anyagminőséggel is.

Számomra nagyon meglepő volt a sima "acél" Crosshair és a titánötvözetes közötti súlykülönbség! Itt is hasonló lenne a helyzet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24031) jailbird válasza koxx (#24026) üzenetére


jailbird
újonc

Az x-metal keretek elég robosztusak. Szerintem pl egy whisker keret kijönne egy pár juliet lencsebefogóból, és akkor még van benne 4 db torx csavar, az gondolom normál acél

(#24032) tomtrial


tomtrial
tag

Új modell érkezőben :Y Oakley Oreka

(#24033) B.Ricsike válasza tomtrial (#24032) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ráadásul az új 'Oakley Elite Collection' tagja!! :R

(#24034) tomtrial válasza B.Ricsike (#24033) üzenetére


tomtrial
tag

Ahogy ez is, de legalább ez néz is ki valahogy, nekem tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#24035) miki_nrg válasza tomtrial (#24034) üzenetére


miki_nrg
csendes tag

"Eladó egy vadiúj oakley napszemüveg az olimpián is ezt használták a sportolok"
Ja midnegyik ezt és a versenyszámok közt kézről kézre adták :)

(#24036) tomtrial


tomtrial
tag

Oakleys Mars Custom ... ez valami farmer anyag lehet nem?

(#24037) SupaCow válasza tomtrial (#24036) üzenetére


SupaCow
tag

Én viaszos vászonból varrok majd a Craterre egy ugyanilyet.
Vagy alufólia, esetleg géprongy. Vagy csincsilla szőrből.

f: @geboleather

(#24038) tomtrial válasza SupaCow (#24037) üzenetére


tomtrial
tag

Nem is tudtam, hogy a Crater végülis egy bőr nélküli Jordan Mars :D Valamiért arra emlékeztem, hogy nincsenek furatok a kereten csak amolyan zsákfuratok ...

Szerintem egy kis gyurmával is jól jársz ha rám hallgatsz, és akkor akár tudod naponta is változtatni. Vagy ilyen kemény színes tokot kellene rá gyártani ami szintén cserélhető lenne :D

(#24039) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Egy gyors akció: 85-ért odaadom bárkinek a Marsom és adom mellé a Hijinx-em is. (hétvégén buliban buktam egy mobilt és kulcscsomót, szóval most ha lehet gyors kéne)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#24040) tomtrial


tomtrial
tag

Azért ilyet sem sűrűn láthatunk na :D Oakley X-Squared ;]

Power: csak ezért eladni a jófajta Mars-ot ... ebay-en többet kapnál érte, addig meg érd be egy alap mobillal szerintem :F

(#24041) PowerBuldog válasza tomtrial (#24040) üzenetére


PowerBuldog
veterán

felraktam ebay-re is, offerekben eddig elég nevetséges ajánlatok voltak.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#24042) tomtrial


tomtrial
tag

Ja értem, akkor nem szóltam :) Hogyhogy ilyen nehéz eladni egy jó marsot? Most néztem és viszonylag elég jó a kínálat MARS téren ... jó sok Jordan is van köztük ...

[ Szerkesztve ]

(#24044) albert8 válasza koxx (#24043) üzenetére


albert8
addikt

Magas a színvonal :DDD ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24045) tomtrial válasza albert8 (#24044) üzenetére


tomtrial
tag

De legalább nem vagyunk utolsók :D

(#24046) lorcsi válasza koxx (#24043) üzenetére


lorcsi
veterán

te jó ég :W

(#24047) splitike


splitike
újonc

Sziasztok
Eladnék egy ilyen hátizsákot:OAKLEY KITCHEN SINK BACKPACK BAG PACK
jó áron
új cimkés
rögtön vihetö
az itthoni ára 50 felett van
privibe várom az ajánlatokat

[ Szerkesztve ]

(#24048) R3ap3r válasza koxx (#24043) üzenetére


R3ap3r
csendes tag

Teatttttyaaaaég.....Oakley nincs is közte, csak Okley! :D

R3ap3r

(#24049) lorcsi válasza splitike (#24047) üzenetére


lorcsi
veterán

(#24050) splitike válasza lorcsi (#24049) üzenetére


splitike
újonc

az eredeti

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.