Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) K1992 válasza tr00p3r (#1946) üzenetére


K1992
csendes tag

:((( Köszönjük, a szép kritikákat. Nem hiszem, hogy elfogadjuk a segítségét az illetőnek, mivel most bíztunk meg egy céget, hogy dobjon össze egy jókis honlapot. És egyébként a mostani egy ideiglenes és ha nem lenne akkor mindenki mehetne a boltokba árakat kérdezgetni. És ha tudtok ilyet vagy jobbat csinálni, akkor lehet fosozni meg szarozni...

Csá: K1992

(#1952) Janesz válasza K1992 (#1951) üzenetére


Janesz
őstag

azért fosozok mert a honlap tényleg egy ratyi fos!!
kb itt a PH-n pár arcnak komolyabb honlapja van mint ez...
Ez egy komoly márka,de aki a honlapra téved nem ez jön le neki... :(
még szerencse,hogy a szemcsik minősége ugyanolyan mint előtte...

(#1953) Integra válasza K1992 (#1951) üzenetére


Integra
titán

látom kezded megint itt a fesztivált, az az oldal egy rakás fos, hiába hisztizel, menj apucihoz és mondd el neki, hogy a csúnya fiúk lefosozzák az oldalt.
ha van némi önkritikája, akkor először lezavar neked egy nagy taslit, aztán meg kirúgja azokat akik ezért az oldalért felelnek és rábízza hozzáértőkre és nem skótoskodja el az oldal fejlesztésére szánt pénzt...
vegyél már vissza magadból kisbalázs, mindenki emlékszik az itteni szereplésedre, azért mert elhúztál pár hónapra még nem felejtette el senki.
kár hogy visszajöttél.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1954) ypolito válasza koxx (#1950) üzenetére


ypolito
csendes tag

hát ha Janesz priviben megkerese megköszönném :)) vagy majd én Őt ;)
Nya én már csak azt nem értem hogy hogy tudja ilyen olcsón adni?? Nem szúrja ez a magyar disztribútorok szemét? Merthát igy ugye előlük szedi el a vevőket s rontja a boltot..
Azért itt nem kis árkülönbségről beszélünk ám...
Úgy tudom hogy valamennyire ezek a termékek szabott árasak.

Abit AA8-Duramax, LGA775 3.0 P4, Abit Raedon X700 256, DDR2 533 1G Kingston, 4x 160 Samsung SATA, 420 W Codegen

(#1955) ypolito


ypolito
csendes tag

jaj... ohh.. uhhhhh
most látom csak mibe csöpentem.. nehogy lemészároljatok!! én csak ártatlan szemlélődő vagyok.. :)

Abit AA8-Duramax, LGA775 3.0 P4, Abit Raedon X700 256, DDR2 533 1G Kingston, 4x 160 Samsung SATA, 420 W Codegen

(#1956) t-real


t-real
tag

Hát ha hiszitek ha nem én végig olvastam mind a 1900 hozzászólást, na mind1, tom nem vagyok normális!
Szóval full új vok oakley-ban és szeretnék venni egyet (innen a nagy elszántság :) ), méghozzá egy Square Wire 2.0 SH -t black/black irridium!

A lényeg hogy nagyon nagy segítség kéne, mivel nem volt igazán szó róla, és érdekelne hogy milyen, mik a vélemények, mert nem olcsó (45k), és ha már kiadok ennyi pénzt akkor azért király legyen!

Egyébként mindenkitől szívesen várok választ! Ha lehet mihamarabb!

Előre is köszi....

(#1957) Janesz válasza ypolito (#1954) üzenetére


Janesz
őstag

szabott árasok ez igaz..de mivel nem itt gyártják őket hanem amcsiban így ott olcsóbb..
és az oakley-kon nagyon nagy a haszonkúlcs..pl egyszer régen láttam egy nagyker árlistát és 50%-os haszonkulccsal dolgoznak a kereskedők...persze oakleyt sem árulhat akárki szal ez nem olyan mint pl. egy bringásnagyker,hogy bemész szépen mosolyogsz és odaadják nagykeráron..komoly szerződés van....

(#1958) Janesz válasza t-real (#1956) üzenetére


Janesz
őstag

jó kis szemcsi!! nekem is volt olyanom..igaz a T-wire modell de formára méretre ugyanaz csak az titán volt..
nem fogsz csalódni benne...ha veszel akkor a rugós szárasat vedd..bár az árból itélve azt nézted ki..a réginek nem rugós a szára és bár formára ugyanaz mégis faszább a rugós..

(#1959) Integra


Integra
titán

azon agyalok hogy átvágtak e az andrásin.
ugynais polarizált gold lencsének vettem a szemcsóm, és szerintem nem polarizált a lencsém, a mobil telóm kijelzőjét ha elforgatom 90 fokkal nem változik meg a kijelző...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1960) Janesz válasza Integra (#1959) üzenetére


Janesz
őstag

bele van gravírozva a lencse aljába a felírat,hogy polarized?
azért csodálkozom,hogy ilyen olcsón rakták össze neked mert a polarized lencse párja 30k körül van.. :U

(#1961) Integra válasza Janesz (#1960) üzenetére


Integra
titán

nincsen, de megmondom őszintén nekem eszembe sem jutott.
de bazeg, azon a 10 rugó pluszon már nem múlt volna.
majd bemegyek és kicseréltetem és ráfizetem azt a plusz tizest

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1962) joe69 válasza t-real (#1956) üzenetére


joe69
senior tag

nekem olyanom volt, csak polarizalt lencsevel
teljesen jo szemu, inkabb kis fejueknek ajanlott

(#1963) joe69 válasza Integra (#1961) üzenetére


joe69
senior tag

az osszes polar lencsebe bele van gravirozva a polarized felirat, igy elso blikkre meg lehet allapitani a dolgot
verd ki a cinket, biztos kicserelik

(#1964) Integra válasza joe69 (#1963) üzenetére


Integra
titán

nem hiszem hogy kell balhéznom, egy hónapos se a szemcsó, beviszem a számlát meg a garilevelet és megkérem cseréljük ki a lencséket, meg ráfizetem amit kell.

voltam ma szemésznél is mert jogsit kell újítanom, végre bemérettem a szemeim, úgyhogy amúgy is bekell mennem, mert csináltatok egy rx szemcsót jó sok pénzért.. fákk, de hát muszáj lesz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1965) Janesz válasza Integra (#1964) üzenetére


Janesz
őstag

akkor bejött az aggodalmam..
vagy így:[link]ha sima halfod van vagy így ha xlj-d van:[link]
amúgy sztem nem ér meg még 2k-t sem a polarizáltság.. :U de ez személyes vélemény..nekem volt mindkettő és engem annyira nem győzött meg,hogy az 10k-val felérjen..persze van aki esküszik rá..

(#1966) Integra válasza Janesz (#1965) üzenetére


Integra
titán

ahogy lentebb anno linkeltem
bronze half keretem van, és xlj-hez tartozó iridium gold lencse, csak én polárt kértem bele.
úgy rakattam a két típusból össze, egyikből a keret, a másikból a lencse

majd kipróbálom, hogy az egyikbe rakjon csak polárt a másikban meg marad a sima és összehasonlítom, jobbat nem tudok:D


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1967) KMan válasza K1992 (#1951) üzenetére


KMan
őstag

És egyébként a mostani egy ideiglenes
hát ja kb egy eve ilyen ''ideiglenes''..
ha tudtok ilyet vagy jobbat csinálni, akkor lehet fosozni meg szarozni..
allitom Word-ben szebb honlapokat lehet csinalni es kozepsuli 9. osztalyos tananyag

Amugy nem ertem miert nem lehet egy szimpla ''magyaritast'' csinalni mint pl. Nokia meg sorolhatnam. Teljesen jo az amcsi honapja z Oakley-nak. Szerintem.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1968) KMan válasza t-real (#1956) üzenetére


KMan
őstag

Wire-ek szerintem is jok, nekem egy A-Wire 2.0 SH-m van. Ez a rugo nekem nagyon bejott bar Integra nagy ellensege:DDD meg mindig csak ajanlani tudom. :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1969) lajo


lajo
senior tag

Integra! most akkor mivan? átbasztak az Andrássyn? :Y

(#1970) k.lacko


k.lacko
újonc

Szevasztok!

Én most írok először itt, és engem az érdekelne nagyon, honnan lehet tudni eredeti-e a szemüveg? Vagy egyáltalán lehet-e tudni? Mert nagyon olcsón kínáltak nekem.És ránézésre nem tudom megállapítani mert nem vagyok szakértő a témában, csak tetszik! köszi a segítséget előre is.

(#1971) Integra válasza lajo (#1969) üzenetére


Integra
titán

még nem voltam, a héten tervezem, amikor megyek rx szemcsót venni meg leadni a lencse rendelést.
janesz véleménye alapján nem vágtak át, mert mindössze 30at fizettem, vagyis ebben sanszos hogy a polár lencse nem is lett volna benne. lehet hogy félreértettük egymást a boltban, de majd ha megyek az rx miatt, akkor rákérdzek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1972) joe69 válasza k.lacko (#1970) üzenetére


joe69
senior tag

mint minden masnal, ennel is ugy tudod megallapitani hogy tudod hogy nez ki pontosan az eredeti

(#1973) joe69


joe69
senior tag

Canteen
[link]
micsoda meroben uj formak:)
szerk.:legalabb az unobtaniumot nem sporoltak le rola...

[Szerkesztve]

(#1974) Integra válasza joe69 (#1973) üzenetére


Integra
titán

mintha kicsit kezdene megkopni az oakley kreativitása.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1975) Dare2Live válasza Janesz (#1965) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Próbáltál már napfény + vezetés, bicikli, utca közben polarizált szemüveget?

Őrületes a különbség míg az egyikben a visszaverödő napsugarak megörjitenek addig a másikban nincsenek.
Nemtudom elképzelni, hogy vki nemveszi észre a különbséget nem vmi hamisított oaklíeyt használtál? :DDD (Tudom röhelyes a kérdés de tényleg valami őrületes a különbség polar nempolár szemüvegek között.(nekem))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1976) Dare2Live válasza t-real (#1956) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem gold iridium van imádom.......
btw Janesz régebben árult Oakley napszemüvegeket olcsobban mint boltba érdeklődj rá!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1977) _az válasza Integra (#1971) üzenetére


_az
senior tag

milyen rx keret lesz? :)

az

(#1978) Janesz válasza Dare2Live (#1975) üzenetére


Janesz
őstag

igazad van a kérdés röhelyes..:D
nekem a polár lencse olyan volt mintha picit dioptriás lenne..olyan élesebb volt vele minden de ha forgattam a fejem zavart picit..nyílván én is észrevettem köztük a különbséget..de engem zavart,hogy a villamosból alig látok ki mert látom az üvegben a feszültségeket amik fekete foltok formájában jelentek meg...
mondjuk más meg a ruby lencsénél érzi ugyanezt..(mert a polarizáltnál ugye 2 réteg lencse közt van egy fólia a rubyn pedig nemcsak kívülről de belülről is bevonatos a lencse)

(#1979) KMan válasza joe69 (#1973) üzenetére


KMan
őstag

Nem ertem hogy mi van ezzel a ceggel, mostmar igazan csinalhatnanak vmi normalis szemut is. Gondolom USA-ban nagyon mehetnek ezek a trendi cuccok es persze ez a fo mozgatorugoja a dolognak. Jul2-rol vmi hir?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1980) joe69 válasza KMan (#1979) üzenetére


joe69
senior tag

iden nem lesz uj xmetal

(#1981) KMan válasza joe69 (#1980) üzenetére


KMan
őstag

akkor ennyit a 2006-os evrol. :( :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1982) joe69


joe69
senior tag

mofo mar par napja le van rohava, csak keszul az uj oldal?

(#1983) Integra válasza _az (#1977) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok.
ráadásul a keretek 90%-a vízfejűekre lett kitalálva:(

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1984) _az válasza Integra (#1983) üzenetére


_az
senior tag

:DD

bemegy, végigpróbál. esetleg nézz be a novák optikába, hátha ajánlanak valami más márkát, úgy értem egy jó kis titánkeret se rossz :) amúgy jackknife 2.0 elég keskeny ám...

amúgy nem nyomja meg a füled tövét a szemüveged szára? nekem állandóan ott a nyoma :F

az

(#1985) Birs


Birs
újonc

Valaki vásárolt már szemüveget a www.nelo.hu online áruházából?

(#1986) ypolito


ypolito
csendes tag

Hello

segítsetek. Dartboardot akarok venni... s láttam a oakley.com-on hogy polarized izé. Ez pontosan mit jelent?
A másik hogy úgy láttam ebből csak a brown tortoise/gold iridium az amit polár izés.
A többi szín nem.. a fenébe.. pont ez nem tetszik
Jah és árban is lényegesen eltér a többitől. Ez 230 USD a többki pedig 135

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Abit AA8-Duramax, LGA775 3.0 P4, Abit Raedon X700 256, DDR2 533 1G Kingston, 4x 160 Samsung SATA, 420 W Codegen

(#1987) koxx válasza ypolito (#1986) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A polarizálás alapja a szelektív fénycsökkentés. A fényhullámok minden irányban - fel, le, jobbra, balra, keresztbe - szabadon terjednek. Amikor a fény párhuzamosan visszaverő felületet ér - például havat vagy vizet - , akkor vízszintesen, vagy jobbra-balra vibrálni kezd. Az általában két lencse közé illesztett polarizáló szűrő csak a függőlegesen érkező fényhullámokat engedi át. A polarizált lencsék általában drágábbak, mert a polarizáló szűrő és a lencsék összeállítása költséges eljárás. A polarizáló szűrőket nagyon precízen úgy kell montírozni, hogy a polarizáló síkok pontosan illeszkedjenek, enélkül a hatás ugyanis elmarad.

(#1988) KMan válasza Birs (#1985) üzenetére


KMan
őstag

Szerintem jobban jarsz ha felprobalgatod elotte oket, hogy melyik passzol meretben a legjobban. Ha szereted a csakbamacskat, akkor berendelheted vakon is. Nem tudom forintra pontosan az arakat, de nekem nem tunnek olcsobbnak az Andrassy-nal.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1989) joe69 válasza KMan (#1988) üzenetére


joe69
senior tag

ahogy neztem az importor arak vannak fenn, tehat ugyanannyi mintha itthoni boltban venned.
szemuveget csak proba utan nehogy ez legyen a vege::O

(#1990) KMan válasza joe69 (#1989) üzenetére


KMan
őstag

vegiggorgettem a listat, egyedul a Hatchet-en akadt meg a szemem. Nemreg esett egy nagyot, haverom ki is hasznalta es vett egy barna kereteset. Most ahogy nezem 60K-ert sztem eleg jo vetel egy Carbon/Black polarized lencsevel. Meg jo is a fejemre. Anno mikor meg nem lehetett itthon kapni nagyon tetszett, es rohadtul vartam. Csak mikor megerkezett egyreszt rohadt draga volt, masreszt picit nagy volt ram, ugyhogy inkabb Juliet lett asszem nem bantam meg:D Azota ugytunik ''belenott'' a fejem a Hatchet-be:DDD

Koran kelos vagy? :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1991) ypolito válasza koxx (#1987) üzenetére


ypolito
csendes tag

okés. ez a része már világos :))

s a válasz a másik kérdésre? dartból csak a brown tortoise/gold iridium az ami polarizált?
mert a többinél nem láttam feltüntetve. s árban is igencsak 100 USD körüli összeggel alatta vannak..
ja, bocs. van még a matte black/grey és a pearl/black iridium ami poláros.
De a többi?? White camo, Honey/bronze.... stb? ezek gyári hibásak vagy mi? :))

[Szerkesztve]

Abit AA8-Duramax, LGA775 3.0 P4, Abit Raedon X700 256, DDR2 533 1G Kingston, 4x 160 Samsung SATA, 420 W Codegen

(#1992) joe69 válasza KMan (#1990) üzenetére


joe69
senior tag

nem, keson fekvos:DDD

(#1993) Integra válasza _az (#1984) üzenetére


Integra
titán

nem, semmi bajom, de lehet hogy megszoktam:D
10 éve ugyanaz a keretem, fel se tűnik hogy rajtam van:)
csak oakley keretet veszek, semmi mást

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1994) Integra válasza Janesz (#1978) üzenetére


Integra
titán

na ez érdekes dolog amit mondasz, ezt kifogom próbálni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1995) KMan válasza ypolito (#1991) üzenetére


KMan
őstag

ezek gyári hibásak vagy mi?

azert olcsobbak 100$-al, mert ezek sima lencsék es nem polarizaltak. semmi kozuk a ''gyari hibahoz''. Kerhetsz mas keret/lencse kombot is amit osszeraknak neked, az persze dragabb lesz, lencsetol fuggoen.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1996) K1992 válasza joe69 (#1982) üzenetére


K1992
csendes tag

Hát nincs akkor a szerencsétek ;)
Nem fejlesztik most éppen a honlapot, hanem valamelyik kedves ember megheckelte a honlapot....
üdv

Csá: K1992

(#1997) ypolito válasza KMan (#1995) üzenetére


ypolito
csendes tag

persze persze... a gyári hibát én is csak képletesen értette. Gondom mindössze annyi hogy az előbb felsoroltakon kívül, más lencsét is kérhetek hozzá ami polár? ugyanis pont ezok pont nem tetszenek...

Abit AA8-Duramax, LGA775 3.0 P4, Abit Raedon X700 256, DDR2 533 1G Kingston, 4x 160 Samsung SATA, 420 W Codegen

(#1998) KMan válasza ypolito (#1997) üzenetére


KMan
őstag

Igen. Kivalaszthatsz egy neked tetszo keretet es kerhetsz bele neked tetszo polar lencset, amennyiben letezik az adott modellhez olyan ami neked tetszik. Ez igy szep es jo csak 2 bibi van vele. 1. dragabb lesz, mert egyreszt kifizeteted a keretet, masreszt a lencset. (ingyen osszerakjak amugy szval ezzel nincs gond.) 2. lehet hogy olyan polar lencse az adott modellhez nem letezik, vagy itthon nem kapni.

Pl. anno mikor en kineztem magamnak egy polar lencset allitolag csak japanban lehetett kapni, ezert valasztottam inkabb elore osszerakott kombot. Ez meg tavaly volt. Igy olcsobban jottem ki es nem kellett bizonytalan idott varnom (amig bejott haza a lencse akkor ez emaugy ugy 2 honap volt.) Mostmar es egy jo ideje lehet itthon kapni, ezert lesz csere.

Ja es itt egy link a lencsekrol. [link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1999) Janesz válasza Integra (#1994) üzenetére


Janesz
őstag

feltéve ha lesz polár lencséd... :DDD

(#2000) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mennyibe kerül itthon a legolcsóbb oakley goggle? pl ez MX L FRAME™ carbon fiber [link]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.