Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17851) Fire/SOUL/CD válasza bul07 (#17850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, én is gondoltam rá, de akkor is közepes eb-hez való kellene és azokban is van rengeteg bóvli...
Szóval eb-szállító is jöhet, de az "titánból" legyen, szóval nem ölebeknek való. mert a macskám egy terminátor...("törhetetlen" zár, stabil aljzat stb, stb...)
Lehet eb-ketrec is, csak tényleg olyan legyen, amit kb "Pitbull Terrier kölyökhöz (vagy idősebbhez) " méreteztek...
Kösz a választ! :R

UI: Természetesen én is tudom használni a Google-t, meg Árukereső és társai stb stb, de tényleg jó minőségű cuccot szeretnék venni, nem pedig egy eb-ketrecnek álcázott papagáj ketrect... Ezért kérem azt, hogy tapasztalaton alapuló tényleg korrekt szállítót javasoljatok(ha tudtok), ne pedig olyat, amit a macsekom simán "kifejel"... :DDD

UI: Most megyek, aztán lekezelem macsekot (beköszönt egy görény családnak), nem kellett volna...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17852) samujózsi válasza Fire/SOUL/CD (#17851) üzenetére


samujózsi
tag

Te jó ég... zsebtigrist tartasz macska helyett? :Y :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#17853) bul07


bul07
nagyúr

Itteni blogról

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17854) Gaben92 válasza Fire/SOUL/CD (#17851) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha kocsiban vinnéd akkor 4Pets. Egy Crash Bag elég le elég lehet, azokat már lehet kapni 20-50k HUF-nak megfelelő €-ért. Viszont azok kétszemélyesek míg berakod a kocsiba. Penthouse lenne jó szerintem neked de azt 200.000 alatt nem kapsz. Caree játszhat még 100.000 körül, feltéve ha ezek beszerezhetőek Magyarországon.

Ha inkább kézben hordós akkor a szövet hordozókra néznék rá minél erősebb zipzárral. Foggal, körömmel szét tudja kapni ha akarja szép lassan viszont a fészkelődéstől, ide-oda rohangálóstól nem fog törni a zár benne. Ha tényleg "szétverte" ahogy írtad akkor a szövet hordozókba bele fog törni a bicskája. Én például kézben hordozásra ezt használom (szövettel borított műanyag és mindenhol zipzáros. A Bengáli eddig nem szedte szét, de ő csak részben vadmacska, a tiédet meg ahogy nézem kiközösítették a tigrisek túlzott aggresszió miatt. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17855) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kellemes ünnepeket !

:DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17856) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekünk is lett pár hete két macskánk, mert megígértük a gyerekeknek, hogy lesz cica, ha kertes házba költözünk. Tavasszal megvolt a költözés, mostanra meglettek a cicák. A gyerekek nem kicsit macska-kattantak (már előtte is azok voltak, nem most lettek). :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17857) atosan válasza Goose-T (#17856) üzenetére


atosan
addikt

Gratula, szép család! :)

Maine coon

(#17858) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A fehér-fekete-narancs macskák mindig lányok

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17859) Eastman


Eastman
őstag

B.U.É.K.!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17860) Eastman válasza Eastman (#17859) üzenetére


Eastman
őstag

[előzmények] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17861) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

(#17862) bul07


bul07
nagyúr

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17863) atosan válasza Eastman (#17859) üzenetére


atosan
addikt

Stella a kedvencem :D

Maine coon

(#17864) Phülöp


Phülöp
addikt

Boldog új évet kíván

Linci Rumli (elkövető)

és Ilves Rumli (tettestárs)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17865) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Búék

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17866) Gaben92


Gaben92
őstag

Yato is boldog új évet kíván. :DDD

Mod:
Látom Phülöp szépen helyrejöttek a cicáid. Jól látom, hogy Ilves a szaunát élvezi éppen? :DD Megy is veletek szaunázni vagy csak napközben szokott bemenni (csak mert a Yato mindig jön velünk)?

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17867) Phülöp válasza Gaben92 (#17866) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilves másfél évig élt Máltán, meggyűlölte a mindennapos tűzijátékot. Néhány órája bevonult a szaunába, egy "dögöljön meg minden durrogós" arccal.
Amúgy is szeretnek ott héderelni, de ma este inkább elvonulós alkalom van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17868) radi8tor válasza Phülöp (#17867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes, a mi cicánknak meg se kottyan a tűzijáték (brit rövidszőrű). Magától megy oda az ablakhoz nézni éjfélkor a durrogtatást.

⭐ Stella

(#17869) Dhampir válasza radi8tor (#17868) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#17870) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok! B.U.É.K!

(#17871) khron78


khron78
őstag

Régóta vagyok macskatulajdonos, viszont még a mai napig tanulom a helyes tartást. Az utóbbi napokban egy figyelmetlenségemet 3 napos nem alvás és folyamatos stressz követett. Okulásként írom le a sztorit, hátha más is hasonló cipőben jár. Szilveszter napján történt, mikor az esti fent létet próbáltam egy kora délutáni alvással kiváltani. Én nagyon jól aludtam, de amikor felébredtem és kimentem a fürdőbe a dolgomat elvégezni, kivert (rossz az aki, rosszra gondol :D) a víz. A fürdőkádban találtam 3db fogpiszkálót, amiből egy több darabban volt úgy, hogy a két vége hiányzott. Igen, a cica lenyelte a két hegyes végét. Hirtelen átfutott az agyamon a gyomorműtét, hogy elveszítem őt, a most mit csináljak gondolatokkal vegyítve. A 13. kerületi Állatkórházban mindig van ügyelet, de egy drasztikus műtét nem biztos, hogy indokolt, egyáltalán szilveszterkor elindulni a nagy káoszban és ott órákat várni, nem biztos, hogy jó megoldás. Ezért vettem a bátorságot és felhívtam a dokinkat, hogy mégis mire számítsak. Készséges volt és valamennyire meg is nyugtatott azzal, hogy ugyan okozhat problémát a lenyelt fogpiszkáló darab, de van esély rá, hogy ki fog jönni vagy kihányja. A röntgen ugye a fát nem is mutatja ki. Akkor panasza se volt a cicának, amiért hánytatni lehetett volna és az elmondása szerint azt a lenyelés után 2-3 órán belül érdemes megpróbálni. Azt meg nem tudtam, hogy mikor nyelte le a darabokat, csak sejtettem... Szóval nem volt más lehetőségem, mint várni, hogy mi lesz. Pár óra múlva ugyan a cica elment enni, inni, de a viselkedése láthatóan megváltozott. Ez persze az időközben elindult petárdázásból is adódhatott. Tehát a szilveszterem annak a figyeléséből állt, hogy mikor kell vele rohanni valahová a káosz közepén. Annyit megtettem, hogy kapott egy kis szőroldót és kedvenc ételt, hogy az esetleges szőr ne akadályozza a tüskéket, illetve a eledel körbeölelje őket, amennyire csak lehetséges, nehogy a bélfal átfúródjon. Minimális alvás után másnap volt kaki és alapos vizit után 1db tüskét találtam. Kissé nyákosan, kissé véresen (bocsánat, de nekem még a szagokból is jutott). Megnyugodni nem tudtam, csak reménykedni abban, hogy a másnap reggel sikeres lesz és a maradék egy tüske is kijön. Hosszú volt a nap, főleg, hogy a cica hányt és sokszor az oldalához kapott. Valószínűleg voltak fájdalmai, ha nem is nagyok. Viselkedése is zavart lett többször. A következő napon elhúzódott a széklete. Este 9-ig kellett várni míg kijött, aminek ki kellett jönnie. Hasonló körítésben, mint az első. Én még ennyire nem örültem cica kakinak! A 3 nap alatt szinte semmit nem aludtam és a gyomrom szerintem akkora lett mint az övé. Mivel az izgalom napjaiban, szinte folyamatosan a neten keresgéltem az igazságot és nem sok mindent találtam, ezért most ide írtam a sztorit, hátha valaki értékes infót kap belőle. Szóval a lényeg: A CICA MINDENT MEGESZIK! Fonáldarabokkal vagy fogselyemmel szinte tuti biztos a műtét. Kihúzni tilos az állatból, mert a beakadt fonál elvághatja a beleit! Gombostű, kisebb, borsó méretűnél nagyobb tárgyak, rajzszög, tüskék, elektronikai alkatrészek, ékszerek, befőttes gumik, hajgumik... Ezek nagy galibát okozhatnak. 2db 1cm-es tüske ki tud jönni egy cicából műtét nélkül, DE nem biztos.

A doktor Úr a következőket mondta: "Óvatos - napi többszöri - etetés és otthoni megfigyelés javasolt. Ha bármi szokatlan tünet lenne (tartós étvágytalanság, hányás, bélsár hiánya), akkor érdemes elhozni őt! Nyugalom, nagy valószínűséggel nem lesz baja belőle, de ez egy pár napon belül biztosan kiderül!"

Biztos vagyok benne, hogy sajnos lesz, aki később olvassa a soraimat. Annak ajánlom, hogy mielőbb VIGYE ORVOSHOZ A CICÁJÁT! A többieknek meg okulást és boldog új évet!

(#17872) Phülöp válasza khron78 (#17871) üzenetére


Phülöp
addikt

"Én még ennyire nem örültem cica kakinak."

Ismerem az érzést. Sajnos.

Jobbulást a jószágnak, és köszi, hogy leirtad a tapasztalataidat.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17873) khron78 válasza Phülöp (#17872) üzenetére


khron78
őstag

Köszönjük, már szerencsére nyugi van!

(#17874) Dhampir válasza khron78 (#17871) üzenetére


Dhampir
félisten

Tanulságos történet és a legfontosabb az, hogy ebben az esetben jól végződött a rágcsálás.

(#17875) radi8tor válasza khron78 (#17871) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekünk is volt hasonló sztori - szerencsére nem fogpiszkálóval.
Vettem egy ehhez hasonló ajtóra akasztható játékot (ajtó keretre kell csiptetni és az egér lelóg 140 cm hosszú gumifonalon).
Egyik nap nem tettem el a játékot, hanem leszedés után csak oda tettem a sarokba. Azt látom, hogy a macska csócsálja a hosszú gumifonalt és már el is szakította. Gyorsan lemértem a hosszát és sajnos hiányzott belőle pár centi.
Felhívtam az állatorvost, hogy mi ilyenkor a teendő: nekem is azt javasolta, hogy etessük meg bőségesen és figyeljük (a székletet). Másnap meg is volt a lerágott fonal, szerencsére neki nem voltak fájdalmai.

⭐ Stella

(#17876) SoulReaver válasza radi8tor (#17875) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nálam is csócsál mindenfélét. De általában kihányja őket... Múltkor egy gumírozott pendrive kupak darabkáit véltem felfedezni a taccsban.. Pedig mennyit kerestem.. :)

(#17877) khron78 válasza radi8tor (#17875) üzenetére


khron78
őstag

Vastag befőttes gumi evés volt még régebben, de az darabokban kijött szerencsére. Még nejlon zacskókat is szokott nyalogatni. Nem is értem miért csinálja ezt.

(#17878) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Cicának olyan mintha aranyere lenne. Duzzadt a luka, nyalogatja és ülni sem akar rendesen. Ezt mennyire kell komolyan venni? Nem múlik el magától?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17879) Gaben92 válasza Plazmacucci (#17878) üzenetére


Gaben92
őstag

Sanszos, hogy aranyér lesz vagy pedig - bár macskák esetében ez nagyon ritkán okoz gondot - a bűzmirigye van tele és ki kell neki nyomni.

Bármelyik is az, orvoshoz kellene vinni amint tudod.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17880) Plazmacucci válasza Gaben92 (#17879) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Okay. Amúgy is terveztem mert nagyon fogköves is szerencsétlen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17881) khron78 válasza Plazmacucci (#17880) üzenetére


khron78
őstag

Fogkő eltávolításhoz altatni szokták, az nem tesz jót a szívének :( Mennyi idős a cicu?

(#17882) Plazmacucci válasza khron78 (#17881) üzenetére


Plazmacucci
félisten

3 éves. Sajnos sárgák a fogai és sokat csikorgatja, pedig minden nap kap száraz tápot is. Fogat kellene mosni neki? Láttam olyat aki fogkefével mossa neki... :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17883) SoulReaver válasza Plazmacucci (#17882) üzenetére


SoulReaver
veterán

Milyen fajta kaját kap?

(#17884) Plazmacucci válasza SoulReaver (#17883) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Real Nature adult konzervet és száraz tápot. A legtöbb más típusú táptól pattanásos lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17885) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 9 honapos brit rovidszoru. :)
Eddig ugy kapott enni, hogy reggel egy fel tasak felix junior utanna kesobb pedig fott csirkemell meg melle van kirakva neki royal canin kitten.

Ket hete pedig a felix helyett animonda kitten-t (pate, baranyos, csirkes) kap, mert tobb helyen olvastam, hogy felix cukros meg nem is annyira jo a tapanyagosszetetele es animondat ajanlottak helyette.

Viszont a cica ezt annyira nem szereti vagy nem tudom, nem is nagyon eszi, a kakaja is nagyon budos, neha mintha nem is lenne szilard. A felix-el jo sok kis gubics volt. :)

Es jonn a kerdes. :)
Eroltessuk szerintetek animondat hatha megszokja tekinttel arra, hogy elete soran mindig felix-et kapott vagy nezzunk mas markat (tudtok ajanlani?)

Koszontem szepen.

(#17886) Astroboy válasza swoody (#17885) üzenetére


Astroboy
őstag

Szia!

Először is: kérünk fotót! :D
Másodszor: A kajaváltás már önmagában elég necces bajszoséknál, mármint úgy értem általában nehezen viselik, úgy mint az alomváltást. Erősen a szokásaik rabjai, ami bevált azon nem szívesen változtatnak.
Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy ha a Felixet szereti akkor nem kell erőltetni adjatok neki azt. Nálunk is az volt a sztár az első pár évben, szerintem kicsit túl nedves de imádta és ez a lényeg. Utána jött a zöld Gourmet, de mivel kis macska kis fogyasztással így elegünk lett a kajatálkában száradó maradékkal, ami nem csak pazarlás de undorító is.
Ezért átálltunk a Gourmet petit-re, ami tasakonként csak 50 gramm és nem 75 mint a többi, szereti is nagyon és mivel kis adag így nem is hagy semmit a tányérjában büdösödni.

9 hónaposan Felix junior-ról mondjuk nyugodtan válthattok normál Felixre, a pipimell és a Royal Canin szerintem maradhat, így teljes a táplálás, max. a füvet fogja kívánni idővel ahogy egyre több szőrt nyel le, de arra is vannak otthoni megoldások ha nem kijárós a sicc. ;)

(#17887) khron78


khron78
őstag

Gourmet-et nem adnék többet a mcskámnak. Mást nem is fog utána megenni. A Félix is ilyen, de az nem aranyárban van.

(#17888) Gaben92 válasza swoody (#17885) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha az animonda nem jön be neki, próbálj ki másfajtát. A Felix nálam speciel tabu. Amiatt szeretik a macsekok ami miatt a Whiskast (ami szintén tiltólistás). Tele van ízfokozóval.

Helyedben vennék 1-1 próbatasakot több márkából amit találsz aztán lehet kísérletezni.

A helyedben viszont a Royal Canint elengedném. Drága meg “márkás”, de a valóság az, hogy egy középkategóriás táp és találsz olcsóbban jobbat, vagy hasonló áron sokkal jobbat.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17889) Eastman válasza swoody (#17885) üzenetére


Eastman
őstag

Cica másfél éven át nyers csirkemellet evett. Olyan a szőre mintha a Zsidró mosta-szárította volna be. :D

Szerk:

A báránytól az ember is szagosabbat termel. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17890) swoody válasza Astroboy (#17886) üzenetére


swoody
senior tag

Nem tudom eldonteni, hogy szereti-e amugy vagy csak tenyleg nem a felix es azert nem eszi, mert egy ido utan elfogy, de a felix-et azert hamarabb belapatolta.

Igen, amugy amikor nem eszi meg a nedves tapot par ora utan elegge undoritoan tud kinezni, majd megnezem a gourmet petit-et, hogy hogyan is izlene neki.

A szorre a gimpet-tol asszem a malt soft pasztat adjuk neki, hatha nem fogja kihanyni. :D


Eastman:
haha. :D
Amugy a csirkes meg a patetol is budi nem csak a barany meg nem tudom milyen mix-tol.

[ Szerkesztve ]

(#17891) swoody


swoody
senior tag

khron78, Gaben92:

Probalkozok akkor mas markaval, de akkor adjaktok tippet. :D

(#17892) Gaben92 válasza swoody (#17891) üzenetére


Gaben92
őstag

Száraz:
Acana, Orijen. Ezek tuti van Magyarországon, illetve ha találsz akkor a True Instinct is jó de azt sose láttam még. Viszont ezek mocsok drágák is, a True Instinct kilója majdnem dupla annyiba kerül mint a Royal Canin. Olcsóbbakból Hill's esetleg Purina ProPlan próbálható.

Nedves:
Canagan vagy IAMS, illetve a korábban említett True Instinct. (Sok olyan nedves van ami Magyarországon kapható és esküsznek rá, viszont nálunk nincs, szóval azokról nem tudok nyilatkozni.)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17893) Phülöp válasza Gaben92 (#17892) üzenetére


Phülöp
addikt

Szárazból a Purizon se rossz, és olcsóbb valamivel, mint az Orijen. Mi kb. fél éve álltunk át, mindegyik ízesítés bejön a jószágoknak.
Nedves táp dolgában nem tudok nyilatkozni - ami egyik nap csámcsogósan zabálós, az legközelebb ott szárad a tálban. Kényesfrancos utcamacskák...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17894) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A kitekat, milyen minőséget képvisel? Szeretik a cicáink, most is azt akarunk rendelni nekik.
Ha nem jó, akkor olcsón, mit ajánlotok helyette? (nedves)

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17895) khron78 válasza Predator2 (#17894) üzenetére


khron78
őstag

Legalja. Tele ízfokozóval, azért szeretik.

(#17896) Predator2


Predator2
addikt

MI ajánlott helyette, ami még mindig olcsó?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17897) Gaben92 válasza Predator2 (#17896) üzenetére


Gaben92
őstag

Purina One mondjuk.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17898) swoody válasza Gaben92 (#17892) üzenetére


swoody
senior tag

Koszonom szepen meg fogom nezni ezeket.

Royal cannin meg marad par hetig, mert 4kg-s kiszerelest vettem, de lecserelem majd.

Nedvesre atterve boltban kerestem canagan es iams- markat, de nem talaltam sehol, berendelni pedig nem akarok megint, hogy aztan az allatka ne egye meg. De koszonom az ajanlast is es megprobalok majd szerezni belolle valahonnan.

(#17899) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Nekem kérdésem lenne, hogy másnak is előfordult-e már hogy a cicája rágta a saját hasán a szőrt? Úgy kell elképzelni hogy ritkásabb és töredezett a szőre. Benti macska...kizárt hogy valami élősködő lenne, meg hát hallom ha csinálja.
Voltunk vele dokinál, ott azt mondták hogy a stressz miatt csinálják. Az elmúlt félévben megtoltam a munkahelyet+ volt pár 3-4 napos kiruccanás, talán ezek miatt lehetett. De most már lassan 1 hónapja itthon vagyok vele minden nap, de nem hagyja abba a szőr rágást. :W Az alsó 2 bimbijéig felrágta már..félek hogy feljebb haladni.
Igazából valami tanács kellene mit tudnék tenni hogy szépen visszanőjön a szőre, valahogy gátolni abban hogy a hasát rágja.

(#17900) khron78 válasza arcsin (#17899) üzenetére


khron78
őstag

próbáld ki a Feliway-t, ha látod, hogy stresszel, vagy elmész otthonról.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.