Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) sebestyen93 válasza emiki6 (#10149) üzenetére


sebestyen93
tag

Bocsánat, hogy ha kellemetlenséget okoztam, gondolom nem szokott írni ilyet nagyon senki, de máshol meg nincs normális ember, aki tudna segíteni.. Gyakorik kérdéseken is csak hülyék vannak.. :(

(#10150) Mikulásbá

Rendben!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#10152) TheShow válasza sebestyen93 (#10148) üzenetére

Szerintem meg nem kérdés, hogy állatorvos! Ha tud segíteni azért, ha nem, akkor azért. Nem hagyunk állatot szenvedni!
Sajnálom szegény kismacsekot, de ennyit megérdemel, hogy orvost hívsz hozzá.

(kicsit hangulatkeltés, de ha a gyereked sérülne meg, akkor sem várnád meg a másnapot...)

(#10153) sebestyen93 válasza TheShow (#10152) üzenetére


sebestyen93
tag

Persze, vinni akarom, vagy jöjjön ki, bánom is én, csak most este nem akartam felzaklatni. De nem akarom, hogy szenvedjen. Megy meg eszik is, de gyenge, meg remeg, mint a kocsonya meg minden egyes lépésénél ropog... :S :O Inkább akkor most hívom, csak kijön, vagy elviszem.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#10154) emiki6 válasza sebestyen93 (#10151) üzenetére


emiki6
veterán

Semmi gond, de ritkán hall ilyet az ember és rossz elképzelni, főleg, hogy itt mindeni szereti a macskákat. :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10155) radi8tor válasza sebestyen93 (#10153) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ügyelet is van a világon.
Ha elmondanád hol keressünk neked, akkor tudnánk segíteni. NE VÁRD MEG A REGGELT.

⭐ Stella

(#10156) lugosi válasza sebestyen93 (#10148) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mindemellett a kutyát erről le kéne szoktatni. Lehet hogy népszerűtlen ötlet lesz, de nyilván büntetéssel. Magától nem tudja, hogy rosszat csinált, de el kell venni tőle a kedvét.

(#10157) Vistaboy válasza sebestyen93 (#10148) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én a helyedben azonnal elmentem volna és felzörgetném, akármit is mond. Azért állatorvos, az a dolga, hogy segítsen.

A kutyának meg nevelési célzattal adnék pár pofont, hogy hagyja békén a macsekokat, vagy rövid úton el lesz távolítva.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10158) Nimrod válasza Mikulásbá (#10143) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálunk is a fekete fej mellett illetve fölött alvós. Ölben valamiért nem szeret lenni.

(#10159) Nimrod válasza sebestyen93 (#10153) üzenetére


Nimrod
addikt

Kaphatunk helyzetjelentést? :F

(#10160) sebestyen93 válasza Nimrod (#10159) üzenetére


sebestyen93
tag

Este kijött a doki, azt mondta, hogy túlélheti, adott neki fájdalom csillapítót meg láz- és gyulladáscsökkentőt, mivel belső láza lett, azért remegett, mint az állat. Meg még 4 hétig adhatom neki. Elzárnom a kutyától, nehogy még1x bántsa. Bocs, ha kellemetlenséget okoztam itt pár embernek. :(

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#10161) Mikulásbá válasza sebestyen93 (#10160) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Reméljük nem olyan komoly és túléli.Egy ismerősömnél hasonló esemény után másnap az örök vadászmezőkre távozott a kis macs-ezért mertem írni,hogy nem valószínű,hogy túléli.

(#10162) sebestyen93 válasza Mikulásbá (#10161) üzenetére


sebestyen93
tag

Tud menni is meg eszik is, szóval remélem nem sérült meg annyira. Bízok benne, hogy megmarad!

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#10163) emiki6 válasza sebestyen93 (#10162) üzenetére


emiki6
veterán

Gondolj bele, mi lenne ha pl veled történne ez (összetörnek), micsoda fájdalom és lelki trauma, ráadásúl még több hét, hónap mire rendbe jön. Le a kalappal a cica előtt, hogy ennyit kibír(t)!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10164) Vistaboy válasza sebestyen93 (#10160) üzenetére


Vistaboy
veterán

A kutyád örülhet, hogy nem a mi macsekunkkal akadt össze. A szomszéd ölebe is folyton hergelte Csipit, ha véletlenül összefutottak a folyosón. Egyszer csak megunta, úgy összekarmolta a pofáját, hogy majdnem kivájta a fél szemét. Azóta elkerül minket, mint a tüzet. ;] Megtanulta a leckét... :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10165) lugosi válasza sebestyen93 (#10160) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

1. Macskát ellátni: pipa
2. Kutyával a dolgot lerendezni:...

(#10166) radi8tor válasza Vistaboy (#10164) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4 hetes cica, lehet most látott először kutyát. :U
Ez a gazdi felelőssége: ha kutya van a háznál csak akkor engedi oda, ha nem bántja a cicákat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10167) Vistaboy válasza radi8tor (#10166) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tudom, nem is úgy értettem. :) Ezért nem jó kutyát együtt tartani macskával. Az ösztönöket nem lehet elhallgattatni. Mondjuk én egyáltalán nem tartanék kutyát, csakis macskát, de ha mégis összefutna eggyel, csak akkor hagynám, ha tudnám, hogy szanaszét tudja csíkozni a képét. :DDD

Ezek a cicák anyáméknál születtek, bár már idősebbek, mégis, ha egy kutya megnyomorgatná az egyiküket, tutira menhelyre kerülne a gazdájával együtt, ha a kezembe kerül...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10168) sebestyen93 válasza Vistaboy (#10164) üzenetére


sebestyen93
tag

(#10163) emiki6

Igazából tényleg csoda, mert szinte a fél tenyeremben elfér, olyan kicsi.

(#10164) Vistaboy

Nagymacskák beszarik, sztem a kicsit is azok lesznek, szóval nálunk ilyen sztem nem lesz... :D

#10165) lugosi

Kapott pár taslit tőlem is meg anyámtól is.. ha ezek után is valamit csinál, bajban lesz, az tuti, nem ez az első eset, hogy bajt csinált. Meg kölyökkutyák is vannak, azok is kaptak, mert azok is sarasak voltak, azok vihették oda, vagy cibálták el odáig.

#10166) radi8tor1

Láncra van verve a nagy kutya, kölykök szabadon voltak.. Vér nem válik vízzé. Kölyökkutyákat elzártuk a hátsó udvarba, a kölyökmacskákat meg próbálom bekeríteni majd a teraszra.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#10169) vgyuri


vgyuri
őstag

Hétvégén macska kiállítás lesz a budapesti Pólus Centerben link, nem tudom mennyibe kerül a belépési díj a látogatóknak.

(#10170) Kidus válasza Vistaboy (#10167) üzenetére


Kidus
őstag

Jah.. szerintem is teljesen hulyeseg :U

Assuming Control

(#10171) Vistaboy válasza Kidus (#10170) üzenetére


Vistaboy
veterán

A kivétel csak erősíti a szabályt. Egyébként mindenki azt tart, amit szeretne és tud is gondoskodni róla, részemről maradok a macskánál. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10172) Kidus válasza Vistaboy (#10171) üzenetére


Kidus
őstag

Nincs ebben semmi kiveteles :)
Van gyilkos pitbullos is. Neveles kerdese.
Kertben tartott kutyanal mas, foleg ha nincs a haznal macska, de amig tudjak hogy falkatag o is, nincs semmi problema.
Gondolom a kiscica is azert lett megcibalva, mert nem tekintik a kutyak csaladtagnak.

Assuming Control

(#10173) greenity válasza Vistaboy (#10171) üzenetére


greenity
aktív tag

A szomszédban van négy kutya és egy hétvégente hazajáró kiscicus, még nincs egy éves.
Kivívta magának a helyét a hierarchiában és lazán játszik a kutyákkal hétvégente :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10174) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] :DDD napisicc

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10175) greenity válasza Mr.Csizmás (#10174) üzenetére


greenity
aktív tag

:DD :DD :DD

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10176) venge válasza Mr.Csizmás (#10174) üzenetére


venge
tag

:C

(#10177) lugosi válasza Kidus (#10172) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem pont nevelés kérdése, kicsit másképp fogalmaznék, talán kölcsönös tanulásé. Volt egy műsor a tv-ben a múltkor erről, és annyi maradt meg bennem, hogy ha a macska és a kutya kis koruktól kezdve összeszoknak akkor nem lesz gond nagy valószínűséggel velük. Arra vezették vissza, hogy a kutyák és a macskák testbeszéde egészen más, amit az egyik barátságként jelez, azt a másik támadásként értékeli. Tehát egyikük sem akar rosszat, csak félreértelmezik a másik testbeszédét sok esetben, és ebből van aztán konfliktus.

(#10178) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Tudtok ajanlani cicasampont amivel a kis pereputtyot meg lehetne furdetni? Egyaltalan ilyen kicsi korban lehet? :R

Csizmi: :DDD :DDD

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#10179) emiki6 válasza wertigo1984 (#10178) üzenetére


emiki6
veterán

Macskanyál. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10180) Mr.Csizmás válasza wertigo1984 (#10178) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mekkora nyelved van?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10181) wertigo1984 válasza Mr.Csizmás (#10180) üzenetére


wertigo1984
őstag

Eddig nem volt ra panasz. ;]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#10182) nagyyy25


nagyyy25
újonc

Macskuszok :)

[ Szerkesztve ]

(#10183) radi8tor válasza nagyyy25 (#10182) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tünemények. :)

Gyereknap van. :P

⭐ Stella

(#10184) SUPREME7 válasza nagyyy25 (#10182) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nálunk is gyarapodott a család, kb 2 hete a macskuszunk idehozta a barátnőjét, aki itt ragadt ...

Már akkor nagy pocakja volt, erre 2 napja egyszercsak borzasztóan nyivákolt, és berohant az ajtón, és már kilógott belőle az egyik macsek akit húzott maga után, aztán el is hagyta, és otthagyta. Párommal gyorsan összekukáztunk neki egy dobozt, én összeszedtem az elhagyott picit, kiszedtem a burokból aztán szerencsére csipogott, így mindkettőjüket beraktuk a fekhelyre, és mivel mennünk kellett dolgozni, a természetre bíztuk a többit. Délutánra már 3 kismacs volt, szerencsére jól vannak :)

(#10185) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok, most írt lakótársam, hogy a cicánk hány, hasmenése van, és nem áll meg a lábán, liheg. Ráadásként nem iszik.
Szerintetek mit lehet vele tenni?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10186) Nimrod válasza wertigo1984 (#10178) üzenetére


Nimrod
addikt

Kisállat kereskedésben nekem panzi pet-et ajánlottak, bolha-, kullancs-sampon. Még nem teszteltük.

(#10187) greenity válasza greenity (#10185) üzenetére


greenity
aktív tag

Voltak orvosnál, gyomorrontása volt; kapott injekciót, most jobban van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10188) XmoD válasza Nimrod (#10186) üzenetére


XmoD
aktív tag

En azt hasznalom macskara es anno gorenyt is azzal furdettem. Jo illata van, kiirtja a bolhat eloskodot(mar a vizben elhullanak) Utanna par napig vedelmet is nyujt nekik. Nalam bevalt. A szoruk is szep lesz tole.

(#10189) Buci21


Buci21
addikt

Kiherélt szerelem :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#10190) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Okulásképp nem ivartalanított macskagazdiknak. 2 napja a macsunk húzta a lábát de azt hittük csak valami apróság, elmúlik. Tegnap dolgoztam, de párom mondta, hogy már nagyon húzza és nem nagyon kel fel. Reggel hazaérve már úgy vakartam össze szegényt a kertbe, teljesen le volt gyengülve. Egyből irány a doki, azt hittem eltört neki vagy valami de kiderült, hogy a kis kandúró összeakasztotta valószínűleg a bajszát egy másik kandúróval aki megharapta a tapmancsát és tályogos lett és a magas láza miatt volt már annyira legyengülve. Úgyhogy ivartalanítással egybekötött gyorsszervízre benthagytuk, nemsoká mehetek is érte :) Akit érdekelnek az anyagiak, ivartalanítás 10K, a "műtétecske" megint 10K meg még meglátjuk mit mond a doki, mire lesz szükség. Úgyhogy érdemes inkább megelőzni az ilyesmit.

(#10191) emiki6 válasza SUPREME7 (#10190) üzenetére


emiki6
veterán

Az ivartalanított macsekok is szoktak balhézni, hogy védjék a területet. Nálunk a macsek folyton televan kisebb sebekkel...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10192) SUPREME7 válasza emiki6 (#10191) üzenetére


SUPREME7
őstag

De Így már csak nem fog annyira, remélem :) Picit lenyugodna, nem mászkálna olyan messzire el, annak örülnék. Közben hazajött, csini 3-4 centis vágás van szegényen, elvileg begyógyul 2-3 nap alatt, és 1 hét antibiotikum kúra után minden rendben lesz.

Most pár nap fogság van :)

(#10193) kribe


kribe
őstag

Még egy kis sziámi gyönyörűség...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#10194) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Tegnap csatlakoztunk a lézerharc táborhoz. Hónapok óta nem volt ennyire eleven a kismajom :). Szerintetek minden nap lehet vele játszani, vagy tartsunk szünetet, mert idegbajt kap szegénykém?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10195) greenity válasza tolvaj! (#10194) üzenetére


greenity
aktív tag

Mi amikor otthon vagyunk rendesen és nem agyhalottan ülünk a TOS előtt szinte mindig játszunk vele és nincs belőle baja.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10196) radi8tor válasza tolvaj! (#10194) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Játszhatsz vele minden nap, csak arra vigyázz, hogy a szemébe ne menjen.

⭐ Stella

(#10197) tolvaj! válasza radi8tor (#10196) üzenetére


tolvaj!
őstag

Köszi, azt tudom :) hólyag szem szintén, mint nálunk, ezért ugyan olyan érzékeny. Attól jobban féltem, hogy beleőrül, hogy nem tudja elkapni. Főleg neki háttal állok, így kisebb az esély, hogy a szemébe menjen, bár amilyen gyors... De igyekszem figyelni. Köszi :R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10198) emiki6 válasza tolvaj! (#10197) üzenetére


emiki6
veterán

Egyre ügyesebb és taktikusabb lesz. Lépést kell tartanod vele, hogy továbbra is szórakoztasd. Mi néha kikapcsoljuk ha ráugrik és akkor azt hiszi elkapta... de nem ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10199) lugosi válasza emiki6 (#10198) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez jó. Rendes tőletek :D Van sikerélménye.

Lehet, hogy újra lesz macskánk. Ph-ról! :DDD

Így a mindennapi életben, nyaraláskor stb mennyire szokott probléma lenni? Mi a tapasztalat, nagyon keresni kell, hogy hova lehet bevinni? (Szállás)

(#10200) venge


venge
tag

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.