Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) daninet válasza LamaCube (#9597) üzenetére


daninet
veterán

Nagyon egyszerű építeni. Nézd meg ezt a videót, de mindenben segítek ha akarod. Tipikusan az a dolog amit egy hétvégén összeraksz harmad annyiból mint amennyiért venned kellene egyet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9602) sigidi válasza Lacerta (#9558) üzenetére


sigidi
tag

Igen, köszi, ott láttam én is, csak kicsit sokallom.. :))

Expect the unexpected.

(#9603) #86883328 válasza attiati (#9600) üzenetére


#86883328
törölt tag

A középsőt két okból sem választanám. A markolata sem praktikus és a penge felülete sem. A Premium lenne a legkényelmesebb a markolat tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#9604) #86883328 válasza daninet (#9601) üzenetére


#86883328
törölt tag

Nekem ez a videó tetszett. Óriási a manusz. Legutoljára ezt az elektromágnest néztem tőle.

(#9605) attiati válasza #86883328 (#9603) üzenetére


attiati
veterán

köszi

közben találtam egy markolatos cikket is
[Ergonómia - azaz milyen marklat jó nekünk]

(#9606) daninet válasza #86883328 (#9604) üzenetére


daninet
veterán

csináltam egy ópenszósz késcsiszolót ami az övéhez hasonló de 3d nyomtatható

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9607) #86883328 válasza daninet (#9606) üzenetére


#86883328
törölt tag

Perfetto. Ügyes vagy. Le a kalappal.

(#9608) MittuDomain_ válasza daninet (#9606) üzenetére


MittuDomain_
őstag

komoly vagy :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#9609) gyapo11 válasza attiati (#9600) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem egyik se jön be a bumszli miatt, de ez pl. egy jó forma.
Nagyobb erejű használatra is jó, mert a mutatóujj tövével jól rá lehet támaszkodni a markolat elejére, és nem akar kitörni a markolattüske, nem keletkezik forgatónyomaték.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9610) #86883328


#86883328
törölt tag

A 'bumszliban' annyiban igaza van, hogy ha a késpenge deszkára felfekvő részénél hosszabb dolgot akarsz vele nyomó mozdulattal vágni akkor fordítanot kell a 'munkadarabon' mert a 'bumszli'-nál nem fog vágni. Tehát a 'bumszli'-t le kell lógatni egy pl. kolozsvári szalonnáról, majd átfordítani és a másik felét is így átvágni. Ez az ő álláspontja. Én meg azt mondom, hogy HA lesz olyan, hogy órákig vágsz valami keményebbet akkor az a 3mm-es acél tompa élként olyan vízhólyagot, bőrkeményedést okoz a mutatóujjad felső ujjpercére, hogy másnap biztosan nem akarod folytatni a műveletet. Ezek a nézőpontok.
A tökéletes megoldás az lenne ha félig lenne a 'bumszli'. Védené is az ujjadat de nem érne le az élig.

[ Szerkesztve ]

(#9611) gyapo11 válasza #86883328 (#9610) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Adódhat olyan is, hogy nem húzással vágsz hanem tolással, és akkor beletolod a bumszlit a vágandó anyagba. Ha az pl. egy keményebb cucc, mondjuk batáta vagy sütőtök, akkor ott meg is áll a kés amikor behatolna a bumszli.
Nekem van jópár késem, most a 20 centi és fölötte méretre gondolok, használom is, mindegyik bumszli nélküli és nem vágtam meg magam úgy, hogy az 5 centi széles penge alá nyúlok valahogy. Egyébként is elég gyakran fogom a pengét hüvelyk és mutatóujjal, és ilyenkor a középső ujjam ott van a penge tövénél, a gyűrűst meg a kisujjamat nem is tudnám az él alá tolni. Ezt a bumszlit vagy valami íróasztal mögött ülő irodista találta ki vagy egy formatervező, aki szerint jól néz ki, védelmi oka nincs.
Ha netán megcsúszik a kezem a markolaton előre felé, akkor megakad a pengében jóval az él fölött. De ilyenre sem emlékszem, nem véletlen, hogy szoktam a markolatokat is nézni, és ha valami sima fém vagy nagyon lakkozott fényes, akkor inkább nem veszem meg. Vagy gumi, vagy recézett vagy olyan formájú legyen, ami vizesen is biztosan tartható.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9612) #86883328 válasza gyapo11 (#9611) üzenetére


#86883328
törölt tag

Valószínűleg nem vágtál annyit mint én. Nekem voltak olyan sima pengés késeim de kényelmetlennek találtam őket. Már csak ujjvédővel ellátottat vásárolok. Valóban nem a mutatóujba vág bele hanem a középsőbe.


Nem mindegy melyiket szorítod az
ujjadhoz órákig.

[ Szerkesztve ]

(#9613) LamaCube válasza daninet (#9601) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi, ha rászánom magam kereslek :)

#9606 daninet Van 3d nyomtatóm, de nem is gondoltam rá :D Megcsináltam acélból. Bár az gyorsabb volt, mint nyomtatni, de jó ötlet! :R

_Harcos

Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#9614) daninet válasza LamaCube (#9613) üzenetére


daninet
veterán

én csak mostanában vettem egy épkézláb co hegesztőt, eddig nem volt ilyen opcióm, hogy fémből csináljam. Azokat az mdf darabokat gyorsan lecseréltem de a zsanér meg az a görbe vacak maradt a nyomtatott. Eddig 6 kést nyomtam le rajta és tökjó :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9615) gyapo11 válasza #86883328 (#9612) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Órákig nem, nem vagyok szakács.
Ha jól értem, akkor nem arról van szó, hogy az él alá kerül az ujj, hanem hogy nekinyomódik a penge tövének. Ezt még nem vettem észre, de az igaz, hogy nálam egy késhasználat max 10 perc körüli, és szerintem nem is a középső ujjammal tolom előre a kést, hanem a hátsó kettővel ami a markolatot fogja. Pedig elég gyakran vágok vékonyra valamit a walk on a table módszerrel, ami kifejezetten tolós vágás. Pl. egy répa legyen 30 vágás, az 30 szentségelés lenne mert 30-szor akadna föl a bumszli.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9616) #86883328 válasza gyapo11 (#9615) üzenetére


#86883328
törölt tag

Szétcsapja az mint balta a fát, amikor hosszában vágsz ketté egy hosszú répát.

(#9617) LamaCube válasza daninet (#9614) üzenetére


LamaCube
addikt

Én is szeretem bár kisebb pengéket kézből csinálom csak 2 laposvas közé szorítom, hogy a bekezdés egy vonalban legyen.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#9618) attiati válasza #86883328 (#9610) üzenetére


attiati
veterán

Picit elvesztettem a fonalat a bumszlis különszál végére.

Arcos Colour Prof-ról van szó? (felső kép). Annál teljesül az alábbi gondolatod, nem?
"A tökéletes megoldás az lenne ha félig lenne a 'bumszli'. Védené is az ujjadat, de nem érne le az élig."

Illetve rosszul látom, hogy ezen is van ujjvédő? Vagy az alsó védtelen részhez is hozzányomódik az ujj?

gyapo11:
Ha jól értem, akkor szerinted partikusabb az ujjvédő "bumszli" nélküli penge, mert teljesen végig tud siklani, hisz alul nincs ütköző az él végénél.

Viszont felül jóval beljebb kezdődik a nyél "bumszli része". Vagyis ez meg a felső, hosszabb "bumszli miatt előbb fog beleütközni a vágnivalóba, mint mondjuk a alsó képen levő.
Igaz, hogy csak a "magas" vágnivalóknál.

[ Szerkesztve ]

(#9619) #86883328 válasza attiati (#9618) üzenetére


#86883328
törölt tag

Szerintem az jó megoldás de inkább ki kell próbálni. Meg az egy hengerelt acélpengéjű kés.

Megnéztem pár kést. Elég ha egy kis ujjvédő is van az már jó. Ez a kettő jó:

[ Szerkesztve ]

(#9620) attiati válasza #86883328 (#9619) üzenetére


attiati
veterán

Hát nem könnyű ilyen szakácskést találni, hogy:
- max 10k huf
- 55+ HRC
- kovácsolt acél
- markolat visszahajlás legyen
- ujjvédő ne túl sok / ne túl kevés

Dick Prodynamic?
nem tudom, hogy kovácsolt e

(#9621) gyapo11 válasza attiati (#9618) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A felső képről, igen. Itt a markolat része az ujjvédő, képtelenség annyit lazítani a fogáson, hogy a pengét elérje az ujj.
A nagyobb méretű dolgok bele tudnak akadni a markolatba, ebben a japán markolatformák előnyösebbek, mert vékonyabbak, több helyet hagynak a vágandónak. De akár az alsó képen a bumszlis is, bár bumszli nélkül meg az ujj van ott. Ezen csak a szélesebb penge segít vagy extra hosszú markolat, de az meg nem biztonságos valahol hátul fogni, meg erőkifejtés szempontból is rossz megoldás.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9622) #86883328 válasza attiati (#9620) üzenetére


#86883328
törölt tag

Ezek a fröccsöntött markolatú kések általában mind hengerelt acélból készülnek. 20 éve a Dick volt a legjobb kés márka. Az én álláspontomat elmondtam. Most jön a döntés ami a te feladatod.

(#9623) maross


maross
veterán

Erdélyi rokonok szeretnének zöldségvágó/általános kést venni (egy 14 centiset, és egy 10-12-eset), emag.ro -t néztem, de 500 random márka van. Ikea 365+ szallitassal eleg dragan jonne ki (9cm+14cm szállítással 17000ft). Ha esetleg egy áldott lélek ránézne a kapható márkákra, hogy mi az amiből merhetek választani, hogy egy nagyjából ikea 365+ minőséget kapjak, megköszönném. Ha nincs ,akkor marad a 17000-es ikea.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9624) xcvbxcvb válasza maross (#9623) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szeptemberben cseréltem le az addig használt fiskarsokat. Vettem 3db-os ikea 365+ késkészletet [link] 10 ezerért family akcióban.

Meg ilyen victorinox zöldségkést [link] általános és evős késnek, elég sokat használjuk tányéron is és elég jól tartja az élét. Meg vagyok vele elégedve.

Még a tramontinát szokták ajánlgatni, de azzal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#9625) maross válasza xcvbxcvb (#9624) üzenetére


maross
veterán

Néztem én is a triót, de ebből a legkisebb kés a 14cm, a másik kettőre nincs szükségük. És persze, most nincs akció, úgyhogy annyi amennyi. Köszi a victorinox tippet.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9626) #86883328 válasza maross (#9625) üzenetére


#86883328
törölt tag

Nekem sokszor a 20cm hosszú kés is rövid.

(#9627) maross válasza #86883328 (#9626) üzenetére


maross
veterán

Jo tudni, de a hetvenvalahany eves keresztanyam mar csak kisebb csatakat viv.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9628) #86883328


#86883328
törölt tag

Szokás kérdése. Meg ha kicsi a vágódeszka akkor a nagy kés ki is van zárva. Olyasmi lehet ez - hogy felhozzak egy példát - mint amikor nincs otthon csavarhúzó de végülis a vajazó késsel is ki lehet csavarni a csavart. Szóval sokmindent meg lehet oldani sokmindennel.

(#9629) #86883328


#86883328
törölt tag

(#9630) BloodRay válasza #86883328 (#9629) üzenetére


BloodRay
veterán

Wow! Egy jó kis Drift? Tiéd? Honnan rendelted? :)
Hogy tetszik?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9631) #86883328 válasza BloodRay (#9630) üzenetére


#86883328
törölt tag

Az ám. Enyém. Jó drága volt. 75 dodó csak a posta, a vámot meg sem említem. Gyártói honlapról. Régi bakancslistás bicska volt úgyhogy a linerlockot ezért nem bánom. Olajozás után olyan mint az álom. Iszonyatosan jól kézre áll. Para 3-ban ezután zavar a markolat közötti rés. Itt vékony a penge, közel van egymáshoz a két markolat, egyáltalán nem érzem amit a para esetében. Semmi panaszom nincs rá. Szétszedni eddig ezt volt a legnehezebb. A markolat alatt is vannak csavarok. Annyira masszív, hogy penge lötyögés nélküli a 'fall shut'. Egy videóban láttam, hogy a Sebenzával egy szinten minősítik. Először a rücsis titánt akartam venni, de két dolog miatt döntöttem emellett. A vaj sima járása ami a titán esetében nincs és a súlya miatt. Van egy Lynch clipem még a Sage 5-ról maradt. A Lynch instáján van egy fotó, hogy passzol a Driftre kis módosítással. Kicdit kisebb a nyele a Para 3-énál de pintosan passzol az XL-es méretű kezembe. Egyáltalán nem rövid. Fidget faktor is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#9632) BloodRay válasza #86883328 (#9631) üzenetére


BloodRay
veterán

Gratula, nálam is listán van a kés, de egyelőre én se találtam alternatívát a gyári oldalra.
Dobozból kivéve nem volt az igazi, vagy csak biztos ami biztos szedted szét és olajoztad? Vanax-os a tiéd akkor?
Én pont titán markolatost tervezek belőle. :B Miért gondolod, hogy a titánosnak nem olyan jó a járása?
Hozzám végre ma, vagy holnap szenvedi ide a posta a Vero-t végre valahára…

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9633) #86883328 válasza BloodRay (#9632) üzenetére


#86883328
törölt tag

Dobozból kivéve nem volt az igazi számomra. Megpolíroztam a betéteket is meg az alátétet is olajozás előtt. Excellent lett. Igen Vanax a penge.
Valamelyik videóban elmondják, hogy a titán nem annyira smooth. Lehet egyszer olyat is veszek. Amúgy a vám 11.000Ft az áfa meg 37.000Ft. Szóval a százezres kés mire ideér 175ezer lesz.
Soha nem gondoltam volna, hogy valaha kiadok ennyit egy bicskáért de ennél szebb bicskát még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#9634) #86883328 válasza #86883328 (#9633) üzenetére


#86883328
törölt tag

Melyik Vero-t várod?

(#9635) BloodRay válasza #86883328 (#9633) üzenetére


BloodRay
veterán

Kiváncsi lennék arra az acélra én is, szimpatikus.
Mondjuk most, hogy néztem van új kék G10-es is, az is csinos. Na majd meglátjuk. Jövőre már van egy WE előtte a sorban. :B
Én se gondoltam így elfajul ez a hobbi, de lekopogom mikor arra volt szükség jól ki tudtam szállni eddig mindig. Persze jót, jókor kell venni. :K
Vero Synapse Mini amit már el se hiszek ha végre le tud szállítani a posta… :N

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9636) #86883328 válasza BloodRay (#9635) üzenetére


#86883328
törölt tag

Lehet, hogy inkább a sima Synapse-ot vettem volna azt a másfél millimétert meg leélezem.
Kíváncsi vagyok nem e lesz kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#9637) BloodRay válasza #86883328 (#9636) üzenetére


BloodRay
veterán

Meg is jött (természetesen telkóm közben… :DDD ).
Nem nagykezűeknek ajánlott ez tény, nekem még pont kényelmes a kezemben szerencsére.
Egyelőre úgy érzem megérte 3 hónapot várni rá. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9638) #86883328 válasza BloodRay (#9637) üzenetére


#86883328
törölt tag

Nagyon szép darab. Ötletes a középsőujj nyitás megoldása a flipper mellett.

(#9639) BloodRay válasza #86883328 (#9638) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, nagyon szolid(csak egyik oldalon van), de nagyon jól használható, pont jól van kivitelezve. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9640) attiati válasza #86883328 (#9622) üzenetére


attiati
veterán

Igen, köszi a sok segítséget.
Valószínűleg az árhatáron kellene emelni, hogy teljesüljön minden paraméter.
De a CS Solingen is elég jó ajánlat.

(#9641) petipetya válasza #86883328 (#9629) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép vas, gratula hozzá :C

"nincs rá lezsóidő"

(#9642) petipetya válasza BloodRay (#9637) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép vas, gratulálok hozzá :C

"nincs rá lezsóidő"

(#9643) BloodRay válasza petipetya (#9642) üzenetére


BloodRay
veterán

Köszönöm, megérte a várakozást. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9644) #86883328


#86883328
törölt tag

Kizer Gemini button lock

Videó

Ha az acél is fejlődik majd akkor kell.

(#9645) Fred23


Fred23
nagyúr

Civivi Banneret.
Bejövős.

(#9646) gyapo11 válasza Fred23 (#9645) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem ez a pengeszélesség tetszik.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9647) Fred23 válasza gyapo11 (#9646) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tetszik nekem is, de azért a számomra ideálisnál 1 mm-rel szélesebb. A markolat is kicsivel hosszabb -4-5 mm-rel- a vágyottnál, de összességében nagyon szimpatikus. YT-on van róla már sok videó.

(#9648) Fred23


Fred23
nagyúr

Most nézem, nem csak a Fast Lane problémája, az Ignitor is csinálja:
Valami jó kis rozsdásodásra hajlamos acéllal oldották meg ezt a részt.

(#9649) Donki Hóte válasza Fred23 (#9648) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, én a kínai bicskáimon sosem látom ilyen rozsdásodát :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9650) Fred23 válasza Donki Hóte (#9649) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azok nálam is rozsdamentesek. :D

Mondjuk ebből is látszik, hogy a CRKT csak a középkategória alja. 3 EDC-ből 2 rozsdásodik nálam. Ettől még bírom őket, csak eszembe nem jutna azt mondani, hogy jobbak lennének, mint mondjuk a Civivi. Fordítva viszont már igaz lehet (CRKT -> Civivi -> WE).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.