Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) lugosi válasza Beni2360 (#9349) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ne bántsd, a maga fél tenyérnyi méretével.

(#9352) lugosi válasza Met (#9350) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 3000/8000 a finom és nagyon finom élezéshez jó, ha nem kell lényegében komolyabban élezni a pengét csak az elég éleset szinten tartani, de ha komolyabban élezni kell akkor 1000 alatti is kelleni fog. Ha egy kőből akarod megúszni, akkor szerintem a 3000/8000 nem jó, egy 600/1000 és bőr+paszta, vagy ha nem csorbul ki nagyon, akkor egy 1000/6000 lenne jó, de ha életlen, akkor az 1000 nem fog túl gyorsan haladni.

(#9353) Met válasza lugosi (#9352) üzenetére


Met
nagyúr

Elég élesnek tűnt gyárilag, azért az otthoni kővel éleztem rajta.
Szőrt viszi, papírt szépen vágja.
Igazából szinten kell tartani az élességét majd.
Erre kell, szóval komolyabban nem fog sérülni az él.
Így is elég lehet a 1000/6000-es kő?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9354) sherlock82


sherlock82
senior tag

Barátnőmet addig addig győzködtem, hogy " szüksége " van egy jó bicskára úgy hogy ez mellett döntött amíg lehet kapni. :)
Kíváncsi vagyok mi lesz a véleménye róla. :U
https://extrametal.hu/termekek/zsebkes/victorinox/kozepes-meretu-zsebkes/victorinox-spartan-zsebkes-vx-colors

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#9355) gyapo11 válasza Beni2360 (#9349) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem 25 mm széles van, megfelelő. 10 finomságú szalagot adtak hozzá és a tápja 7 fokozatban kapcsolható, a legalcsonyabbon használom. Alapból nem késhez való, ezért faragni kell rá fa hasábot, ami az élszöget adja.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9356) gyapo11 válasza Met (#9353) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

1000-es kő ehhez kevés, úgy értem túl durva. 6000-8000 jó lehet, de az igazán borotvához bőr kell + paszta. Nagyobb gond lehet az élszög tartása. Ha egy kicsit is laposabban akarod élezni, semmit nem fog élesedni, ha meg nagyobb szögben, akkor nő az élszög és már nem vág úgy.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9357) Beni2360 válasza gyapo11 (#9355) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, ugyan innen Kínai? 30-st adják. Nem dönthető az asztal? Alul látom ütközne egy anyában és a rugó fölé fúrnánk egy másik lyukat és oda rögzítve lehetne már jobban dönteni.
Milyen finomságú vásznat adnak hozzá?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9358) Met válasza gyapo11 (#9356) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor inkább legyen 6000-8000?
Keresek majd videót, hátha mondják/írják milyen kővel élezik.
Az élszög tartása nem probléma, teljesen jól lehet irányítani.
Kicsit tartottam tőle de elég nagy a felület, könnyű stabilan tartani.

Bőr+paszta kombót kihagynám, az teljesen ismeretlen terület számomra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9359) gyapo11 válasza Beni2360 (#9357) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Igen kínai, kb. ugyanígy néz ki. Kicsit aggódok a motorba jutó por miatt, de lehet inkább a tüdőmbe jutó miatt kellene.
Az asztalt egy csavar tartja, lefelé egy kicsit lehet hajtani, fölfelé többet, talán a 45 fokot el lehet érni, de az késhez nem az igazi. Ezért kell rá egy hasáb, ami a megfelelő szögben megtámasztja a kést.
A vásznak azt hiszem 80-nal kezdődik és 1000-es a legfinomabb. Az 1000-est használom, de az is elég durva, nagyon finoman kell nyomni a kést és kicsit karcos élet ad, konyhába jó. Bicskát is próbáltam, Opinelt nagyon szerette, kifejezetten éles lett 3-5 simítással oldalanként. Érdemes egy kővel utána a sorját leszedni, mert én nem merem az élet szembefordítani a szalag mozgási irányával. A gép tud forgási irányt váltani.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9360) gyapo11 válasza Met (#9358) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Olyasmit tippelek, nálam az 1000 után már csak a polírpaszta van, az tükrös felületet ad, szemcseméretét nem tudom. Az 1000-es kő/vászon/papír karcait eltünteti pillanatok alatt, ennél finomabbnak nem látom értelmét, még ezt is csak nagy ritkán vetem be. Borotvához kell, de konyhai késhez nem. Az 1000-essel fent kés úgy szalad át a paradicsomon hogy nem érzem mikor ér hozzá, mintha csak a levegőt szeletelném. A borotvára fent késsel az a baj, hogy munka közben jó, de előtte/utána mindig sikerül úgy hozzáérni az éléhez, hogy megvág, akár mosogatás, akár az asztalon pakolgatás stb. közben. Egyszerűen túl agresszív az él, és a munkához nem ad hozzá, mert az 1000-essel készített él is mindent visz a konyhában.
Esztétikailag gyönyörű tud lenni egy tükörfényes élszalag ha sík, 1-2 területen hasznos is a borotva él, gyakorolni is jó mert nagyon jól látszik rajta ha gömbölyödik az élszalag, de ennyi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9361) lugosi válasza gyapo11 (#9360) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt ugye láttad, hogy nem konyhai késhez kell neki? És nem konyhai felhasználásra lesz?

(#9362) Beni2360 válasza gyapo11 (#9359) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a beszámolót képet tudnál a fa ekket mutatva felrakni? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9363) Beni2360 válasza gyapo11 (#9359) üzenetére


Beni2360
félisten

Most nézem valahol elpakolva origal fenő szerkentyűm lapul több hozzá vásárolt kövekkel.
Be kellene üzemelnem.:U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9364) KKG válasza sherlock82 (#9354) üzenetére


KKG
kezdő

Teljesen jók ezek, táskába vagy akár zsebbe is. Feleségemnek aloxosat vettem anno, az elegánsabb, ez meg vidámabb. Minden van rajta, ami egy hétköznapi helyzetben előjöhet. Ég és föld, hogy van e egy kés nálad, vagy semmi. Ez meg ráadásul egy teljesen korrekt kis zsebkés. Használja egészséggel.

4 éves fiamnak is vettem gyermekkést. Mert időben kell kezdeni.:)

[ Szerkesztve ]

(#9365) gyapo11 válasza lugosi (#9361) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nem értem a kérdést, ezzel indult:
Sziasztok, ez be vállalható?
Nem írta hogy mit szeretne élezni vele. Egyébként meg a méteres kardtól a baltán át a szikéig mindenre jó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9366) sherlock82 válasza KKG (#9364) üzenetére


sherlock82
senior tag

Pontosan, jól mondod.
Tetszik neki egyèbkènt. :)
Illetve ha màr ott voltam vettem pàr nèmet gyàrtmânyú gillette pengèt is.

Meg hàt nàlam is mindig van bicska úgy ahogy mondod.
Soha nem lehet tudni.
Övtàskàban egy svàjci bicska
Meg egy puma bicska ha épp farmer v vàszon nadràgban vagyok.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#9367) lugosi válasza gyapo11 (#9365) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kevered Met és Beni2360 kérdését. Met az eredeti kérdés után 3 hsz-szel írta mire kell, még mielőtt válaszoltál.

(#9368) Zsombe


Zsombe
senior tag

Végre megérkezett a Tarjányi bicskám. :C

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#9369) petipetya válasza Zsombe (#9368) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép vas, használd örömmel :C

"nincs rá lezsóidő"

(#9370) Zsombe válasza petipetya (#9369) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm! :R

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#9371) gyapo11 válasza Zsombe (#9368) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Talán nem abszolút makulátlan, de szép, ne hagyd el mint én a Polyák szalonnázót.
Nyitás milyen? Nem túl erős? Mert az a kis rés a körömnek elég kicsi.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9372) petipetya válasza gyapo11 (#9371) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én mindegyik tradit/Victorinoxot köröm nélkül nyitom, erősen becsípem a pengét a hüvelyk és mutatóujj közé.

"nincs rá lezsóidő"

(#9373) gyapo11 válasza petipetya (#9372) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Jó erős csípésed lehet. Van amelyiknek elég nagy a megfogható felülete, de pl. egy szalonnázó már nem ilyen, de másféle is volt a kezemben, amelyiket nem tudtam így nyitni, a körmömet meg úgy éreztem leszakítja.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9374) Zsombe válasza gyapo11 (#9371) üzenetére


Zsombe
senior tag

Annyira nem értek a tradicionális bicskákhoz, így nem tudom milyennek kell lennie ahhoz, hogy makulátlan legyen. Esetleg tudsz segíteni, hogy ebben mi a hiba? Nem kötekedés, hanem tényleg szeretném tudni.

Kicsit még nehézkes a nyitás-zárás, de szerintem pár nap használat és könnyebben fog menni. Na meg szerintem kicsit be is kell járatódnia. Egyébként hol a rést (nem kicsi, inkább a kép csalóka) használom, hol csíptetve nyitom ki.

Vigyázok rá nagyon, remélem nem fogom elhagyni. :) Annyira megtetszettek a tradicionális bicskák, hogy gondolkodom egy nagy szalonnázón szénacél pengével.

Csináltam két új képet, mert a tegnapi sietség miatt kicsit gyenge lett.


''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#9375) Beni2360 válasza gyapo11 (#9365) üzenetére


Beni2360
félisten

Kicsit megkésve de írom, hogy 95%-ban konyhakesek és van 3 db bicskam.
Kardom nincs csak egy öreg tompa élű tőröm, meg az ipari sulis 2. osztályos koromban csináltam egy törött gépi fűrész lapból. Olyan igazi íves elkikepzessel amit 1964-ben tudtam csinálni, de még most sem fogott a rozsda rajta pedig több mint tíz éve hever a műhely fiókjában. Öntött két komponensu anyagból lett a nyele de már hiányos. Na közben emelkedett az ára 2000 ft-vel. :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9376) gyapo11 válasza Zsombe (#9374) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az első képen láttam két pöttyöt a pengén, de az utóbbi képeken nem látom. A pengén finom barázdákat látok, lehetne tükörpolíros vagy egyenletes matt is, de megmunkálás nyoma nem mutat olyan jól. A másik a baknik és az agancs találkozásánál nincs tökéletesen egybecsiszolva a két alkatrész, és a felirat nem pontosan párhuzamos a pengeháttal.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9377) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

"Szintentartáshoz" finom kerámia rudat tudnátok ajánlani?
Két gyors tipp:
[link]
[link]

Más. Végül elgyengültem, csak vettem egy Spyderco-t: Delica Wharncliffe K390-es acéllal. Első benyomások: baromira szorul, pivot lazítással is, kicsit kínzom este szárazon, aztán kap olajat, ha mégsem segít, szétkapom és olajozom. Nincs sok késem, de eddig ez a legkevésbé éles gyárilag. Nyilván nem életlen, de el-elakad a papírban, ezen kicsit meglepődtem. A penge makulátlan, megnéztem mikroszkóp alatt is, egyszerűen nem élezték meg annyira.

Egyébként odafigyeltek a pengére, tettek a zacsiba szilikagélt, beolajozták a pengét, és egy
kártyát is tettek mellé, hogy tisztítani, olajozni érdemes, mert nem rozsdamentes.

[ Szerkesztve ]

(#9378) Zsombe válasza gyapo11 (#9376) üzenetére


Zsombe
senior tag

Igen, a pöttyöket egy sima szivaccsal letöröltem róla. :)
A tükörpolír valóban jobban mutatna, de így is tetszik. A felirat nem párhuzamos volta viszont engem is zavar kicsit. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#9379) Ereshkigal válasza Zsombe (#9378) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ne zavarjon, ettől egyedi. ;)

(#9380) Beni2360 válasza Zsombe (#9378) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem meg a nyitó rés felső élével van egy vonalban. Ha a pengével volna akkor talán becsukva kilatszana belőle valami. Vagy becsukva is látszik? Nincs kép erről.
Ezt úgy írom, hogy semmiféle bicskanyitogató múltam nincs. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9381) nrg.960


nrg.960
tag

Elmax-ról mi az egységes vélemény itt? Lőttem egy GiantMouse ACE Nimbus V2-t. Még nincs kézben, de nagyon várom már. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#9382) #86883328 válasza nrg.960 (#9381) üzenetére


#86883328
törölt tag

Speckók alapján az S30V szintjén áll kb. mindenben. Keménység, szívósság, rozsdaállóság, éltartás.

(#9383) gyapo11 válasza Ereshkigal (#9379) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

És a kés használati értékéből semmit nem von le.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9384) nrg.960 válasza #86883328 (#9382) üzenetére


nrg.960
tag

Akkor nekem jó lesz mindennapi használatra :D Köszi!

Nem vagyok a szavak embere..

(#9385) gyapo11 válasza Beni2360 (#9380) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Szerintem azzal se pontosan van egy vonalban.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9386) Beni2360 válasza gyapo11 (#9385) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen egy vonalban nem de mint látom párhuzamos vele. És akkor egységesen látszik a teteje becsukas után, erről kép esetleg a tulajtól?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9387) petipetya válasza gyapo11 (#9383) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dehogynem, mivel a szalonna vágása közben az beleakadhat a Tarjányi feliratba, mivel az nem párhuzamos a pengeháttal :D

"nincs rá lezsóidő"

(#9388) Met


Met
nagyúr

Megjött ma a fenőkő.
Kaptam hozzá szögvezetőt és egy kis, fehér téglalap alakú követ.
Az mire való?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9389) lugosi válasza Met (#9388) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű az tisztító- vagy síkolókő.

(#9390) Met válasza lugosi (#9389) üzenetére


Met
nagyúr

Én is erre tippeltem.
Akkor majd beáztatom mindkettőt és a barna felén átmegyek vele, azon mintha lenne 1-2 karc.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9391) #86883328


#86883328
törölt tag

Liner/frame záras bicskáknál hogy oldják meg azt, hogy zárt állapotban középen álljon a penge amikor a zár folyamatosan nyomja az egyik oldalra? Asszimetrikus a penge, a tengely vagy a fémbetétek? Vagy annyira szoros az egész, hogy nem tudja a zár elnyomni? De akkor nehezebben is csukódik.

(#9392) lugosi válasza Met (#9390) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát szerintem akkor még nem kell. Majd ha elhasználódott egy kicsit.

(#9393) petipetya válasza #86883328 (#9391) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kérdés remek :C Laikusként a Civivi Elementumot és a Spy Para 3-at tudom felhozni példának:
- Civivi: fogalmam sincs, hogy csinálják hogy középre zár a penge. Valószínűleg szerepe van benne annak, hogy a csapágyas rendszer miatt hiába van jól meghúzva a pivot csavar, akkor sem szorul, és még mindig dropshot módon záródik a penge.
- Para 3 LW: mivel a pivot két oldalán lévő felépítés nem szimmetrikus (csak egy alátét van), ritka a középre záródó modell. Viszont a különféle utángyártott markolatoknál azt látom a youtube-on, hogy simán orvosolja ezt a problémát, mivel szimmetrikus lesz a belső felépítés.
- Para 3 G10: a belső felépítés szimmetrikus a pivot két oldalán, viszont szétszedés és összerakás után mindkét csavarral kell játszani. A penge nálam mindig középen van, de a két csavar együttes finomhangolása szükséges ahhoz, hogy a kés hegyének legvégét megfogva se lötyögjön oldalra, és mégis dropshot módon záródjon.

Ez csak pár modell, de azt látom, hogy a szimmetrikus belső felépítés mellett jó az, ha a pivot csavart mindkét oldalon lehet hangolni.

"nincs rá lezsóidő"

(#9394) lemmy71 válasza gyapo11 (#9376) üzenetére


lemmy71
őstag

A baknik nekem is szemet szúrtak, de jobban megnézve csak némi fénytörés van a dologban. Az hogy maga az agancs markolat "karakteresebb" vastagabb kiemelkedőbb az úgy jó ahogy van. A régi bicskáknál is mind ilyen, majd a kéz hosszú évek során szépen lekoptatja :DDD Hát igen a "felirat" az úgy abban a formában dobhat is a bicskán meg nem is, ez már így veszett. Maga a penge megmunkálása lehetne szebb is, ezzel nem azt mondom hogy polírozzuk halálra mint az amcsik. Egy pengén amit használnak mindig is lesznek nyomok és az úgy jó, polír pengét csak azt tart aki vitrin üvegen keresztül nézegeti a 'halefot' :DDD
Ha jó az acél minősége és a szegecselés, akkor egy mindennapos használatra, 10 -ből 8 pontot adnék rá, az meg szerintem bőven jó :K

(#9395) gyapo11 válasza lemmy71 (#9394) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A políros penge nyomokat fölszedhet, de attól még políros marad. Kivéve a szénacél pengét, mint pl. az Opinelem. De az összes többi bicskám rozsdamentes és pont úgy néz ki mint a gyári állapot, kivéve a nyomokat, amik az élezéskor vagy használatkor keletkezhetnek. Valószínűleg azért is jó a polírozott, mert azon látszik meg legkevésbé a használat, ha szálhúzott vagy mattított akkor még a körmömmel is nyomot tudok hagyni rajta. A Nieto 20 centis túlélővel faragtam/gallyaztam fát, hiába szürke, a matt felület miatt rengeteg nyom van rajta, pedig csak fát faragtam ami sokkal puhább mint az acél. A szalonnázó, a Byrd bicskák, Enlan, nem is mind políros, mégse látszik rajtuk a használat, mert vigyázva élezem és kaján kívül nemigen találkoznak mással, áruházban zsugorfóliával esetleg.
Ebben pl. jó a szalagos élező, kis odafigyeléssel nem hagy nyomot a pengén. Nagyon nagyot kell hibázni ahhoz, hogy 15 fokkal elfordítsam a pengét és a felülete érjen a szalaghoz. A pálcás élezőhöz nekem olyan köveim vannak, amiknek a végén nincs ütköző, na ha az rászalad a pengére akkor csúnyán ott tudja hagyni a nyomát, ha meg lelép a kő mert túlhúzom akkor az élet teszi tönkre. És húzásnál nem is nagyon lehet ütközőt csinálni.
Esztétikán lehet vitatkozni hogy kinek mi tetszik, de szerintem hasznos a políros penge a leírtak miatt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9396) Fred23


Fred23
nagyúr

Éltartás INNEN:

(#9397) peestike


peestike
senior tag

20 centis szakácskést, séfkést esetleg nem láttatok bestbuyt valahol? Ár minél barátibb :)
Cimborám akarna egyet magának, nézelődök én is, de esetleg, ha valaki mostanában látott szívesen fogadom! :R
Köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9398) jookomak válasza peestike (#9397) üzenetére


jookomak
őstag

Múltkor volt ikea akció, de budget kategóriában csak a victorinox

(#9399) peestike válasza jookomak (#9398) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi a victorinox tippet! Anno direkt szóltam illetékes elvtársnak ikea akciónál, hogy szállítással is pont jó lenne. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9400) nrg.960


nrg.960
tag

Befutott a az egérke! Elég korrekt cucc, masszív is mint a Para3. Nincs erre valami G10 panel? Nem rossz a Micarta sem, de a G10 nekem jobban passzol.

Nem vagyok a szavak embere..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.