Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Espla

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vásároltam amazonról egy Walensee Lawn Coring Aerator-t.
    Ezzel a gyepet lehet lyuggatni, hogy levegőhöz és vízhez jussanak a mélyebben lévő gyökerek.
    Parafadugószerűen jönnek ki a földdugók.
    Hetekkel ezelőtt, nagy esőzés után mentem végig a füvön.
    Azt tapasztaltam, hogy zöldebb lett a fű és elkezdett sűrűsödni.
    Olyan napi 100 m2-t szerintem végig lehet vele lyuggatni. Nem fárasztó, csak ilyen időben izzasztó. A legjobb lenne tavasszal, ősszel művelni ezt a tevékenységet.
    A fűnek a talaja annyira beton kemény volt, hogy amikor locsoltam slaggal, akkor állt a víz a füvön, nehezen tudta még a vizet is beinni.
    A kijött dugókat vagy azonnal gereblyével szét lehet porlasztani, vagy hagyni egy napot, akkor teljesen kiszáradnak és össze lehet gereblyézni.
    A lyukakba lerostált komposztot szórtam és gereblyéztem be, majd alaposan belocsoltam.
    Kb. hetente egyszer van időm áztatóan locsolni, de így is sokkal szebb lett a fű 1 hónap alatt.
    Szóval aki hezitál ilyen eszköz vásárlásán, talán mert itthon nem ismert annyira, azt támogatni tudom hogy érdemes beruházni.
    Egyetlen problémám, hogy el szokott tömődni egy-egy oldal. De ilyenkor olyan erősen beáll, hogy csavarhúzóval se tudom kiszedni.
    Most épp bele is száradt, szóval majd áztathatom, hogy kijöjjön.
    Lehet, hogy van amikor a föld túl vizes és van amikor már túl száraz és a közti időben lehet érdemes lyuggatni
    Szóval az átmérője lehetne nagyobb, hogy ne ilyen vékony dugókat szedjen ki és ritkábban duguljon el.
    Lehet más gyártóknak van jobb termékük, de a Walensee eszközéről jókat olvastam.
    Utánanéztem annak is, hogy bérelni lehetne-e benzines gépet, de azok tömege 100 Kg felett van, szóval el se tudtam volna hozni ha egyáltalán lehetne itthon bérelni.
    Összességében ez egy nagyon jó módja szerintem a gyepápolásnak, a komposzt is jobban hasznosul.
    Arra jutottam, hogy a talajt kell rendbe rakni, legyen az fizikai szerkezet javítása vagy szerves anyag bejuttatása, nem pedig ész nélkül műtrágyázni, mint ahogy korábbi években csináltam, kevés eredménnyel.

Új hozzászólás Aktív témák