Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25899) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Van egy elég cifra történet, kérem, aki tud segítsen.

Adott egy idős hölgy. Akinek van egy lánya(nyilván a lánya is már nagyon idős).
A lánya pszichiátrián leépült teljesen. Mivel nem volt beszámítható a lány, és öntudatán kívül aláírta a papírt, így saját magát gyámság alá helyezte.
Tehát az idős hölgy, akinek másodvonalbeli rokonai vannak, akik nem is keresik őt, csak a lányával tartja a kapcsolatot, aki azóta egy idősek otthonában van speciális felügyelettel illetve gyámmal.

Az idős hölgy nevén van egy megtakarításos számla, illetve egy ingatlan, plusz a saját nyugdíja.
A lánya nevén van egy ház és a nyugdíja, amit a gyámja kap.

Az idős hölgy halála esetén az ingatlan, és a bankszámlán tárolt összeg kire fog szállni?
A lányára, és ezzel együtt a gyámjára? (A lány egyáltalán nem beszámítható, ő már soha nem fogja a pénzt, sem a házat élvezni, sem kihasználni)

Az idős hölgy tisztában van vele, hogy a lányát már elveszítette, így az örökséget egyértelműen nem tervezi a lányára (s egyúttal a gyámra hagyni halála esetén), viszont sajnálja, hogy anno a lányára íratta az egyik házat, így, ha az el lenne adva, akkor azt szintén nem ő kapná, hanem a gyám.

Ilyen esetben mit lehet tenni? A néni lévén , hogy rajtam kívül senki nem segít neki, a bankban akar íratni egy papírt, hogyha vele valami történik, én vehessem fel a pénzt. De én úgy gondolom, hogy ez nem elég, hisz jogos örökösnek nem tett meg, viszont attól, hogy felvehetem a pénzt, gondolom a gyámügyiratokban megjelenik. :F

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.