Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16287) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

"Cease and desist" levelet kaptam egy német ügyvédtől, nem mint magánszemély, hanem az egyesület, melynek tagja vagyok. Röviden arról van szó, hogy jogosulatlanul használtam fel ("elloptam") egy fotós fényképét a netről, és egy közhasznú egyesület weboldalán publikusan elérhető volt elég sokáig (kb. január óta, most töröltem az egész bejegyzést), egy bejegyzés illusztrációjaként (forrásmegjelölés nélkül). Teljesen hivatalosnak tűnik az e-mail, aláírással stb. nagyon úgy tánik, nem kamu a levél. A www.photoclaim.com cég ügyvédjéről van szó. Azt írják kártérítést kell fizetnünk, és kérdezik mióta elérhető a neten publikusan a kép. Elvileg ez alapján határozzák majd meg, mennyi pénzt akarnak kicsalni tőlünk. 1000€ körüli összegre számítok, egy táblázat alapján. Talán éppen ennyi pénz van a számlánkon éppen, de lehet nem futná ki. Azzal fenyegetőznek, ha nem válaszolok vagy nem leszek együttműködő, akkor 5000€-t kell fizetni.
Szerintetek mit lehet tenni ebben az esetben?
Nyilván fizetni nem akarunk. Fontos kérdés, hogy ha végső esetben addig fajul a dolog, hogy jogerősen fizetni kell X összeget, az egyesületnek pedig nincs ennyi vagyona, akkor mi van? Az elnökség vagy csak simán a tagok pénze is rámehet? Ebben az esetben ki fizet? Illetve miért nem magyarul írták, és miért nem papíron, hivatalos levélben? Megértjük az angolt is, de mégis csak magyar egyesületről van szó, ami teljesen hivatalosan működik egyébként, az angol nem hivatalos nyelv Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.