Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) bacsis válasza Franklin (#2700) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. reméljük az lesz, és én nyerem a lapitopit :))

(#2702) Fiery válasza bacsis (#2699) üzenetére


Fiery
veterán

Remek :))

(#2703) bacsis válasza Fiery (#2702) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azér' most még csak piszkálja a fantáziámat a 386-os Win95-el... ugyhogy most telepítek egy 95-t feltolom rá az explorer 5-t vagy az 5.5-t hátha úgy elindul :B

(#2704) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy az érzékelőknél nem jelenít meg pár adatot az Everest (Ultimate, v5.5 1900). Gondolok itt: GPU dióda hőmérséklete, hűtőventilátorok, stb. Ezt be tudom valahol állítani?

Előre is köszönöm!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#2705) ebeni95 válasza ebeni95 (#2704) üzenetére


ebeni95
tag

Közben megoldódott. Csak frissítenem kellett egy újabb verzióra.

Üdv! :R

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#2706) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sikerült elindítani az Aidát Win95 alatt, télelg az volt a megoldás, hogy Internet Explorert kellett rá telepíteni :DDD

(#2707) Fenyő


Fenyő
őstag

Hú de kár, hogy ezt csak most vettem észre (azért még van néhány órám, de sok sanszom nem lesz). Amit eddig "gyorsban" próbáltam, az 386SX-16 és DX-25-, de runtime errorral elszállnak, el sem indul. 486DLC-vel viszont elindul, de az már valszeg túl gyors lesz, főleg, ha vkinek sikerült 386-al elindítania. Mondjuk 486SLC-vel csinálhatok még egy próbát, ha 386-at másnak sem jött össze...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2708) bacsis válasza Fenyő (#2707) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

386oson nem indul el... semmiképpen....
486DLC-n lefut, de nagyon szopatós az alaplapok végett... kb 5-t próbáltam amin nagy nehezen lefutott :DDD jahh és kb 3 óra míg lefut a riport :DDD

(#2709) Fenyő válasza bacsis (#2708) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát akkor kifutok az időből, mert még 95-öt is fel kellesz telepíteni a 486SLC-re, aztán még az sem biztos, hogy elindul, csak egy nappal vettem volna hamarabb észre :(

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2710) bacsis válasza Fenyő (#2709) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NEm biztos hogy előréb jutsz/jutottál volna a plusz 1 nappal!
Szóval mondom a buktatót: Én is így indultam hogy van komplett gép csak felrakom az aidát és megy.... de nem... kb 5 napom ment rá... de az az 5 nap napi 8-12órába színtiszta küzdés volt... A win9x feltelepítés még haggyá, igaz egy 386/486DLC-n az is laza 2-2,5 óra... de menjünk szépen sorjába! volt Win és aida64 ami el is tudott indulni:
Próbáltam RENGETEG ALAPLAPPAL! de tényleg.. szóval... első alaplap lefagyott a PCI eszközök felismerésénél, mondom lehet mert nincs a lapon PCI? azt kipróbáltam egy újabb lappal szintén nem votl rajta PCI csak VLB 150-es 486ossal, pöccre lement.. oké akkor keressünk másik lapot! a következő azt csinálta mikor beadta az aida töltő képernyőjét, hopp restart, a következő alaplap az érzékelők felismerésénél fagyott le, azután amit próbáltam a CPU sebességteszteknél a végén állt meg.. nem fagyott le csak nem ment tovább, aztán egy űber dúrva régi 486os lappal küzdöttem, 90'-es BIOS volt rajta, na azon elfutott laza 2,5 óra alatt a riport csak éppen cseszte elmenteni.. rámentem hogy mentés, majd semmi :DDD :W
és amit lapot ez után próbáltam, na azon lefutott, és össze is jött minden....
freschonál is ugyanez a helyzet, kb 5 alaplappal küzdött, nem indult el, végül egy 95-ös BIOS-os 486os laptoppal tudta csak lefuttatni....
Szóval... tegyük fel hogy ELVILEG még 486SLC-n elindult volna, ami csak elvi kérdés, elvégre a memória címzése még bőven a 386SX-éhez volt hasonló na meg 16biten kommunikál a külvilággal, szal..... :U na jó oké elindul, ha a 486DLC-n is kb 30perc alatt indult el akkor azon kb 1 óra :DDD szal oké el is indul, de vajon lefutna az alaplap miatt? és ugye 486SLC-nél gondolom nem tudtad volna cserélgetni a lapokat :DDD :U

(#2711) #35434496


#35434496
törölt tag

Csináltam én is egy mem tesztet.

(#2712) Fenyő válasza bacsis (#2710) üzenetére


Fenyő
őstag

486DLC-nél az első lap amivel próbáltam kapásból elindult, kb negyed óra volt míg belindult, mondjuk riportot nem próbáltam vele, azt inkább majd az SLC-vel próbálom, de most már csak kíváncsiságból, úgyis legjobb esetben ha minden klappol kora hajnalra lesz kész :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2713) bacsis válasza Fenyő (#2712) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mondom, elindulással nekem is csak 1 lapnál volt gondom.. a Riport lefuttatása volt végig a szopás ;)
Számolj ám majd be :)) Most akkor már a 486SLC-vel küzdesz?

(#2714) Fenyő válasza bacsis (#2713) üzenetére


Fenyő
őstag

Jaja a win95 telepítés most futott le, az ie 5 van még hátra meg az aida, aztán lehet, hiába az egész mutatvány mert mondjuk el sem indul, vagy elhasal a riportnál, már csak órák kérdése és kiderül :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2715) bacsis válasza Fenyő (#2714) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na az hogy elindul-e pár perc múlva kiderül, azt még írd ám meg, addig nem megyek feküdni :DD

(#2716) Fenyő válasza bacsis (#2715) üzenetére


Fenyő
őstag

Elindult, az adatok betöltésénél tart a nagy piros aida logoval, szóval runtime error már legalább nem lesz, egyébként ez egy 486SLC-33-as és teszt idejére egy '88-as 8 bites Video7 Vega Vga-at tettem bele, elvileg Egát is lehet vhogy nemhivatalosan a win9x-be használni, de arra már tényleg sok idő lenne, utánajárni, + a telepítőt átvariálni, + lehet, hogy az aida el sem indulna vele...
Szerk: közben beindult teljes valójában, már csak a riport a kérdéses :K

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2717) Fenyő válasza Fenyő (#2716) üzenetére


Fenyő
őstag

Nah a betűkészleteknél elszállt a riport, ennyit erről, teszek mégegy próbát, aztán én is fekszem...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2718) bacsis válasza Fenyő (#2716) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Youtube-n láttam hogy használtak Win ME-t is EGA-val :DDD de sajna nekem nem jött össze :( Jahh sajna ezt mondtam elég szopatós lefuttatni a riportot ilyen régi vasakon :U
Végülis mire jutottál?

(#2719) Fenyő válasza bacsis (#2718) üzenetére


Fenyő
őstag

Ugyanott elszállt, tettem bele koprocit is utána, érezhetően "pörgősebb" lett tőle, de ugyanúgy a betűkészleteknél adta be az unalmast. Lehet ott fut ki a 16 megából vagy vmi más kínja van nem tudom, de elég reménytelennek tűnik teljes riportot csinálni vele.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2720) bacsis válasza Fenyő (#2719) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem futott le 8megával is.... koprocival az FPU teszteknél állt volna meg... én is először azt toltam beléjje... szépen hasított... FPU-nál meg csak állt és csak állt és csak kapja be...
A lapodat nem csipázta.. nem véletlenül szoptam vele végig vagy 5-6 alaplapot :DDD :U

(#2721) Fenyő válasza bacsis (#2720) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát SLC-ből csak ez az egy van, szóval másikkal nem tudom kipróbálni, DLC alá van egy rakat lapom nekem is, de azzal meg már lement neked, szóval azokkal így nincs értelme bíbelődni, mondjuk 8 megával még megpróbálhatom, hátha stabilabb 2 modullal, de az írtó lassú lesz... :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2729) bacsis válasza Fenyő (#2721) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

miféle lapod van ami elindul 8 mega rammal, mármint 2X4mega SIMM RAM-os és eszi a DLC-t? :F

(#2730) Fenyő válasza bacsis (#2729) üzenetére


Fenyő
őstag

Az SLC-és lap indul el 2x4 megával, a DLC-nek min 4 modul kell, mint ahogy a 386DX-nek...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2731) ETOM válasza bacsis (#2722) üzenetére


ETOM
addikt

Hát ez nem gyenge hányszor jött el az üzenet :DDD

(#2732) bacsis válasza Fenyő (#2730) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

küzdöttél össze valamiylen eredményt?
Bakekr msot látom.. jól teli szemeteltem a totyikot :B

(#2733) Fenyő válasza bacsis (#2732) üzenetére


Fenyő
őstag

8 megával is ugyanúgy a betűtípusoknál hasal el a riport, magyar win95osr2+ magyar ie5.0, lehet angollal kéne próbálkozzak, de lehet semmi köze hozzá elvégre, tud magyarul az aida.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2734) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egy full Aida riportból ki tudom deríteni egy Gigabyte lapról, hogy az adott típuson belül ez melyik revízió, vagy ennek kiderítéséhez muszáj kibányászni az egész gépet?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2735) bacsis válasza Fenyő (#2733) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos hogy nem azzal van a gond, szimplán nem csipázza a te lapodat sem :U :(

(#2736) Fiery válasza Dr. Romano (#2734) üzenetére


Fiery
veterán

A Gigabyte sajnos a legtobbszor ezt nem tarolja el az alaplapi BIOS-ban. De ha megmondod az alaplap azonositot (Alaplap / Alaplap oldalon talalod az AIDA64-ben, a lap majdnem legtetejen), akkor utananezunk, es talan tudunk kozelebbit mondani.

(#2737) Oliverda válasza Fiery (#2736) üzenetére


Oliverda
félisten

Számomra (is) agyrém a Gigabyte 25 különböző revíziója egy modellnév alatt.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2738) Dr. Romano válasza Fiery (#2736) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi szépen a választ. A Giga azért igazán beszúrhatná ezt a fontos azonosítót valahová, nem hinném hogy olyan nagy fejlesztéseket kívánna ez részüktől.

Mivel gyorsan kellett reggel kihalásztuk a helyéről és kiderült, hogy ez rev 2.0

Mindenesetre itt a kért infó ha későbbiekben fel tudod használni.
Ez az alaplap neve: Gigabyte GA-H61M-DS2
És ez az azonosítója: 63-0100-000001-00101111-031511-Chipset$H61M-DS2_BIOS DATE: 02/16/12 18:12:08 VER: 04.06.05

Oliverda
Így van. Én konkrétan csak ezért rühellem a Gigabyte-ot. :W

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2739) Fiery válasza Dr. Romano (#2738) üzenetére


Fiery
veterán

AMI BIOS-nal sajnos amugy sem konnyu az azonositobol kiindulni :( Azt hittem, Award BIOS-os a lapod :)

(#2740) Fenyő válasza bacsis (#2735) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen úgy néz ki az volt a gond, most csak úgy poénból kipróbáltam az integrált Cyrix cooprocis DLC-és lappal, és azzal csont nélkül lefutott kb fél óra alatt mentéssel együtt. Egyébként ez egy Octek Jaguar IV-es lap '92-ből csak isa slotokkal integrált Cyrix 87DLC cooprocival, olyan mintha direkt 486DLC alá lett volna tervezve, mondjuk a biosa még '91-es keltezésű és 486DX-nek ismeri fel. Ezzel a lappal lett volna esélyem vagy vmi még régebbi kellett volna, hozzá. Egy SLC-és lap amin lefutna, gondolom favorit lett volna...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2741) bacsis válasza Fenyő (#2740) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fene tudja hogy még miylen eredmények lettek beküldve :U
Integrált segédprocis lap? :Y mucca mán róla képet :B
De amúgy meg.. akkor is.. jó játék volt nem? :B
Amúgy tök jó, hogy minden topicot elviszünk a retro irányába :DDD

(#2742) Fenyő válasza bacsis (#2741) üzenetére


Fenyő
őstag

Tessék; :D

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2743) bacsis válasza Fenyő (#2742) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

wazze :DDD
Monnyuk én 33-as Cyrix 486DLC-vel futtattam le az aidát :K

(#2744) Fenyő válasza bacsis (#2743) üzenetére


Fenyő
őstag

Jah DLC-ből az volt a legkisebb (SLC-ből volt 25-ös is :) ), mondjuk "modernebb" lapokon vissza lehet jumperelni ezt is 25-re, vagy jobb híján kristályt is lehet ebben a lapban is cserélni, de a fotón lebuktam volna, hogy valójában ez csak egy alulórajelezett példány. :N

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2745) bacsis válasza Fenyő (#2744) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

arról nem volt szó, hogy nem szabad mókolni az alaplapot ;]
Csak mondjuk bizonyísd már be hogyí télleg 20-25MHz-re van visszavéve a proci :DDD
Ugye aida nem írta volna ki az tuti ;]

(#2746) Fiery válasza bacsis (#2745) üzenetére


Fiery
veterán

Alaplapi kristaly cserenel a CPU magorajel ugyanugy megvaltozik, ami merheto. Videokartyaknal mas teszta, ott valoban eszrevehetetlen az ilyen trukkozes.

(#2747) bacsis válasza Fiery (#2746) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persez hogy mérhető... csak az aida ugyanúgy "0MHZ"-et írna ki rá ;)

(#2748) Fenyő válasza bacsis (#2747) üzenetére


Fenyő
őstag

Akkor meg végképp csak a fotó alapján lehet eldönteni milyen proci van benne, hiába állítgatod ide-oda az órajelét, de amúgy is feltétel volt a fotó, szóval ez volt a perdöntő a kérdésben...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2749) bacsis válasza Fenyő (#2748) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ÉS akkro mi? lefényképezted volna a kristáylt, hogy ki lett cserélve és hogy így biza mrá csak 20-25MHz körül jár a proci? :DDD

(#2750) Fenyő válasza bacsis (#2749) üzenetére


Fenyő
őstag

Pont azt írtam amit mondasz, hogy akárhova állítod, úgyis a porciról készült fotó a perdöntő, mert mivel az aida nem bírja kiolvasni, csak ez marad, de szvsz már kicsit túlragoztuk a témát :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.