Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Visormail


Visormail
addikt

Everest Ultimate Edition 4.6
AIDA64 Extreme Edition 1.85

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2552) bexy


bexy
csendes tag

Helló!
Lcd smarty-hoz szedtem le egy plugint, hogy kiírassam a teljesítményadatokat egy lcd kijelzőre.
Amikor bekapcsolom az aida 64 extreme-t és beállítom, hogy a registryben logolja az adatokat utána lefagy, meg minden indításkor.
Csak uninstall reinstall segít.
Valakinek ötlet mi lehet a gond?
Inkább privátban írj.
Előre is köszi!
Üdv.: Bexy

☎ +36-20-285-1765 Üdv.: Bexy

(#2553) Fiery válasza bexy (#2552) üzenetére


Fiery
veterán

Kuldtem privatot.

(#2554) Fiery válasza Visormail (#2551) üzenetére


Fiery
veterán

Az Everest, plane ez a regi verzioja egy elavult szoftver, amely nem tamogatja a 2011-ben es 2012-ben megjelent hardvereket, igy pl. a Sandy Bridge, Ivy Bridge, Brazos, Trinity, Zambezi (FX) es Llano processzorokat, a Radeon 7000-es es a GeForce 600-as videokartyakat, es hadilabon all az SSD-k kezelesevel is (stb). Persze ettol me'g egy regi konfiguracion jo szolgalatot tehet :)

Az AIDA64-es akcio pedig csak 1 napra szolt, es szinten egy regebbi verziora vonatkozott, nem a legujabbra.

[ Szerkesztve ]

(#2555) Visormail válasza Fiery (#2554) üzenetére


Visormail
addikt

Tudom oda is írtam a verziószámokat, attól még valakit érdekelhetett (enyhénszólva) nem mindenkinek van sandy bridge-e, radeon 7000-ese meg ssd-je.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2556) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Üdv Fiery

Van egy processzorom aminek a steppingjében nem vagyok biztos. Erről van szó.
Látszik hogy a CPU típusa SL6W5.
Ez a site azt írja, hogy ez a típus C1 stepping, míg az Aida D1-et ír rá.
Most kinek van igaza? :F

Köszi

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2557) Visormail válasza Dr. Romano (#2556) üzenetére


Visormail
addikt

CPU-Z?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2558) Dr. Romano válasza Visormail (#2557) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A konfig már szétbombázva, így azt már nem tudom futtatni, de egy Aida64 topicban nem is volna stílszerű :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2559) Fiery válasza Dr. Romano (#2556) üzenetére


Fiery
veterán

CPUID revizio szerint ez egy F29-es Northwood, ami D1 stepping. Az F27-es revizio lenne a C1 stepping. Megneztem a Northwood Celeron spec update-et (Intel altal kiadott hivatalos es nyilvanos dokumentacio), es aszerint:

SL6W2 = D1 stepping = F29
SL6WC = D1 stepping = F29
SL6WD = D1 stepping = F29
SL6W4 = D1 stepping = F29
SL6W5 = C1 stepping = F27

Tehat, a CPUID reviziod (F29) szerint nem lehet sem SL6W5, sem C1 stepping a procid. Valami nem stimmel, pl. lehet hogy a kupak (heat spreader) le lett cserelve, vagy felul lett szitazva.

(#2560) Dr. Romano válasza Fiery (#2559) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezek szerint akkor D1. Lehet akkor tényleg volt vele valami machinálás, használtan került hozzám nemrég, így kitudja miket élt meg korábbi gazdáinál :)

Köszönöm szépen az utánajárást és az infót :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2561) old-dog


old-dog
aktív tag

Van-e olyan beállítása érzékelője amivel a HDD hőmérsékletét méri? Csak más progival látható.

(#2562) Fiery válasza old-dog (#2561) üzenetére


Fiery
veterán

A Szamitogep / Erzekelo oldalon ott kellene lennie. Ha nem, akkor probald meg a RAID SMART tamogatas opciot engedelyezni az AIDA64 / fomenu / Fajl / Beallitasok / Stabilitas oldalon, es inditsd ujra az AIDA64-et. Ha igy sem jo, akkor ird meg, milyen alaplaprol van szo, milyen Windowst hasznalsz (pl. Win7 64-bit SP1), milyen modban van a SATA vezerlod (IDE vagy AHCI vagy RAID), es hogy van-e RAID tömb definialva.

(#2563) old-dog válasza Fiery (#2562) üzenetére


old-dog
aktív tag

A RAID SMART támogatás bekapcsolása segített. Nagyon köszönöm.

(#2564) old-dog


old-dog
aktív tag

Még néhány kérdésem lenne. Az MCP hőmérsklete 10C fokot emelkedet procihűtő cseréje után. 60C helytt 70C fokos lett. Pontosan mit is takar az MCP? (talán a chipsettet) Mennyi az elfogadott érték? Ventillátor kell a bordázott hűtőre? Minden más hőmérséklet megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#2565) Fiery válasza old-dog (#2564) üzenetére


Fiery
veterán

MCP = chipset. Az nVIDIA-fele MCP chipek nagyon magas homersekleten is stabilan jarnak, nem ritka a 80-90 Celsius sem. Ha a gep egyebkent stabil, akkor nem szukseges a chipsetre aktiv hutes.

(#2566) Visormail válasza Fiery (#2565) üzenetére


Visormail
addikt

És mi az alaplap nevű hőmérséklet, az a szenzor hol van? Mert mutat külön alaplap és mcp hőmérsékletet is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2567) old-dog válasza Fiery (#2565) üzenetére


old-dog
aktív tag

Köszönöm.

(#2568) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! Everestnek nincs olyan verziója, ami Win7 64 bit oprendszerrel kompatibilis?

(#2569) Visormail válasza Macka (#2568) üzenetére


Visormail
addikt

AIDA64 Extreme Edition?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2570) Macka válasza Visormail (#2569) üzenetére


Macka
veterán

:R :R

(#2571) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Ez egy USB3 vezérlőchip? A notebook egy Lenovo E325.

(#2572) Franklin válasza HXY (#2571) üzenetére


Franklin
addikt

Érdekes, speci szerint az E325-nek csak usb 2.0-s portjai vannak.

Talán ez már egy frissített változat? Vagy az bluetooth 3.0 lenne?

Na majd jön Fiery és megmondja a tutit :-)

(#2573) Viktor77 válasza HXY (#2571) üzenetére


Viktor77
titán

Az.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2574) HXY válasza Franklin (#2572) üzenetére


HXY
addikt

Egy hónapja vettem. Ez az: [link]

Sehol nem találok róla infót, hogy lenne benne USB 3.0.

(#2575) Fiery válasza Visormail (#2566) üzenetére


Fiery
veterán

Az "Alaplap" homerseklet az esetek tobbsegeben a szenzor chip sajat feluleti homerseklete.

(#2576) Fiery válasza HXY (#2571) üzenetére


Fiery
veterán

A DMI informacio nem mindig megbizhato. A legjobb, ha az USB vezerloket az Eszkozok / PCI eszkozok oldalon is ellenorzod. Ha ott is megtalalod az NEC USB 3.0 chipset (lehet, hogy Renesas neven fogod megtalalni), akkor van USB 3.0 vezerlochip a gepben, es aktiv is a chip.

(#2577) HXY válasza Fiery (#2576) üzenetére


HXY
addikt

Sajnos ott már nincs.

(#2578) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

egy furcsa jelenség miatt kérnék egy kis segítséget.

A napokban cseréltem videókártyát a gépben. 6970est vettem ki és 6990es ment a helyére. Mivel minden driver ugyanaz szó nélkül beindult első induláskor a win 7 64bit észlelte hogy igen jött egy új kártya... aztán restart és ok minden.

De mikor az AIDA64est / extrem edition / indítom.... 1..2..3..és megfagy a gép. Legutobb az érzékelők fülön hagytam az adiat, odáig jutott hogy érzékelők lekérdezése, aztán akad a hang laggzik a kurzor és egyszer csak megáll nem történik semmi. Billentyűzetre sem reagál. Hard-reset.

Újratelepítettem a catalystet.
Felraktam a legújabbat / Aida64ből / ott nem az érzékelők indul el hanem az alap menü. Szépen ír mindent de a lekérdezés valahogy lassú. Sokat kell várni mire egy menüpont megjelenik, régen csak kattintottam és máris ott volt. Ha az érzékelőket próbálom megnyitni ismét fagyás.
Ha csökkentett modban indítottam a gépet akkor megjelenített 1-2 adatot de például a CPU hőmérsékletre 0 fokot adott.

Most valami a gépben lenne hiba vagy a programban...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2579) Fiery válasza HUfantom (#2578) üzenetére


Fiery
veterán

A problemat minden bizonnyal az AMD ULPS feature okozza, ami lekapcsolja a masodik GPU-t, amikor nincs ra szukseg. A lekapcsolas alatt azonban ha egy program megprobalja kiolvasni a masodik GPU-bol a homersekletet, akkor lefagy a gep. Sajnos maga a ULPS rosszul lett megalkotva anno, me'g a 4870 X2 idejeben :( Az egyetlen biztos megoldas, ha a ULPS-t letiltod. A Registry Editor-t nyisd meg (REGEDIT.EXE), keress ra az alabbi kulcsra:

EnableUlps

Az osszes talalatot ird at 0-ra, majd ha megvan, inditsd ujra a gepet. Sajnos ezt a procedurat minden Catalyst frissites utan meg kell tenned.

(#2580) HUfantom válasza Fiery (#2579) üzenetére


HUfantom
őstag

Köszi !

Vagy esetleg fogok egy másik programo PL : speedfan ?
Az a bajom hogy nagyon megszoktam a programot és a jó kis tálblázatot nehéz lesz pótolnom :(

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2581) Fiery válasza HUfantom (#2580) üzenetére


Fiery
veterán

A ULPS problema nem csak az AIDA64-et erinti. Mas programok ugyanugy lefagy(hat)nak.

(#2582) HUfantom válasza Fiery (#2581) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát én bármi mást próbáltam azok mentek...
Volt ami rosszul jelzett több értéket, de nem ölte meg a gépet....

Most a speedfan 4,46ost tettem fel de azért ég és föld kinézetben a aidahoz képest

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2583) Fiery válasza HUfantom (#2582) üzenetére


Fiery
veterán

Mas programok adott esetben nem latjak mindket GPU-t, vagy nem olvassak ki a szenzor ertekeket a VT1556 chipbol.

(#2584) HUfantom válasza Fiery (#2583) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát majd elgondolkodom ezen.

speedfan eddig jónak tűnik ha éled a 2. gpu akkor jönnek az értékek, de jobb lenne valami szebb :)

Viszont nem szeretném állandóan járatni a 2. gpu-t

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2585) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Win7 van a gépen és alaplap csere után miért lehet,hogy sem aida sem everest egyik példánya sem jelzi ki a memory bus ,mermory type ,chipset ,motherboard meg :unknown
gyorsíndítás és memória sebességmérés lefuttatása után?!

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#2586) Fiery válasza Süni 1985 F (#2585) üzenetére


Fiery
veterán

Az AIDA64-et futtato felhasznalonak van rendszergazdai jogosultsaga?

(#2587) Süni 1985 F válasza Fiery (#2586) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Igen!Előző z68 lappal ment is de a z75 nem komálja :(((

TDI POWER

(#2588) HUfantom válasza Fiery (#2583) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát végül csak kikapcsoltam...

Igazatok volt tényleg ez okozta minden problémámat.
Viszont így a második kártya mindig max órajelen van. Nincs olyan beállítási lehetőség vajon hogy a 2. kártyát is tekerje le de nem kapcsolja ki soha ?

Mert az elsőt látom tekergeti a MHZeket de a segédkártya oda van betonozva 830MHZre
Mivel én fizetem a saját áramomat így ez nem túl optimális pláne hogy elég hangosan megy a ventilátora

Valami olyan kéne hogy az AIDA is megmaradjon és a kártya is ha nem játszom ne menjen felelegesen

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2589) Fiery válasza Süni 1985 F (#2587) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor nyomj kerlek egy jobb gombot az AIDA64 ablakanak aljan --> CPU Debug --> CPUID & MSR Dump. Az eredmenyt masold be ide a topicba. Bizom benne, hogy a dumpban latni fogunk majd olyan adatot, ami alapjan el tudunk indulni a hibakeresessel.

(#2590) Fiery válasza HUfantom (#2588) üzenetére


Fiery
veterán

Termeszetesen ertem a problemat, azonban ebben az esetben nem az AIDA64 a ludas, hanem a ULPS feature van rosszul megoldva hardveresen. Amikor lekapcsolja a driver a 2. GPU-t, akkor ha megprobal barmit kiolvasni belole az AIDA64, akkor jo esellyel lefagy a gep. Ez egy nonszensz, egy lekapcsolt GPU miatt nem szabadna egy sima GPU regiszter kiolvasastol fejreallnia a rendszernek -- mint ahogy nem is all fejre pl. a HD7970 eseteben, ahol a ULPS-t korrigalta az AMD.

(#2591) HUfantom válasza Fiery (#2590) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát de maga a 7970es csak egymagos így annak csak részegységeit kapcsolja ki. A 6990es esetében meg egy egész kártyát. Furcsa módon speedfan nem áll fejre egyszerűen nem ír rá semmit. Viszont mikor be van kapcsolva akkor meg ott a rendes érték...

Persze most lehetne azt mondani hogy akinek volt pénze kicsengetni egy ilyen méregdrága kártyát az ne legyen rest a villanyáramot fizetni. De azért mégsem mind1, hogy most ebben a percben mennyivel teker a VGA mikor otthon sem vagyok de a gép meg mert kellenek az adataim. Kéne valami köztes megoldás....

Aida64et próbáltam /SAFE és / SAFEST ben is indítani és nem 100%os mindkettőnél egyszer beledöglik egyszer nem

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2592) Fiery válasza HUfantom (#2591) üzenetére


Fiery
veterán

A HD7970 is lekapcsolja a GPU-t, amikor a monitor power saving modba kapcsol.

(#2593) HUfantom válasza Fiery (#2592) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát akkor jó lenne ha AMD kiadna valami javítást a 6990hez hogy ez is ilyen legyen :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2594) Süni 1985 F válasza Fiery (#2589) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Feltettem egy legújabb aida-t és így már jó :)

TDI POWER

(#2595) Fiery válasza Süni 1985 F (#2594) üzenetére


Fiery
veterán

Orulok :) Ezt javasoltam volna elso korben, de mivel ezt irtad: "... sem aida sem everest egyik példánya sem jelzi ki ...", igy azt felteteleztem, hogy a legutolso betat is kiprobaltad mar :))

(#2596) old-dog


old-dog
aktív tag

Fiery
A kérdésem az lenne, hogy a későbbiekben elmegy-e a program olyan irányba, hoy nem csak rendszerdiagnosztikai lesz (aminek tökéletes), hanem kissebb tuning ( CPU-GPU), ventillátor szabályozás és egyéb beállításokkal kiegészítve (utility) lesz elérhető? Azt hiszem, hogy nagy mélységekbe lát bele a progi a hardverekbe, így "csak egy lépés" lenne ebben az irányba is elmenni. (Azt hiszem én, aki nem ért a programozáshoz.)

[ Szerkesztve ]

(#2597) Fiery válasza old-dog (#2596) üzenetére


Fiery
veterán

Egyelore nem tervezunk ilyen jellegu iranyvaltast, ugyanis a "buheralas" sokkal kockazatosabb, mint a diagnosztika. Teny, hogy az AIDA64-ben felhalmozott tudas konnyen atfordithato lenne tuning iranyba is, de rengeteg plusz tesztelessel, probalgatassal jarna, hogy ha igazan megbizhato tuning alkalmazast akarnank fejleszteni. Jelenleg pedig inkabb a minel jobb, minel korszerubb benchmarkokra es stressz tesztre szeretnenk helyezni a hangsulyt.

(#2598) old-dog válasza Fiery (#2597) üzenetére


old-dog
aktív tag

Köszönöm a választ. :)

(#2599) oxyd


oxyd
csendes tag

Hi!

PB Easynote TK81 laptopom van, AMD P360 procival, a gépben hd6650m VGA saját 1 GB rammal... ergó nem a rendszermemóriából veszi

AIDA64 SPD fül két memóriamodult mutat 1 GB DDR3 + 2 GB DDR3
A ramok 128-bit unganged üzemmódban futnak

A Chipset fülön a valamely égtáj hídja már csak 2*1GB ramot mutat...

Ezt hogy vagy miért vagy most mivan???? Miért csak 2 GB-ot látok a chipsetnél? csak annyit tud elérni a rendszer? :F

plz help!!!

Köszi előre is! :R

(#2600) Visormail válasza oxyd (#2599) üzenetére


Visormail
addikt

A bios és a win (sajátgép/számítógépre jobbgomb tulajdonságok) mennyit mutat?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.