Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1329) job-


job-
tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem az alábbi problémával kapcsolatban.
Most jelenleg MSI A8N-SLI-FI lapot nyúzok, 4200X2, Corsair ddr 500 palitum memokkal.
Ez a lap egy konfigból érkezett hozzám, állítólagos hibajelenségek nélkül.
Mikor hozzám került, 2x512 PC3200 kit, Geil (kék bordás), ram volt benne alap órajelekkel 400MHz-en.
A problémám ott kezdődött, mikor ramot cseréltem benne és megkapta a már fen említett 500-as Corsair-eket. Beletettem, az alaplap elfogadta és ahogy kellett 400-on indultak párba.
A második indítás előtt, a bios-ba beállítottam a ramokat 500-as időzítésre és reboot.
Azóta az alaplap a ramokat csak 201 MHz-en ismeri fel, bármilyen időzítést adtam nekik, többet nem láttam 400MHz alapból indulni. A szép az, nem hogy a Corsair-el, de Geil-el, és a legegyszerűbb kingston rammal se megy azóta 200-nál többel.
Volt alaplapi reset többször, semmi változás, ha egyesével pakolom a ramokat, a 4 slot közül bermelyikbe a jelenség ugyanez.
Bios frissítés (gondolván megoldja a problémát)
A lapon 1.8 as bios volt, flopirol adtam neki egy bios ujratöltést 1.8-ról, 1.8-ra. Restart után a jelenség nem változott. Végső próbálkozásként feltettem neki egy korábbi 1.7-es biost, ezzel ugyanaz a helyzet van, így hát megakadtam a problémával.
Itt kérem segítségeteket, hátha már találkoztatok hasonló problémával és nektek sikerült orvosolni.
Véleményeiteket várom, előre is megköszönve. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.