Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Winner_hun válasza CSorBA (#700) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt pont nekem mondhatod;]:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#702) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Helló

Nos föltettem az új 3.A biost, eddig semmi bajom nem volt a géppel de most lett, szinte minden bekapcsolásnál ezt a szöveget kapom indulóként WARNING!!! The previous performance of overclocking is failed, and the system is restored to the default setting.

Semmilyen változást nem követtem el biosfeltétel után, miden beállításom úgy maradt mint a 3.9-nél. Erre most jön ez, de csak bekapcsolásoknál.



[Szerkesztve]

(#703) Winner_hun válasza Sz.Miki (#702) üzenetére


Winner_hun
félisten

nyomj egy del gombot, amikor ez bejön, majd egy F10-et és egy entert. Utána is csinálja?
Ha igen, akkor bios reset, akkor is asszem kiírja, ha kiírja, akkor amit írtam, azt csináld meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#704) Sz.Miki válasza Winner_hun (#703) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Helló

köszönöm a segítséget, mikor bekapcsoltam kiírta , beléptem a biosba nyomtam egy F10-et és azóta minden ok!!!! :))

(#705) Winner_hun válasza Sz.Miki (#704) üzenetére


Winner_hun
félisten

szívesen;) Gondoltam, hogy ez lesz:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#706) gyurczy


gyurczy
őstag

Van valakinek tapasztalata modbios X2 párosítással? Működik rendesen?

Esetleg frissebb berhelt biost talált valaki?

(#707) Sz.Miki válasza Winner_hun (#705) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Hi

van egy rossz hírem, most kapcsoltam be a gépet, és megint ez az üzenet fogadott:(:(:( megcsináltam megint, de bios resettel, kikapcsoltam a gépet, és megint ez a szöveg fogadott, a core cell setupban annyi tuning van hogy Sergentre álítottam.

Ez lenne a gond? az előző biosnál nem volt semmi gondom, neked is kiírta ezeket???
lehet hogy vissza állítom a 3.9-est:(:(:(

(#708) Winner_hun válasza Sz.Miki (#707) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne a core cell-t, hanem a biost nézd. A core cell-nek nem kéne, hogy köze legyen hozzá. Ha bios reset után is ezt csinálja, az egyszer lehet, asszem nekem is csinálta, akkor amit leírtam, azt megcsináltam és utána már nem csinálta.
Amúgy nekem csak tuningnál csinálta ezt, ha instabil volt a rendszer. Máskor még nem találkoztam vele:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#709) Sz.Miki válasza Winner_hun (#708) üzenetére


Sz.Miki
őstag

nah most 3X kikapcsoltam / bekapcsoltam és úgy néz ki hogy jó. Megpróbálkoztram egy újabb bios defaultal. meglássuk mi lesz. Én reménykedek a javulásban:)

(#710) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nos megelégeltem a próbálkozásokat, visszaraktam a 3.9-es Biost, szerintem várok az új bios megjelenéséig. Úgy sem lényegesek a változtatások a 3.A-ban.

Ha valaki rájön, hogy mi okozhatja a fent leírt problémát, az kérem ossza meg velem.

:(

(#711) Winner_hun válasza Sz.Miki (#710) üzenetére


Winner_hun
félisten

Instabil a BIOS, van ilyen, bugos és kész. Amúgy van egy tuti biosom, ha kell;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#712) Sz.Miki válasza Winner_hun (#711) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Hogy érted hogy van egy tuti Biosod??

(#713) Winner_hun válasza Sz.Miki (#712) üzenetére


Winner_hun
félisten

úgy, hogy azzal lehet tuningolni elég rendesen;] és nincs semmi baja, stabil:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#714) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag


(Küld el ha gondolod). Vagy te új alaplapra gondolsz?? fizikailag lenne szar a biosom?? :F

(#715) Winner_hun válasza Sz.Miki (#714) üzenetére


Winner_hun
félisten

elküldtem;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#716) Sz.Miki válasza Winner_hun (#715) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszi megkaptam. Ez ugye nem hivatalos Bios?? Megbízható?? Honnan szedted? ha fölteszem és nem válna be utána ugye vissza állíthatom a gyári biost, már csak garanciás ügyek miatt is:)

(#717) Winner_hun válasza Sz.Miki (#716) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem hát, kicsit megvan buherálva;] Valahol van a topikban link, de tökmind1, hogy honann van király és kész:P
Persze, a régit ugyan úgy vissza lehet rakni, ez is egy bios a sok közül;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#718) Sz.Miki válasza Winner_hun (#717) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Hi

Tényleg nagyon cool ez a bios, nekem nagyon úgy tűnik hogy ez a K8N SLI- Diamond alaplapnak a biosa, csak meg lett buherálva hogy menjen a platinumon. Alapból ezt a beállítást láttam a memóriánál, pirosan villogva: Memory Voltage 2.90 (Not recommanded system may be unstable) Én átraktam autóra de ha visszateszem 2.90 re akkor a memória gyorsul??

(#719) Winner_hun válasza Sz.Miki (#718) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen memóriád van? Mert ha alapon 2,9-re rakja, az nem az igazi. Gyorsulni nem fog tőle a memória, csak ha a MHz-et emeled, ami a plusz fesztől lehetséges. Viszont nem mindegy, hogy milyen memóriád van Az enyém az 3 voltig kaphat feszt:R Csak hűteni kell
Ha visszaraktad aurora, akkor nézd meg core centerben, hogy hány voltot kap a memória. Ha minden igaz akkor 2,5 voltot kéne kapnia, ha minden defaulton van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#720) reset


reset
senior tag

Gyerekek!
Nemrég üzemeltem be az MSI K8N SLI Nf 4 -es lapomat...Eleve azzal kezdtem, hogy a gyári chipsetventit mindnestől levettem. Az előző lapom MSI Neo 2 Platinum volt...arról leműtöttem a chipset- hűtőt és felraktam az Nf 4-esre. Teljesen jó. Alapból 5000/min. körül forog, a hőleadó felülete nagyobb, mint az Nf 4-é...Ja és éppen elfér fölötte az Asus 6800 Gt VGA-vezérlő...Még van is fölötte olyan 1,5-2,0 mm-es hézag... :DD :DD :DD

(#721) reset válasza reset (#720) üzenetére


reset
senior tag

...mármint a chipset hűtő fölött..szóval a VGA-kártya és a chipset hűtő teteje között van cca. 2 mm.....

(#722) Sz.Miki válasza Winner_hun (#719) üzenetére


Sz.Miki
őstag

2X 512Mb Kingmax TNY BGA memóriám van, biztos ami biztos én defaultra tettem.

(#723) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Az volna a kérdésem hogy milyen Chipset hűtőt ajánlotok erre a lapra? csak mert a gyári már kezd nagyon hangosan zörögni, és ugye nem mindegy, hogy milyen hűtőt tesz az ember rá mivel egy hosszabb videókártya nem fér el miatta.

(#724) Winner_hun válasza Sz.Miki (#722) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az kaphat 3 voltot, lehet a sok fesz miatt kicsit túlmelegedett és attól volt baja a gépnek. Bár attól a legelején még nem kellett volna hibaüzenetnek lennie. Rossz volt a BIOS és kész

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#725) Winner_hun válasza Sz.Miki (#723) üzenetére


Winner_hun
félisten

egy hosszabb videókártya nem fér el miatta.

he? 7800 GT-m elfér egy 4-5 centis bordával a chipseten:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#726) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3 darab fél gigás modullal nem indul el a gép. Viszont az sem mind1, hogy hogy teszem be őket. A proccitól veszem a számozást, 1,2,3,4
Alapon az elsőben és a másodikban van a memória, úgy megy duálban.
Ha a harmadikba rakom a harmadik modult, akkor se kép se hang
Ha a negyedikbe rakom a harmadik modult, akkor a win betöltéséig eljut a gép, de ott mindig megáll:F
Rajta vagyok a RAM vásárláson, esetleg ha valakinek van 1 db Kingmax 500-as ramja, nem kíméljen: [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#727) mizol válasza Winner_hun (#726) üzenetére


mizol
tag

A RAM-mal kapcsolatban nekem is lenne 1 kérdésem: vki próbálta már a deszkát 4 db 2 oldalas modullal? - a kézikönyve szerint ebben az esetben a max. sebesség DDR333.
És ha igaz, akkor mit jelent, hogy 333 a max. sebesség? - arányosan jobban meg kell húzni a RAM-ot?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#728) Winner_hun válasza mizol (#727) üzenetére


Winner_hun
félisten

Attól függ, hogy milyen magos procid van. Nekem Venice, ami emár a 4 db memóriát is 400-on hajtja. A 333 az az, hogy nem 400-on, hanem 333-on fog indulni a memória és onnan tudod tuningolni.
Amúgy a 2 oldalassal annyi van, hogy 1T helyett 2T-ben fog menni, de 400-on legjobb tudomásom szerint. Majd kiderül, ha lesz még egy darab modulom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#729) mizol válasza Winner_hun (#728) üzenetére


mizol
tag

Oké, várom az eredményt :)
Nekem is Venice van (E6), és lassan gondolkodom a RAM bővítésen, nem örülnék neki, hogy ha a Corsair TWINX1024-től meg kellene válnom e miatt a megkötés miatt - inkább szeretném ilyennel megoldani a bővítést.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#730) Winner_hun válasza mizol (#729) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, hogy mikor lesz memóriám:O Még nem találtam, kess az lenne rá. Remélem minél előbb;)A venicevel meg kéne, hogy menjen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#731) mizol válasza Winner_hun (#730) üzenetére


mizol
tag

Egyébként nem ilyen RAM-ot keresel: [link] (DDR500) - pesti boltokban nem néztem, csak emlékeztem, hogy itt Pécsett náluk láttam.
Mindenesetre jó lenne, ha menne... lehet megpróbálok kölcsibe szerezni 2x512-t egy próba erejéig, hogy mire számítsak :DDD

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#732) Winner_hun válasza mizol (#731) üzenetére


Winner_hun
félisten

De, de itt a Ph-n, a bolt egy kicsit drága:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#733) mizol válasza Winner_hun (#732) üzenetére


mizol
tag

Értem, így már minden vili :D

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#734) Winner_hun válasza Winner_hun (#726) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#735) Robi_73 válasza Winner_hun (#734) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Szerintem 3 modullal nem fog menni. A manual 1-2 vagy 4db memóriamodult említ csak.:(
[link]

Robi73

(#736) Winner_hun válasza Robi_73 (#735) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah sajna nem fog. Nembaj, nemsokára lesz 4ik modul is;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#737) LKW


LKW
tag

Üdv!

Valaki erre az alaplapra tett fel cnps7000B alcu-t? mert az alaplap alján lévő fém hűtőkerettartó erősen oda van ragasztva. hogyan oldottátok meg?

Minden hepe után jön egy hupa

(#738) Winner_hun válasza LKW (#737) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt le lehet szedni. Kicsit erőltetni kell, de lejön

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#739) LKW válasza Winner_hun (#738) üzenetére


LKW
tag

meg se moccanik, recseg, ropog...mivel eröltessem?

Minden hepe után jön egy hupa

(#740) LKW válasza Winner_hun (#738) üzenetére


LKW
tag

Köszi megoldottam. Csak erőltetni kellett, de elég szépen. :Y Jól ráragasztották.

Minden hepe után jön egy hupa

(#741) Robi_73 válasza LKW (#739) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbáld hajszárítóval megmelegíteni, és utánna levenni. ;)

Robi73

(#742) Winner_hun válasza LKW (#739) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel le akarod szedni.
Amúgy valamilyen vékony dologgal nyúlj alá és feszítsd, mást nem tok mondani

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#743) LKW válasza Winner_hun (#742) üzenetére


LKW
tag

Köszi mindent. Már kész van :C

Minden hepe után jön egy hupa

(#744) mizol válasza Winner_hun (#736) üzenetére


mizol
tag

Hahó :)
Van már 4 modulos tapasztalat?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#745) Winner_hun válasza mizol (#744) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ma nyertem meg a Vaterán a licitet, holnap vagy hétfőn feladja a RAM-ot és ha minden jól megy kedden már mondom is, hogy mi van;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#746) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Meg van a négy modul, 1T-ben nem indult a rendszer, 2-ben megy minden ugyan úgy. Milyen tapasztalatok kellenek?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#747) mizol válasza Winner_hun (#746) üzenetére


mizol
tag

Én elsősorban arra lennék kiváncsi, hogy a moduljaid DS-esek-e?
Ha igen, akkor milyen fsb-t használsz, illetve használ a deszka? :D

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#748) Winner_hun válasza mizol (#747) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a DS a double side, akkor igen, kétoldalasak a ramjaim.
250-es FSB, vagyis 500-as órajel. 2,5-3-3-5-2T-ben, mert 1T-ben a két oldal miatt nem mennek:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#749) antonee


antonee
tag

meg tudná mondani valaki, hogy a wincester magos procival msik8n sli-fi-ben megy e a 4db kétoldalas modul 400-on? :F :F :F

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#750) Winner_hun válasza antonee (#749) üzenetére


Winner_hun
félisten

alapon nem megy, mert régi magos. Venice illetve az újabbak már viszik

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.