Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Winner_hun válasza vbbb (#800) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel ugyan olyan a ramod, ezért ok:D A ram az 2,5-3-3-5-1T-ben viszi az 500-at:R duálban

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#802) Rolly válasza Winner_hun (#801) üzenetére


Rolly
veterán

jé az én ramjaim is ezt tudják :D. pedig 250 nél az ajánlott jóval gyengébb :D

(#803) Winner_hun válasza Rolly (#802) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-5-5-10

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#804) vbbb


vbbb
őstag

Snifff...10es szorzóig lehet állítani a BIOS-ba...grrrr....meg van még valami %ban meghatározott emelés...ehhh...remélem megjelenik majd valami tunig modding az én alaplapomhoz is! Szerintem nekem is bírnia kéne ezt az időzítést, az elején én is ezt lőtem be...egyébként annyira nem akarom agyonhúzni a prockót, de ha már tud gyorsabb is lenni a masina, ráadásul alacsony hőmérsékleten akkor méne?
Most kódolással tesztelem, már a második filmet nyomja vissza dvd-re 49C-n. Az elsőt 1óra alatt megcsinálta, ezt meg 1,5óra alatt...régen ez örök élet meg 600nap volt!:DDD

(#805) Winner_hun válasza vbbb (#804) üzenetére


Winner_hun
félisten

tuning modding alatt voltmodra gondolsz? Mert az van a deszkához. Milyen biosod van? Mert van egy jó tuningbiosom, ha kell elküldöm mailben Szorzót jó hogy nem tudsz állítani, csak az fx procik szorzólock mentesek

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#806) vbbb válasza Winner_hun (#805) üzenetére


vbbb
őstag

A mocskok, mindjárt vissza is viszem ezt a vackot akkor...méghogy lekorlátoznak a személyi szabadságomban! :)) Egyébként 1.6os gyári BIOS van a deszkán(M7185v2.0), a V állításával nincs gondom 1.550ig lehet küldeni plussz még extra V lehet neki adni amíg el nem füstöl. A RAMjaim sajna 460-nál egyszer megfagyasztották a gépemet, vissza kell vennem őket 450re és az időzítéseken machinálni.


valami ilyesmi a CELL MENUm, bár ezen nincs rajta minden:


M7185v1.1 BIOS:
[link]
A HT width mi a nyavaja? Érdemes berhelni?


Milyen RAMok vannnak a gépedben? Nekem csak mezei PC3200esek...jahh és hűtés van rajtuk?

(#807) Winner_hun válasza vbbb (#806) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jaaa, nekem Kingmax Hardcore ramjaim vannak, azok gyárilag kell, hogy bírják az 500 MHz-et:P A HT width-ről fogalmam sincs, sosem használtam

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#808) vbbb


vbbb
őstag

Olyan lehet, hogy a gép fogja magát és kikapcsol?? Most újraindítottam és a procim visszaállt originálba...van valamilyen túlhajtás védelem vagy mifene??? Eddig tökéletesen ment húzva két napig. Pedig most nem is használtam maxon, csak egy filmet írtam ki dvd-re...divixelésnél nem csinált semmit. A firmware csak nem bassz* el a dvd írómat ennyire...

(#809) Winner_hun válasza vbbb (#808) üzenetére


Winner_hun
félisten

van benne, ha túl sok feszt kap a proci, akkor a lap automatikusan leáll. A feszt piszkáltad? Mennyit kap? CPU-Z-vel nézd meg. De az is lehet, hogy a táp a ludas. Bár ahogy elnézem chieftec 450-es tápod van, annak meg elégnek kéne lennie, nekem is az van:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#810) Rolly válasza Winner_hun (#809) üzenetére


Rolly
veterán

anno vettem egy sirtec 410-es tápot. ezt árulta a chieftec is átmatricázva, s egyik nyáron lefüstölt :D. aztán lett egy imbp tápom. az is bedöglött :D. most van egy enermax. ez még müködik :D

(#811) Winner_hun válasza Rolly (#810) üzenetére


Winner_hun
félisten

igen, tudom, hogy vannak olyanok, hogy átmatricázzák, de nekem biztos, hogy chieftec valami minőségibb van, delta izébizé is rá van nyomtatva a nyákra:D
Amúgy tapasztalat, hogy nagyon jó a táp, áramingadozást egyedül ez bírja a házban, tv kikapcs, másik gép itt mellettem kikapcs...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#812) Rolly válasza Winner_hun (#811) üzenetére


Rolly
veterán

elhiszem hogy jó, de állítólag a chieftec nem gyárt tápot mint ahogy pl állítólag a zalman sem, hanem kisebb noname cégek gyárják nekik.

(#813) vbbb válasza Winner_hun (#811) üzenetére


vbbb
őstag

Remélem, hogy nem a táp a ludas...csúnya lenne, még nincs is a gépbe a 7600gt és már leáll?? :Y
A memória miatt csak nem áll le a gépem nem? A prockónál nem állítottam feszt neki, pont az alapfeszkón akarom kihozni a legtöbbet...
de itt a CPU-z:

CPU:
[link]
RAM:
[link]


Egyébként a legújjabb Everest Beta verziója futott még a gépemen, de az csak nem csinál ekkora galibát...most pl a gép norálisan megy már elég régóta, igaz visszavettem kicsit...

(#814) Winner_hun válasza vbbb (#813) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. alt+print screen rulz;]
2. nem hiszem, hogy a táp miatt lenne, bár az miatt is lehet(ne)
3. ha annyin hajtod, amennyin, akkor nem a memória lesz a ludas, mert azt nem húztad. Olyanról még nem is hallottam, hogy ha a memória nem bírná a tuningot, akkor leállna a gép.
4. Én a HT szorzót még 5-ön használnám talán:F De ha instabil vele a gép, akkor 4x

így hirtelen lövésem sincs, hogy mi okozhatta a gép leállását. Vagy nem volt véletlen egy rövid áramszünet?:)

esetleg nézd meg az eseménynaplóban, hogy nem történt-e valami

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#815) vbbb válasza Winner_hun (#814) üzenetére


vbbb
őstag

Én is ilyen áramszünetes valamire gondoltam először, csak azt nem értem miért dobta vissza originál órajelre a procimat? Az áramkihagyás miatt így reagált volna? Vagy ez természetes ilyenkor? Ha kevés feszkót kapna a procim akkor kékhalál jönne be nem, esetleg megfagyna a képernyő vagy mittom én...de, hogy leáll? X-atkás ügy! :)

(#816) Winner_hun válasza vbbb (#815) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is a kékhalálos dologra gondoltam, ezért nem értem. Használd a gépet, és a mégegyszer előjön, akkor biztos, hogy van valami.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#817) vbbb válasza Winner_hun (#816) üzenetére


vbbb
őstag

Hát az lesz! Teljes mértékben csak akkor tudom meg nem a táp a ludas tutira, ha meglesz végre a videjókarim. Az majd gondolom pusztítani fogja rendesen a Wattokat! Ha akkor tuning közben nem lesz semmi gond, akkor télleg stabil a rendszer! Köccee a segítséget! :))

(#818) Winner_hun válasza vbbb (#817) üzenetére


Winner_hun
félisten

nézd meg az adataimnál a gépemet, azthiszem az enyém egy kicsit többet fogyaszt és még sosem volt ilyen probléma:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#819) HarryDEC


HarryDEC
tag

Hali!
Az MSI K8N Sli Plat ilyen rosszúl mér, vagy ilyen xarúl adja a feszt. pl:
3.3 v helyett csak 3.08
12 v helyett viszont 12.59
Vagy van ezeknek ennyi tűrése?

Korán keltem, hol az arany?

(#820) Winner_hun válasza HarryDEC (#819) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az nem inkább a táp? Annál viszont elképzelhető

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#822) Winner_hun válasza #54630400 (#821) üzenetére


Winner_hun
félisten

táp szokott ciripelni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#823) vbbb válasza #54630400 (#821) üzenetére


vbbb
őstag

milyen mekkora tápegységed van? fordulatszámszabályozós? nem ér valami vezeték bele valamelyik ventidbe, beleértve a tápegységet is...

(#826) Winner_hun válasza #54630400 (#825) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor az a VGA lesz, annak is a memóriája. Ha jól gondolom, csak azoknál a játékoknál jelentkezik, aminek igen magas VGA igényük van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#829) Winner_hun válasza #54630400 (#827) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vagy kondi vagy a memória, de a VGA lesz, az biztos. Olyanról már hallottam, hogy a memóriája ciripel a VGA-nak. Amúgy meg lehet hallani, ha a gép dolgozik, az én gépem van olyan halk, hogy ha nem csinál semmit és ráeresztek a gépre egy CPU és memória igényes programot, akkor azt lehet hallani, valami furcsa nesz jön ki a gépből. Aki nemhiszi jöjjn el és hallgassa meg:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#831) Winner_hun válasza #54630400 (#830) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem aztán mindegy, az a lényeg, hogy nem a lap és nem a ventik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#833) Winner_hun válasza #54630400 (#832) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem tudom, ha működik, akor valószínűleg nem, de ez már nagyon nem ide tartozik, menj a kari topikjába;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#835) Winner_hun válasza #54630400 (#834) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahol tudok segítek:) Baromságok írása nem az én világom. De itt már tényleg nem tudom, hogy mi lehet a hangkeltő. Szívesen;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#836) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Ha a proci+ram alapfeszen húzva van, és pont akkor fagy meg amikor nem is csinálok semmit akkor az proci vagy a ram hibája? Például tegnap a winfos kijelentkezésénél is lefagyott a gép. A ramnál az időzítés van birizgálva és kicsi mhz. Ja és például Battlefild 2, divixelés közben nem fagyott le...érdekes... :F

(#837) Winner_hun válasza vbbb (#836) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezért kéne először a procit letesztelni és ha megvan a vége, akkor pedig a memóriát, hogy mit bír. Addig nem sok értelme van a tuningnak:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#838) vbbb válasza Winner_hun (#837) üzenetére


vbbb
őstag

A procinak még nincs meg a vége, viszont a ramoknak már igen. Muszály lesz lecserélnem ezeket, mert nem éppen tuningbarát memkók. Minden fajta tuning módosításra érzékenyen reagálnak :D asszem OCZ vagy Geil...lesz a végén. Nehogymá ne menjenek 460on original időzítéssel. Vagy ne bírják az 5-3-3-2.5(2T) időzítést majdnem alap mhz-n...ez felettébb bosszantó :(((

(#839) Winner_hun válasza vbbb (#838) üzenetére


Winner_hun
félisten

400-on kell stabilan mennie, a többinek egyeltalán nem kötelező. Ha olcsón akarsz, akkor vegyél itt a PH-n Kingmax HardCore ramokat, 500-on 2,5-3-3-5-1T-ben mennek, legalább is nálam és ahogy elnéztam másnál is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#840) vbbb válasza Winner_hun (#839) üzenetére


vbbb
őstag

Hát ez az...akkor megsüthetem a tuningomat kábé... :DDD hiába tudom húzni a prockót az egekbe, ha a ram nem tudja követni...legalábbis egy darabig! Lehet el tudom adni az egyik kollegának 15ért a kettőt, utánna meg veszek újjakat(nettó áron tok vásányi:) Még jó, hogy két hónapja vettem őket.:)

(#841) HarryDEC válasza Winner_hun (#820) üzenetére


HarryDEC
tag

Hali!
Te olyan tápos vagy nem? :))
A vitzet félretéve nem hinném, hogy táp. Chieftek 420, tagan 480 és egy noname (a jobak közül), minegyiknél hasonló tünet.
Senki másnak nincs ilyen tapasztalata a lappal?

Korán keltem, hol az arany?

(#842) Winner_hun válasza HarryDEC (#841) üzenetére


Winner_hun
félisten

nézd meg azt is, hogy ha full leterheled a gépet, akkor változnak-e az értékek az idle értékekhez képest

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#843) vbbb


vbbb
őstag

Megvan a fagyások oka, tegnap induláskor már kékhalál volt...driver hibaüzivel...vagyis az a szemét Bluetooth...újraraktam a rendszert, most atomstabil! :DD De már nem először szivat meg, nem is tom mért kísérletezek még vele...fucking X-micro...

(#844) HarryDEC válasza Winner_hun (#842) üzenetére


HarryDEC
tag

Ok, megnézem.

Korán keltem, hol az arany?

(#845) Spirit válasza Winner_hun (#842) üzenetére


Spirit
őstag

Szevasz, megint én lennék, még mindig ezzel a deszkával, de már egy X2 3800+-al(Manchester mag). Gyönyörűen mászkál 2661mhz-en, 1,5V-al. Kérdésem az lenne,hogy a 3.8-as bios-nál próbálhatok-e régebbit, mert ugye az x2-őket csak bizonyos verziótól támogatja...A célom az lenne vele,hogy 1,55, vagy 1,6V-ot adjak a procinak, hátha vinne többet is.

(#846) Winner_hun válasza Spirit (#845) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megpróbálni megpróbálhatod maximum nem fogja felismerni mindkét magot a lap, de fog menni (legalább is ha jól emlékszek:B) Kérdezd meg az A 64-esek klubja topikban. Vagy ha kell adhatok egy tuningbiost, 1,7 voltot is lehet vele adni a procinak, memóriának 3,2-t a jól emlékszek, az biztos, hogy 3 volt fölött

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#847) Spirit válasza Winner_hun (#846) üzenetére


Spirit
őstag

Hát ha az duálmagos procival elindul, akkor feltenném a tuningbiost.Szerinted?(nincs egymagos 939-esem itthon, még kölcsönbe se tudok kérni, szal csak óvatosan:D )

(#848) Winner_hun válasza Spirit (#847) üzenetére


Winner_hun
félisten

fogalmam sincs, mail megy

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#849) Spirit válasza Winner_hun (#848) üzenetére


Spirit
őstag

Köszi szépen, cucc letöltve..azt nem tudod véletlenül,hogy ez melyik bios moddoltja? Mert tudtommal a 3.3-astól felfelé van támogatva a dual-core.

(#850) Winner_hun válasza Spirit (#849) üzenetére


Winner_hun
félisten

fogalmam sincs:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.