Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) SystemRoot válasza Winner_hun (#199) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát mondjuk az én 3.2+ E6 os venicem alapfeszen viszi a 2.4GHz et...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#202) SystemRoot válasza Robi_73 (#189) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hú azt nagyon megköszönném!

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#203) Winner_hun válasza SystemRoot (#201) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet, hogy a tápom nem bírja, le kéne tesztelni másnál is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#204) Robi_73 válasza SystemRoot (#202) üzenetére


Robi_73
őstag

Mail;)

Robi73

(#205) SystemRoot válasza Winner_hun (#203) üzenetére


SystemRoot
őstag

Áh, dehogy a táp. Az egyáltalán nem így nyílvánul meg ha gyenge/kevés egy psu.
Ez ugyanolyan marhaság mint hogy 400 vagy afölötti névleges teljesítményű tápra lenne szükség egy mai konfigurációban... Tuti hogy más a limiter tényező. Sajnos nagy valószínűséggel maga a proci az...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#206) SystemRoot válasza Robi_73 (#204) üzenetére


SystemRoot
őstag

Köszi szépen! :R
Mod: már csak azt nem értem hogy ez(ek) miért lett(ek) levéve a hivatalos oldalról? :F

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#207) Robi_73 válasza SystemRoot (#206) üzenetére


Robi_73
őstag

Passz.:F Ha megnézed érdekes a lista. 3.0/3.1/3.2/3.3/3.4/3.7 A 3.5-ös verziót nem láttam kint, a 3.6-os is kb 3 hétig volt kint az MSI-nél. Az Abitnál is volt ilyen.:F

Robi73

(#208) Czibu


Czibu
tag

Képzeljétek el, mitörtén ma velem...

Hazajövök most melóbó, ülök a gép elé. semmi. :U Pedig úgy hagytam itt, hogy még ment szegény. nyomom neki a reset-et, újraindul, hát nem látja a Secondary Channel-en a 2 HDD-t. :(( Átnyálazom biost. Minden ugyan olyan mint volt., átrakom őket a masterre.. ott megy, ami eddig masteren volt sec-re, ott nemmegy. Szóval úgy néz ki, hogy meghalta magát az az ág. Ellehet képzelni ilyet? Gariba kicserélhetik? nincs egy hónapos lap.

Most Szívok így eleget mer' 2db 160as volt raidbe zúzva. :O

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#209) Czibu válasza Czibu (#208) üzenetére


Czibu
tag

Gyorsan válaszolok magamnak:

kikapcs táp, várás bekapcs táp, lám, jó. ez mivót?
begombázott?

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#210) Mikádó


Mikádó
senior tag

MSI K8N SLI Platinum
ilyen alaplpa vételét tervezem de a késöbbiekben szertnék bele x2 es procit a gyártó oldalán nin cs említva az x2 de a prohardver tesztben azt irják hogy kompatibilis akkor most leeht vagy nem lehet x2 es procit bee rakni :F

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#211) sequator válasza Mikádó (#210) üzenetére


sequator
senior tag

furcsa, néhány héttel ezelőtt, mikor én vettem a lapomat ott volt az MSI honlapján is, hogy támogatja az X2-es procikat is.
most valóban nincs :F

Sautia

sequator

(#212) SystemRoot válasza Mikádó (#210) üzenetére


SystemRoot
őstag

Természetesen támogatja. Mint minden 939 es lap (némelyiknél persze azér kell bios frissítés). Erdoke, Westlake ennek a lapnak a Diamond változatával használ, X2 es procit.

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#213) SystemRoot válasza Czibu (#209) üzenetére


SystemRoot
őstag

Néha vannak rejtélyes dolgok...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#214) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hogy sztetek a BIOS frissités nem jár-e garancia vesztéssel?

(#215) Robi_73 válasza kormi0312 (#214) üzenetére


Robi_73
őstag

Nem, de ha a frissítés nem sikerül, és meghal a lap, akkor igen.:(

Robi73

(#216) kormi0312 válasza Robi_73 (#215) üzenetére


kormi0312
senior tag

Köszi!

(#217) Mikádó válasza sequator (#211) üzenetére


Mikádó
senior tag

köszi a válaszokat :R :R

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#218) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Na, nyomatom a 3.6 os biost.
Végre már ottvan a command rate állítása. De ugyanakkor mintha hiányérzetem lett volna amikor átnéztem minden opciót. persze lehet csak képzelődtem, mer eléggé összezavart hogy teljesen át lett rendezve a bios.
Ami tuti nincs és zavar. nem lehet letiltani a boot up floppy seek-et... ennek következtében minden post-olásnál egy nagyot bőg a floppy meghajtóm... ez eléggé idegesítő... le is tiltottam az egész meghajtót a halálba... :DDD
Aztán nincs BIOS cahceable állítás, mondjuk ez nem annyira gáz. meg van még egy pár dolog ami mintha hiányozna csak nemtom mia az.. :DDD
Szal... ez a bios sem tökéletes... na nem mintha valaha is láttam volna tökéletes bios-t... :DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#219) Robi_73 válasza SystemRoot (#218) üzenetére


Robi_73
őstag

Sajnos ez van.:F [link]

Robi73

(#220) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Még mindig PCI-E-re váltás előtt állok, jelenleg egy Neo2 Platinumom van. A köv. lapomon gondolkozom, hogy mi legyen? Ami szóba jött: DFI lanparty, MSI SLI Platinum, Asus A8N Deluxe. olyan max. 30k-t szánnék rá. Ami alá kellene: 2x512MB 566-os A-DATA (eddig 2.5-3-3-5-1T-t ment kezdetben 8.5*294MHz-en, mostanság 10*260MHz-en - garis alaplapcsere után így ment csak), X1800XT, Audigy2 meg egy Revoltec Chromus II 450W-os táp + winyó, dvd író. Ezen a lapon ugye van Sata II is? Ventik milyenek rajta? Ebben a deszkában ezek a RAMOK vajh meddig lesznek húzhatóak? (eddig proc 1.525V-ot, ramok 2.7-2.75 V-ot kaptak). És gondolkozom egy Asetek WaterChill vízhűtésen is, ha sikerülne féláfával v. számla nélkül szerezni.

(#221) Winner_hun válasza Squirrel (#220) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szvsz nagyon jó lap. Asszem sata2-es, nemtom így hirtelen:B
Ramnak lehet adni 2,8 vagy 2,85 voltot, nem emléxek:B procinak meg alap biosszal ~1,6 voltot, valami újabbal meg 1,7 fölé is lehet menni
Ramot fogod tudni hajtani, 350-es fsb-t simán viszi, szal az 700-as ram
egy venti van rajta, az nem az igazi, mert egy kicsit hangos, de le lehet halkítani, ha van fordulatszám-szabályzód. Én csináltam passzív hűtést, annál úgysincs halkabb hűtés:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#222) Balázzs


Balázzs
senior tag

Üdv MSI-t használók! Gianni jóvoltából én is MSI K8N SLI-t használok eddig nagy megelégedéssel. 3800-as X2 megy benne eddig 2500Mhz-en, de még nincs teljesen
kész a gép, talán holnap be tudom fejezni. Chipset venti tényleg zajos, sztem nagyon zavaró,
tehettek volna rá heatpipe-os cuccost nyugodtan. Max fsb nálatok mennyi volt?

ui.: sata-II-es vezérlő van a lapon

(#223) SystemRoot válasza Balázzs (#222) üzenetére


SystemRoot
őstag

nálam alap chipset feszel 300as fsb stabil. fölötte nem, már kéne +fesz. Azzal meg nem szórakozoki, mer egyenlőre nincs is rá szükség.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#224) SystemRoot válasza Squirrel (#220) üzenetére


SystemRoot
őstag

Szia Squirrel

Minden S939 NF4 tud Sata2-t.
Sztem jó választás ez a lap. Nekem bejön, minden hibájával együtt.
TCCD-s a datákkal nem lesz gond. fsb vel sem. semmivel sem lesz. :)

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#225) Squirrel válasza SystemRoot (#224) üzenetére


Squirrel
őstag

hali!

Remélem lesz olyan jó, mint az elődje :) csak lehetne már kapni x1800xt-t!!!!

(#226) SystemRoot válasza Squirrel (#225) üzenetére


SystemRoot
őstag

hát én nem ismerem az elődjét, eddig nem nagyon volt MSI-m, régebben nagyon Asus/Gigabyte párti voltam. De sztem eléggé jó ez a lap.
...Egyébként X1K hoz mérnem próbálsz venni valami Crossfire-es lapot?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#227) Squirrel válasza SystemRoot (#226) üzenetére


Squirrel
őstag

ezek a most futó crossfire-es lapok nem tetszenek :( még... talán a köv. generáció jobban bejön majd, meg elég lesz megvenni az x1800xt-t egyszer, procim úgyse hajtaná ki a kettőt, mégha lenne is rá tőkém :) ->de nincs

(#228) SystemRoot válasza Squirrel (#227) üzenetére


SystemRoot
őstag

Értem. Akkor vedd ezt. Nem fogod sztem megbánni.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#229) Symbi


Symbi
tag

Hali!
Bemutatkoznék, Symbi vagyok.
Eddig még nem regisztráltam magam ezen a forumon, de most szeretettel megtettem.
Szeretnék okulni, tanulni és kérdezni a számítástechnikáról. :)
Meg szeretném kérdezni, hogy
az AMD ATHLON 64 4000+-os proci
a Geforce 7800 Gtx videokari
és 2GB 400 Khingston Memória az kompatibilis-e az MSI K8N-SLI Platinum vagy a MSI K8N Diamond alaplappal? :F
Bizalommal és bizakodoan várom a válaszokat. :P

Előre is köszönöm: Symbi

(#230) Robi_73 válasza Symbi (#229) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Igen, kompatibilis. (99%)

AMD ATHLON 64 4000+ S939
Geforce 7800 Gtx PCI-E
2GB 400 Khingston Memória 2x1GB

Robi73

(#231) igyime


igyime
csendes tag

Hi!

lenne az alabbi konfig: k8n sli platinum, 3500+ amd64, 2x512 kingmax, samsung sata 160gb. az vele a gondom, hogy sehogy sem tudom rapakolni az xp-t. amit adtak vele floppyt, nem tetszik a rajta levo driver az xp-nek. kiprobaltam az osszes cd-n levo sata (silicon, promise) drivert, de azt sem eszi meg. illetve installnal betolti, de utana csak fekete kepernyon bal felso sarokban villogo kurzor. es itt elhal.

mi lehet a megoldas. segiccsetek, pliz.

koszi

(#232) Robi_73 válasza igyime (#231) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Raid-be akarod használni? (1vinyót írtál) Mert ha nem, akkor nem kell semmi extra. XP-t rakd fel (SP1/SP2),nForce driver, majd cpu driver, és utánna a vga drivert.:F

Robi73

(#233) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Srácok tudna nekem valaki bővebbet mondani a DOT-ról?

Egyébként, jól tudom ez a szolgáltatás az asus-nál az AI NOS ?

1 vga esetében x16ban hajtja a deszka , ugye?

3njoy the Lif3

(#234) Sn00k


Sn00k
veterán

Robi_73

Te dualban hajtod az A-datákaT?

3njoy the Lif3

(#235) Robi_73 válasza Sn00k (#234) üzenetére


Robi_73
őstag

Igen.

Robi73

(#236) Robi_73 válasza Sn00k (#233) üzenetére


Robi_73
őstag

''1 vga esetében x16ban hajtja a deszka , ugye?''

Igen.

Robi73

(#237) Sn00k


Sn00k
veterán

Ha veszek pl: 2 db 512 ramot, akkor csak azokat lehet dualban hajtani, amik arra jók? pl, ha kit-be veszem?

3njoy the Lif3

(#238) Robi_73 válasza Sn00k (#237) üzenetére


Robi_73
őstag

Nem, de két azonos modullal nagyobb esélyed van, a problémamentes működésre. Sokan használják a gépüket nem azonos memóriákkal, és nekik is működik a dual. De mindenképp, két azonos modul ajánlott. A gyárilag párba válogatott (kit) memóriával nem lehet gond.(nagy valószínüséggel);)

Robi73

(#239) Sn00k válasza Robi_73 (#238) üzenetére


Sn00k
veterán

Neked az A-daták kit-be vannak? ;]

meg egyébként, mikot pl az van írva VALUE select az mennyiben másabb, mint a rendes?

mert corsair 2x521(400) XL mondjuk 50 000

ugyan ez value selectből, meg fele...

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#240) Robi_73 válasza Sn00k (#239) üzenetére


Robi_73
őstag

''Neked az A-daták kit-be vannak?''

Nem, de egy széria, és a sorozatszámuk is egymást követi. (....58/....59)

''meg egyébként, mikot pl az van írva VALUE select az mennyiben másabb, mint a rendes?

mert corsair 2x521(400) XL mondjuk 50 000

ugyan ez value selectből, meg fele...''

Más a késleltetésük, a Value ram, 2.5 vagy 3 cas memória késleltetéssel bír, addig az XL 2/5/2/2 gyári késleltetést tud. Az utóbbit az A-Data is tudja.;)

Robi73

(#241) Winner_hun válasza Sn00k (#233) üzenetére


Winner_hun
félisten

DOT=D.O.T=Dinamic Overlocking Technology, vagyis gyári tuning.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#242) Sn00k válasza Robi_73 (#240) üzenetére


Sn00k
veterán

mindössze a késleltetésben van a különbség... hmm azt láttam én is más-más, de azt hittem másban is eltérnek :D

3njoy the Lif3

(#243) Sn00k válasza Winner_hun (#241) üzenetére


Sn00k
veterán

Azt tudtam mit jelent, de ez a gyakorlatban, hogy mutatkozik meg?

Pl: használok egy progit és ha a gép ugy látja automatikusan felhúzza hozzá, a ramot meg a procit, hogy jobban menjen? Esetleg a vga hoz is hozzányúl?

3njoy the Lif3

(#244) Sn00k


Sn00k
veterán

Még annyit ,hogy ez a DOT ugyanaz, mint asus nál az AI NOS?

Erre nem tudnátok egy kielégítő választ adni?:)

3njoy the Lif3

(#245) Winner_hun válasza Sn00k (#243) üzenetére


Winner_hun
félisten

az a baj, hogy nincs gépem, vagyis vidkari nélkül vagyok egy ideje:O meg nem is használtam ezt, mert jobb a többi tuning, asszem vin alól lehet használni, ki lehet választani, hgogy mennyit akarsz tuningolni és annyival fogja húzuni az adott terméket. BIOS-ban is van ilyen funkció, de jobb a manuális tuning

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#246) Sn00k válasza Winner_hun (#245) üzenetére


Sn00k
veterán

áhám :)
ok:)

manuális tuning, tehát te magad felhúzól mindent amit tudsz, és akkor a DOT-ra nincs is szükség...

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#247) Robi_73 válasza Sn00k (#244) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem amire gondolsz, az a Core Center, ami szofveres tuningot tesz lehetővé. Én mivel nem használom, ezért nem tudok róla nyilatkozni. A bios-ban is van ilyen láma tuning opció, ami százalékos arányban növeli a processzor órajelét.



Dynamic Overclocking

Private 1%
Sergeant 3%
Captain 5%
Colonel 7%
General 9%
Commander 11%

Robi73

(#248) Robi_73 válasza Winner_hun (#245) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Mennyiért kelt el a GTX? (Rip) :O

Robi73

(#249) Sn00k


Sn00k
veterán

oké thx mindent skacok.. ;]

3njoy the Lif3

(#250) Winner_hun válasza Robi_73 (#248) üzenetére


Winner_hun
félisten

50k, jövő7en viszem valszeg, és lehet, hogy lesz másik helyette;] majd megláttyuk, mi lesz karácsonykor:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.