Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Kacsa100 válasza Winner_hun (#349) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Itt van a neten:http://www.hipergroup.com/English/products/hpu-4s480.html

(#352) Winner_hun válasza Kacsa100 (#350) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor passz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#353) Alvinka válasza Winner_hun (#317) üzenetére


Alvinka
tag

Nekem is a 350 volt a határ kb, habár ehhez nem árt már +0.1 voltocska neki. E fölött már nem nagyon ette a lap, de ennek ugyiscsak elhanyagolható jelentősége van ddr1 esetében... Ami viszont még mindig nem teccik ebben a lapban az hogy a cpu fesz ugy ugrál mint a kenguru, és tuti hogy em táp... sajna ecc van :U

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#354) Alvinka válasza Kacsa100 (#346) üzenetére


Alvinka
tag

Nekem a 3.8as is bejött... én per pill ezt használom. A 3.1es iszonyat volt.

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#355) Winner_hun válasza Alvinka (#353) üzenetére


Winner_hun
félisten

nekem nem ugrál,max 1 század voltot:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#356) Alvinka válasza Winner_hun (#355) üzenetére


Alvinka
tag

Én az ugrálást az alulszabályozásra értettem... Nemtom vagy cpuz hazudik de pl ha belottem 1.59re volt mikor levitte 1.52 re vagy 1.55, ami akárhogyis nézem nem tecc. A másik télleg hogy csak ennyit tudsz adni a professzornak ilyen szempontból tunningra hulladék lap sajna, a voltmodot meg nem fogom megcsinálni hamár 3 év gart adtak rá...
A ramra meg nem ártana ha mondjuk 3.1 volt lenne, ami modbios van hozzá az szrtem nem emeli csak ki lehet választani... De mondjuk én meg vok vele elégedve, végülis a hangcucc meg az ára miatt vettem ezt.

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#357) Winner_hun válasza Alvinka (#356) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt én is észrevettem:((( Amúgy gar nem érdekel mert már rég nincs rá;] És én is a hangcumó miatt vettem, de nem bántam meg:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#358) ToxLee


ToxLee
őstag

Hi all! Most vettem ezt a deszkát----> MSI K8N NEO4 SLI Platinum. Nagyon fasza kis deszka csak az a gondom hogy az alaplapi venti nagyon hangos, szerintem. (7000-rel pörög). Nem lehetne rá rakni egy kisebb-nagyobb bordát, esetlegleszedem a kis ventit és rá rakok egy 8 cm-es ventit ami persze leszabályzok hogy ne legyen hangos. Mit szóltok hozzá? A másik gondom hogy a procmat egyáltalán nem tudom tuningolni. Egyből lefagy a win :O . Előre is kösz.

(#359) Winner_hun válasza ToxLee (#358) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link] itt van passzív borda;] amúgymeg ha van potid leszabályozhatod is;), hog küln van-e rá borda, azt nemtom, bár biztso van. A procituningban meg lehet a proci nembírja, esetleg frissíts BIOS-t

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#360) ToxLee válasza Winner_hun (#359) üzenetére


ToxLee
őstag

poti? 3000 A64-em wan!

(#361) Balázzs válasza ToxLee (#360) üzenetére


Balázzs
senior tag

poti: potméter, csinálhatsz is de lehet kapni kb 1000Ft (zalman fanmate pl)
tuning: memória attól függően milyen 133/166-on, ht 3-4X, cpu szorzó 8-9-10X, adj neki feszt is mert szereti :) ezek után mehet felfelé az fsb

(#362) Dav78


Dav78
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen lapom van nagyon megvagyok elégedve vele. :)
De lehet hogy láma vagyok :) de nem találom a biosban hogy hol lehet beállítani hogy a cpu bizonyos hőfokánál lekapcsoljon a gép, vagy cpu ventilátor leállásnál. :F

(#363) Robi_73 válasza Dav78 (#362) üzenetére


Robi_73
őstag

Nincs ilyen opció.

Robi73

(#364) ToxLee válasza Balázzs (#361) üzenetére


ToxLee
őstag

beszarás!!!! Akár mit nyomok a procimnak( Ht,fsb) nem áll fell a windows :O .Amúgy a cpu vid vagy cpu ratio mi? Meg van sima feszkó is 3.3% emeléssel meg stb. Meg van egy olyan is hogy PCI-E clock ez pontosan milyen órajelet emel? gyorsabb lesz a VGA?

(#365) Balázzs válasza ToxLee (#364) üzenetére


Balázzs
senior tag

cpu ratio a procc szorzóját állítja, a cpu vid meg a feszültséget, lehet emelni és még erre pluszban rakni %-ban, ez a 3,3 és max vmi 9% asszem. PCI-E-t sztem ne állítgasd, alapon jó az.

Még annyit vettem észre, hogy ha egyszerre több mindent (fesz, fsb, ht stb) állítok át, akkor nem akar újraindulni a gép, de ha egyesével csinálom viszi simán :U

(#366) Winner_hun válasza ToxLee (#360) üzenetére


Winner_hun
félisten

persze, a venti elé berakod
hmm lehet antituning darab. E3 vagy E6? Mert az enéym E3, ami állítólag jobb tuningpotenciállal bír, de 2400-nál már fagy:(((:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#367) Winner_hun válasza Dav78 (#362) üzenetére


Winner_hun
félisten

ilyen nincs, csak a ventilátort lehet lekapcsoltatni. Amúgy úgy tudom, hogy az A64-ek, hogyha 80 fokot elérik akkor kikapcsolnak. Szal ez nem fog megsülni mint a régi AMD-k:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#368) Dav78


Dav78
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. :R Akkor ezért nem találom. Szerintem azért rakhattak volna bele, a másik lapomban (Gigabyte) volt ilyen beállítási lehetőség. :( Csak azért, mert jobb félni mint megijedni. :)

(#369) Balázzs válasza Winner_hun (#367) üzenetére


Balázzs
senior tag

Lekapcsol bizony az egész gép! 2 hete rosszul tettem fel a procihűtőt, de nem vettem észre.
win alatt ment is minden (net stb), de nálam képernyőkímélő gyanánt fightaids@home fut, izzasztja is a gépet rendesen. Kb negyed óra múlva nézném a gépet, nem reagál, lekapcsolta magát megmentve ezzel a procimat és 80k-mat :)

(#370) Winner_hun válasza Balázzs (#369) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na akkor jól tudtam:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#371) LuzZzer


LuzZzer
tag

a kérdés egyszerű tett már fel vki 5ös béta biost MSI-re, ha igen érdekelnének a következmények? :)

Az élet szép, a világ rossz!

(#372) Winner_hun válasza LuzZzer (#371) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bizotos, hogy ehhez a laphoz? Kérnék akkor egy linket, hamarosan lesz VGA-m:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#373) LuzZzer válasza Winner_hun (#372) üzenetére


LuzZzer
tag

tessék itt a link [link]

Az élet szép, a világ rossz!

(#374) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Hi!! Nem tud valaki egy joo tuning beállítást dualba járó 500-as kingmax HC ramokkal és ezzel az alaplappal?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#375) Winner_hun válasza Domi_Jani (#374) üzenetére


Winner_hun
félisten

FSB: 250
CPU szorzó: amita proci bír
RAM időzítések: 2,5-3-3-5-1T
asszem itt még nem kell feszt emelni a RAM-nak

Mivel ugyan ezem van, ezrét vagyok biztos benne:D Jövő7en lesz VGA-m, akor írok pontosabban, ha kell;) Amúgy a ram elment 560-570-ig, de már nem emléxek pontosan:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#376) Winner_hun válasza LuzZzer (#373) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#377) Balázzs válasza LuzZzer (#373) üzenetére


Balázzs
senior tag

Jelenleg suli miatt kell a működőképes gép, ezért nem tesztelgetem ezeket a bios-okat, de ha hétfőn meglesz az uccsó vizsgám is akkor keddtől füstőlésig nyúzom majd a deszkát :)

(#378) LuzZzer válasza Balázzs (#377) üzenetére


LuzZzer
tag

én feltettem az 5öst, gyorsan le is vettem, nem tetszett, a memónál nem tudok 1T-t állítani, viszont tudnék 3,1V adni neki amire nincs szükségem :D A cél az lenne hogy 2700et kivakarjak a prociból, már csak 100MHz kell hogy elérjem, de sajnos sehogy nem megy :((

Az élet szép, a világ rossz!

(#379) Balázzs válasza LuzZzer (#378) üzenetére


Balázzs
senior tag

Jobb lenne, ha a vcore-t lehetne jobban tolni és nem pedig a memóriának adni 3V-ot. Nálam is a 2700 a cél, annyit vitt dfi-ben csak hát 1,7V-on, ami mod nélkül lehetetlen.

(#380) Alvinka


Alvinka
tag

Közben rájöttem...
Az hogy a 3. 4. slotban van a ram, ugyan ugy lehet huzni? Lehet hülye kérdés... :O
Mert én is ezen töröm a fejem: Coolink U8-120-1600 hűtőtorony

[Szerkesztve]

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#381) Winner_hun válasza LuzZzer (#373) üzenetére


Winner_hun
félisten

Melyiket? Csakmert igen sok(k) van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#382) LuzZzer válasza Alvinka (#380) üzenetére


LuzZzer
tag

nekem is U8-120am van és befér alá a memória 1-2es slotba.

Win: én azt hiszem a béta 6-ot próbáltam de nagyon nem tetszett, VCoret nem lehet húzni jobban :(( és ezáltal nem megy nekem 2700on :(

Az élet szép, a világ rossz!

(#383) ImpersonatoR

vettem 2 x 512 a-data 566 mhz ramot hogy majd milyen jó lesz tuningolni vele csak sajna nem igazán tudom miket kéne időzítésnek beírni mert így megy 4x ht vel 11x szorzóval 250 es FSB frekivel a procu 2740 mhz n csak a ram ugye ekkor már 500 mhz n üzemelne és még mindig csak az alap időzítések vannak benne de annyi ras meg tras van ott esélyem sincs eltalálni melyikhez mit írjak h jó legyen most pl erre állítottam de ezzel fagy 500 on a ram :( [link]

(#384) Robi_73 válasza ImpersonatoR (#383) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

A HT-t ted 3x-ra, az memóriát tedd 2.5/5/4/4-re vagy 2.5/5/3/3-ra, a többit hagyd auton. (időzítések sorrendje így van a biosban) A memóriának adjál 2.8v feszt, a szorzót tedd 9.5-re, az fsb-t 288-ra. Ha a procid valóban bírja stabilan a 2740 mhz-et, akkor mennie kell.:F

Robi73

(#385) ImpersonatoR

Ez lett a vége a dolgoknak mert sajna a biosban nem lehet 250 mhz fölé emelni a memóriát h szinkronban járjon [link] Nincs vmi hack a bioshoz hogy lehesen akár 283 mhz t is adni a mem nek?:)

(#386) LuzZzer válasza ImpersonatoR (#385) üzenetére


LuzZzer
tag

Szorzót vedd vissza 10re vagy kisebbre. Feles szorzót ne nagyon használj, mert a memet akkor visszább veszi (ne kérdezd miért) aztán mehet följebb. elvileg 10x275öt bírnia kell, ha ment eddig 2750en stabilan. Aztán szépen lassan mehetsz feljebb, vagy vedd vissza a szorzót 9re aztán küldd 300on. Az ''csak'' 2700MHz viszont a ramok 600on mennek. Nem tudom hogy a SanDiego magos cucc mennyire szereti 1T, 2T commandratet(szerintem csak a 2T jó neki ilyen frekvencián), de ez függ a memotól. Feszkót küldj neki időzítéseket meg ahogy jó a memnek, mert nem vágom mit tud 600on(ha menni fog egyáltalán), talán 3-5-5-10 kezd. Good Luck, have FUN

Az élet szép, a világ rossz!

(#387) ImpersonatoR válasza LuzZzer (#386) üzenetére

Erre a szorzót visszavenni dologra nem is gondoltam. Egyébként akkor a Memórian clock index -ét mennyire állítsam szóval rakjam vissza 200mhz ra vagy ''maradjon'' 250 mhzn ha mondjuk 10 x 283 ra állítom a procit ?!

(#388) LuzZzer válasza ImpersonatoR (#387) üzenetére


LuzZzer
tag

ha 200ra teszed akkor szinkronban húzod, ergo ha 283as FSBt adsz a memória 566on fog menni, hagyd 200on

Az élet szép, a világ rossz!

(#389) Bukowsky


Bukowsky
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még a fórumon, ma regisztráltam.

A napokban vettem egy MSI K8N SLI lapot. Hasonló tunningolási problémám van vele, mint amit az eddigiekben olvastam. 2 GHz-en megy a konfigom, de szerintem lehetne még egy kicsit húzni, legalábbis úgy vettem. Az Fsb-t alapban 200-ra állítja nekem és bárhogy próbálom állítgatni - szorzót, HT-t, Fsb-t stb - nem igazán akar működni.

Tudnátok nekem segíteni?

Előre is köszi!

(#390) Winner_hun válasza Bukowsky (#389) üzenetére


Winner_hun
félisten

F10-zel lépsz ki?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#391) Bukowsky válasza Winner_hun (#390) üzenetére


Bukowsky
csendes tag

Nem! Miért?

(#392) Bukowsky


Bukowsky
csendes tag

Nem. Azzal kellene?

(#393) Robi_73 válasza Bukowsky (#391) üzenetére


Robi_73
őstag

Mert úgy mented a beállításokat.;)

Robi73

(#394) Winner_hun válasza Bukowsky (#391) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert F10-zel kell kilépni a BIOS-ból, miután beállítottad az értékeket, mert az F10 a Save and exit Ha csak simán Esc-el lépsz ki, akkor nem ment el semmit, csak kilép. Szóval ha beállítottad, amit be akartál állítani, akkor az F10-et nyomd meg és úgy lépj ki;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#395) Bukowsky válasza Winner_hun (#394) üzenetére


Bukowsky
csendes tag

Igen azzal, Save és exit.
Ennek ellenére már 5 % húzásnál sem indul újra a gép.

(#396) Winner_hun válasza Bukowsky (#395) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem indul újra:F Kicsit részletesebben, hgoy mit csinálsz és hgoy utána mit csinál a gép

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#397) Bukowsky válasza Bukowsky (#395) üzenetére


Bukowsky
csendes tag

Nincs valami javaslatod, hogy milyen értékeket adjak meg?

Nem lehet gond a memóriával? Elég noname. A jövőhéten lesz egy 400-as 512-es Kingstonom.

(#398) Winner_hun válasza Bukowsky (#397) üzenetére


Winner_hun
félisten

Memót akkor vissza kell osztani a rambeállításnál, de ezt most fejből meg nem mondom, hgo yhol van:B Milyen ramok? Én ikkább 500-as ramokat vennék:U

mod: adj egy kis feszt a memóriának;)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#399) Bukowsky válasza Winner_hun (#396) üzenetére


Bukowsky
csendes tag

Tehát alapban 200 az fsb. A HT 5x. A szorzó azt hiszem 10x. Így megy nekem 2010 Mhz a rendszer. Ha bármelyiket állítom, hogy mondjuk 2100 Mhz legyen már nem bootol be és az alaplapon resetelni kell az eredeti beállítások ra vissza.

(#400) Winner_hun válasza Bukowsky (#399) üzenetére


Winner_hun
félisten

Uhujajajj az igen nemjó. Lehet a rammal lesz valami gubanc. Vissza kéne osztani, hgoy azt ne húzd. Itt nlzd meg:

Cell menü/DRAM Configuration/Timing mode legyen manualon, aztán a Memclock index value pedig 200-nál kisebb és így is próbáld meg a tuningot;) Ilyenkor a RAM nem 400-on fog indulni, hanem kisebb órajelen. Ha így megy a gép, akkor a ram a baj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.