Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Robi_73 válasza Fireman26 (#550) üzenetére


Robi_73
őstag

Az oldallapra szerelt venti is fog javítani a hőmérsékleteken, de a legjobb az lenne, ha előre (alulra minél lentebb) is tudnál tenni ventit. Ez a legoptimálisabb megoldás, alul hideg be, felül meleg ki.

Robi73

(#552) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nah itt van 2 dolog:

Hőmérséklet másfél óra nyúzás után, hát nem vmi sok léghűtéssel:D [link]
Itt meg a proci ingadozik, vagyis a fesz, de ennyire?:Y És a poti ekkor nem volt rajta, azzla meg van őrülve a gép, ha a poti rajta van, akkor 1,6 volton leáll a gép:((( Amíg erre rájöttem... [link] erre magyarázat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#553) villamos


villamos
őstag

Hasonló ingadozást produkál az én lapom is. Hogy miért, azt nem tudom. Lehet hogy valami gyári hiba lenne? Rossz széria? Vagy rossz tervezés? Mert igazából semmilyen elektronikus cucc sem szereti a feszültségingadozást, főleg ekkorát. :(

Utánna lehetne járni, hogy más gyártók hasonló deszkái, vagy esetleg az MSI más lapjai is produkálnak e ilyesmit... :F

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#554) Winner_hun válasza villamos (#553) üzenetére


Winner_hun
félisten

Utána lehet járni, megkérdezel más usereket, hgoy nézzék már meg, hgoy náluk van-e ilyen ingadozás:DDD

Jah más: Nézem a feszt: 1,538 volt, és megy fel, elérte az 1,607 voltot ott bumm kikapcsolt a lap, ez akkro volt, amikor rajta volt a poti a lapon. ha leszedtem, akkor is ingadozik meg mittudomén, de akkor felment a fesz 1,616 voltig is (biosban 1,7** voltot írt, hogy annyit kellett volna adnia) szóval nem értem, hgoy poti nélkül miért nem áll le a gép?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#555) Domi_Jani válasza juhikaa (#507) üzenetére


Domi_Jani
tag

Hi!
Kezeli, elég jol...Dualban is...500-on is, bár sokall nem is mennek többel ha tuningolok

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#556) Kacsa100 válasza Winner_hun (#554) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Nekem egy diamondom van és a fesz ugrálás ugy emelkedik ahogy %ban növelem a feszt. Ha fixen emelem akkor nem ugrál de nekem elég az 1.4 V mert 1.35 V a gyári .
Szerintem ne bizz meg az alaplapi érzékelőkben, vezess ki két vezetéket és azon mérd meg voltmérővel. Lehet hogy, tévedek de szerintem biztos hogy tuláramot kap. (nehogy rővidre zárd)

(#557) Robi_73 válasza Kacsa100 (#556) üzenetére


Robi_73
őstag

Érdemes a hálózati feszt is ellenőrizni. Napközben 235-237v, este 238-242v között váltakozik a fesz. Mostanában elég sok izzót kellet cserélnem, ezért kihívtam az EON szakembereit, mivel nem csak izzók üzemelnek a hálózatról, és ők is azt mérték amit én, de szerintük ez normális. Mivel ők már az EU szabvány (240v) szerint szolgáltattnak.[kép] Azt mondták, hogy este a 245v sem lehetetlen.:O

[Szerkesztve]

Robi73

(#558) Winner_hun válasza Kacsa100 (#556) üzenetére


Winner_hun
félisten

aham. Mit vezessek ki? Tudnál linket adni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#559) Kacsa100 válasza Winner_hun (#558) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Sajnos nem tudok linket adni met uj winfosom van és nem mindent mentetem le elötte. De ugy emlékszem hogy, a HWSW-n kaptam a linket.

(#560) Kacsa100 válasza Robi_73 (#557) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Nélam +3.3.%-nál 0.02V a különbség ezért nem teszem feljebb. Adtam kölcsön a tápot és biztos vagyok benne hogy, MSI gond a fesz ugrálás. De még igy is elégedett vagyok a deszkával.

(#561) Robi_73 válasza Kacsa100 (#560) üzenetére


Robi_73
őstag

Nálam most 1.4v-on így változik a fesz.(min 1.36v - max 1.41v) Este stabilabbak a fesz értékek, ezért a hálózati feszültséggel is kell kalkulálni. De szerintem ez természetes, minden lap hasonló képen reagál. ;)

Robi73

(#562) Winner_hun válasza Kacsa100 (#559) üzenetére


Winner_hun
félisten

:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#563) mizol


mizol
tag

Sziasztok!

Ha minden igaz, jövő héten lesz egy ilyen lapom.
Végigolvastam a topicot, úgy döntöttem, hogy első körben a chipset hűtőt hagyom, csak kiegészítem egy Zalman ford.szám szabival.
Segítségeteket kérem, hogy hol lehet ilyet venni mostanság Bp-en?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#564) Robi_73 válasza mizol (#563) üzenetére


Robi_73
őstag

- FANMATE 1 Fordulatszabályozó 720.- 864.-
- FANMATE 2 Fordulatszabályozó 800.- 960.-
[link] ;)

Robi73

(#565) mizol válasza Robi_73 (#564) üzenetére


mizol
tag

Köszi a gyors segítséget!

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#566) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

HI!
Egy kérdésem volna.
Egy ilyen MSI lapot néztem ki magamnak alternatívaként, és tudni szeretném, hogy milyen tuningpotenciállal rendelkezik, illetve, hogy MSI-ből melyik alaplapot tudnátok ajánlani SLI-hez.
Mit jelent az, hogy ha mind a négy memória foglalatot használom, akkor csak 333MHz-t tud? Önmaga leveszi ennyire? 4 RAM-mal nem tuningolható? :F
Előre is köszi! :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#567) Balázzs


Balázzs
senior tag

[kép]

Nézegettem a feszültség ingadozást, de nálam nem jelentkezett ez alatt a majd egy nap alatt amíg teszteltem.

(#568) Winner_hun válasza Csiborbogár (#566) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nagyon jó a tuning rajta. Ha van pénzed, akkor esetleg az MSI K8N SLI Diamondot vedd meg.
A 333 Mhz meg a procitl függ, ha Venice magos procit raksz a lapba, akkor 400-on hajtja a RAMokat alapon

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#569) Winner_hun válasza Balázzs (#567) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó Neked. Lehet, hgoy a FET-ek rövidrezárása;] vagy 20x okozza a problémát, bár nem hiszem:F Vagy táp, de azt se hinném. Az a fura, hgoy emelkedik a fesz vmikor:((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#570) Hapcis


Hapcis
tag

Sziasztok!
Valaki próbálta már natúr Speedfan nevű progival lehalkítani a northbridge sipító ventijét?
nekem nem sikerült :( ..még a másik fan csatiba dugva se lelassított le :((( (azon ki sem írta a fordulatszámát :O )(6300) :Y
Ha valaki megpróbálná akinek van ilyen alaplapja azt megköszönném...szeretném tudni hogy én vagyok e a... :( :U
Hali..

:) Have Fun

(#571) Hapcis


Hapcis
tag

Upszli.. :B
Valaki? :U

:) Have Fun

(#572) Balázzs válasza Winner_hun (#569) üzenetére


Balázzs
senior tag

rövidrezárt fet-ek? nem mondod komolyan...

Másik táppal nem próbáltad. Nálam egy chieftek hírhedt 420-as van, de nincs vele gond (kopp-kopp).

(#573) Balázzs válasza Hapcis (#570) üzenetére


Balázzs
senior tag

Speedfan nálam sem akarta szabályozni a chipset ventit, persze a többit levette csak azt nem. Egyszerűbb, ha a már oly sokszor emlegetett zalman fanmate-t beszerzed és letekered 3000-re, úgy még tuning mellett sem fog melegedni.

(#574) Robi_73 válasza Balázzs (#573) üzenetére


Robi_73
őstag

Sajnos ez így van! :Y

Robi73

(#575) Winner_hun válasza Balázzs (#572) üzenetére


Winner_hun
félisten

De komolyan mondom utálok hazudni. Itt a bizonyíték: [link] nézd a dátumot is;), nem ma volt
A táp, amivel rövidre zártam azóta nemrég megdöglött, egy másik tápom van. Coolink 400 wattos volt most Chieftek 450 wattos van,nemhiszem, hgyo rosszabb lenne

mod: itt az egész:P [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#576) Balázzs válasza Winner_hun (#575) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem kételkedem, csak nem vágtam hogy lehet rövidre zárni. Most már értem. Nálam is borda van, de én nem baszkurálom :) Sztem jól van az úgy, ha ki tudnán zárni 100%ig a tápod, akkor sztem érdemes lenne visszavinni a lapot, ha még garos.

(#577) Winner_hun válasza Balázzs (#576) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a lap azóta nem garos ami óta megvan;]

mod: még szép, hgoy nálad is borda van, mivel ugyan olyan a deszkánk:DDD Vagy mi lenne? Alapból nitrohűtés?:D

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#578) Balázzs válasza Winner_hun (#577) üzenetére


Balázzs
senior tag

Jó is lett volna alapból egy heatpipe hűtés, mint az abit v asus illetve a msi diamond plus-on, elviselném.

Te azért szedted le a fet-ek hűtését, mert a melegedés miatt ingadozik a fesz?

(#579) Winner_hun válasza Balázzs (#578) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem azért, hanem azért, mert kívácsi voltam rá, hgoy milyen a hűtése és amikor leszedtem láttam, hogy az egyik fethez egyeltalán nem ér hozzá még az a hőátadó izé sem. Vagyis igen, de max 1/3 részben:((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#580) villamos


villamos
őstag

Újabb bosszantó probléma merült fel, méghozzá a hang résszel, ugyanis zajos. Legalábbis szerintem. Ha minden hangerőszabályzót letekerek, akkor is alapból hallok egy szüttyögő hangot. Vagy ez normális? Mert már ezen sem lepődnék meg. Ilyet anno a CMI kártyám sem csinált. Hogyan szüntessem meg ezt a zajt? A CMI kártya elvileg még megvan, akár bele is tehetném.. :))
Amúgy egy Sennheiser fejhallgatóval hallatom, és nem valószínű hogy ő a hibás, mert ha az mp3 játékosra teszem rá, akkor az tiszta.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#581) Balázzs válasza villamos (#580) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nálam semmilyen alapzaj nincsen, pedig előtte integrált nf2-es deszka hangját voltam kénytelen hallgatni és zajos volt rendesen. Közvetlenül a lapra kötötted a fülest? Én erősítőn keresztül szoktam fülest használni, de majd megnézem közvetlenül is.

(#582) Kacsa100 válasza villamos (#580) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Nekem az MX 1000-es egerem bezavar de más nem, ahoz is fel kell hangosítanom hogy haljam.

[Szerkesztve]

(#583) Robi_73 válasza villamos (#580) üzenetére


Robi_73
őstag

Tegyél fel másik drivert, vagy némítsd le ezeket.(CD,Line,Mic) :F

Robi73

(#584) Robi_73 válasza Kacsa100 (#582) üzenetére


Robi_73
őstag

Nálam nem jelentkezik semmilyen zaj az MX-el. Esetleg rendezd a kábeleket. Főleg az egér, és a hangszóró kábelek ne keresztezzék egymást.;)

Robi73

(#585) Winner_hun válasza villamos (#580) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem sincs ilyen bajom. Ha nem hallgatok semmit és feltekerem a hangcumót akkor maximum akkor hallok ilyen zajt, ha a vinyó dolgozik. Akkor egy kicsit recseg vagy pattog vagy mi de amúgy nagyon jó hangja van:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#586) villamos


villamos
őstag

Megpróbáltam lehalkítani a hangerőszabályzóval. A zaj nem szűnik meg ennek hatására, még akkor sem, ha nem szól semmi, sőt minden le van halkítva. Mégegyszer megnéztem a fejhallgatót más jelforrásokkal, (TV, mp3 lejátszó, discman stb...) de a zaj kifejezetten a hangkártyából jön.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#587) Winner_hun válasza villamos (#586) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet hülyeség, de BIOS frissítés?
Vagy legrosszabb esetbe vissza garba:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#588) ttt


ttt
senior tag

Most jártam MSInél és új BIOS-t találtam, visszatekerve nem láttam belinkelve úgyhogy: [link] a 3.9-s

(#589) villamos


villamos
őstag

Egyet nem próbáltam, az pedig a driver frissítés. Ennek az az egyszerű oka, hogy az utóbbi napokban az MSI lapja elég nyögvenyelősen működött, és sehogy sem sikerült leszedni a drájvert róla. A Live-os drájverek meg nem ismerik fel...

Viszont találtam egy ilyen sort a leírásban: Fix Noise heard from analog apeakers when Pause. Tehát ezek szerint elvileg normális? :F

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#590) Kacsa100 válasza villamos (#589) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Jó a konektorban a földelés ?
Asztalos vagyok és a műhelyben a rádiót nem a gépek zevarják hanem egy szar hűtő de még akkor is ha ki van kapcsolva a rádió.

(#591) Winner_hun válasza Kacsa100 (#590) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]:DD;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#592) Balázzs


Balázzs
senior tag

Na megrángattam jobban a gépet és azt tapasztaltam, hogy melegiszik az nf4 chip rendesen.
300-as fsb fölött (333 a max stabil) ha nem veszem feljebb a fordulatszámot a hűtőn (3590-et pörög) akkor 40-41 fokig is felmegy, persze fagyás nélkül, teljesen stabilan.

(#593) mizol


mizol
tag

Valaki nem tud ehhez hasonlót: [link]
...persze olyat, amit meg is lehet vásárolni Mo-n :D //én ilyet nem találtam

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#594) mizol válasza mizol (#593) üzenetére


mizol
tag

Bocsi :), természetesen a Jing Ting JTS-0005 hűtőre gondolok, nem az alaplapra :DDD

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#595) ttt válasza mizol (#594) üzenetére


ttt
senior tag

Vazz mióta keresek egy ilyet :C , de nálunk még nem találtam forgalomban :(((
Pedig tuti el tudnák adni a készletüket bárki is hoz be ilyet. :O

Gratula a kereséshez :))

Na tudtam, hogy láttam már valahol [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#596) mizol válasza ttt (#595) üzenetére


mizol
tag

Nekem jó lenne vmi hasonló is, csak lenne...
Találtam egyébként olyat, ami nekem még szóba jöhetne (nem SLI-zek),
de üzletben ilyet sem találtam [link].

Esetleg, netalántán vkinek tudomása van, arról hogy Coolermaster Blue Ice hűtőt lehet vmelyik üzletben venni, akkor ne tartsa vissza az infót :D
(azért még mindig a japcsi megoldás tetszik jobban :))

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#597) ttt válasza mizol (#596) üzenetére


ttt
senior tag

Szerintem ezt csak erre az albatron lapra tudnád tenni (már ha kapható lenne), mivel teljesen máshol van a chipset, mint ''általában'' SLI-s lapoknál.
Viszont tetszik a lap, mivel itt nem zavarja egyik vidkarit sem :C bár a felsőbe meg kell nézni, milyen kártyát rak az emberfia.

[Szerkesztve]

(#598) mizol


mizol
tag

Megvan az alaplapom :)
Kérdésem az lenne, hogy a boot up floppy seek-t ki lehet-e kapcsolni vmelyik bios-ban?
Én feltettem a 3.9-t (előtte 3.6 volt), de nem találom ezt az opciót (manual-ban sem), a floppy kerregése meg marhára zavar :DDD

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#599) Robi_73 válasza mizol (#598) üzenetére


Robi_73
őstag

Sajnos, csak a régi biosok tudják ezt az opciót.(3.0/3.1/3.2):(

Robi73

(#600) mizol válasza mizol (#598) üzenetére


mizol
tag

Mire gondoltak az MSI-nél, amikor kivették az újabbakból? :F

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.