Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chipsy


Chipsy
csendes tag

HI! ujonc vok psl segitsen vki! MSI K8N SLI Platinum és K8N Neo4 között gondolkozom. az SLI felé hajlok de olvastam hogy ha megveszem az alaplapot lessz a dobozban egy füzetecske ami a vele kompatibilis eszközök listája... és nem akarok úgy venni egy 60rugos vidi kartyat hogy nem tom hogy jo e hozza! Ha vki megírná hogy hol tom ezt a listát megszerezki... PLS ide: magtib@mialbox.hu
EXTRA THX:):):):O:):):)

(#2) mattheus válasza Chipsy (#1) üzenetére


mattheus
őstag

Bővebben: link ott megtalálod, de szerintem nem sokra mész vele, mert az új típusok nincsenek benne:U

[Szerkesztve]

(#3) -conrad- válasza Chipsy (#1) üzenetére


-conrad-
addikt

(#4) almi


almi
senior tag

Nah előszor is 1 UP!

Olvasgattam visszamenőleg is a teszteket és emellett a lap mellett kötöttem ki.És még a PH! is meg volt vele elégedve.Szóval nem kel nekem egy full tuning lap csak annyi hogy 1 kis tuningocskára elég legyen.

Akkor ilyen lapot érdemes manapság venni?
És mi van ezzel a kompatibilitás kérdéssel?Tapasztalatok?6600GT megy vele?:)

(#5) almi válasza almi (#4) üzenetére


almi
senior tag

UP!!

(#6) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Valaki megtudná mondani, hogy mi a különbség a két lap között?

K8N Platinium-K8N Diamond?

:F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#7) HERR Z válasza AMATŐR (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

az első mondjuk S754-es és nf3-mas, rendes neve k8n neo platinum
így talán sikerül összehasonlítani:D

(#8) AMATŐR válasza HERR Z (#7) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ááááááááá, világos:DD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9) AMATŐR válasza HERR Z (#7) üzenetére


AMATŐR
őstag

Bocs ,lehet rosszul kérdeztem , talán most : Mi a külömbség K8N SLI Platinium és a K8N Diamond között? Az első lap is biztosan nForce4-es és a második is.

[Szerkesztve]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#10) almi válasza almi (#5) üzenetére


almi
senior tag

:U

(#11) FlasH-BacK válasza almi (#4) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Igen, ezzel a lappal lehet egy kicsit tuningolni. Sőt még annál egy kicsit többet is!;] De ha nem akarsz annyi lét beleölni, akkor vehetsz egy MSI k8n-neo4 FI-t, vagy platinumot is, ha nem kell az sli.
6600gt valszeg megy vele, pci-expressznél nem szokott inkompatibilitás lenni. Vagy ha esetleg lenne, akkor is egy bios frissítés megoldja. De sztem nyugodtan vehetsz ilyen lapot, elég sok embernek bevált.

(#12) FlasH-BacK válasza AMATŐR (#9) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

K8N SLI Platinum: Bővebben: link
K8N Diamond:Bővebben: link

(#13) almi válasza FlasH-BacK (#11) üzenetére


almi
senior tag

Pont az SLI a lényeg ha majd 1 kari már elavult veszek bele még1 et :)

És ebbe meddig menek bele a ramok?Mer nem hiszem hogy csak 400 ig.

[Szerkesztve]

(#14) almi


almi
senior tag

Jobbra fel!! :U

(#15) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Üdv kérdésem a következő lenne, a memoria slotok alatt mit jelez a kék led??
a leírásban smmit nem találok róla!!!MSI K8N SLI Platinum laprl van szó!!

Köszi

(#16) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Senki nem tudja mit jelent???

:(:(:(:(

(#17) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

a kék led azt jelenti hogy az alaplapon egy kék led világít amikor be van kapcsolva. (az álltalános zöld helyett) De nem túl erős, meg kis sem szivárog a fénye a házból akármilyen lyukas....
Ami érdekes az a hozzáadott usb kivezerés amin 4 db kétszínű led van( zöld/piros) és az éppen lejáccódó műveleteket jeleníti meg ugyhogy éppen mejik led mijen szinüen és milyen sorrendben világít, csak az a baj hogy ezt nem látni mert hátul van, ugyhogy nincs sok jelentősége, legfeljebb akkor ha nem indul el rendesenn a gép...
Amugy jó kis lap még sosem fagyott le meg ijesmi, nagyon stabilan működik, ajánlom.
A K8N SLI Platinum és K8N Diamond között az a különbség hogy a diamondon két hálózati dugalj van plusz még 2db SATA csatlkakozó (tehát 6db), és amitől 10-15ezerrel többe kerül a diamond az az hogy jár hozzá egy ''Bluetooth és 54Mit/sec-os vezetéknéküli az egyben'' háló kari. Asszem ennyi.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#18) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Huhha MSI K8N SLI Platinum deszkám van de valami nagyon gázos. Ha az SLI kártya non sli-ben van, akkor nemigen indul el a gép:F sem a 7800gtx-emmel, sem 6600gt-vel!:O Ha sli módba van fordítvaa kártya, akkor elindul a rendsezer, de csak 8x pci-e sebességen. Ha ezután visszafordítom a kártyát non sli módba, akkor az esetek 90%-ban elindul, de 3-4 rendszerindítás után szintén semmi, kezdhetem a cserélgetést. Ezt megelégeltem, kiszedtem az sli kártyát és így 8* pci-e sebességen megy, kártya nélkül. Az összes biost kipróbáltam, és ha jól emléxek mindegyiknél ezt csinálta:F:O Mi lehet a probléma?
Amúgy amikor nem indul el, akkor a 4 LED-es ellenörző a memória ellenőrzésnél áll meg. Ha non SLI-ben van a kártya, kiveszem a videókártyát, akor ez a 4 ledes ellenörző a floppy-bootolásig vagy meddig jut el:F namost ezt töknemvágom, hgoy mi van:F help me!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Winner_hun válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

lécci valaki:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Robi_73 válasza Winner_hun (#19) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbáld ki a 3.6-os biost, azon belül is van egy SLI opció. Lehet, hogy az segíteni fog neked.:F

Robi73

(#21) Winner_hun válasza Robi_73 (#20) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha megvan ez a BIOS, akor lécci küld el mertr nem találom sehol:F A hivatalos oldalon 3.7, 3.4, 3.2, 3.1, 3.0 van fent:F

3.6-ot sehol sem találok:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22) Winner_hun válasza Winner_hun (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

upicsekk

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Winner_hun válasza Robi_73 (#20) üzenetére


Winner_hun
félisten

lécci adjál linket vagy küld el mailben ezt a biost mert sehol sem lelem:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Winner_hun


Winner_hun
félisten

valaki 3.6-os biost plíz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3.6-os biost naaaaaaaaaaaaaa

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Robi_73 válasza Winner_hun (#25) üzenetére


Robi_73
őstag

Bocs, hogy mostanában nem néztem be ide.:B

Mail!

Robi73

(#27) Winner_hun válasza Robi_73 (#26) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem probléma, az a lényeg, hgoy megvan, köszi, majd beszámolok :R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez a bios is egy nagy szar, vagyis hiányos a menü:((( És ugyan úgy nem tom használni a videókártyám non sli üzemmódban. Miért?:F:F:F:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) Robi_73 válasza Winner_hun (#28) üzenetére


Robi_73
őstag

Sajnos a 3.3-as biostól mind így nézz ki, viszont a 3.6 azt tudja mint a 3.0 és a 3.1.(stabill,tuning) Legalább is nálam.:F Az Advanced Chipset menüben van egy Sli opció azt kipróbáltad? (Disabled/Auto) És ez hivatalos bios, csak most már nincs fent. (3.0/3.1/3.2/3.3/3.4/3.6/3.7) Ha kell mod bios, az is létezik. A külömbség lényegében csak annyi, hogy a memóriának több feszt lehet adni.(3.3v)

Robi73

(#30) Winner_hun válasza Robi_73 (#29) üzenetére


Winner_hun
félisten

a mobiosban leeht több kraftot adni vagy ebben? mert az kell:D

azt az izét nem próbáltam de egy kártyával küzdök szal szvsz nemm is kell de majd csekkolom

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31) Robi_73 válasza Winner_hun (#30) üzenetére


Robi_73
őstag

A mod biosban lehet több feszt adni a memóriáknak.;)

Robi73

(#32) Winner_hun válasza Robi_73 (#31) üzenetére


Winner_hun
félisten

akor kell egy:D lehet:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) Robi_73 válasza Winner_hun (#32) üzenetére


Robi_73
őstag

Valami fejlemény?:F

Robi73

(#34) HarryDEC


HarryDEC
tag

Én is erre a lapra tettem a voksomat. Most jön a tesztelés + a tuning :DDD

Korán keltem, hol az arany?

(#35) HarryDEC


HarryDEC
tag

Húúúúúúúú, de nagy itt a forgalom. :F
Azért próbálkozom, háthaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :Y

Milyen progival lehet / érdemes állítani a ventilátorok fordulatszámát. Gondolok itt főleg a chipset hütőre. A core centerben én csak a cpu-t találom. A speedfan + valamiért cpu / vidkarit enged csak! (a chipsetventri fordulata szerinte 0rpm, hőmérséklete -99 fok) :o

Remélem tud valaki egy jól működő progit ajánlani!

Korán keltem, hol az arany?

(#36) Robi_73 válasza HarryDEC (#35) üzenetére


Robi_73
őstag

A chipset venti fordulatát software segítségével nem lehet állítani.:(

''Nekem a Speedfan működik, a chipset venti pedig, potival le van szabályozva 2500rpm-re. Ha kell a Speedfant eltudom küldeni. Ha a Speedfannal akarod szabályozni, akkor meg kell hosszabítani a venti vezetékeit (chipset), és a proci és a hangkártya kivezetései között levő, venti csatlakozóra kell kötnöd a ventillátort, amit a Speedfan már tud szabályozni.''

Robi73

(#37) HarryDEC válasza Robi_73 (#36) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszi a speedfan megvan, de erre nem gondoltam. Viszont a madzagot sem akarom hosszabítgatni. Viszont nézegettem jó kis előlapi potikat, lehet majd beruházok egyre. Neked milyen van? :B

Korán keltem, hol az arany?

(#38) Robi_73 válasza HarryDEC (#37) üzenetére


Robi_73
őstag

Én a Zalman CNPS 7000-es hűtőm potiját használom, kb 2500-at pörög a venti, és hangtalan.;)

Robi73

(#39) Winner_hun válasza Robi_73 (#33) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi:O:(((:F Lehet, hgoy az SLI kártya rossz, ki kéne próbálni egy másikkal is:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40) Winner_hun válasza Robi_73 (#38) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én a procihűtőmhöz kapott ventivel szabályoztam le, de nem hangtalan, az biztos, bármennyire is lasan forog, max vmi más elnyomja a hangját


HarryDEC ha hangtalan alaplapi hűtést akarsz, az aláírásomban lévő linket csekkold;)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41) HarryDEC válasza Robi_73 (#38) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszi, de azt nem veszek azért. Viszont tényleg megnézem majd milyen beépíthetők vannak.

Korán keltem, hol az arany?

(#42) HarryDEC válasza Winner_hun (#40) üzenetére


HarryDEC
tag

Nekem rendesen megy lap. Ha nem jó miért nem viszed vissza? Most 5819-et forog, ha levinném 3k alá biztos nem lenne hangja :))

Korán keltem, hol az arany?

(#43) Winner_hun válasza HarryDEC (#42) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem gariztatok, forraszgattam:D És jól rá is basztam, kellett nekem sietnem:(((


mod: miylen videókaresszal nyomod? mert 6600gt-vel is kipróbáltuk, de úgy sem ment non sli módban:(((

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44) Gyula420


Gyula420
csendes tag

Én is beszereztem egy ilyen lapot, egyetlen problémám vele, hogy kikapcsolásnál vagy resetnél lefagy. Valaki találkozott hasonló hibával, esetleg megoldás rá?

(#45) Robi_73 válasza Gyula420 (#44) üzenetére


Robi_73
őstag

Windows újra van telepítve? Esetleg hardware ütközés?

Robi73

(#46) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!!!
Segítsen egy ilyen lap tulajdonosa!!!!!

A napokban raktam össze egy gépet ilyen deszkával.Több problémám is akadt.
Ha a felső pci-e-be rakom a vga-t, egyszerűen képtelen elindulni a gép.Az alsóban megy.
Ez normális?

Az a kis sli-s kártya mikor van a helyén, honnan tudom?

Nem találok se a biosban, sehol olyat, hogy állítani lehessen a PCI-E sebességét.Jelenleg x1-en fut..MIÉRT????

Újabb biosban lehet-e 1.55V fölé vinni a CPU feszt, vagy van-e erre valamilyen tuning bios?


NAGYON SÜRGŐS LENNE, MERT LAN PARTY LESZ A HÉTVÉGÉN, ÉS BRUTÁLISAN GYENGE A GÉP GRAFIKUS TELJESÍTMÉNYE !KÉREM SEGÍTSEN VALAKI!!!

(#47) Robi_73 válasza Spirit (#46) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Sajnos más is küzd ezzel a problémával, és nemtaláljuk a hiba okát.[link] Tuning bios létezik, de az csak a memória fesz emelését teszi lehetővé (3.3v), a procifesz emeléshez, sajnos forrasztani kell.:( A max fesz amit tud a lap 1.596v sajnos.

Robi73

(#48) Spirit válasza Robi_73 (#47) üzenetére


Spirit
őstag

Huhh..már a 8x pci-e is jobb,mint ez.Megnézem.

(#49) Spirit


Spirit
őstag

RoBi, te egy isten vagy.A felső slot az elsődleges PCI-E, ez már tuti.Kivettem a kis kártyát, most 8x-os, és láss csodát.6 fps-ről felment a 25-30-ra...DE MÉG MINDIG NEM AZ IGAZI! Próbáljuk már megoldani valahogy a 16x PCI-e-t:(
Segítsetek!
Jah, és nem engedi az 1.6V-ot, csak 1,55-öt(1,557).Ha menne 1.6-on, nagy segítség lenne,mivel most a procim 2466-on jár,de szépen megy a windows órákig is 2700-on.Ha grafikát eresztek rá, percek alatt fagy.Egészen 2466-ig le kellett venni,hogy stabil legyen.Lehet,hogy pont elég lenne az a 0,05V.

Szóval PCI-E 16X.Ötleteket várok!

(#50) Robi_73 válasza Spirit (#49) üzenetére


Robi_73
őstag

Most tedd be a kártyát non SLI módba.:F

Robi73

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.