Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Robi_73 válasza Winner_hun (#250) üzenetére


Robi_73
őstag

Voltmod lesz? ;]

Robi73

(#252) Robi_73 válasza Sn00k (#249) üzenetére


Robi_73
őstag

Nincs mit.:)

Robi73

(#253) Winner_hun válasza Robi_73 (#251) üzenetére


Winner_hun
félisten

hajjaj, de másik, erre való potival, mert ott volt a gubanc, a forrasztás az jó volt:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#254) Robi_73 válasza Winner_hun (#253) üzenetére


Robi_73
őstag

Csak ügyesen! :Y :C

Robi73

(#255) Winner_hun válasza Robi_73 (#254) üzenetére


Winner_hun
félisten

:D azzal nem van probléma:D csakhát az alkatrészek. nadejóvanna, nem tdtam, szthittem poti aztán jólvan:F dehát ez van, így jártam:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#256) villamos


villamos
őstag

Hali nekem is ilyen lapom van. A probléma az, hogy a proci feszültségének csak 1,538 V-ot tudok beállítani. Adjust max. 1,400V és így a 9.9% extrával együtt lesz ennyi.
Ti hogyan hoztok ki belőle 1,55 V -ot?
A jelenlegi bios-om 3.7-es. Régebbi bios-ban lehet magasabbra állítani?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#257) Robi_73 válasza villamos (#256) üzenetére


Robi_73
őstag

[link]

Robi73

(#258) villamos válasza Robi_73 (#257) üzenetére


villamos
őstag

Hát éppen ez az! 1,596 ot adna ki elvileg, de nekem csak 1,538. Ha durván számolom akkor is hibádzik itt majdnem 60 mV... :(
Az én biosomban nincs 1,450 csak 1,400. :( (asszem 3.7-es) Régebbi bios-ban van?

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#259) Robi_73 válasza villamos (#258) üzenetére


Robi_73
őstag

Azzal is mennie kell. A cpu feszültségre két opció van,az egyik ahol lehet állítani a feszt (~0.8v-1.450v),a másik ahol százalékos arányban lehet növelni a feszt, ezeket nézzd át. A cpu magtól függ, hogy mennyi a default fesz. Az én esetemben a default fesz 1.4v(win mag), és azt még 0.05v-al tudom növelni,plusz a százalékok.

[Szerkesztve]

Robi73

(#260) Hidi^


Hidi^
tag

szewasztok :D
Nekemis egy ilyen alaplap lessz a kezemben hamarosan (2hét max) :) aztán jol alá pakolok neki :Đ

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#261) Robi_73 válasza Hidi^ (#260) üzenetére


Robi_73
őstag

Privát üzenet

Robi73

(#262) Hidi^ válasza Robi_73 (#261) üzenetére


Hidi^
tag

re privi :)

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#263) Hidi^


Hidi^
tag

HA valaki tud olyan oldalt ahol vannak ilyen volt mod ok meg minden ehhez az alaplaphoz akkor valaki belinkelhetné nekem ;)
előre is köszönöm :DDD
Üdv Hidi^

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#264) Robi_73 válasza Hidi^ (#263) üzenetére


Robi_73
őstag

#136;)

Robi73

(#265) Hidi^ válasza Robi_73 (#264) üzenetére


Hidi^
tag

és cpu volt mod? :)

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#266) Hidi^ válasza Hidi^ (#265) üzenetére


Hidi^
tag

nemszoltam :DDD

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#267) Winner_hun válasza Hidi^ (#266) üzenetére


Winner_hun
félisten

tod, ott van a piros MOD gomb, 5 percig javíthatod a hsz-ed, nem kell új hsz-t írni;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#268) Balázzs


Balázzs
senior tag

[kép]

[kép]

[kép]

[link]


Nagyon gondolkozom ezen a vmod-on, ugyanis 1,7v kéne a procimnak a 2800-hoz.

(#269) Alvinka válasza Balázzs (#268) üzenetére


Alvinka
tag

én is filoztam rajta merthát nem egy nagy müvelet ezt megcsinálni... csakhát hamár 3 év garom van inkább megtartom:)
Max lecserélem vmikor egy dfi lapra...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#270) Robi_73 válasza Balázzs (#268) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem nem ér annyit, föleg ha valami gubanc lesz.:( Nekem megvan a 2800mhz ,de nemérzek olyan egetverő külömbséget, ha 2650 vagy 2805mhz-en megy a proci. :F

Robi73

(#271) Balázzs válasza Alvinka (#269) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ha szépen csinálják meg, sztem nem lehet gond a garanciával. 2800Mhz pedig sztem sokat jelentene a mostani 2500-hoz képest, ugyanis egy X2-vel nyomulok :))
DFI-re nem cserélném a hangkari miatt sem, jó kis lap ez!

(#272) Winner_hun válasza Balázzs (#271) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát jah, én is a hang miatt vettem ezt a lapot:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#273) Balázzs


Balázzs
senior tag


Hát igen, az integrált hangot nagyon eltalálták az MSI-nél :R


1,41V a max nálama vcore és így 2540-en jár a proci 37/42 C-on viszont nagyon idegesít, hogy a még benne lévő legalább 200Mhz-et nem tudom kihajtani.

(#274) Sn00k válasza Balázzs (#273) üzenetére


Sn00k
veterán

Szerintem ne idegeld magad , ez miatt, mert hidd el annyira nagy különbséget nem fogsz érezni a +200mhz miatt... :DDD

3njoy the Lif3

(#275) Balázzs válasza Sn00k (#274) üzenetére


Balázzs
senior tag

Most egyenlőre hagyom a dolgot, örülök, hogy normálisan működik minden, most egyébként sincs kedvem szétszedni a gépet e miatt.

(#276) Balu1981


Balu1981
csendes tag

Sziasztok!
Cseppet amatőr vagyok. Rendelkezem egy MSI K8N Neo4-es alaplappal, egy A64 3200-as procival és Kingston 400-as memóriából egy 1024 Kit-el. A probléma, hogy nem hajlandó duálban meghajtani meghajtani a drágákat. Mi lehet az ok? Tanácsok? Nem néztem vissza, hogy volt e ilyen probléma, kövezzetek meg, ha ez a milliomodik ilyen jellegű hozzászólás

(#277) Winner_hun válasza Balu1981 (#276) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem leszel megkérdezve, jobb fent ott van a kereső, ami topikon belül is keres;) de ilyenről még nem volt szó, szóval szerencséd van:D Szóval az egyik ram legyen a proci melletti foglalatban, a másikat ne ez mellé, hanem még egyel mellé rakjad. Vagy ha nem egymás mellett vannak, akkro rakd őket egymás mellé;) Amúgy valszeg le van írva a kézikönyvébe, hogy melyik slotokban megy duálban

mod: nem ilyen lapod van? mert akkr itt kéne megkérdezni: [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#278) Robi_73 válasza Winner_hun (#277) üzenetére


Robi_73
őstag

Az egymás melletti verzió a helyes.:)

Robi73

(#279) Winner_hun válasza Robi_73 (#278) üzenetére


Winner_hun
félisten

lapfüggő, bár leeht msi-nél nem, nemtom

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#280) ImpersonatoR

MSI K8N SLI Platinum + Coolink U8-120-1600 használ vki ilyen összeállítást mert nekem nagyon úgy tűnik hogy nem lesz jó még rápróbálom még1x de az a baj hogy a hűtőborda pont (90 fokkal ) rossz felé fog állni ... :(

(#281) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Nem tudná vki megmondani mi a különbség az msi k8n Fsr és a platinum között?? :F

[Szerkesztve]

(#282) Winner_hun válasza HunChaos (#281) üzenetére


Winner_hun
félisten

MSI K8N Platinum lapom volt ezelőtt, fullosabb, mint az fsr, pl gigabites lan van rajta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#283) bolic válasza Winner_hun (#95) üzenetére


bolic
őstag

Későn vettem észre, a képekre bukkantattam, hogy mit rosszul csináltál:

- áramtalanítás nélkül soha nem szabad fabrikálni a lapot, következményei lesznek (angolul: warning... then damaged... blabla)

- 2. pci-e slotra raktad és nem első pci-e slotra (ha csak 1 kártyáról van szó, mindig az első foglalatra kell összepontosítani)

Nem tudom miféle elővigyázatossági szakképességeid vannak, nehogy meggyűlnek a bajaid miatt... :U

[Szerkesztve]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#284) Winner_hun válasza bolic (#283) üzenetére


Winner_hun
félisten

néha kicsit bonyolult amit írsz:U
azt tom, hogy nem igen lehetne áramtalanítás nélkül piszkálni a gépet, dehát tökmind1:D
Azt is tom, hgoy az első pci-e slotba kell rakni a kártyát. A hiba ott volt, hogy az SLI kártya nem volt ahelyén rendesen, ettől független nem értem, ghoy néha miért indult el és miért nem indult el a gép:F
Elővigyázatossági szakképesítésem meg nincs, minek?;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#285) awd


awd
csendes tag

Hali! Valaki segitsen lecci! k8n sli platinum deszkam van, eddig a gyari 3.1es biossal hasznaltam minden szepen es jol mukodott a64 3000+@2400mhz alapfeszen hibatlanul.. de ebben nem volt command rate allitasi lehetoseg feltettem msi liveupdattel a 3.7es biost hozza, ebben van, de most a gepem el sem indul ilyen beallitasokkal.. nem nagyon ertek hozza, meg sose csinaltam bios frissitest :U , de update elott lementettem az a regit... szoval milyen progival es kb hogyan tudom visszavarazsolni a regi biost? vagy tudtok esetleg valami jobbat ajanlani? mert ez igy most nagyon gaz. elore is kosz :R

(#286) Robi_73 válasza awd (#285) üzenetére


Robi_73
őstag

Csináltál bios resetett? Én így szoktam csinálni.[link]

Awdflash = AWFL859G.exe (ezt indítod)
Bios file = w7100nms.3xx (ezt beírod a frissítő progiba)

[Szerkesztve]

Robi73

(#287) Hidi^ válasza Robi_73 (#286) üzenetére


Hidi^
tag

én mindig az msi nek a windows os flass progijával szoktam frissiteni a bios-t eddig semmi gáz nemvolt ;)

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#288) ImpersonatoR

a chipset hűtője tényleg gáz 2 napos aztán már kerreg. Le kell cserélnem vmire sürgősen. Mit ajánlotok amit viszonylag könnyű felrakni és nem vész el a garancia (bár sz sztem mindenképpen elveszik ha hozzányúlok) ?! A másik hogy sajnos a u8 120 coolerem miatt nem fér memória a 1 -es és a 2-es slotba :(( Ha a 3 ill 4 esbe pakolom át akkor ugye nem ront semmit a sebességen? A kézikönyv szerint nem de jobb megkérdezni azért:) :R

(#289) villamos válasza ImpersonatoR (#288) üzenetére


villamos
őstag

Beteheted a 3 - 4 -be a ramokat, nem fog csökkenni a sebesség...

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#290) villamos


villamos
őstag

Érdekelne, hogy megcsinálta e valaki közületek ezt a forrasztgatást. Most megnéztem kicsit jobban. Lényegében nem bonyolult, be lehet vállalni, csak a két ellenállatra (amúgy sztem. ezek nem ellenállatok, hanem kondik lehetnek inkább, mivel C-betüvel vannak jelölve, ezt pedig az elektronikában kondit jelent) kell ráforrasztani ezt a 20K-s potit (variable resistor...). Azt megnemmondom, hogy sorosan, vagy párhuzamosan, ahhoz látni kellene a lap kapcsolási rajzát, (szerintem simán focipálya méretű lenne, ha valaki le akarná rajzolni :DDD ) és rajta ezt a két alkatrészt.
Másik kérdés, ha beleteszitek az ellenállatot, akkor honnan lehet tudni, hogy valójában mekkora feszt kap a proci? (mert nemhinném, hogy a biosban megváltoznának az értékek, esetleg a H/W monitor írhat ki valamit...) Vagy esetleg a potméteren a proci feszt lehet mérni?
Tudom buta kérdések, de néma gyereknek... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#291) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#288) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt van hozzá hűtés:B;][link];]:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#292) Robi_73 válasza villamos (#290) üzenetére


Robi_73
őstag

A biosban a H/W monitor a modosult értékeket fogja mutatni, de a műszeres mérést is el kell végezni. Én keményen tuningolok már évek óta, de az ilyen forrasztások hidegen hagynak, túl nagy az anyagi kár esélye. (lásd Winner_hun vs GTX esetét):F

[Szerkesztve]

Robi73

(#293) ImpersonatoR

Uhh hát nekem ez pl nem férne el a 7800GT m miatt meg azért ez eléggé radikális (meg umbulda :)) ) Személy szerint vmi ilyesmire gondoltam [link] csak ez is kevés lenne önmagába szal vmi venti kell hozzá azért és ennek elég hülye formálya van. Rögzítésnél nem volt gond egyébként? Na meg látom neked pont jó felé ál a BAT ed (illetve én 180 fok al elfordítanám a helyedben hogy a házból kifelé fújja a meleget) Én sajna megkajaltam a u8 120 al mert nekem vagy a vidkarira vagy a tápra fújja és még igy is belelóg a ramok közé. vhogy el kéne forgatnom 90 fok al de hát nem lehet mert rossz helyen vannak a rögzítők :O

(#294) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#293) üzenetére


Winner_hun
félisten

nekem a gtx mellett elfért;) jah és plíz használd a Válasz gombot. kösz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#295) ImpersonatoR válasza Winner_hun (#294) üzenetére

Hát jó akkor elférne hiszek neked :)

(#296) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#295) üzenetére


Winner_hun
félisten

kösz:R:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#297) ImpersonatoR

Egyébként a kézikönyv szerint mielőtt üzembe helyezném le kell szerelnem a procihűtőt tartó keretet megfordítani az alaplapot és hátuljáról azt a fém tartót levenni lehúzni róla a papírt (vmi védő lehetne talán?) és utána visszaszerelni. Csak én kicsit megfeszítettem alánéztem és sztem az oda van ragasztva és nincs ott semmi papír ti, hogy álltok ezzel ?

(#298) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szar a könyv:D mert már gyárilag fel van ragasztva. Ha nem raksz fel másik keretet igénylő hűtőt, akkor hagyd;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#299) Balázzs


Balázzs
senior tag

A chipset hűtés tényleg nagyon gáz, zörög rendesen. Próbálta már vki leszabályozni a ventit? Pl. zalman fanmate-re gondoltam, hátha 80%-on nem kerregne ennyire. Igazából víz lenne a legjobb megoldás (minden mást víz hűt :)) ), de normális nb blokk még legalább 2-3 hét mire lesz itthon.

(#300) Winner_hun válasza Balázzs (#299) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én letekertem, amikor próbálgattam a procihűtő potijával és sokkal halkabb lett, de nem használom, passzívnál nics halkabb hűtő;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.