Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Robi_73 válasza Balázzs (#299) üzenetére


Robi_73
őstag

Én is zalman potit használok (CNPS 7000), és hangtalan.(~2500rpm);)

Robi73

(#302) Keksz válasza ImpersonatoR (#288) üzenetére


Keksz
senior tag

en az NB hutot a zalman 7700 szabalyozojaval vittem le 3000-re es most igy semmi hangja - igaz igy a procihuto hangos, de csak addig mig nem indul el windows/core center, ami leviszi azt is, jelen esetben 1000-re - elotte a szabalyozoval 800on porgott

melegedes nem eszreveheto!

(#303) Keksz válasza Robi_73 (#301) üzenetére


Keksz
senior tag

lehet ilyen potit szervalni vhonnan huto nelkul? :D
(mert nekem jo lenne 1, mert jobb lenne visszarakni az NB-rol a 7700CU -ra, es az NB-re egy masikat szerelni)

(#304) Robi_73 válasza Keksz (#303) üzenetére


Robi_73
őstag

A proci ventit tudod szabályozni Speedfannal, és a probléma megvan oldva.;)

Robi73

(#305) Balázzs válasza Keksz (#303) üzenetére


Balázzs
senior tag

zalman fanmate-t lehet kapni külön is, vmi bruttó 1000Ft

[link]

(#306) Balázzs válasza Winner_hun (#300) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igaz, nálam is a víz az úr kivéve a chipset hűtést, ugyanis a régi blokkom ha felrakom nem fér el a pci-e-s vga kártya :O (ezét is kerestem K8N Diamond Plust lapot korábban). Tehát vagy visszaveszem a venti fordulatszámát vagy veszek nf4 sli-s blokkot. Előbb fanmate-t fogom kipróbálni (1k huf) utána ha nem válik be jöhet a víz (kb 8k lesz).

(#307) Winner_hun válasza Balázzs (#306) üzenetére


Winner_hun
félisten

hohohó, valamit félreérthettél, nekem semmilyen vízhűtés nincs a gépemben, csak azt akarok csinálni a csipszeten meg passzív hűtés van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#308) Balázzs válasza Winner_hun (#307) üzenetére


Balázzs
senior tag

Sorry, lehet félreértettelek. Nálam vízhűtés van, kivéve a chipset hűtést. Milyen vízhűtést tervezel?

(#309) Winner_hun válasza Balázzs (#308) üzenetére


Winner_hun
félisten

full home-made;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#310) Keksz válasza Robi_73 (#304) üzenetére


Keksz
senior tag

speedfan nekem nem jott be, sosem tudtam rendesen beallitani :D

de speedfantol meg bootolas kozben nem lesz hangtalan :D

(#311) Keksz válasza Balázzs (#305) üzenetére


Keksz
senior tag

koszi!
veszek is majd 1 ilyet ha vhol jarok!

(#312) Hidi^


Hidi^
tag

!!!!! BOLDOG MSI K8N SLI PLATINUM TULAJ LETTEEEM !!!!!

Bocsi csak örülök :DDD

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#313) ImpersonatoR

Ez a fordulatszám szabályzó potméter rákötése a NB re tényleg jó 5let 3000nél már semmi hangja és még a garancia is megmaradt.Viszont hiába van rajta 24 bites SB live ha nem tudok vele mp3 mat hallgatni úgy hogy szóljon mind a 6 hangfal. Az előző AI-7 esemmel persze simán ment pedig azon csak realtek prüttyögő volt (mármint a 5.1 ben szólt az mp3 is)

(#314) ImpersonatoR

Jó jetaudióval szól 5.1 ben is az empéhárom. Ráadásul egész tisztán. Na jóvan mégiscsak zsír ez az alaplap. Bár ezt majd csak akkor mondom ha viszi majd a 300 as fsb-t is a kis A-data ramjaimmal :))

(#315) ImpersonatoR

Erre azért figyeljetek oda :)) Bár tök mind1 mert a 3. 4. memóriafoglalatban is müködik dualba de azért jó ha tudjatok [link] Egyébként mielőtt valaki leszólna a kép még azelőtt készült hogy beraktam volna a gépbe és rájöttem volna, hogy fordítva szereltem fel rá a ventillátort :DDD

(#316) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#313) üzenetére


Winner_hun
félisten

de van hangja még minimumon is, nekem elhiheted;) Valami más elnyomja a hangját, azért nem hallod

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#317) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#314) üzenetére


Winner_hun
félisten

nekem winampban is ment az 5.1:U 350-es FSB-t alapfeszen viszi, sőt asszem még a 360-at is:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#318) ImpersonatoR válasza Winner_hun (#317) üzenetére

Tök alap sima winamp volt semmi kodek? meg a hangfalrendszeredhez sincs dekóder?

(#319) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#318) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nemotm hogy melyik winamp, nem emléxek már rá, nem megy a gépem 2 hónapja:O Hangcumóba asszem van, de úgy volt beállítva,h goy csak akkor szóljon az 5.1, ha 5.1 jön ki a hangcumóból

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#320) Kacsa100


Kacsa100
csendes tag

Sziasztok
A DATA 566 os ramjaim vannak de 2200as FSB nél tovább nem tudom stabilan húzi,2300on el sem indul. A procit és a ramot 2800on használtam a neo2-es alaplapomban. Ez mi lehet ? :O

(#321) Kacsa100 válasza Winner_hun (#319) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Winner
Gratula a zajcsökkentéshez, én is ebben a cipőben vagyok csak plexi az oldallapom''A GTX pedig hangos''.

(#322) Winner_hun válasza Kacsa100 (#320) üzenetére


Winner_hun
félisten

Időzítések? BIOS frissítés, bár egész jó az alapbios is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#323) Winner_hun válasza Kacsa100 (#321) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz:B A GTX nekem is hangos volt de lehalkíottam:D meg tönkre is raktam később:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#324) ImpersonatoR válasza Winner_hun (#323) üzenetére

kinyírtad a 7800GTX ed ? :Y

(#325) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#324) üzenetére


Winner_hun
félisten

ki hát:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#326) Kacsa100 válasza Winner_hun (#323) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Idözitések és a Bios rendben van(töbször cserélt Bios).Az alaplappal van valami bajom de azt a nagyker tojik rá.A másik gondom az ha SATA RAIDre telepítek oprendszert ujraindításkor és leállításkor lefagy, telepítés közben is, ez lehet a Bios beállításának a hibája.
A GTX-et a hűtéssel nyirtad ki? Az enyém 470en megy 1300memoriasebességel.
Csipszetre tehetek szerinted zalman passziv hütést?

(#327) Kacsa100 válasza Robi_73 (#67) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Robi ha az vigasztal én probáltam a 600as A DATA ramot de az 566os A DATA tovább birja a taljesitményt (Corsair 550es Twix-esnél is).

(#328) Kacsa100 válasza Winner_hun (#113) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Szerintem a titok ramjaidban van, szerintem te a kingmax 500ast használod.

(#329) Robi_73 válasza ImpersonatoR (#318) üzenetére


Robi_73
őstag

Winamp 5.1;)

Robi73

(#330) Robi_73 válasza Kacsa100 (#326) üzenetére


Robi_73
őstag

Bios 3.0/3.1/3.2/3.6/3.7 ezek a használhatók. HT? (3x) Memória? 2.5/5/3/3 v 2.5/5/4/4 2.7-2.8v

Robi73

(#331) Kacsa100 válasza Robi_73 (#330) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Bios 3.7 , a feszültségek jók ,a HT szorzot is probáltam még 2.5ön is, az időzités is rendben. Az alaplapon van valami gixer de nem tudom, hogy mi lehet. Nagyon kevés a 2200 .Én eddig csak 10es szorzóval nyomtam most megpróbáltam 8asal elindult 8x288on de le is fagyott, diamond verzióban lényegesen gyorsabbak a cuccaim.

(#332) Robi_73 válasza Kacsa100 (#331) üzenetére


Robi_73
őstag

Variáld a sata csatlakozókat, esetleg próbáld ki pata vinyóval is.:F

Robi73

(#333) Winner_hun válasza Kacsa100 (#326) üzenetére


Winner_hun
félisten

Voltmoddal:P [link]
Miért ne tehetnél? Amúgy meg ha túlmelegszik, akor annyi van, hogy kikapcsol a gép tapasztalat

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#334) Winner_hun válasza Kacsa100 (#328) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#335) Robi_73 válasza Kacsa100 (#331) üzenetére


Robi_73
őstag

C'n'Q disabled?

Robi73

(#336) Kacsa100 válasza Winner_hun (#334) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Köszönöm a segítséget ! ! !
Én is Boldog új évet kivánok !
Vinner :
A voltmod ellen nincs sok kifogásom de a feszültségnek elégnek kéne lennie a 2600hoz is.
Robi :
A ''C'n'Q-t'' hol találom ?

(#337) Kacsa100 válasza Robi_73 (#332) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Pata vincsiről tökéletes ! Már négy honapja szenvedek a gépemmel, ki kellett cserélnem az összes Ide és SATA kábeleimet :O pedig REVOLTEK-ek voltak. A SATA vincsik és a kábelek újjak és minden teszt lefut rajtuk.

(#338) ImpersonatoR

Intelnél lehetett állítani a cpu/fsb arányát igy nem tuning ramokkal is lehetett jól húzni de most itt nem igazán vágom mivan mert van 8 szorzó meg HTT stb.. hlp me vki mondjon egy normalis értéket pls :) (a ramoknak kb ez a 440 mhz a vége) [link]

(#339) Winner_hun válasza Kacsa100 (#336) üzenetére


Winner_hun
félisten

khm... Winner, hamár úgyse az egészet írod:U
A voltmodot a videókártyára írtam:U
C'n'Q a tuningrésznél van Cool and Quiet néven

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#340) Winner_hun válasza ImpersonatoR (#338) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt is lehet állítani, a tuningrészen belül belépsz a memóriarészbe, ahol lehet állítani az időzítéseket pl és ott valahol a memóriát be lehet rakni,hgoy ne 200, hanem pl 133, vagy 166 mhz-ről induljon

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#341) Kacsa100 válasza Winner_hun (#339) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

BOCSI !

Winner_hun : most olvastam aGTX drámáját, sajnálom!
Nem a ramok beállitásával van bajom hanem az alaplappal mert másik gépben hasit elég sok beállítással.
Garanciás voltmoddingal nem tudod ki foglalkozik (garit csak a munkára értem) ?
Elölre is köszönöm .

(#342) Kacsa100 válasza Winner_hun (#340) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Visszaosztott ramokkal sem megy, a C'n'Q sosem volt engedélyezve.
Megöl a méreg :o
Nem tudsz valami gyengéről, kondik vagy valami más az alaplapon?
B U É K

(#343) Winner_hun válasza Kacsa100 (#341) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az alaplapodhoz kéne voltmod? Megcsinálom, ha kell;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#344) Winner_hun válasza Kacsa100 (#342) üzenetére


Winner_hun
félisten

Uhh kezdelek nem érteni, hgoy mi a problem:B:F Egy hsz-be foglald össze plíz.

mod: [link] ha ez, akor szedd le a csipszethűtőről a hűtést és pasztázd újra, hátha az a baj:F

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#345) Robi_73 válasza Kacsa100 (#337) üzenetére


Robi_73
őstag

Én csak pata vinyót használok. Volt már olyan, hogy variálni kellett a sata csatlakozókkal, mert nem ment rendesen. Néha a sata is akadályozza a tuningot.:F

Robi73

(#346) Kacsa100 válasza Robi_73 (#345) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Megtisztelő ,hogy ennyit foglalkoztok velem!

Winner_hun: A GTXen gondolkodom, hogy többet is tudhatna (voltmodding) de lehet, hogy kivárom az exteme változatot. A problémám 90%-a az,hogy valamiért nem birja az alaplapom a tuningot és kifogytam az ötletekböl; 10% a SATA RAID-re telepitett Windows kikapcsoláskor és újraindításkor lefagy mint a cövek. Le kéne gariztatni valahogy az alaplapomat mert már arra gondolok, hogy valamelyik kondim vagy forrasztásom nem jó.

Robi: Ugy tünik mint ha ugyanazokat a hardveres szenvedéseket éltük volna át.A gépem alap helyzetben tul van pakolva, de tuningoláshoz minig lekönyitem (usb sata pata ) és csak utánna tuningolok és ellenörzöm Ramtesztel és Super pi-vel. Sok ismerösöm gépét huztam fel nekem is 5. gépem két év alatt de csak ezzel van gondom ( ráadásul sok is). A 3.7es Bios nekem azért jött be mert nem szenved az USBs eszközökkel bootoláskor.

MSI K8N SLI Platinium ; Athlon 64 3200+ ;2x512 A Data ;Hiper Type R 480 táp ;Samsung 120GB 8Mb ; Mator 300GB 16Mb ; WD 2x 250 RAID Edition SATA ; Pioneer 109 ; ASUS 0402P/D ; MSI 7800 GTX ; 2 egér, nyomtató, szkenner, gamepad, kormány, külső iró, bluetooth, pen drive, fényképezőgép, kamera, VIVO

(#347) Robi_73 válasza Kacsa100 (#346) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem semmi gondom nem volt még a lapommal. Se telepítés, semmi egyébb. Mondjuk egy hiba csak akad, a billentyűzetről nemtudom indítani a gépet.:F




BÚÉK

Robi73

(#348) Kacsa100 válasza Robi_73 (#347) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

Rérebbi gépemnél a Biosban engedélyezni kellet az USB + 5 voltot kikapcsolt állapotban is, csak az után tudtam bekapcsolni ezt a modot.
BUÉK

(#349) Winner_hun válasza Kacsa100 (#346) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem ot valami nem bírja a tuningot:U Táp lehet kevés:F 12 Volton mennyi mpert ad le?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#350) Kacsa100 válasza Winner_hun (#349) üzenetére


Kacsa100
csendes tag

A táp kő kemény SLI-ben is álja a sarat a volt értéket tudom mérni 12.34 általában de a gép régebben be volt állítva riasztásra és 3%os eltérésnél sem jelzett soha, ASUS-hoz kaptam a progit de müködött. Probálok felrakni egy képet a tápról remélem sikerül . Ciki nem tudom, hogy kell, www.hipergroup.com. Több érték van megadva nem tudom melyik kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.