Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) RAM


RAM
őstag

Hiba az Üzenet küldésekor fejléccel ez a pop-up jön be mire megszakítom a loading küldő pop-up-ot, mert sosincs vége.

Az üzenet küldése sikertelen.
Ellenőrizze a Levelező és hírolvasó postafiók-beállításainak helyességét és próbálja ismét.


Amit tudni érdemes:
Nem tudok róla, hogy elállította volna valamit is,
sőt ki se léptem még a levelezőből sem.
10h-kor még el ment a levél minden probléma nélkül kb. 15h óta nem. :(

Nem a szolgáltatónál van a hiba,
Nem változtattak semmit sem.


Kérlek segítsetek!
Előre is köszi!
:R

Csak tisztán

(#552) Akita


Akita
tag

Hello
Gyakran törlik képen a magamfajta tudatlant, mikor ostoba kérdésével zaklatja a nagy tudásúakat hogy ez a kérdés már milliószor szerepelt itt és itt. Ezért most végigizzadtam mind az ötszázvalahány hozzászólást, aminek eredményeképp ráizgultam a system tray-be lecsukható thunderbird-re. Mikor már a hajam téptem hogy ez nekem miért nem megy, úgy a 400-adik hozzászólás környékén, SIL szavaiból kiderült hogy XP alatt nem műxik az újabb verziókkal. Szóval kár volt begerjednem.
Nem is ezért nyöszörgök már, hanem azért mert nőismerőseimnek gyakran küldök méretes, kb 10x10 cm-es animált gif virág képeket. Igenám, de ha írni is akarok a kép után, akkor a 10cm-es kép legalján tudom csak megtenni. A kérdésem az lenne, van-e lehetőségem úgy írni a beillesztett kép után, hogy ne a kép alja után engedje csak a szöveget, hanem a legtetején is. Szóval lehessen úgy megalkotni a levelet, mint a word-ben, vagy weblapszerkesztéskor, ahol a szöveg akár körbe is folyatható a kép körül.

(#553) attiLANte válasza Akita (#552) üzenetére


attiLANte
tag

Beillesztett képen dupla klikk -> feldobja a ''Kép tulajdonságai'' ablakot, ezen belül ''Megjelenés'' fül: itt meg lehet adni a kép körüli térközt, illetve a szöveg kép körüli elhelyezkedését. Nálam müködik.

(#554) #11666432


#11666432
törölt tag

Hali!

Lenne egy kérdésem. Hogy lehet beállítani azt, hogy a program a háttérben fusson, és mondjuk 20 percenként ellenőrizze, hogy jött-e levél, és azokat töltse is le. Előre is kösz :R

Üdv

Freeman

(#555) emitter válasza #11666432 (#554) üzenetére


emitter
őstag

postafiókok/mailcímed/kiszolgáló beállításai/:
-új üzenetek ellenőrzése xx percenként
-új üzik automatikus letöltése

a háttérben futáshoz fel kell raknod egy minimize-to-tray nevű kiterjesztést, ez lerakja az állapotsorba az ikonját, ha a kis méretre kattintasz (beállíthatod ezt a bezárás-gombra is)
ha jött mail, jelez, és leszedi

(#556) Nabu válasza Akita (#552) üzenetére


Nabu
aktív tag

Találtam megoldást a problémánkra csak ez nem kiterjesztés, hanem egy progi a neve Thunderbird-Tray: [link]
Ezzel már nincsenek problémái a madárkának!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#557) Akita


Akita
tag

Kösz Attilante, Nabu

(#558) #11666432 válasza emitter (#555) üzenetére


#11666432
törölt tag

Kösz.

(#559) fradi81


fradi81
veterán

Hali, hogy lehet beállítani hogy a levelek mellé kiírja hány kb-osak? kösz

moto g72, Ninebot d28e

(#560) attiLANte válasza fradi81 (#559) üzenetére


attiLANte
tag

Annak az ablaknak a fejlécében, ahol az üzenetek adatai(tárgy, feladó, dátum, stb.) vannak, a sor végén (pont a gördítősáv felett) lévő gombra kattints rá!
Itt ki tudod jelölni a megjelenítendő oszlopokat: kipipálod a ''Méret''-et, és meg fog jelenni a fejlécben egy új oszlop, ahol a levelek méretét írja ki.
Kicsit bonyolult leírni, de csak két kattintás...

(#561) fradi81 válasza attiLANte (#560) üzenetére


fradi81
veterán

kösz, tényleg

moto g72, Ninebot d28e

(#562) Pet_i válasza attiLANte (#560) üzenetére


Pet_i
senior tag

És azt nem tudja valaki, hogy hogy lehet megnézni letöltés közben a letöltendő üzenetek méretét? Valahogy úgy gondolnám, mint az Outlook Expressben, miközben letölt, látni, hogy mennyi és mekkora üzenet van ill.hol tart a letöltésükben.

(#563) Yaye


Yaye
őstag

Hogy lehet rávenni hogy magától(!) és valóban törölje a törölt üzeneteket? Letöröltem üresre az inboxom, kiürítettem a szemetest, ehhez képet még mindig 400 megás az inboxom, amiben egyetlen levél sincs. Ez finoman szólva nem épp erőforrástudatos viselkedés :(

(különben furcsa bug rengette az utóbbi napokban a TB-be vetett hitemet: az egyik postafiókom inboxában egyre több és több levelet jelzett (végén valami 180 000 levelem volt szerinte), ugyanakkor nem volt hajlandó automatikusan levenni az új leveleket, manuális letöltéskor pedig kiírta hogy pl 9 új levél letöltése, amiket aztán elküldött a nirvánába, nem jelentek meg sehol, egyszerűen eltűntek... és ezen a jelenségen a ráinstall sem segített. Most rághatom a körmöm hogy vajon volt-e köztük fontos levél... 1.5RC :( )

(#564) Nabu válasza Yaye (#563) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mappák tömörítése és ekkor kiüriti véglegesen!
Az 1.5RC (Release Candidate) nem végleges, ha nem akarsz bugokat használj final verziót pl:1.0.7 vagy nemsokára megjelenik az 1.5 végleges változata!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#565) Yaye válasza Nabu (#564) üzenetére


Yaye
őstag

Tudom hogy az RC nem végleges, de ha ez valóban a verzió bugja akkor elég durva..

Ami meg a levelek törlését illeti, nem világos, hogy lehet az az alapállás hogy nem törli őket ténylegesen?! Mert én nem találtam olyan opciót, ami már a szemetesből is ''törölt'' levelek visszahozását tudná az inbox-fájlból, így pedig az egész nem más mint a tárterület teljesen értelmetlen pocsékolása, és mint ilyen, sux. :(

(#566) Nabu válasza Yaye (#565) üzenetére


Nabu
aktív tag

Már leírtam, de leírom mégegyszer kedvedért: Fájl--->>>Mappák Tömörítése!
Ilyenkór már nem hozhatóak vissza elvileg a leveled!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#567) Sil válasza Yaye (#565) üzenetére


Sil
senior tag

Nem bug, gyakorlatilag minden levelezőkliens így működik, az Outlookban is van ilyen opció. Mellesleg a Beállítások menüpontban azt is meg lehet adni, ha jól emlékszem, hogy tömörítse a mappákat, ha a megtakarítható tárterület nagyobb X KB-nál (vagy valami hasonló).

A ''törölt'' leveleket meg úgy lehet pl visszahozni, ha megnyitod azt a fájlt, amiben tárolja a leveleket (ezek Firefox esetén kiterjesztés nélküli, de amúgy .mbx formátumú fájlok).

(#568) Yaye válasza Sil (#567) üzenetére


Yaye
őstag

Pont ezt nem értem, hogy miért nincs ilyen opció. Egyszerűen csak otthagyja a leveleket a fájlban, de nem ad arra lehetőséget a mezei usernek hogy kinyerje őket belőle. A tömörítéses opciókat megtaláltam, csak épp furcsállom, hogy ez az alaphelyzet, nem pedig az hogy egyből törli őket (elvégre a biztonságot elsősorban a szemetes kéne jelentse, a fájlban maradt másolatok már dupla óvatosság). Ha valamit mégis duplán védenék, akkor az sokkal inkább a szemetes lenne, na pont azt viszonyt tényleg lenullázza ürítéskor, nem értem én ezt... :F Már csak azért is furcsállom ezt a helypazarló alapállást, mert a TB egyik reklámozott előnye épp a kis mérete volt, meg az hogy akár pendrivera is lehet telepíteni és bárhová viheti az ember a levelezését, na ezt a filozófiát eléggé ütik a defaultban sokszáz megásra hízó mappafájlok. Na mindegy, majd ezentúl állítgatom ezt is... :(

Még egy kérdés: a tömörítés csak a fölöslegesen helyet foglaló, már törölt levelek kiirtását jelenti, vagy a megmaradó leveleken is végez valamilyen tömörítést?

Nabu: Ne írd le, inkább olvasd el még egyszer miket írok, illetve kérdezek... Akkor nem ismételnéd magad fölöslegesen.

(#569) szaya válasza Sil (#506) üzenetére


szaya
tag

Hali!

És ha ez nem működik akkor mi a helyzet szerinted? (Múltkori telepítésnél így jártam FF nél is, TB nél is) Sajna már nem emlékszem pontosan mi volt de a toolbar helyén volt valami szöveg egy csomó kérdőjellel, meg százalékjellel. :F Nagyon szomorú voltam :O

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#570) szaya


szaya
tag

Uppolnám......

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#571) Nabu válasza szaya (#569) üzenetére


Nabu
aktív tag

Valószínüleg újjabb firefoxot tettél fel azután és a kiterjesztéseg nem volt kompatibilis tehát frissitened kellett volna azt is!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#572) RAM válasza RAM (#551) üzenetére


RAM
őstag

rejtély?

Ez mindig előfordul egy bizonyos idő után!! :O :O :o

Csak tisztán

(#573) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hiába olvastam és kerestem végig a fórumot, nem találtam erre megoldást:
Új gép, újra feldobnám a Tb-t. A megfelelő helyre bemásolnám a megfelelő mappát, de rögtön itt ütközök az első problémába: sajnos a levelezésem össze vissza van elhelyezkedve (más-más vinyón, nem is értem, most döbbentem rá, hogy az eddigi újratelepítéseknél mindig elkefélhettem valamit), hiába rakok más-más kombinációkat, nem tudja a madár a régi levelezési képet kihozni (konkrétan legtöbbször semmit).
Konkrétan file szinten mit, hogyan, hova kellene raknom, vagy esetleg van-e olyan progi, plugin, ami összefésüli a katyvaszt?
Köszi

42

(#574) szaya válasza Nabu (#571) üzenetére


szaya
tag

Ugyanaz a verzió volt. :( De ha újabb lett volna akkor legfeljebb letiltja azokat az ext.-ket amelyikkel nem kompatibilis.

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#575) Nabu válasza szaya (#574) üzenetére


Nabu
aktív tag

Próbáld meg te tiltsd le az összeset és egyenként kapcsold be őket, bár ez hosszú mulatság ha sokat használsz, de hatásos, én még mindig azt mondom. hogy a kiterjesztésekkel lehetett a gubanc vagy még esetleg a témákkal! :F

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#576) [HUN]szj


[HUN]szj
csendes tag

Szevasztok!
Az 1.0.7 -et használom egy freemail-es postafiókra beállítva.
Az volna a kérdésem, hogy hogyha bepipáltam a TB -ben a postafiók beállításai/kiszolgáló beállításai -ban azt hogy: Helyben törölt üzenetek eltávolítása a kiszolgálóról, akkor ha letörlök egy mailt, akkor az miért nem tűnik el a freemail webes felületén?
Erre tudnátok valamit mondani?
Előre is köszönöm:
EszJé

(#577) Nabu válasza [HUN]szj (#576) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mert nem on-line hanem te állítod be milyen időközönként nézhet fel a ''freemailre''.
Pl: Amikor újraindítod a TB-t akkor lekérdezi a maileket és amit te töröltél azt meg törli!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#578) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#573) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hehe, már megint magamnak válaszolok...
Szal megoldottam félig a dolgot: az Inbox, Sent, stb (kiterjesztés nélküli) állományokat, illetve ezek (al)könyvtárait másoltam csak be a megfelelő helyre, így a különféle beállítások, szűrők, stb elvesztek ugyan, és újra kellett zongoráznom mindent, de legalább megvannak a leveleim.

42

(#579) Sil válasza Adrian Mole (#578) üzenetére


Sil
senior tag

Elég felületesen kereshetted végig a topicot, ez ugyanis néhányszor már biztosan elhangzott...

(#580) battag


battag
aktív tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
1. Tud-e a TB több identitást (felhasználót) kezelni mint az OE, anélkül, hogy a Windowsban több felhasználói fiókot kellene létrehozni?
2. Tényleg van benne Spam szűrő? Ha igen hogy működik? Időnként vannak hozzá frissítések mint MS Outlook esetén?
Előre is köszönöm a válaszokat!

BattaG

(#581) Sil válasza battag (#580) üzenetére


Sil
senior tag

1. Tud, létrehozhatsz több profilt a Thunderbird Profilkezelőjének segítségével, lásd Start menü (és lehet külön-külön parancsikont is csinálni az egyes profilokkal való indításhoz), de ha ezt 1 Windows-fiókban csinálod, akkor nem annyira biztonságos. Van ugyan egy Profile Password nevű kiterjesztés, ami a program indításakor jelszót kér, de a leveleket és beállításokat tartalmazó fájlokhoz könnyen hozzá lehet férni a számítógépen.
2. Persze, hogy van. Nem úgy működik, mint az Outlook 2003 esetén (pl nincsenek hozzá frissítések), ez egy ún. ''tanuló'' szűrő. Tulképp annyi, hogy neked kell betanítanod: eleinte a nemkívánatos leveleket meg kell jelölnöd szemétként (és hogy mit is csináljon velük, azt az Eszközök / Levélszemét kezelése menüpontban állíthatod be), és utána meg fogja tanulni felismerni, és egy idő után már magától fogja csinálni. Meglepően hatékony amúgy, nem szokott tévedni (és nekem pl nem-spam levelet még nem dobott ki egyszer sem a betanítás után, pedig több mint egy éve használom).

(#582) battag válasza Sil (#581) üzenetére


battag
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! A két különböző identitást (azaz itt Profilt) azért akarom használni, mert bátyám és szüleim ugyanazt a gépet és fiókot használják (nincs igényük külön háttérre és egyéb saját beállításokra...) és mindkettőjük leveleit most az OE kezeli két különböző identitással, csak az a gondom az OE-val, hogy nincs benne spamszűrés semmilyen szinten sem. A másik meg az hogy a Firefox után (ami nagyon tetszik) mindenképpen TB szeretnék használni azon a gépen. Szóval attól nem kell tartanom, hogy egymás fájljait vagy leveleit ''fel akaránk törni'', csak az a lényeg, hogy a program indításakor ki lehessen választani, hogy kinek a leveleit jelenítse meg és töltse le... De mint válaszodból kiderült ez megy! Mindenképpen ki fogom próbálni a TB-t még ma!
Köszönöm mégegyszer!

BattaG

(#583) Adrian Mole válasza Sil (#579) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem, ez így még nem hangzott el.
Ezenkívül az eredeti problémám nem oldódott meg így sem.

42

(#584) Pet_i


Pet_i
senior tag

Kijött az RC2, talán orvosol sok problémát.

(#585) Poldi


Poldi
tag

Hi!

Tud vki használható leírást a TB üzenetszűrő funkcióiról?

Legfőbb gondom, hogy az elküldött levelekre nem müködik automatikusan.
A szabályok szerintem jól vannak felépítve, mert ha külön megfuttatom, akkor csinálja azt amit kell.
A másik, hogy ahány postafiókom van, annyiszor létre kell hozni ua. a szűrőt, ha mindegyik postafiókra alkalmazni akarom? Nincs egy Globális hozzárendelés?
Azt hittem erre jó a ''helyi mappák'' kategória, de tévedtem, mert nem müxik.
:F

(#586) mobal válasza Adrian Mole (#573) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

használj mozbackupot.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#587) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok!
Hogy tudok a TB-ben olvasási visszaigazolást kérni? Próbáltam az új levél írásakor a tértivevényhez egy pipát tenni, de nem volt semmi foganatja. :F Vagy a tértivevény valami teljesen más funkció lenne?

(#588) rdi


rdi
veterán

unable to write the email to the mailbox

van több acountom is, csak az egyiknél csinálja a chellósnál, máshol minden rendben műxik.
már a mappáját is áthelyeztem és heyl is van a merevlemezen...

Mi történhetett?

Fej! Tor! Potroh!

(#589) fradi81


fradi81
veterán

hi
miért van az hogy ha elküldök egy levelet akkor újból bekéri a jelszavam?

moto g72, Ninebot d28e

(#590) Shim


Shim
őstag

miért foglal TB több, mint 800Mb-t mikor van hat levél az inboxban és sehol máshol semmi?
(/profile/mail/ alatt az accountjaimon belül a kiterjesztés nélküli INbox fájl foglal 300-500 megát...)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#591) Nabu válasza Shim (#590) üzenetére


Nabu
aktív tag

Szoktál néha-néha rámenni a fájl menü mappák tömörítésére?
Ez elvileg véglegesen törli a törölt leveleidet.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#592) Shim


Shim
őstag

pontosan milyen fájlokban vannak a beállítások? a #256-os módszer szerint nem jött össze sehogy...

szerk:
Nabu: közbe reinstall volt, azért majd vetek rá egy pillantást, köszi :)

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#593) Shim


Shim
őstag

a message filterek nem futnak le automatikusan, ellenben, ha rányomok a Run message filters-re, akkor működik...mi lehet a hiba/megoldás?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#594) Shim


Shim
őstag

kijött az 1.5!

[link]

még csak angulol persze, ha vkit ez tartana vissza

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#595) Shim


Shim
őstag

no rájöttem egy régi gondomra. ha azt szeretnénk, hogy induláskor ellenőrizze az összes accountunkat, ne csak a defaultot, akkor accountonként be kell pipálni a Server settings résznél a Check for new messages at startup checkboxot

amúgy az új verziónál senki ne várjon egetrengető újítást, minden maradt a megszokott régiben, kivéve a beállítások menü, ami jobb, átgondoltabb lett (sztem)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#596) Sil válasza Shim (#593) üzenetére


Sil
senior tag

A szűrők csak akkor futnak le automatikusan, ha azokat az egyes postafiókokra adod meg, nem a mappákra (akkor is, ha amúgy a globális inboxba érkeznek).

(#597) Shim válasza Sil (#596) üzenetére


Shim
őstag

üdv újra! rég láttunk! :)

igen, erre pont előbb jöttem rá, gondoltam veszteni nem veszthetek vele, ha szépen mindegyik accountomhoz beállítom az összes szűrőm...időigényes volt, de legalább működik. viszont, most nem értem mi értelme van a Local folders megadhatóságának (gondoltam, ha oda rakok minden filtert, le fog futni, de mégse)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#598) zoli400


zoli400
csendes tag

A filterek mindig csak az adott postafiókon futnak le... felül tudod megnézni a filterek ablakban, hogy melyik is az aktív postafiókod (egy darabig én sem vettem észre és minden filtert rossz fiókra alkalmaztam) a másik: a globális helyre töltöd le a leveleket?
ja, az 1.5-ből mindenkép az RC2-t ajánlom bár eléggé béta a dolog... még... legalábbis nálam volt pici zűr a mappák kijelölésénél offline üzemmódra

Azért van pár jó dolog ;) pl nem rosz a címjegyzék a levérírás közben és végre ez már folyamatosan ellenőrzi a beírt szöveg helyességét.És jó, hogy vannak skinek és jobb kiterjesztések stb. A config is ''bővebb'' úúú :D a special gomb az vagy 1000 opció :D csak tudni kellene, hogy mi-mi egy nap volt kitalálni mi, mire jó :D

De mindenkép jó a progi... egyre jobb :D :D

[Szerkesztve]

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#599) Shim válasza zoli400 (#598) üzenetére


Shim
őstag

''1.5-ből mindenkép az RC2-t ajánlom''

miért is, amikor kijött a végleges?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#600) Shim válasza Nabu (#591) üzenetére


Shim
őstag

köszi, ez kellett!

kiegészítés az #595-ös hozzászólásomhoz:

''no rájöttem egy régi gondomra. ha azt szeretnénk, hogy induláskor ellenőrizze az összes accountunkat, ne csak a defaultot, akkor accountonként be kell pipálni a Server settings résznél a Check for new messages at startup checkboxot'' és az Automatically download new messagest, különben nem csinál semmit

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.