Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) canniball válasza WOW27 (#950) üzenetére


canniball
nagyúr

''Hol lehet beállítani,hogy a moz.th. elinduljon automatikusan az xp-vel együtt?''
Rakd be az Indítópultba.
''...fusson a háttérben mint pl:MSN,nod32,skype. Hogy tudjam ha levelem jött.''
Ehhez (postafiókonként) be kell állítanod a ciklikus ellenőrzést.
''...alapértelmezett levelezőnek akartam beállítani...''
Outlookot lődd le, TB-ben: Eszközök->Beállítások->Általános: Legyen a TB az alapértelmezett... - Levelezést jelöld ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#952) WOW27 válasza canniball (#951) üzenetére


WOW27
tag

Az első és harmadik megy. A második ''be kell állítanod a ciklikus ellenőrzést.'' azt hol kell? THX!

(#953) canniball válasza WOW27 (#952) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a postafiókon->Tulajdonságok->Kiszolgáló beállításai: Új üzenetek ellenőrzése ...percenként - ezt jelöld ki és állítsd be hány percenként szeretnéd az ellenőrzést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#954) WOW27 válasza canniball (#953) üzenetére


WOW27
tag

Köszi! Azt is megpróbálom! :C

(#955) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Beállítottam a thunderbirdet és van egy mailcímem, ahova a fontosabb mailokat mentem el. A nagy beállításban sikerült arra a mailcímre is beállítani, hogy a kiszolgálón ne hagyja ott a mailokat. Miután ezt az opciót kiszedtem arról a mailcímről, utána elküldtem magamnak ugyan azokat a mailokat, azóta ezzel zaklat a levelezőprog: [kép] és egyetlen egy mailt sem mutat. Ezt hol lehet megnézni, hogy után ne mutogassa?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#956) shev7 válasza Winner_hun (#955) üzenetére


shev7
veterán

hat ha elkuldted magadnak, akkor meg kellett kapnod :) Ha nem kaptad meg, akkor lehet, hogy nincs beallitva az automatikus letoltes. Toltsd le, es olvasd el :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#957) Winner_hun válasza shev7 (#956) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R, az üzenetek meghagyása a kiszolgálónt kellett még bepipálni, ott volt alatta, az kimaradt:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#958) canniball


canniball
nagyúr

Tényleg nincs olyan a TB-ben, hogy ''mappa ürítése'' vagy csak én nem találom? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#959) RAM


RAM
őstag

[link] Mit kell - hol beállítani?

:R

Csak tisztán

(#960) canniball válasza RAM (#959) üzenetére


canniball
nagyúr

zita.nyar@enternet.hu

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#961) RAM válasza canniball (#960) üzenetére


RAM
őstag

:B , de van olyan is, ami átszólag teljesen jó és mégsem engedi küldeni, uezzel az üzenettel.

Newsgroup-ba meg lehet adni e-mail címeket kinek küldöm?

Csak tisztán

(#962) canniball válasza RAM (#961) üzenetére


canniball
nagyúr

''...átszólag teljesen jó és mégsem engedi küldeni, uezzel az üzenettel.''
Pedig ha akkor is azt írja, hogy ''invalid recipient'' (=''érvénytelen címzett''), akkor elrontottál valamit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#963) canniball válasza canniball (#958) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#964) Nabu válasza luciferc (#904) üzenetére


Nabu
aktív tag

Talán ez könnyit valamit ha nem is teljesen autómatikus, de új levélre kattintásnál felkínálja hogy melyik címedről szeretnéd. [kép] [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#965) Tele von Zsinór válasza canniball (#963) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Szerintem nincs benne, de ez egy select all-del kombóval megoldható.

(#966) ballington válasza canniball (#958) üzenetére


ballington
addikt

ja..én is úgy látom, hogy csak a Törölt elemek mappánál van. Dehát select all & del gyorsan megy, ahogy elöttem írták már.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#967) canniball


canniball
nagyúr

Szomorú vagyok, de legalább már tudom hogy nem csak én bénázok. Pedig ez egy hasznos opció lenne... :(( Köszi szépen!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#968) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Ha frissítem a Mozilla Thunderbirdöt hogy lehet elérni, hogy a korábbi fiókjaim és a beállításaim megmaradjanak?

Még valami...ha törlök valamit egy fiókomból hogy lehet beállítani hogy azt a levelet tényleg törölje és ne a Törölt Elemek mappába rakja? :U

[Szerkesztve]

Let the Zone take me if I am.

(#969) canniball válasza kutga (#968) üzenetére


canniball
nagyúr

''Ha frissítem a Mozilla Thunderbirdöt hogy lehet elérni, hogy...?''
Nem kell semmit csinálni, megmaradnak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#970) ballington válasza kutga (#968) üzenetére


ballington
addikt

közben a másikon én is válaszoltam.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#971) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Megoldható valahogy, hogy a mappákra klikkelek akkor azonnal az új levelekhez ugorjon?

Per pillanat az utolsó olvasottra ugrik (szerintem).

Köszönöm.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#972) ballington válasza MichaelSD (#971) üzenetére


ballington
addikt

sztem nem.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#973) Nabu


Nabu
aktív tag

Megjelent a ThunderBird 1.5.0.5. verzió klikkeljetek a frissítésre...
További infó: [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#974) MichaelSD válasza ballington (#972) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szomorú, de köszönöm a választ.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#975) fradi81


fradi81
veterán

Hali, mit kell állítani hogy a letöltött leveleket + a postafiók beállításokat szóval mindent egy másik partíción tároljon? pl windows újrarakáskor van rá szükség hogy megmaradjanak a cuccok. Aki akarja látni hogy levele jött, annak egy tipp: poptray. Több emailcímet is tud figyelni, akár percenként is tudja ellenőrizni van-e új levél.

moto g72, Ninebot d28e

(#976) Nabu válasza fradi81 (#975) üzenetére


Nabu
aktív tag

A következő a jó... :B

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#977) Nabu válasza fradi81 (#975) üzenetére


Nabu
aktív tag

Te ugye nagyon nem ismered ezt a programot?

Innen: C:\Documents and Settings\''win felhasználóneved''\Application Data\Thunderbird\
kimásolod az egész Profile mappát és a neked megfelelő particióra rakod, ezután megnyitod a start menüből a Profile Managert itt találod a jelenlegi profilodat ezt akár már törölheted is, ezután profil létrehozása menüpont itt egy ''tovább'' után beírod a TB felhasználóneved majd lentebb a Mappa választására kattintva megkeresed azt a mappát amit a másik particióra másoltál kiválasztod és befejezés!!! Megpróbáltam érthetően, de ha nem világos valami irjál... ;)

Aki akarja látni hogy levele jött, annak egy tipp: poptray. Több emailcímet is tud figyelni, akár percenként is tudja ellenőrizni van-e új levél.
Ezt ne reklámozd mert a TB alapból tudja ezt sőtt még többet is a szolgáltatást és nem kell fölöslegesen programot telepítened a winre...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#978) fradi81 válasza Nabu (#977) üzenetére


fradi81
veterán

Megcsináltam de nem jött be, nem látta a régit, nembaj most még nincs gáz :)

moto g72, Ninebot d28e

(#979) Nabu válasza fradi81 (#978) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mi nem látta, a profile manager??? :Y

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#980) fradi81


fradi81
veterán

A TB-vel akkor hogyan lehet a leveleket percenként ellenőriztetni?

Tehát átmásoltam a profile könyvtárat, töröltem a régi profilt, csináltam újat, megadtam az új helyet, és mikor elindítottam a TB-t nem látta..

Ha a helyi mappáknál átírom a helyi könyvtár: alatti útvonalat, úgy jó lesz?

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#981) Nabu válasza fradi81 (#980) üzenetére


Nabu
aktív tag

Eszközök->Postafiók beállítások->kiszolgáló beállításai!!!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#982) fradi81 válasza Nabu (#981) üzenetére


fradi81
veterán

igen, ott be lehet állítani, hogy ellenőrizze, de közben ott kell lennie a TB-nek a tálcán, én meg azt nem akarom.

moto g72, Ninebot d28e

(#983) Nabu válasza fradi81 (#980) üzenetére


Nabu
aktív tag



Innen: C:\Documents and Settings\''win felhasználóneved''\Application Data\Thunderbird\
kimásolod a Profile mappa tartalmát és a neked megfelelő particióra rakod, ezután megnyitod a start menüből a Profile Managert itt találod a jelenlegi profilodat ezt akár már törölheted is, ezután profil létrehozása menüpont itt egy ''tovább'' után beírod a TB felhasználóneved majd lentebb a Mappa választására kattintva megkeresed azt a mappát amit a másik particióra másoltál kiválasztod és befejezés!!! Megpróbáltam érthetően, de ha nem világos valami irjál...


Bocsi nem egészen pontosan fogalmaztam próbáld meg így... :B :D

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#984) Nabu válasza fradi81 (#982) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ja ez a gondod akkor tedd fel ezt az egyszerű kiterjesztést és már meg is van oldva: [link] Minimize to Tray

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#985) fradi81 válasza Nabu (#984) üzenetére


fradi81
veterán

hát de ehhez el kell mindig indítani a TB-t, én meg azt nem akarom, csak hogy mikor elindul a win, ott az óra mellett figyelje valami a leveleimet, ja meg poptray 3megát, TB 21-et foglal :D

moto g72, Ninebot d28e

(#986) Nabu válasza fradi81 (#985) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ha berakod a TB-t az indítópultba akkor az is elindúl autómatikusan... 21MB pedig szerintem nem olyan vészes nekem telik a fél gigából... :) De biztos jó a poptray is ha ennyíre dícséred csak én nem szeretéem ha levelezésre több programot kellene használnom .. :(

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#987) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy nem a TB topicba kellene, de:
Modemmel csatlakozva a nertre (Start menü, cstlakozás), a TB-öt elindítva nem mindig képes elindítani a forgalmazást (ismeretlen kiszolgáló hiba). Ha indítok valamilyen másik netet használó progit (Firefox, av frissítés, stb), akkor már műxik, megtalálja a kiszolgálót. Lehet, hogy nem a TB hibája (akkor irányítsatok át valami másik topicba), de hátha...

42

(#988) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valaki használja itt az ultrawebes címét?
Mert nekem mindig azt írja ki a TB, hogy
A(z) www.ultraweb.hu kiszolgálóhoz kapcsolódás túllépte a maximális várakozási időt
:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#989) NasCa


NasCa
tag

hello!

szerintetek miért van az, hogy hiába törlöm ki a kapott leveleket egy idő után, az inboxban is alig van valami, mégis az Application Data-ban a TB Mail\Local folders-ben lévő fileok méretét egyáltalán nem akarja kisebbre venni... Olyan mintha nem is törölné le a leveleket. :U

(#990) ballington válasza NasCa (#989) üzenetére


ballington
addikt

biztos jó helyen nézed?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#991) Nabu válasza NasCa (#989) üzenetére


Nabu
aktív tag

Néha keress rá hátha bejön... [link], [link] én most kapásból kettőt találtam, de vagy 10x biztos le van írva... ;]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#992) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Azt már be tudtam állítani TB-ben, hogy ha letöltöm a leveleim az aktuális kiszolgálóról, azokat ne törölje le, most az lenne a kérdésem, hogy el lehet-e érni azt, hogy a TB-vel elküldött leveleim felkerüljenek pl. a freemailes postafiókom elküldött levelei közé (amit aztán a freemail.hu-ról el tudok érni)? Csak otthon használok ugyanis TB-t, jó lenne ha a leveleimet (beérkezett, küldött, stb.) máshonnan is meg tudnám nézni... :U

Let the Zone take me if I am.

(#993) Nabu válasza kutga (#992) üzenetére


Nabu
aktív tag

Használj mindenhól TB-t csak egy adathordozó kell (pl: PenDrive) meg a PortableTB: [link]!!!

Egyébként csak IMAP elérésnél működik az amit leírtál...

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#994) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

most ismerkedem csak a progival, és lenne pár kérdésem:
-hogy tudom beállítani, hogy milyen gyakran ellenőrizze, hogy van e levelem?
-és hogy tudom megcsinálni, hogy kis méretnél ne a tálcára, hanem az óra mellé iszkoljon...

köszi

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#995) Nabu válasza szicsu (#994) üzenetére


Nabu
aktív tag

Kezd el olvasni a fórumot #980-as hsz.-tól!!! Pont erről beszélgettünk... :P

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#996) szicsu válasza Nabu (#995) üzenetére


szicsu
őstag

Köszi szépen...
most már csak egy problémám van, hogy nem tudom email írni.sztem az smtp szervert adtam meg rosszul, mert azt adtam meg ami a net szolgáltató által adot papiron van.....
én meg az eplanet-es levelezést használom....
annak meg hogy tudom meg az smtp szerver címét?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#997) shev7 válasza szicsu (#996) üzenetére


shev7
veterán

nem ismerem az eplanetet, de ''altalaban'' a szolgaltot SMTP-jet kell hasznalni kimeno levelekhez. Nemtom, hogy az eplanetnek van-e ''publikus'' smtp szervere.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#998) szicsu válasza shev7 (#997) üzenetére


szicsu
őstag

tehát én ''chello-s '' vagyok és a postafiókom itt van:[link]

odáig skerült eljutnom, hogy már nem síkit, hogy valami gubanc van, de nem ér célba a levél......

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#999) canniball válasza szicsu (#998) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz dobj egy mailt az info@eplanet.hu-ra és kérj tőlük segítséget, biztosabbat tudnak mondani (az ő SMTP-jüket kell-e használnod vagy a szolgáltatódét) mint mi így ''látatlanban''. ;)

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1000) szicsu válasza canniball (#999) üzenetére


szicsu
őstag

most a chello smtp-jét használtam, és néhányórás csúszással megjöttek a levelek.....
csak nem tom miért csúsztak ennyit.....


mod : most is próbáltam küldeni egyet, és lás csudát meg is érkezet egy percen belül:D
hogy mik vannnak....

[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.