Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Pet_i válasza Sil (#250) üzenetére


Pet_i
senior tag

1. Köszi, akkor ezt majd ellenőrzöm.

2. Hm, letöltök otthonra egy Thunderbirdöt, aztán megnézem, hogy programhiba-e vagy csak azon a gépen csinálja ezt.

(#252) Pet_i válasza Pet_i (#251) üzenetére


Pet_i
senior tag

Felraktam otthon a Tbirdöt és egyik probléma sem áll fent. :F Majd újra átböngészem a beállításokat.

Még1 kérdés (kicsit láma lesz): ha programok eltávolításánál leszedem a Tbirdöt, aztán újra feltelepítem, a leveleim megmaradnak, ugye?

(#253) Sil válasza Pet_i (#252) üzenetére


Sil
senior tag

Nemcsak a leveleid, hanem az összes beállításod megmarad, mert azokat a Profilodban tartja (XP esetén pl C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\profilodneve).

(#254) Pet_i válasza Sil (#253) üzenetére


Pet_i
senior tag

Na ez szuper, köszi! :)

(#255) TommyGun


TommyGun
őstag

engem az érdekelen hogy hogy tudom kimenteni a levelezésem + a mail címeket beállítástúl mindenestül....újra akarom tépni a gépet és jólenne elmenteni a levelezést nomeg hogy ne kelljen újra beállítanom az email címeket....előre is thx

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#256) Sil válasza TommyGun (#255) üzenetére


Sil
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy ez csak ezen az oldalon legalább 3x szerepel, de akkor még egyszer:

Fogod (XP esetén) a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\ mappát, úgy, ahogy van (egy Profiles nevű mappa meg 2-3 fájl van benne), és lemented. A Windows újratelepítése után, de még mielőtt magát a Thunderbirdöt újra feltennéd, visszarakod ezt a cuccot oda, ahol volt. És akkor semmit nem kell állítgatnod.

(#257) TommyGun válasza Sil (#256) üzenetére


TommyGun
őstag

elnézést, pedig égigolvastam :U Köszi a helpet :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#258) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sil, hogy tudnám beállítani, hogy az automatikus aláírást válasz esetén ne csatolja a Thunderbird?

(#259) Sil válasza Pet_i (#258) üzenetére


Sil
senior tag

Ilyen nem tudok, viszont van egy Signature Switch Bővebben: link nevű kiterjesztés, amivel egy gombnyomással lehet ki-be kapcsolgatni az aláírást.

(#260) Pet_i válasza Sil (#259) üzenetére


Pet_i
senior tag

Tökéletes, köszönöm!:R

(#261) Rufusz válasza Sil (#256) üzenetére


Rufusz
tag

Nekem is XP-m van, de sajna nincs is ilyen könyvtáram:(
Lehet máshol is szerintetek?

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#262) sequator


sequator
senior tag

hi!

Feltettem a Thunderbird-öt, és vagy én csesztem el valamit, vagy a Tbird szívat.
Ugyanis az Account wizard nem kérdezi meg az account létrehozásakor a jelszót, és nem is találtam olyat, ahol meg lehetne adni/változtatni egy account jelészavát.

Sautia

sequator

(#263) Sil válasza Rufusz (#261) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, XP esetén oda rakja. Viszont asszem az Application Data rejtett mappa, nézd meg a beállításaidnál, látod-e a rejtett cuccokat.

(#264) Rufusz


Rufusz
tag

No, akkor kicsit bővebben:
Feltettem egy új gépre a thunderbird-öt, át szeretném menteni a levelezésemet, stb. ''application data'',vagy ''profiles'' könyvtáram nincs is. Magyar a thunderbird, meg minden a gépen, nem lehet h emiatt más a könyvtárnév, ahova a cuccokat menti?
Átraktam a régi gépről a komplett thunderbird könyvtárat, de semmi:(

Légyszi segítsetek, nem akarom egyesével bepötyögni a címlistámat:O

mod: THX Sil, életet mentettél:C (rejtett volt persze:B)

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#265) Sil válasza sequator (#262) üzenetére


Sil
senior tag

Majd megkérdezi, ha szükség lesz rá (pl amikor először lekéred a leveleidet). És akkor meg is jegyeztetheted a Jelszókezelővel, azt meg utána az Eszközök / Beállítások / Haladó / Jelszókezelő menüpontban tudod megnézni (és a Mesterjelszóval levédeni őket az illetéktelenek elől, ha többen használjátok a gépet).

(#266) Sea Edge


Sea Edge
tag

A Mail mappaban mi ez a Local Folders meg Local Folders-1 mappa?
Ezt a -1-est az OE import utan csinalta, csak azt nem tudom minek.

(#267) Sea Edge


Sea Edge
tag

Talaltam masik ''erdekes'' dolgot is. A ''Outlook Express Mail'' foldert hiaba torlom ki, a TB ujboli inditasakor ismet ott van ez a folder a listaban. :Y
Hogyan lehet eltavolitani?

(#268) Grunya


Grunya
aktív tag

Hogyan lehet azt beállítani, hogy ha képet akarok küldeni a netről e-mailben, akkor ne a linket küldje, hanem mellékletként magát a képet??

(#269) sequator válasza Sil (#265) üzenetére


sequator
senior tag

köszi, ez így oké,
mivan akkor, ha SSLt igényel mind az SMTP, mind a mail szerver?
beállítottam mindent, bepipáltam a Use SSL...-t, beállítottam a szerver portszámait és mégsem megy?

Sautia

sequator

(#270) TAD


TAD
tag

üdv!

gondom volna
a mozilla sokszor azt csinalja ellenben outlook-kal, hogy elküpldeném a mail-t de kéri a jelszot, én meg megadom leokézom de ujra jön ablak.... kb 10edszerre sikerül, de nem tom mi a baja! és 2 gép van és egyszerre is csinalta... mitől lehet?:((

Buzi-e vagy? Vagy csak ne túrkálj a BIOS-ban!

(#271) Sil válasza TAD (#270) üzenetére


Sil
senior tag

Próbáld meg a Jelszókezelőböl kitörölni, és utána újra megjegyeztetni vele. A leveleket azért elküldi, maguk a beállítások jók, ugye?

(#272) Sil válasza sequator (#269) üzenetére


Sil
senior tag

A biztonságos azonosítást is bejelölted (már persze ha kell hozzá)? (Asszem rögtön az SSL alatt van a szerver beállításainál.)

(#273) Eryck


Eryck
csendes tag

Üdv!

Lehet, hogy volt már, de azért megkérdezem:

Thunderbird alá létezik valami backup kiegészítő, amivel ki lehet menteni a leveleket és a beállításokat is hasonlóképpen, mint az outlookban?

(#274) Sil válasza Eryck (#273) üzenetére


Sil
senior tag

Most így konkrétan backup-progit nem tudok hozzá, de csak a Profilodat kell lementened, lásd #256-os hozzászólás.

(#275) Eryck válasza Sil (#274) üzenetére


Eryck
csendes tag

Értem én, de ezzel a postafiók beállításait is ''elmentem''? Na csak azért, mert eddig mindig újra be kellett állítanom, hiába mentettem el minden thunderbird mappát és másoltam vissza újratelepítéskor...:F

(#276) Sil válasza Eryck (#275) üzenetére


Sil
senior tag

Igen, minden megmarad, ha ezt a mappát pontosan ugyanoda visszarakod, még mielőtt a Thunderbirdöt újra feltelepítenéd. (Azért fontos, hogy ne csak a Profiles nevű mappa legyen elmentve, hanem az a pár fájl is, ami egy szinttel feljebb van - profiles.ini meg hasonlók -, mert azok mondják meg a programnak, hogy mit hol kell keresnie. És ha a helyén vannak ezek a program telepítése előtt, akkor nem hoz létre új Profilt telepítéskor, hanem megtalálja és használja a régit.)

(#277) Integra


Integra
titán

ha outlookból importáltam thunderbirdbe, mind a névjegyalbumom, mind az összes levelem, akkor kitudom exportálni mindkettőt egy ugyanolyan pst file-ba mint outlooknál? természetesen gondolom a fhunderbird más kiterjesztést használ hozzá, de a lényeget értitek:)

meg tudok egy userhez több mail fiókot csinálni mint outlookban?
annyi spamot kapok, hogy elegem van outlookból, és átállnék tbirdre, csak a kérdés hogy tudja e azokat az alapdolgokat mint az outlook

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#278) Sil válasza Integra (#277) üzenetére


Sil
senior tag

A leveleket standard MBOX (.mbx) fájlokban tárolja, mint a legtöbb levelezőprogram. Ha jól tudom, az Outlook is ezt használja (legalábbis a régebbi verziók). A különbség annyi, hogy a Thunderbirdnél ezeknek a fájloknak nincs kiterjesztése, ezért az Outlook alapból nem ismeri fel, de ha átnevezed .mbx kiterjesztésűre őket, akkor szerintem működnie kell. Ha meg nem megy, vannak erre különböző konvertáló programok, vagy pl Eudorán keresztül meg lehet csinálni, azzal mindkettő együtt tud működni. (Persze próbálgatás előtt nem árt elmenteni a megfelelő mappákat.)
A címjegyzéket ki lehet exportálni, LDIF, .csv vagy .txt fájlba, valamelyikből csak tud importálni az Outlook. (Bár az Outlooknak a különböző verziói még egymással se teljesen kompatibilisek, nekem meg egyik sincs a gépen, úgyhogy fene tudja.)

Egy userhez (Profilhoz) több fiókot lehet, persze, sőt, több SMTP szervert is tud kezelni. Egyébként lehet egy fiókhoz több Azonosságot (másodlagos emailcímeket) is, ha pl a szolgáltatód úgy biztosítja az emailcímeket.

[Szerkesztve]

(#279) Integra válasza Sil (#278) üzenetére


Integra
titán

épp szétszopat valamiért az outlook egyszerűen nem hajlandó importálni a rendszer reinstall előtt kimentett pst fileom
felraktam a thunderbirdet, ez végre hajlandó importálni meg is lehet ugye adni hogy outlook-ból, de azt már nem hogy browse és megadom manuálban neki a pst filet amit keressen. ergo szart sem ér így ez az egész :(
nem tudod, hogy esetleg hogy tudnám a pst filet importálni??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#280) Sil válasza Integra (#279) üzenetére


Sil
senior tag

Kicsit utánaolvasgattam, egyelőre úgy tűnik, hogy ez a .pst egy olyan formátum, ami ''védett'', azaz külső programok csak az Outlookon keresztül érhetik el, közvetlenül nem. Tehát ha az Outlookba nem tudod beimportálni, akkor meg vagy lőve. (És az is fontos, hogy ne legyenek a mappák neveiben speciális karakterek, mert az is gond lehet importálásnál.)

[Szerkesztve]

(#281) Integra válasza Sil (#280) üzenetére


Integra
titán

óóóóóóó, én már gyakorlatból nem írok ékezetes karaktereket sehova, csak angol neveket...... :))
végülis sikerült importálnom outlookba, valamiért az xp regional settings-ben a non unicode angol maradt magyar helyett.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#282) SomebodyLite


SomebodyLite
csendes tag

Help:

MSN Messengerem van, ez automatikusan jelzi ha új üzim érkezik.
Rámegyek a feliratra, szépen be is jön a thunderbird.
Ám amikor megnyílik alapból a nagy semmi van megnyitva, pedig sokkal hasznosabb lenne ha rögötn a Bejövő üzenetek, vagymi nyílna meg.
Régi gépemen szintén TB-del ez megvolt.
:F:F:F

Firefoxot használjanak csak a gyávák...Internet Explorer az igazi férfiak böngészője! Veszély, kaland, nyitottság! Ez kell a hardcore usernek.

(#283) Sil válasza SomebodyLite (#282) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Beállítások / Általános, Kezdőoldal... ne legyen bejelölve. Egyébként meg ha kijelölöd valamelyik mappát vagy levelet, és úgy csukod be a Thunderbirdöt, akkor a következő megnyitásnál az lesz megnyitva.

(#284) Grunya


Grunya
aktív tag

Levél duplikátumokra hogyan lehet rákeresni????

(#285) Sil válasza Grunya (#284) üzenetére


Sil
senior tag

(#286) koob


koob
senior tag

A leveleket, hogy lehet megmenteni reindtall előtt?

(#287) Grunya válasza Sil (#285) üzenetére


Grunya
aktív tag

Köszi! Ez automatikusan végzi a dolgát? Mert nem látom sehol, hogy futtatható lenne.

(#288) Sil válasza koob (#286) üzenetére


Sil
senior tag

Lásd #256-os hozzászólás.

(#289) Sil válasza Grunya (#287) üzenetére


Sil
senior tag

Nem próbáltam, de valószínűleg a mappa kijelölése után a jobb egérgombos menüből elérhető.

(#290) kutyafule


kutyafule
csendes tag

Sziasztok!

Egy GURU segítségét kérném az alábbiakban:
Meg lehet-e változtatni a beépített rendszerhangot (1 beep) valami másra. Pl 3 hangra. Egy kollégámnak kellene. A gépben nincs hangártya, csak rendszerhangszóró. Erre kéne valami más figyelmeztető jelzés amikor új levél érkezik.

Hozzáteszem, hogy sajnos DOS-os programot használunk még, aminek vannak ilyen hangjelzései, és nem tűnik fel közben, hogy levél jött.

Egy e-mail figyelőt meg ezért külön nem szeretnék feltenni.

Köszi!

[Szerkesztve]

(#291) koob válasza Sil (#256) üzenetére


koob
senior tag

Mozilla levelezőjéből lementett levelekkel is fog működni a Thunderbird feltelepítése után?

(#292) rdi válasza kutyafule (#290) üzenetére


rdi
veterán

bat fájlban pölö simán lehet hangot kiadni a hangszóróra beep paranccsal :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#293) kutyafule válasza rdi (#292) üzenetére


kutyafule
csendes tag

És azt a bat file-t hol mutassam meg a Thunderbird-nek? Csak wav-ot tudok. Vagy nem vagyok elég figyelmes?

(#294) dove


dove
csendes tag

hi

amikor jön spam (sajnos, jön...), észleli, hogy spamgyanús, de az istennek sem törölné.
hogyan tudnám úgy beállítani, hogy frankón szűrjön? vagy valami kiterjesztés kéne?

kösz

(#295) dove


dove
csendes tag

up

(#296) Sil válasza dove (#294) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Levélszemét kezelése, esetleg?

(#297) Sil válasza koob (#291) üzenetére


Sil
senior tag

Persze, a Mozilla Profilja nagyon hasonló felépítésű (szinte azonos), gond nélkül tud belőle importálni.

(#298) dove válasza Sil (#296) üzenetére


dove
csendes tag

kösz, hülye voltam...

(#299) Grunya


Grunya
aktív tag

#268? :F

(#300) asturel


asturel
őstag

hi
ugyebar thunderbirdbe van ilyen inteligens spamszuresre.. ez jo is meg minden, meg is jeloli a mailokat, es mostmar szinte tokeletesen, csak nem torli automatikusan, betudom en allitani valahogy automatan torolje ezeket a leveleket ? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.