Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

Beállítottam 2 profilt azért, hogy ketten is külön használhassuk a progit. Hogyan tudok a profilok között váltani? (Egyszerre csak az egyik alatt szereplő postafiókok jelennek meg...)

(#202) Sil válasza Apollo17hu (#201) üzenetére


Sil
senior tag

Kapcsold ki a Thunderbird-öt, és indítsd el a Profilkezelőjét (a Start menüben elvileg van hozzá ikon, de úgy is lehet, hogy a Start menü / Futtatásba beírod, hogy thunderbird.exe -p). Ott be tudod állítani, hogy a program indításakor megkérdezze, melyik profillal induljon. (Menet közben viszont szerintem nem lehet váltogatni, hisz külön profiloknál mások a kiterjesztések is meg az összes beállítás...)

(#203) Apollo17hu válasza Sil (#202) üzenetére


Apollo17hu
őstag

műxik :))
nagyon köszi ;)

(#204) Mista Boller


Mista Boller
tag

Hogyan tudom beallitani, hogy egy accounthoz mas SMTP szervert hasznaljon, ne a default accountet? Mindenaron azt akarja, a server settingsnel ket opcio van: default es az smtp.mail.ru(a default account smtp-je :DDD). Amugy ezt irja rola: ''Your existing outgoing server (SMTP), “smtp.mail.ru”, will be used. You can modify outgoing server settings by choosing Mail & Newsgroup Account Settings from the Edit menu.'' A vicc, hogy az Edit menuben nincs ilyen. Lehet, hogy frissitenem kellene? A 0.8 van fent.
Mas. Hasznal valaki hotmail accountot thunderbird alatt? Ha igen megosztana velem a bejovo/kimeno szerver beallitasokat? Nekem sehogy sem sikerul beallitani...

[Szerkesztve]

Tout le monde est une nonne

(#205) Mista Boller válasza Mista Boller (#204) üzenetére


Mista Boller
tag

Az smtp gondok kozben megoldodni latszanak, egy gondom maradt, megpedig, hogy freemail alol nem hajlando emailt kuldeni. A hotmailre vonatkozo elozo kerdesem meg aktualis, nagyon:).

Tout le monde est une nonne

(#206) Sil válasza Mista Boller (#204) üzenetére


Sil
senior tag

0.8-ról mindenképp érdemes frissíteni. Az SMTP szerver beállításainál elvileg kell lennie egy ''Haladó'' gombnak, ott tudsz megadni több SMTP-szervert.

A Hotmailt levelezőprogrammal csak azok használhatják, akiknek fizetős fiókjuk van, az ingyenes fiókokhoz nem jár POP3 elérés.

(#207) LinX


LinX
tag

Hali!

Nekem még mindig felmerül a gond, hogy két helyről töltött levelet összemásol. :O
Valakinek volt már ilyen?

Amúgy ha több mailcím is van egy szolgáltatónál, akkor ha egybe probálom letölteni, akkro hibát jelez. HOgy lehet rávenni, hogy ne egyszerre szedje, hanem egymás után őket?
:F

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#208) Integra válasza Sil (#180) üzenetére


Integra
titán

mennyire hatékony a spamszűrője?
most jött el az az idő hogy az outlook xp-vel tele a tököm hogy nem képes semmit ez ügyben csinálni.......
mennyivel tud kevesebbet vagy többet a tbird az outlooknál?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#209) Tele von Zsinór válasza Integra (#208) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nálam remekül működik. Ha esetleg valami új beüt, akkor azt is hamar megtanulja, 3-4 levélnél többet nem enged át az újakból se.

(#210) Sil válasza Integra (#208) üzenetére


Sil
senior tag

Nálam 100% körüli a hatékonysága a spamszűrőjének. Annyi, hogy be kell tanítanod, azaz eleinte meg kell jelölnöd a spameket szemétként. És utána már magától felismeri őket.

Amivel kevesebbet tud az Outlooknál, az talán a mobiltelefonnal való szinkronizálási lehetőség hiánya, illetve a naptárfunkciók. Outlookot nagyon régen használtam, úgyhogy nem igazán tudom összehasonlítani. Szerintem próbáld ki, és meglátod.

[Szerkesztve]

(#211) LinX


LinX
tag

Én problémámra valami guru? :))

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#212) Sil válasza LinX (#207) üzenetére


Sil
senior tag

Pontosan mit csinál, mit értesz az alatt, hogy ''összemásolja'' őket? :F Pl két levélből csinál egyet (mondjuk ilyet még nem láttam...)? Vagy csak egy mappába teszi (ami ugye teljesen normális, ha úgy állítottad be, hogy a közös inboxot használja, ne különítse el a postafiókokat)?

Mi a pontos hibaüzenet, amit kiír a levelek letöltésekor?

(#213) Mista Boller válasza Sil (#206) üzenetére


Mista Boller
tag

Koszi, akkor azthiszem marad az Outlook, nincs kedvem ket emailklienst hasznalni a hotmailes a cimem miatt. Raadasul a Tb sokkal lassabbnak tunik es a levelkuldessel is vannak gondjai, eleg esetlegesen mukodik, de ezt betudom a korai verziomnak:)

Tout le monde est une nonne

(#214) Waikiki válasza Mista Boller (#204) üzenetére


Waikiki
tag

Hogyan tudom beallitani, hogy egy accounthoz mas SMTP szervert hasznaljon, ne a default accountet?

Tools -> Account settings -> <postafiók> -> Server settings -> Advanced gomb -> SMTP fül

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#215) Waikiki válasza Integra (#208) üzenetére


Waikiki
tag

mennyire hatékony a spamszűrője?

Szerintem elég jó.
Sokat tudsz segíteni neki azzal, hogy ha használod a címjegyzéket és a spamszűrőben megadod, hogy a címjegyzékben szereplőket sose jelölje spamnek.

(Mielőtt még valaki értetlenül nézne azon, hogy miért nem evidens a címjegyzék használata: informatikus ismerősömnél látom ezt, aki címjegyzék helyett előszeretettel használja a ''Válasz'' gombot.)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#216) Mista Boller válasza Waikiki (#214) üzenetére


Mista Boller
tag

En is itt probaltam eloszor, ez lenne a logikus. Itt lehetett valasztani a default es a default kozott:) Valahol mashol kellett beloni a masik smtp-t, hirtelen nem jut eszembe pontosan hol. Lehet, hogy a 0.8 ota ez valtozott. Azert koszi;)

Tout le monde est une nonne

(#217) Sil válasza Mista Boller (#213) üzenetére


Sil
senior tag

Tudomásom szerint Outlooknál is tökugyanez a helyzet: hacsak nincs fizetős Hotmail-fiókod, nincs POP3...

(#218) Sil válasza Waikiki (#215) üzenetére


Sil
senior tag

Én is a ''Válasz'' gombot használom, de be lehet állítani, hogy akinek válaszolok, azokat automatikusan vegye fel a megadott címjegyzékbe... ;)

(De aki gyakran használja a Címjegyzéket, annak jól jöhet a Contacts Sidebar nevű kiterjesztés Bővebben: link, azzal meg lehet jeleníteni a Címjegyzéket a bal alsó sarokban, a postafiókok mappái alatt.)

[Szerkesztve]

(#219) Sil válasza Waikiki (#214) üzenetére


Sil
senior tag

De először meg kell adni hozzá az SMTP-szervereket: Eszközök / Postafiókok beállításai / Levélküldő kiszolgáló (a legalsó pont) / Haladó...

(#220) jkarcsi


jkarcsi
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi Thunderbird-et használom USB memórián:
Bővebben: link

Zárójelben jegyzem meg, hogy ezért valaki már pénzt kér:
Bővebben: link
Bővebben: link

Beállítottam, hogy magyarul működjön, stb.

Szóval szép, meg jó, meg minden, de megtelt. Viszont azt vettem észre, hogy pl.a E:\thunderbird\profile\Mail\postapop3.prim.hu\Inbox file-om mindent tartalmaz. A SPAM-eket, törölt leveleket, a szűrt leveleket, egyszóval mindent.

Próbálta már valaki ezt az USB-s verziót? Nála is megmaradnak ezek a levelek?

A ''sima'' verzióban működik rendesen? (Mert akkor az egyik gépen felteszek egyet, és beállítom profil mappának az USB-n lévőt, és kitisztítom azzal.) Nézze már meg valaki nekem, hogy benne maradnak-e nála az áthelyezett levelek?

Üdv: Karcsi



[Szerkesztve]

(#221) Sil válasza jkarcsi (#220) üzenetére


Sil
senior tag

Ezért fontos, hogy rendszeresen megcsináljátok a ''mappák tömörítése'' nevű műveletet, különösen a hordozható verzió esetén (hisz egy pendrive kapacitása elég korlátozott). Véglegesen ugyanis csak akkor törli ezeket a leveleket, és ha ezt elhanyagoljátok, akkor elég nagyra nőhetnek a fájlok. Ez a menüpont a Fájl menüből, ill. a jobb egérgombos menüből is elérhető, csak ki kell jelölni hozzá a tömöríteni kívánt mappát.

[Szerkesztve]

(#222) jkarcsi válasza Sil (#221) üzenetére


jkarcsi
csendes tag

Én megcsináltam, (igaz csak ma) de nem történt semmi. Hiába indítottam újra, minden változatlan.

Várj! Ott hibáztam, hogy a menüből csináltam, és nem vettem észre, hogy ez csak azt tömöríti, amelyik mappán állok. Van arra mód, hogy az összeset megcsinálja? Nem találok ilyen menüpontot.

Sikerült. Kellett egy kis üres helyet csinálnom, így már végrehajtotta az összes mappán a Fájl menüből.

Köszönöm.

Üdv: Karcsi

[Szerkesztve]

(#223) LinX válasza Sil (#212) üzenetére


LinX
tag

Azt értem alatta, hogy mondjuk van egy levél, név, tárgy oké, és benne van egy másik levél része a levél aljában html-ként, de a kódokat látom, mintha valaki az egyik levél kódját beillesztette volna egy másik levélbe, de hibásan, és csak egy részét...

Most vagy a Thunderbird xar, vagy az AVG. De egyik topicba se olvastam hasonlót... :F

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#224) ReJim


ReJim
őstag

egy pár kérdés:
hogyan tudnám azt beállítani, hogy a különböző levelek beérkezésekor máshová rakja őket!
ne pedig az inbox-ba, mert nagyon zavaró, hogy nem tom melyik levelet melyik mailcímre kaptam :(
és egy másik kérdés: Hol tudom magyarra állítani a nyelvet? nem találtam semmi beállítást a Language-val kapcsolatban:( :B
[1.0.2. verzsony van!]

</end.?>

(#225) zui


zui
tag

Tools/Message Filter ben lehet allitani amit akarsz.

Es tudtommal nincs meg magyar thunderbird

[Szerkesztve]

(#226) zui válasza dove (#30) üzenetére


zui
tag

gr..:/

[Szerkesztve]

(#227) ReJim válasza zui (#225) üzenetére


ReJim
őstag

köszike! :B
de mit is állítsak?:F
nem értem :(

[Szerkesztve]

</end.?>

(#228) Sil válasza ReJim (#224) üzenetére


Sil
senior tag

Hogy külön mappákba válogassa őket szét, azt ugyan a szűrőkkel is el tudod érni, de már eleve nem muszáj a közös inbox-ot használni: a postafiókok beállításainál ahol a POP3 szervert adod meg, ott van egy ''Haladó'' gomb, ott lehet beállítani, hogy az összes levelet a Helyi mappák / Beérkezett üzenetek-be tegye, vagy postafiókonként külön...

A ''hivatalos'' magyar verzió Windows-ra az 1.0.2-ből: Bővebben: link

(#229) ReJim válasza Sil (#228) üzenetére


ReJim
őstag

oké köszike!
most már értem...
gondoltam, hogy van magyar verzió, hiszen a az egyik languages filejában trou ként jelöli a HU-t! :D

</end.?>

(#230) Mista Boller válasza Sil (#217) üzenetére


Mista Boller
tag

Pedig mukodik. Nem tudom, hogy pop3-e, de a leveleimet megkapom, eljutnak a cimzetthez es ez a lenyeg. Gondolom mivel ''hazon beluli'' termek... Igy sajna a Thunderbirdnek mennie kell, nem fogok 2 klienst hasznalni.

Tout le monde est une nonne

(#231) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Windowsos thunderbirdből szeretném a leveleimet, és minden beállítást átmásolni a linuxon futó thunderbirdre. Mit kel tennem?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#232) twollah


twollah
nagyúr

Erdekes hibat vettem eszre a MozillaThunderbirdben.
A ProfilesPassword megkerulheto benne egy kis trukkel.
Egy weboldalon egy mailcimre kattintva azonnal bejon a levelkuldesresze a Thunderbirdnek anelkul, hogy kerne a passwordot amivel az illetektelenektol probalnank vedeni a leveleinket.

(#233) _Petya_ válasza _Petya_ (#231) üzenetére


_Petya_
őstag

Hahó! Senki nem tud megoldást?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#234) Sil válasza _Petya_ (#231) üzenetére


Sil
senior tag

Szerintem fogod és átmásolod a Profilod tartalmát Bővebben: link, és átírod a Profil elérési útját a megfelelő fájlokban Bővebben: link.

(#235) ReJim


ReJim
őstag

megcsináltam az accountot, majd mikor kérte a jelszót, akkor beírtam(pechemre rosszul), és bepipáltam a password managert vagy mit, és nem tudom átálítani a jelszót! :(
lécci segítsetek, mert hiába törlöm, és cinálopk egy újy accountot, sajna megjegyzi a jelszó! :(
lécci-lécci...:R

</end.?>

(#236) Sil válasza ReJim (#235) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Beállítások / Haladó / Jelszókezelő / Mentett jelszavak megtekintése..., és onnan törlöd.

(#237) ReJim válasza Sil (#236) üzenetére


ReJim
őstag

köszike... nem találtam volna meg magamtól... nekem még angol.. :)

</end.?>

(#239) TommyGun


TommyGun
őstag

Vki segítsen rajtam PLS :O

van 3 postaládám....és ahelyzet az hogy a Gmail saját titkosított SMTP-t használ...a többi meg simát...matavnettel mennének ki...OE-ben fiokonként lehetett SMTP-t állítani meg ssl titkosítást....itt viszont csak egy alapértelmezettet lehet belőni....nincs erre vmi megoldás :F

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#240) TommyGun


TommyGun
őstag

Én kérek elnézésdt de rájöttem magamtól, egyszerűbb mint hittem :B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#241) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Előfordul, h a már letöltött leveleim közül valamiért ismét letölt néhányat. Így a postaládámban 2 darabot lehet belőlük látni. Történt olyan is, h 40 olyan levél töltődött le, amit már olvastam.

(#242) Grunya


Grunya
aktív tag

Hogyan lehet a fiókokat ''kitakarítani''? A Bat-ben volt egy maintenance parancs erre. Úgy érzem, hogy a thunderbirdben is a törlés után még fizikailag rajta maradnak a levelek a merevlemezen, nem??

(#243) TommyGun válasza Grunya (#242) üzenetére


TommyGun
őstag

Na erről PL halvány lila gőzöm sincs....nem néztem még meg egyellőre csak tesztelgetem.....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#244) Sil válasza Grunya (#242) üzenetére


Sil
senior tag

Fájl menü / Mappák tömörítése, vagy ráállsz a mappára, és jobb egérgomb, Mappa tömörítése... Ezt érdemes legalább hetente-kéthetente megcsinálni.

Mellesleg a #241-re is lehet ez megoldás.

[Szerkesztve]

(#245) Grunya válasza Sil (#244) üzenetére


Grunya
aktív tag

Basszus... Ez aztán tényleg jól el volt dugva... :)
Köszi!!!

(#246) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy már volt róla szó, de most nem olvasnék vissza.
(Thunderbird 1.0.2)

1. Miért nem továbbítja a levél formázásait a program? Pl. küldök egy mailt, amiben egy szót félkövérrel írok és az a címzettnél így jelenik meg: *szó* és az elküldött üzenetek mappába is már így kerül be nálam. Egyedül úgy sikerül ''rendesen'' elküldeni ha a ''küldés normál szöveg és html''-t választottam, ilyenkor a címzettnél alapban megjelenik normál szövegként és a melléklet html-ben van és ott rendesen látszik a formáuzás. Egyébként se normál szövegként, se html-ként nem továbbítja a formázást, akármelyiket is választom.

2. Mellékletek megnyiásánál, amint megnyitja a mellékletek a Tbird, rögtön visszaugrik az e-mailre és a tálcán a melléklet marad nyitva. Mit kell beállítani, hogy ne ugorjon vissza arra a mailre, amelyiknek a mellékletét megnyitom.

Remélem érthetően fogalmaztam.:U
Előre is köszi a helpet!

(#247) Pet_i válasza Pet_i (#246) üzenetére


Pet_i
senior tag

up

(#248) Pet_i válasza Pet_i (#247) üzenetére


Pet_i
senior tag

Senkinek nincs ötlete?:(

(#249) Pet_i


Pet_i
senior tag

up

(#250) Sil válasza Pet_i (#246) üzenetére


Sil
senior tag

1. Sima szövegnél persze, hogy nem továbbítja a formázást, annak a beállításnak pont az a lényege. Csak HMTL formátumban látszanak a formázások. Ha a címzett HTML-ként elküldött levélben sem látja a formázásokat, akkor szerintem meg kéne nézni az ő beállításait, egyáltalán tud-e fogadni HTML formátumú levelet.
2. Ez tényleg passz, megnéztem az about:config-ban is, nem látok ezzel kapcsolatos kulcsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.