Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Sil válasza Sea Edge (#99) üzenetére


Sil
senior tag

Passz. Ez még csak az 1.0, lesz ez még kiforrottabb is. De ha megnézed a mappák tartalmát, a kiterjesztés nélküli fájlok tartalmazzák az adott mappa leveleit (szöveges fájlként), az azonos nevű .msf fájlok meg valamiféle indexelésre szolgálnak ezekhez.

Egyébként érdemes időnként végrehajtani a ''Mappák tömörítése'' műveletet (ez a Fájl menüből érhető el), ezzel elég sok helyet lehet megtakarítani. Amikor egy mappából törölsz egy levelet, akkor ugyanis nem távolítja el teljesen, csak ''elrejti'', és a Mappák tömörítésével lehet ezektől a rejtett levelektől megszabadulni. (Illetve a Kapcsolat nélküli munka beállításainál meg lehet adni, hogy szóljon, ha a mappák tömörítésével felszabadítható lenne egy X nagyságú hely).

(#102) Sil válasza Sea Edge (#100) üzenetére


Sil
senior tag

Újra is indítottad?

(#103) Sea Edge válasza Sil (#102) üzenetére


Sea Edge
tag

Ujra hat. Az is erdekes, hogy kitoroltem mindent a Mail konyvtarjabol, erre visszarakta oda az ures beepitett folderjeit, meg meg par foldert amiket nem tom honnan vesz, de meg kitorolni sem lehet TBirdbol.

(#104) Sea Edge válasza Sea Edge (#103) üzenetére


Sea Edge
tag

Full gagyi a TBird, nem veletlenul hianyzik belole az export is. Nehogy mar egyszeru legyen visszaterni az OE-hez. (Kulon program kell, hogy ki lehessen nyerni a leveleket a TBirdbol, amit azutan felismer az OE)
Rohej, hogy nem lehet atallitani, hogy hol tarolja a leveleket. Atallitottam az osszes mail konyvtarat, a Local Folders-t is mashova. Meg ujra is inditottam a gepet, de akkor is a documents and settingsben van az Inboxnak az eleresi utja. :Y
Ezek utan toroltem is le a picsaba. Szivjon vele az aki mazochista.

(#105) biker válasza Sea Edge (#104) üzenetére


biker
nagyúr

nagyon lol :)

a leveleket kiterjesztés nélkül, de szabványos mbx(mailbox) formátumban tárolja.
az outlook szar, mert ezt nem tudja megeni, megfogod, átnevezed a filet .mbx-be és beimportálható :)

nem a tbird szar, ha az oe nem működik, vazze...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#106) Calogero válasza Sea Edge (#104) üzenetére


Calogero
addikt

Nalam tokeltesen mukodik, a konyvtarakat tudom allitani.
Sokkal atlathatobb a szures mint az OE-mbe
Tetszik hogy le lehet tenni az ora melle.

(#107) Sil válasza Sea Edge (#104) üzenetére


Sil
senior tag

Simán át lehet állítani, biztos valamit elrontottál. (Szerintem az a mazochista, aki OE-t használ...)

(#108) biker válasza Sil (#107) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem rá kéne hagyjuk.
és olyan ne alkosson legközelebb véleményt egy programról, aki olyanokat kérdez, ami a pofájába röhög pl az options alatt (levelek automatikus lekérdezése, stb)

mert az biztos, hogy a lelkem nem okat tud a programokról, meg beállításokról, de fikázik.

pl a ''sok szar file'' amiről sírt, csak egy k..va F3 kellene a TC-ben, és már látja is, a kit. nélküliben vannak a levelek, a másikban meg ott az első sorban, az az adatbázisos kezelő modul, ami indexel.
és én pl a mappákat símán bemásoltam (nem futó alkalmazásnál) majd elindítottam a Tbirdit, és leindexelte az uj mailbox mappát, és kész, lehetett keresni, meg olvasni ezerrel.

de tudod, ez egy szar gagyi...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#109) twollah válasza Sil (#107) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem mazochista, inkabb nagyon bator.

(#110) Sil válasza twollah (#109) üzenetére


Sil
senior tag

Azért a ''bátor'' és a ''vakmerő'' között is van különbség... ;)

(#111) Sea Edge válasza Sil (#107) üzenetére


Sea Edge
tag

Legyszi aruld mar el, hogy mit lehet elrontani a konyvtarbeallitason? Talan rossz iranybol kozelitettem az egerrel az Ok gombra? :DDD
De biztos en vagyok a bena, mert hiaba allitom at a Local Folders konyvtarat a Tbird-ot ez nem erdekli es tovabbra is a Documents and Settings-be irkal.

(#112) escie


escie
őstag

hogy lehet beállítani, hol van a böngészőm? mivel nem nyitja meg az url-eket a 1.0...
előre is kösz!

I'm back, baby!

(#113) Sil válasza escie (#112) üzenetére


Sil
senior tag

Ha XP-d van, akkor a Vezérlőpult / Programok hozzáadása és eltávolítása részben kell lennie valami olyan gombnak, amivel meg lehet adni, hogy melyik az alapértelmezett böngésződ.

(#114) twollah válasza Sil (#113) üzenetére


twollah
nagyúr

Vagy beallitja, hogy a Thunderbird ellenorizze, hogy o e az alapertelmezett program, es ha nem akkor azonnal atallitsa ezt.
Akar minden indulaskor ellenorizze.

(#115) Sil válasza twollah (#114) üzenetére


Sil
senior tag

Ezt nem a Thunderbirdnek kell ellenőriznie, a linkeket akkor nem nyitja meg, ha a böngészőknél nem tiszta, hogy melyik az alapértelmezett...
(Pl én, amikor beállítottam a Firefoxot alapértelmezett böngészőnek, akkor az IE beállításainál is megadtam, hogy az ne akarjon alapértelmezett lenni, és hogy az IE ne ellenőrizze, hogy az-e, mert bekavarhatott volna.)

[Szerkesztve]

(#116) escie válasza Sil (#113) üzenetére


escie
őstag

linuxról lenne szó...
azt hittem, hogy valahol meg lehet adni neki egy útvonalat, hol keresse a böngészőt...

mert most nem csinál semmit a linekkel. :(

I'm back, baby!

(#117) Sil válasza escie (#116) üzenetére


Sil
senior tag

Linux? Ahhoz nem értek, de megpróbáltam utánanézni. Szóval ha Gnome-t használsz, akkor az alapértelmezett böngészőt elvileg a következővel lehet beállítani: gnome-default-applications-properties, ha meg KDE-t, akkor parancssorba be kell írni, hogy kcontrol, azon belül meg KDE components - file associations. Vagy kipróbálhatod ezt: Bővebben: link (Remélem, valamelyik módszer mond neked valamit, mert nekem ez az egész kínai... :B )

[Szerkesztve]

(#118) twollah


twollah
nagyúr

Van valami trukk amivel ra lehet venni a programot, hogy a spamnek minosulo leveleket ne toltse le hanem a weben torolje le.
Mert eleg hosszadalmas, hogy egy levelet leszed a program, es kiderul rola, hogy spam, es megy a kukaba.
Ez foleg akkor bosszanto ha a spam levelben egy rakat kep stb van.

(#119) Sil válasza twollah (#118) üzenetére


Sil
senior tag

Ahhoz a szerveren kéne spamszűrésnek lennie, nem? A kliens csak azt tudja megvizsgálni, amit már letöltött, szerintem (ha meg nem töltené le, hanem fenthagyná, akkor elég hamar tele lenne a postafiók). A spamekben a képek általában távoli képek (így ellenőrzik ugye, hogy él-e az emailcím), azokat meg le lehet tiltani (Eszközök, Beállítások, Haladó, rögtön a legelső pont).

(#120) twollah válasza Sil (#119) üzenetére


twollah
nagyúr

Ugy latszik nem ertetted, vagy tul erthetetlenul irtam le.
Megadod a programnak, hogy mely cimekrol jovo levelek a spamek, es azt a program automatikusan torli a szerveren.

Erdekes modon ezt egy Amigas levelezoprogramban (YAM) meg tudtak oldani a fejlesztok?

(#121) Calogero válasza twollah (#120) üzenetére


Calogero
addikt

Talan Uzenetszures?
De lehet hogy nem erre gondoltal
Eszkozok->Uzenetszurok...
Ott megadhatod hogy ha a felado a xy akkor torolje a pop kiszolgalorol..

(#122) twollah válasza Calogero (#121) üzenetére


twollah
nagyúr

Igen ez az.
Koszi, sajnos magamtol nem jottem volna ra.

(#123) Sil válasza twollah (#122) üzenetére


Sil
senior tag

Bocs, tényleg nem esett le, hogy a sima, hagyományos üzenetszűrőkre gondolsz... :B Arra figyelj, hogy ezeket postafiókonként kell megadni, nem elég csak egyszer.

(#124) twollah válasza Calogero (#121) üzenetére


twollah
nagyúr

Most mar csak azt kene elmagyarazni nekem, hogy hogyan allitsam be azt, hogy az osszes @yahoo.com-rol erkezo levelet torolje a program a mailboxom szerveren.

(#125) biker válasza twollah (#124) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem úgy, hogy ''ha a feladó tartalmazza: yahoo.com, akkor.....''
vagy ez így bonyolult?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#126) twollah válasza biker (#125) üzenetére


twollah
nagyúr

En azzal a kulonbseggel adtam meg ugyan ezt, hogy @yahoo.com.
Jo ez igy?

(#127) biker válasza twollah (#126) üzenetére


biker
nagyúr

végülis :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#128) moma


moma
őstag

Sziasztok,
Nekem olyan gondom van, hogy néha jelzi, hogy új levelem érkezett, de nem találok semmilyen levelet az inboxban. Először arra gonoltam, hogy talán valahova máshova rakja néhány accountom leveleit, de mindegyik global inboxra van állítva... Meg ráadásul jön is levél azért mindegyik postafiókomról, de akkor vajon mik ezek a nem megtalálható levelek????? Már arra is gondoltam, hogy talán nem is jön ilyenkor email, csak valamiért úgy csinál mintha. Minden esetre felettébb zavaró... Remélem tudtok segíteni és nem kell vissza állnom OE-re :(

we all deserve a bit of luck.

(#129) Cathfaern válasza moma (#128) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Thunderbird alapértelmezésben csak megnézi a szervert hogy jött-e új e-mail, s jelzi ha igen, de nem tölti le őket. Ilyenkor adott postafiókra kattints jobb gombbal és ''Get Messages for Account''. Ha azt szeretnéd hogy automatikusan letöltse őket, akkor azt a következőképpen teheted meg:
Tools/Account Settings/ adott fiók (mindegyikre be kell állítani külön) / Server Settings s itt raksz egy pipát az ''Automatically download new messages''-hez

(#130) moma válasza Cathfaern (#129) üzenetére


moma
őstag

köszi, ez gyorsan meg oldódott :DD
Egyébként miért jó ha az ember nem tölti le egyböl a leveleit?

we all deserve a bit of luck.

(#131) tonesz


tonesz
tag

Találkoztatok már olyannal, hogy ha megváltoztatjátok a postafiók nevét ill. helyét, valamint a kiszolgáló helyét a vinyón (másik partíció), akkor nem működnek a szűrők! Megoldás esetleg valakinél? Alapból ugye nem engedi másik partícióra telepíteni a postaládához tartozó cuccokat, csak utólag lehet átállítani, de akkor télleg azonnal elveszti a szűrő beállításokat. Hiába csinálom meg újra, kikapcs, bekapcs után elfelejti... Egyébként nagyon bírom, jó cucc, de ez kicsit aggaszt... Szóval ötlet?

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#132) rdi válasza moma (#128) üzenetére


rdi
veterán

esetleg nem a dev>>nullba küldöd ezeket a leveleket ?

Fej! Tor! Potroh!

(#133) moma válasza rdi (#132) üzenetére


moma
őstag

hát igazából fogalmam sincs mi az a ''dev>>null'',de mióta töltöm autómatikusan a leveleket látszatra nincs semmi baj. Más: egy kis gondom a calendar extensionnal volt még, egy ideig fagyogatott tőle a progi, de aztán kiszedtem, beraktam újra és azóta ez is rendben működik... szóval eddig teljesen meg vagyok elégedve :C
esetleg ha van valami feature, vagy beállítás amit egy mezei OE felhasználó nem is várna de mégis hasznos ne tartsátok magatokban. eddig fenn van: minimize to tray, profile password, calendar. meg használom a spamszűrőt, meg vannak szabájok a mappákra)

we all deserve a bit of luck.

(#134) rdi


rdi
veterán

Én meg közben rájöttem, hogy sok helyről miért nem tudok letölteni (pl. origo ) . Hát azért, mert a tűzfalom nem enged ki! Na most ftp-nél már megoldottam, de itt nem látom a linket, tehát nem tudom felvenni a megbízhatók közé ?!

EZFirewall a kicsike.

Fej! Tor! Potroh!

(#135) semtex01 válasza dove (#30) üzenetére


semtex01
csendes tag



[Szerkesztve]

''Ez az üzenet 100% újrahasznosított elektronokból készült''

(#136) semtex01 válasza semtex01 (#135) üzenetére


semtex01
csendes tag

Bocsi, nem görgettem lejjebb a topic-ban :)

''Ez az üzenet 100% újrahasznosított elektronokból készült''

(#137) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Üdv!

Volna egy meglehetősen bosszantó problémám.
A Thunderbird által küldött leveleimet a levelező programok Junk mailnek érzékelik.
Miért? :O

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#138) DragonR+


DragonR+
aktív tag

UP!
#137 :F

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#139) DragonR+


DragonR+
aktív tag

UP!
Ez az utolsó mára. :D
#137:F

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#140) DragonR+


DragonR+
aktív tag

UP!
#137:F
Ne hagyjatok a szószban! :O

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#141) escie válasza DragonR+ (#137) üzenetére


escie
őstag

nekem olyan érzésem van, hogy ez nem tb-től függ.
nem tartomány szerint állapítják meg, hogy junk-e vagy sem??

I'm back, baby!

(#142) Szalma válasza DragonR+ (#137) üzenetére


Szalma
őstag

(Mert gagyi a junk szűrőjük. Újra kell idomítani őket, vagy meggyőzni mindenkit a TB használatáról...)

Szeretettel:
Szalma

(#143) escie válasza Szalma (#142) üzenetére


escie
őstag

meg nem úgy van, hogy a pl a tb is mindent junk-nak vesz, nekem kell megmondani neki, hogy ez és ez nem szemét?!
vagy én nem értek hozzá. :U

I'm back, baby!

(#144) DragonR+ válasza escie (#141) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Nekem is valami ilyen érzésem volt.
De tudod elég bosszantó, hogy levelet küldök pl. egy személy munkahelyi emiljére és ohne válasz, mert a levelem a junk-ládában csücsül.
Pláne, ha fontos lenne a válasz számomra. :O
Szerk: Ugyanez Outlook-kal eljut hozzá.
De nem szeretni Outlook, mert sp2 óta laaaaaaaaaaaassan indul. :O


[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#145) DragonR+ válasza Szalma (#142) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Hja, de cégről van szó. :D

Köszönöm a segítségeteket.

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#146) Szalma válasza DragonR+ (#145) üzenetére


Szalma
őstag

(Akkor legalább kihívás!!! :)) )

Szeretettel:
Szalma

ui.: A hiba nem az Ön készülékében van. Ön nem tehet arról, hogy funkcionális analfabéták vannak a kommunikációs csatorna túloldalán...

(#147) rdi


rdi
veterán

Mit gondoltok, elképzelhető, hogy van hozzá kiterjesztés, hogy a telefonommal tudjon adatot cserélni ? Mint az outlookkal?

Fej! Tor! Potroh!

(#148) Sil válasza rdi (#147) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, azt még sajnos nem tudja, csak Palm OS szinkronizálás van egyelőre.

(#149) rdi válasza Sil (#148) üzenetére


rdi
veterán

Kösz, azt melyik csapat csinálja? Hátha továbbléptek.

Nekem k700 asom van.

Fej! Tor! Potroh!

(#150) Szalma válasza rdi (#149) üzenetére


Szalma
őstag

(SyncML modult keress hozzá. Szerintem van... Lehet, hogy a PalmOS-es is SyncML-es.)

Szeretettel:
Szalma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.