Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Fulmi válasza canniball (#1750) üzenetére


Fulmi
senior tag

jajjj basszus kö**9g hotmail, pop3at csak premium accal lehet használni, http-t meg ingyen... de ezt ugyebár nem tudja a TB :F

(#1752) Fulmi


Fulmi
senior tag

azt belehet vhogy állítani h üzenet írásakor ne az aljára ugorjon automatikusan a kurzor hanem a legtetejére?

(#1753) canniball válasza Fulmi (#1751) üzenetére


canniball
nagyúr

''de ezt ugyebár nem tudja a TB''
A TB valóban nem, ezt a Firefox tudja. :D
''azt belehet vhogy állítani...''
Hova ugrik a kurzor?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1754) Dark Archon válasza Fulmi (#1752) üzenetére


Dark Archon
addikt

Beállítások/ Címzés és Szerkesztés/ Válaszoláskor az eredeti szöveg automatikus idézése/ a válasz kezdése az idézett szöveg felett

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1755) Fulmi válasza Dark Archon (#1754) üzenetére


Fulmi
senior tag

köszi :R

(#1756) GD


GD
őstag

tb2-es-ben html alapú levelekbe rakott linkeknél csak akkor nyílik meg az oldal ha a firefox2 egyébként is fut.. hogy lehet rávenni, hogy ő is meg merje nyitni ha nem fut az ff?
2.0.0.6 FF
2.0.0.0 TB
és ubuntu linux

(#1757) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

TB-vel nem tudom használni az inbox.com smtp-jét. A support azt írta vissza, hogy futtassam a telnet-et, és írjam be a következőt: open my.inbox.com 25
Az eredmény ez lett: ''connection failed''
Ez mitől van így? A yahoo smtp címére is hibát jelez (másikat), de avval megy az email küldés.
mindkettővel kipróbáltam a 465-ös portot is, de ugyanaz.
A szolgáltatóm smtp-je megy a 25-ösön is, meg a 465-ösön is, de nekem az inbox.com kellene, mert akkor bekerül a kimenő levelek közé a TB-ből küldött kevél szabályok, szűrők nélkül.

Tudom, hogy nem ide tartozik, de mi ez a telnet, és mi a különbség a 25, és a 465-ös port között? Tudom, SSL, meg nem SSL, de ez mit jelent?

Köszi!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1758) GD válasza Bici (#1757) üzenetére


GD
őstag

[link]

google...

(#1759) GD válasza Bici (#1757) üzenetére


GD
őstag

az smtp az a te helyi szolgáltatód (ISP) , a pop3 meg ahol épp fiókot regisztrálsz..
hacsak nem saját mailszervert üzemeltetsz...de gondolom nem..

(#1760) Bici válasza GD (#1759) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm a linket, igazad van, evvel kellett volna kezdenem. :B

Jelenleg is a saját net-szolgáltatóm SMTP-je van beállítva, műxik is, de szeretném az inbox.com SMTP-jét használni, mert úgy a TB-ből küldött levelek is bekerülnek a weben a küldöttek mappájába. Tudom, szabályokkal meg lehet oldani, de idegesít, hogy nem megy :(((, és utána akarok járni.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1761) GD válasza Bici (#1760) üzenetére


GD
őstag

van TB kiterjesztés smtp gyors váltásához
továbbá:
[link]
és ennek lekottázása TB beállításokra:
[link]

megint nem találtam fel semmit csak használtam a böngészőt :P

ennek az elküldött elemek legyenek weben is dologhoz..lehet inkább raknák egy cc copy-t a saját nevemre mikor mail küldök valakinek és a weben meg beállítanám hogy ha magamtól kapok levelet, pakolja át az elküldött mappába.. illetve a kliensben (TB) meg hogy a saját magamnak feladott leveleket ne töltse le a szerverről...

ez az egész workaround elég csúnya, ezt is feltalálták már, IMAP- nak hívják, a POP3 nem erre való..

[Szerkesztve]

(#1762) Bici válasza GD (#1761) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de azt hiszem félreértettél.
Ezeket a beállításokat én már ezer éve megcsináltam, és írtam is, hogy a support-juk visszaírt, hogy hogyan teszteljem le a 25-ös portot az ő irányukba (vagy hogyan szakszerű mondani. :DDD).
A teszt eredménye, amint írtam az lett, hogy nem működik a 25-ös port, és SSL-el sem a 465-ös porton.
Vagyis a probléma nem az, hogy nem tudtam beállítani, hanem, hogy a 25-ös port nem emgy a my.inbox.com kiszolgáló felé. Ugyanakkor a saját szolgáltatóm is ezt használja, és a gmail, és a yahoo SMTP-je is teljesen jól műxik.
WIN XP SP'' beépített tűzfal van fent, és Spyware terminator, meg a nod32. Lehet, hogy ezek közül fogja meg valamelyik? A win tűzfalba beállítottam a 25-ös portot próbaképpen, de úgy sem működött, ezért visszaállítottam.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1763) GD válasza Bici (#1762) üzenetére


GD
őstag

a nod32 email modulját próbáld meg kikapcsolni vmi izé-mon.. nem nagyom használok wint, sajátgép meg nagyonnem :)

amúgy meg cmd:
telnet stmp.szolgáltató.xy 25 <Enter>
ehlo stmp.szolgáltató.xy 25 <Enter>

ha erre nem böfög vissza, akkor vmi smtp kapcsolat nem épül fel

(#1764) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

3 fiók van beállítva a programban, mindhárom Gmail. Az a gondom, hogy levélküldésnél mindig az alapértelmezett fiók kiszolgálójáról küldi el a leveleimet. Hiába állítom be levélírásnál a küldő fiókot, nem jó. Talán az lehet a gond, hogy mindháromnak smtp.gmail.com a küldő kiszolgáló címe?



[Szerkesztve]

(#1765) AkoSCH válasza AkoSCH (#1764) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Megoldottam...

(#1766) Bici válasza GD (#1763) üzenetére


Bici
félisten

A telnetes hívásra Connection failed a válasz, a másiknál meg az, hogy nem találja a programot.
Pont ez a gáz, hogy ha a saját szolgáltatómat próbálom meghívni, akkor OK, de ha a yahoo-t, gmail-t, vagy az inbox.com-ot akkor már hibát jelez, de ennek ellenére a yahoo-val, és a gmail-el simán működik, csak az inbox.com-nál nem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1767) Tele von Zsinór válasza AkoSCH (#1764) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A gmail smtp-je ''erőszakos'', átírja a gmailes címedre a feladót, ha azon keresztül küldesz levelet.

(#1768) GD válasza Bici (#1766) üzenetére


GD
őstag

próbáld ki a 25-ös helyett a védett szabvány portokat telnetre

(#1769) Bici válasza GD (#1768) üzenetére


Bici
félisten

A 110-re, és a 995-re gondolsz? A 110-es műxik, a 465 és a 995 nem.
Amúgy azt nem értem, hogy ha a yahoo, meg a gmail működik, akkor ez miért nem?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1770) GD válasza Bici (#1769) üzenetére


GD
őstag

110 az pop3.. passz, írj a weblapon feltüntetett conctact-nak, lehet az ip pool-od vmi blacklistre került spam miatt..

(#1771) Bici válasza GD (#1770) üzenetére


Bici
félisten

Mint ahogy kétszer is írtam (:DDD), már szóltam az inbox.com supportjának, és azt javasolták, hogy ha a telnet hibát jelez, forduljak az internetszolgáltatómhoz.
Ezt megtettem, és az volt a válasz, hogy semmi hiba nincs a rendszerrel, működnie kell.
A gmail, és a yahoo SMTP-je ugyanúgy hibát jelez a telnet esetén, de mégis működnek levélküldéskor.
Innentől én is passz. Kipróbálom még itthon egy másik gépről, hátha a windóz halt be, aztán marad a mostani megoldás, és szabályokkal juttatom el a leveleket a webes fiókba...

Köszi a segítséget azért. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1772) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van egy cím, amit a program mindig szemétnek jelöl be, amikor nem adtam hozzá a szűrő listához a címet, szóval magának tanulta meg. Viszont ahányszor rámegyek, hogy ez nem szemét, mindig a szemét mappába teszi a mail-t, nem a beérkezett üzenetekhez. Hogy lehet ezt orvosolni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1773) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Újra felraktam a 2.0.0.6-ot Vistára, de van egy kis gondom vele. Jelez, hogy üzenet jött, de nincs semmi új? Mi lehet ez????? HA újraindítom akkor sem látok semmit, de jelez, hogy új üzenet van. Másik dolog, hogy nem tudok a spameknek mappát beállítani. Mindíg a ''Törölt elemekbe'' rakja.

(#1774) Bobby G. válasza Bobby G. (#1773) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Megvan! :)

(#1775) canniball


canniball
nagyúr

A helyesírás ellenőrzésnél be lehet valahogy állítani, hogy egyszerre használja a magyar és az angol szótárat is?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1776) Apollyon válasza Bobby G. (#1773) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem is volt már, hogy jelzett új üzenetet, de sehol semmi...
Aztán észrevettem, hogy tényleg jött új üzenet: Nekem úgy van a lista beállítva, hogy a legújabb levél mindig legfelül legyen, tehát időrendben.
Azért nem találtam az ''új'' levelet, mert spam volt és pár hónappal korábbi időpont volt neki beálllítva, így a lista közepére került, amit nem láttam...
Most már nem jönnek szerencsére spamek, mert kiszűri a szolgáltató :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1777) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van arra valami megoldás, hogy ha levelem érkezik, akkor kerüljön is be az érkezettek közé anélkül, hogy rá kelljen klikkelnem a fogadásra?
A másik probléma az több postafiók esetén, hogy ha új levél jön, és még nincs a listában, akkor csak abban az esetben tölti le, ha kijelölön annak a fióknak valamelyik mappáját, amelyikbe jött a levél.
Tehát:
megjelenik a kis system tray ikon -> elolvasom, hogy melyik fiókba jött a levél -> klikk a kis ikonra, TB ablak megjelenik -> kijelölöm azt a fiókot -> fogadás.

Ellenben induláskor megjelenik minden levél, akkor is, ha nincs kijelölve az aktuális fiók.

További kérdés, hogy a TB mappáit lehet-e úgy szervezni, hogy ne legyen minden egyes fióknak külön mappacsoportja, hanem csak a bejövőből legyen több, és le lehet valahogy törölni az alapértelmezett mappát?

A felső gombsorba lehet rakni egyedi gombot? pl. az aktuális levelet rakja bele egy előre kiválasztott mappába, pl. arhiv.

Ezekre én is ekrestem természetesen a megoldást, de eddig nem találtam.

Köszi!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1778) canniball válasza Bici (#1777) üzenetére


canniball
nagyúr

''Van arra valami megoldás, hogy ha levelem érkezik, akkor kerüljön is be az érkezettek közé anélkül, hogy rá kelljen klikkelnem a fogadásra?''
Jobbklatty a postafiókon->Kiszolgáló beállításai->Új üzenetek automatikus letöltése.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1779) Bici válasza canniball (#1778) üzenetére


Bici
félisten

Őőő, ez ezt csinálja?? :B
Akkor eddig csak a fejlécet töltötte le?? Bakker, ez elég sok dolgot megold...
Köszönöm!

Akkor már csak a többi kérdésre várom a választ. :U

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1780) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hogyan tudok Thunderbird-höz saját témát (Theme) készíteni? Megnéztem a mozilla oldalát, de semmit nem találtam. :( Nagyon kusza az az oldal, nem találtam meg, pedig valszeg van leírás. Folyton a Firefox-hoz való dolgokat erőlteti, ha a témákkal kapcsolatos dolgokra kattintok. :(((
Szóval, ha tudtok ilyenről, szóljatok!! köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1781) Sil válasza Bici (#1780) üzenetére


Sil
senior tag

Thunderbirdhöz így konkrétan elég hiányos a témák dokumentációja, de tulképp ugyanaz a folyamat, mint Firefoxnál. Errefelé nézz körül: [link]
Érdemes lehet szétszedni egy meglevő témát, és persze valószínűleg szükség lesz majd a DOM Inspectorra is.
És még egy hasznos oldal: [link]

(#1782) Bici válasza Sil (#1781) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm! Megnézem a linkeket!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1783) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1772) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Olyankor mondod neki, hogy az nem spam, vagy úgyhagyod?

(#1784) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1783) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vagy jobb klikk rajta, megjelölés --> nem szemétként, vagy az alsó részben, ahol a szöveg van, ott van egy olyan gomb hogy Ez nem szemét, arra bökök rá, de ugyan úgy szemétnek teszi be

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1785) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hogy tudom azt beállítani, hogy ha a gmailről a kimenő leveleket is töltse le a kimenő levelek közé?

(Pl. ha melóban fellépek a netre és onnan írok mail-t, akkor azt is töltse le.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1786) Tele von Zsinór válasza V.Stryker (#1785) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nekem megjönnek, bár külön szűrő kell neki, hogy a sent mappába rakja. A forwarding and pop fülön engedélyezve van a pop, és ha leszedem, akkor arhiválja a gmail másolatát.

(#1787) canniball válasza canniball (#1775) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1788) Sil válasza canniball (#1787) üzenetére


Sil
senior tag

Nem hiszem, hogyan találná ki, hogy melyik szót épp melyik nyelven kellene ellenőriznie?

(#1789) Nabu válasza Winner_hun (#1784) üzenetére


Nabu
aktív tag

Van egy olyan beállítás, hogy ne jelölje levélszemétként, ha a feladója benne van ..... itt kiválasztod a megfelelőt és akkor többet nem jelöli szemétként a listában szereplő nevektől kapott üzeneteket! (Postafiókok beállításai-levélszemét)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1790) Winner_hun válasza Nabu (#1789) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a levélszemetes dolgot sehol sem találom:F

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1791) canniball válasza Sil (#1788) üzenetére


canniball
nagyúr

Most hirtelen egy olyan szó sem jut eszembe, amin gondolkodnia kéne. Ha esetleg mégis van egy-két ilyen rá lehetne bízni a felhasználóra, hogy tanítsa meg ő a TB-nek az adott szónál mi a helyes.
De a lényeg hogy ezek szerint nincs ilyen opció. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1792) Nabu válasza Winner_hun (#1790) üzenetére


Nabu
aktív tag

Melyik TB-öt használod? Nekem ott van: [link]

[link]

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1793) Winner_hun válasza Nabu (#1792) üzenetére


Winner_hun
félisten

1.5.0.13
Kettest azért nem használom, mert a menu editor nem kompatibilis vele. Legalább is a múlt héten még nem volt

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1794) Nabu válasza Winner_hun (#1793) üzenetére


Nabu
aktív tag

Tökéletesen működik a 2.0.0.6-os verzióban is csak kompatibilissá kell tenni!
Legkönnyebben a a kompatibilitási gondok a verziószámok maximum értéke miatt adódnak erre megoldásként a MR Tech's Local Install kiterjesztés a legegyszerűbb, sőtt még sok dologban testreszabhatóságot biztosit...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1795) Sil válasza Winner_hun (#1793) üzenetére


Sil
senior tag

Abban még egy helyen vannak a levélszeméttel kapcsolatos beállítások, csak a 2.0-ban szedték szét. Eszközök / Levélszemét kezelése, ha jól emlékszem.

(#1796) Winner_hun válasza Sil (#1795) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felvettem a címjegyzékbe, ha minden igaz már nem fogja szemétbe dobni a leveleket. Eddig az az opció valahogy elkerülte a figyelmemet. Majd kiderül hogy jól csináltam-e.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1797) szucsi


szucsi
őstag

helló. kb egy éve van fent a thunderbird, már írtam ugyanide ugyanezért, sajnos nem oldódott meg azóta sem. a probléma az, hogy akármit csinálok, nem szűri a program a spamet, és a tanulólistája is töküres. lefotóztam a beállításokat, léci nézzétek meg, ha valahol valami mást is be kell állítani, akkor ott a baj.

Fő beállítások:

[link]

Az ominóz tanulási napló :(

[link]

A postafiókok beállítása (mindegyiknél ugyanez)

[link]


Légyszi nézzétek meg, szerintem minden úgy van beállítva ahogy kő, de akkor miért nem műx? :O

köszi


ps: kb 2-3000 spamet jelöltem kézzel szemétnek, átlag napi 6-8 érkezik a 4 címemre :(

[Szerkesztve]

(#1798) szucsi


szucsi
őstag

:O senki okos?

(#1799) Tosee válasza szucsi (#1797) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Én máshogy oldottam meg a szemét dolgot...

Kattints az általad szemétnek vélt e-mail-re, majd a menüsoron:
Üzenet->Szűrő létrehozása az üzenet alapján...
Előjon egy ablak azon keress olyat, hogy ''Műveletek végrehajtása'' nyisd le a fület és állítsd ''üzenet törlése'' /én erre állítottam, és nekem a törölt levelek mappába rakja automatikusan/ vagy ''szemét vagy nem szemét'' -re. Ha az utóbbira állítod akkor ott mellette ki tudod választani, hogy miként jelölje meg...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1800) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!


Felraktam egy olyan gépre a Thunderbird-öt, amin eddig soha nem volt. Csak a C lemezről futott egy oda kicsomagolt ThunderbirdPortable. Oprendszer: XP Home.
2.0.0.6 install után ezt a hibaüzenetet adja, hogy:
''A Thunderbird már fut, de nem válaszol. Új ablak megnyitásához először be kell zárni a futó Thunderbird folyamatot, vagy újra kell indítani a rendszert.''

De nem fut, nincs ablak, és a feladatkezelőben sem látni. Már letöröltem, majd újra fel de mindig ez adja ki.
Tudtok rá valamilyen megoldást? Rendkívül bosszantó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.