Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Cathfaern válasza asturel (#300) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

itt lehet beállítani: Tools / Junk Mail Controls

(#302) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok!
Hol tudom beállítani, hogy a TB elindulásakor automatikusan a Helyi mappákon belül a Beérkezett üzenetek mappa nyíljon meg?

(#303) Sil válasza Pet_i (#302) üzenetére


Sil
senior tag

A Beállításoknál megadod, hogy ne legyen kezdőoldal, és simán csak kijelölöd a Beérkezett üzenetek mappát a kikapcsolás előtt. Mindig azzal nyílik meg, ahol épp állt a bezárás előtt (pl ha a mappán belül egy levél is ki volt jelölve, azt is megnyitja).

(#304) Pet_i válasza Sil (#303) üzenetére


Pet_i
senior tag

Hm, ez nekem így nem műxik.:( Ki van véve a pipa a kezdőoldal betöltéséből és be van pipálva ''az utolsó kijelölés megjegyzése és mégsem.

(#305) Sil válasza Pet_i (#304) üzenetére


Sil
senior tag

És maga a mappa is ki volt jelölve, mielőtt becsuktad a programot, rákattintottál ott baloldalt?

(#306) Sil válasza Pet_i (#304) üzenetére


Sil
senior tag

Nézd meg, nekem műxik: Bővebben: link

(#307) koob válasza Sil (#74) üzenetére


koob
senior tag

Ennek van valmi előnye? (Pl.: telepítéskor szokták kérni, hogy zárjon be mindent)
Le tudnád írni?
Sys tray-be.
Nem érteni angolul. :((


[Szerkesztve]

(#308) Sil válasza koob (#307) üzenetére


Sil
senior tag

Ennek nem igazán van köze a telepítéshez (ugyanúgy be kell csukni olyankor)... A Systray a Tálcának az a része, ami a képernyő jobb alsó sarkában, az óra mellett van: a háttérben futó programokhoz tartozó kis ikonokat tartalmazza. Arra jó, ha oda van lecsukva a Thunderbird sima bezárás helyett, hogy így tudja folyamatosan figyelni és jelezni, kaptál-e új leveleket (azt ugyanis csak akkor tudja ellenőrizni, amikor fut a program), és ha van új levél, akkor csak rákattintasz az ikonra, és visszaállítja a programot. A Minimize to Tray kiterjesztés arra is jó, hogy a Windows-zal együtt, automatikusan elinduljon a Thunderbird a háttérben, úgy, hogy rögtön ott legyen az óra mellett. Ha a kis ikonra a jobb egérgombbal kattintasz, egy kis menüt is kapsz (ha meg a bal egérgombbal, akkor állítja vissza a programot teljes képernyősre). Ha jól emlékszem, tud magyarul is ez a kiterjesztés, legalábbis az eggyel ezelőtti verziója, ami nekem van, tudott.

Telepíteni a Minimize to Tray-t úgy a legegyszerűbb, ha letöltöd a fájlt és ráhúzod a Thunderbird ablakára. (Régebben kellett hozzá egy .dll fájl is telepítés előtt, de az új verzió már nem igényli.) Ahhoz, hogy a Windows-zal együtt induljon, kell csinálnod egy parancsikont a Thunderbirdhöz, ki kell egészítened a Célját azzal, hogy -turbo (azaz ''C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe'' -turbo), és berakni a Start menün belül az Indítópultba.

(#309) koob válasza Sil (#308) üzenetére


koob
senior tag

Köszi! (működik) :R

(#310) Pet_i válasza Sil (#305) üzenetére


Pet_i
senior tag

Igen, ki volt jelölve, kipróbáltam többször is, de se a notin, se egy asztali gépen nem műxik.:(
Milyen témád van? Nagyon jól néz ki.

(#311) Sil válasza Pet_i (#310) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm... és a postafiókok beállításainál be van jelölve, hogy ellenőrizze az új leveleket indításkor? (asszem akkor nyit az Inbox-szal... a Beállításoknál a Kijelölés megjegyzése csak a konkrét levél kijelölésének megjegyzésére vonatkozik - nem a mappáéra -, az Inboxtól eltérő másik mappa automatikus megnyitásához meg a Folderpane Tools kiterjesztés kell.)

A téma neve Charamel, van hasonló Firefoxhoz is. Bővebben: link

(#312) Pet_i válasza Sil (#311) üzenetére


Pet_i
senior tag

Ez a Folderpane Tools tökéletesen megoldotta. Köszi! :C

Felraktam, köszi ezt is. :)

Még1 kérdés: hol tudom beállítani, hogy a postázandóba rakja először a küldendő üzenetet, ne pedig rögtön küldje.

[Szerkesztve]

(#313) Sil válasza Pet_i (#312) üzenetére


Sil
senior tag

Válts át a levélírás előtt offline módba (bal alsó sarokban katt az ikonra), akkor a postázandóba fogja tenni. Vagy pl van egy Outbox nevű kiterjesztés is (Bővebben: link), ami a ''küldés később'' gombot offline mód nélkül is elérhetővé teszi, viszont nem működik, ha más témát használsz.

(#314) Pet_i válasza Sil (#313) üzenetére


Pet_i
senior tag

Találtam az Outboxnak egy új, 1.0-ás verzióját és azzal már műxik más témával is:
Bővebben: link Ez francia és angol nyelven műxik.

[L]Honnan tudod ennyire ezeket a dolgokat?[/L] :)

(#315) Pet_i válasza Pet_i (#314) üzenetére


Pet_i
senior tag

Újabb kérdések: :)

1. Nem alakítja hyperlinké, amiket beírok. :(

2. Hogy lehet kiiktatni, hogy ne figyelmeztessen, ha egy üzenetnek nincs tárgya?

[Szerkesztve]

(#316) Sil válasza Pet_i (#315) üzenetére


Sil
senior tag

1. Linkké asszem akkor alakítja, ha HTML formátumban küldöd el, sima szövegnél nem is fogja. (Ez most passz, hogy látszik-e, amikor írod a levelet, de a címzettnél tuti.)

2. Allow Empty Subject kiterjesztés.

(#317) Pet_i válasza Sil (#316) üzenetére


Pet_i
senior tag

1. Tényleg megy így, htmlben írtam eddig is és furcsa volt, hogy a küldendő mailben nem alakítja át, de most küldtem egy próbamailt magamnak és amit megkaptam, abban már linkké van alakítva. :)

2. Tökéletes!:)

Thx!

(#318) Sil válasza Pet_i (#317) üzenetére


Sil
senior tag

Ha nem küldöd el rögtön, hanem mondjuk lemented piszkozatként, ott is látszik már az átalakítás, csak a levélírás közben nem. Persze csinálhatod úgy is, hogy a Formázás eszköztárnál kiválasztod a Hivatkozást, és úgy illeszted be a linket, akkor rögtön látszani fog.

(#319) Pet_i válasza Sil (#318) üzenetére


Pet_i
senior tag

Valóban.

(#320) asturel


asturel
őstag

udvozletem ismet

thunderbirdhez is van valami profile backup extension, mint a firefoxhoz? ha van valaki dobna 1 linket, esetleg mailba idepassolna, koszonom szepen

(#321) Sil válasza asturel (#320) üzenetére


Sil
senior tag

Tudomásom szerint csak a MozBackup Bővebben: link progi van hozzá, ezzel a profilt lehet lementeni 1 tömörített fájlba, pl Windows-újratelepítés előtt. De ez nem automatikus, mint pl a Bookmark Backup kiterjesztés - egyszerűen más a célja.

(#322) #57764352


#57764352
törölt tag

Hello!

Követtem a GYÍK oldalon a leírást, hogy egy XP reinstall után is meglegyenek a leveleim.
Megvan a teljes profilom, de cseszik azt használni.
Hiába csinálom végig a a fent említett oldalon leírtakat, mindig azzal fogad a thnderbird, hogy csináljak új postafiókokat.

(#323) RAM


RAM
őstag

minimizetotray.2005060604.xpi
Elfelejti a dolgát!

Mindig ki kell pipálni. :(

Csak tisztán

(#324) Sil válasza #57764352 (#322) üzenetére


Sil
senior tag

Pontosan mi van meg a Profilodból? Az egész Application Data\Thunderbird mappa, vagy az Application Data\Thunderbird\Profiles, vagy melyik?

(#325) Polesz válasza RAM (#323) üzenetére


Polesz
addikt

Van újabb: Bővebben: link

A minimizetotray oldala: Bővebben: link

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#326) reset


reset
senior tag

Szisztok!
Nekem 1.02-es, angol nyelvű progim van. Szeretném a magyar nyelvű 1.02-t telepíteni. Először reinstall aztán install...vagy ''felülírhatom'' az angolt a magyarral? :))

(#327) Polesz válasza reset (#326) üzenetére


Polesz
addikt

Felülirhatod, de jobb a reinstall/install páros.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#328) reset válasza Polesz (#327) üzenetére


reset
senior tag

Köszi!
Eeegen...így gondoltam én is, csak jó lett volna megspórolni. Gondolom, uninstall után a beállításokat megőrzi s nem kell mégegyszer a szerverhez való kapcsolódási opciókat
újrahangolni. :Y :Y

(#329) Sil válasza reset (#328) üzenetére


Sil
senior tag

Persze, hogy megmarad, minden ilyen cuccot a profilodban tárolja (egész más helyen, mint ahol a program van), nem vesznek el se a beállításaid, se a leveleid egy sima verzióváltáskor.

(#330) Emitel


Emitel
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, sohol se találtam választ rá.
Thunderbirdot használom, de szeretnék át(vissza)térni az Outlook2003-ra.
A madárkás postafiókomban kb.2000levél (1.5Gb)van.
Hogyan tudom a leveleket,címeket átvinni az outlook2003-ba.
Eddig nem igazán sikerült.
Egyáltalán lehetség megoldani?

(#331) #57764352 válasza #57764352 (#322) üzenetére


#57764352
törölt tag

A profiles-on belüli mappa, amit a GYIK is írt a mozilla oldalán.
A profiles.ini-t már szerkesztettem (GYIK-ben lévő adatok alapján), és semmi.
Lesz@rja.

(#332) Sil válasza Emitel (#330) üzenetére


Sil
senior tag

Milyen fájlformátumokat (pl .mbx vagy .eml fájlokat?), esetleg milyen programokból tud importálni az Outlook2003?

(#333) Sil válasza #57764352 (#331) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm. A szerkesztgetés közben ugye maga a Thunderbird nem futott?

(#334) Emitel


Emitel
tag

.mbox file-ok. Találtam hozzás egy jó proit, de a konvertálás során a nagy file-okkal(700MB) nem boldogult. http://www.broobles.com/imapsize/th2outlook.php

Nem kínlódok, maradok a itt,ennél a levelezőnél.
Egyszer valahol láttam hozzá helyesírás ellenörző progi, ill. kiterjesztést. De azóta se találom.

(#335) Sil válasza Emitel (#334) üzenetére


Sil
senior tag

A Thunderbird standard MBOX formátumban tárolja a leveleket, csak nem .mbx a fájlok kiterjesztése, hanem kiterjesztés nélküliek (ezen valószínűleg egy átnevezés is segít). Az exportálás/importálás előtt meg érdemes tömöríteni a mappákat (Fájl menü / Mappák tömörítése vagy jobb egérgomb a mappán, Mappa tömörítése), hogy a törölt leveleket véglegesen törölje, ezzel csökkenthető a fájlok mérete.

Helyesírás-ellenőrzés a Thunderbirdben van már alapból (Eszközök / Beállítások / Szerkesztésnél be lehet állítani, hogy elküldés előtt automatikusan ellenőrizze, vagy pl ha írod a levelet, ott is van hozzá külön gomb), csak a magyar szótárat kell hozzá külön felrakni (Bővebben: link, ugyanúgy kell letölteni és telepíteni, mint a kiterjesztéseket, de nem fog később megjelenni a kiterjesztések közt, viszont ki lehet majd választani a helyesírás ellenőrzésénél). Egyébként Firefoxhoz ugyanerre a célra (helyesírás-ellenőrzésre szövegdobozokban, pl fórumokon hozzászólások elküldése előtt) a Spellbound nevű kiterjesztést lehet használni (az gyakorlatilag ugyanez).

(#336) #57764352 válasza Sil (#333) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem, persze, hogy nem.

(#337) Sil válasza #57764352 (#336) üzenetére


Sil
senior tag

Hogy néz ki most a profiles.ini fájlod, mi a tartalma? A Profilkezelőben látszik az új profil (Start menü / Futtatás, thunderbird.exe -p)?

[Szerkesztve]

(#338) #57764352 válasza Sil (#337) üzenetére


#57764352
törölt tag

Profiles.ini:


[General]
StartWithLastProfile=0

[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=Profiles/qlq3wiqg.default



Ha -p kapcsolóval indítom akkor azt mondja, hogy azt nem tudja használni, mert már használják. Új profilt tudok létrehozni.

(#339) Sil válasza #57764352 (#338) üzenetére


Sil
senior tag

Szóval a profilkezelő azt mondja, hogy már használatban van a profil? Akkor a profilodban kell lennie egy parent.lock nevű fájlnak, azt töröld, és utána indítsd el a programot. (Ez egy ideiglenes fájl, a program indításakor hozza létre, és amikor bezárod, akkor ez törlődik. Az a szerepe, hogy ne lehessen ugyanazzal a profillal elindítani a programot, amikor már fut. Úgy látszik, amikor lementetted a profilodat, előtte nem zártad be a programot.)

(#340) #57764352 válasza Sil (#339) üzenetére


#57764352
törölt tag

Kezdek elkeseredni....
Nincs parent.lock fájlom, és még mindig azt írja, hogy használatban van :O

(#341) Sil válasza #57764352 (#340) üzenetére


Sil
senior tag

Ha Windowst használsz, és azt mondja, használatban van, akkor kell lennie ilyen fájlnak. (Linuxnál viszont simán csak lock a fájl neve.) Nézd meg még egyszer, ott kell lennie a profilodban (az Application Data\Thunderbird\Profiles\qlq3wiqg.default nevű mappában). (Az egyetlen olyan eset, amiről tudok, hogy nincs ilyen fájl, és mégis azt állítja, hogy a profil használatban van, az akkor fordulhat elő, ha a profil valami olyan hálózati helyen van, ahol nincs jogosultságod módosítani a fájlokat.)

(#342) #57764352 válasza Sil (#341) üzenetére


#57764352
törölt tag

ha átneveztem a profilomat az tré?
timur.default lett a neve...
Itt nincs parent.lock fájl: Bővebben: link

(#343) #57764352 válasza #57764352 (#342) üzenetére


#57764352
törölt tag

UP!

(#344) Sil válasza #57764352 (#342) üzenetére


Sil
senior tag

Ha nem a Profilkezelőben nevezted át, akkor elég tré, még ha át is írtad az új névre a profiles.ini-ben... Szerintem hozz létre a Profilkezelőből egy új profilt, és amikor kész, akkor próbáld meg a régi profilból átmásolni oda a fájlokat. (Egyébként mit keres az a Local Folders nevű mappa a Mail mappán kívül?)

(#345) #57764352 válasza Sil (#344) üzenetére


#57764352
törölt tag

Csinálok egy újat! :O

(#346) RAM válasza Polesz (#325) üzenetére


RAM
őstag

Tehát bugos? :)


Csak tisztán

(#347) Pet_i


Pet_i
senior tag

Milyen extension szükséges ahhoz, hogy ha válaszolok egy mailre, akkor ne csak azt írja, hogy ''Gipsz Jakab írta:'' , hanem berakja mellé a dátumot is az OE-hez hasonlóan, hogy rögtön lássam, hogy egy előző üzenet ugyanabban a mailben mikor íródott?

[Szerkesztve]

(#348) Sil válasza Pet_i (#347) üzenetére


Sil
senior tag

Tulképp nem kell hozzá kiterjesztés. Vagy a user.js segítségével lehet megcsinálni, vagy az about:config-ban kell beállítani (ekkor persze kell hozzá az about:config kiterjesztés, mert a Thunderbird 1.0.x verzióiban még nincs menüpont az about:config-nak).

Tehát első módszer: csinálsz egy sima szöveges fájlt, és beírod a következő sort (persze vigyázz, hogy rendes macskakörmökkel legyen, a PH! fórum sajna átkonvertálja őket aposztrófokká):
user_pref(''mailnews.reply_header_type'', 2);
Ennyi, ezt elmented user.js néven és berakod a profilodba. (Persze a Chromedit kiterjesztést is lehet használni a user.js létrehozására és szerkesztésére, nemcsak Firefoxhoz hanem Thunderbirdhöz is.)

A második módszer, hogy megnyitod az about:config-ot, és ott kikeresed és beállítod a mailnews.reply_header_type kulcs értékét szintén 2-re.
Egyébként a lehetséges értékei:
0 - ekkor nincs szöveg az idézetek előtt
1 - ez az alapbeállítás: ''XY írta:''
2 - ''... keltezéssel XY írta:''
3 - felhasználó által megadott, ilyenkor további kulcsokat lehet beállítani.

A 3-as érték esetén használható:
mailnews.reply_header_authorwrote, értéke: %s írta (vagy amit akarsz)
mailnews.reply_header_ondate, értéke: %s keltezéssel
mailnews.reply_header_separator, értéke: amivel a szerzőt és a dátumot el akarod választani, pl szóköz
mailnews.reply_header_colon, értéke: pl kettőspont, ami a sor végére kerül
Ebből így a következő lesz: ''XY írta, ... keltezéssel:''
Ha nem az about:config-ban állítod be, hanem a user.js-ben, akkor persze user_pref(''kulcs neve'', érték); formában kell megadni a sorokat.

[Szerkesztve]

(#349) Pet_i válasza Sil (#348) üzenetére


Pet_i
senior tag

Köszi, az első megoldás nagyon bejött. :)

(#350) Pet_i


Pet_i
senior tag

Újabb problémám akadt. :(
Egy irodai gépen külön vannak a TB-ben a helyi mappák és egy ''Xy'' nevű profil, tehát nem a globális gyűjtő lett felrakva. Megpróbáltam összevonni a 2-t, hogy egy globális gyűjtő jöjjön létre. Ez sikerült is, igenám viszont a TB ezután elkezdte letölteni a már régebbi leveleket, amik még rajtavannak a kiszolgálón. Ezt megszakítottam, de a végén ottmaradt 28 olvasatlan levél, amik viszont nem látszanak a Beérkezett üzenetekben, csak jelzik, hogy van 28. Namost ezt a 28-at egyszerűen nem tudom eltávolítani (mivel nem is találom), de most ugye úgy tűnik, hogy mindig ott van 28 új üzenet. Hogy tudnám rávenni a TB-t arra, hogy ne jelezze ki ezeket?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.