Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) zoli400 válasza Shim (#599) üzenetére


zoli400
csendes tag

[link]

ejha sorry 2 nappal le vagyok maradva :( :D bár még nem tekintik véglegesnek (még mindig az 1.0.7 a hivatalos)... de köszi, hogy szóltál frissítek is egyet :D

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#602) zoli400


zoli400
csendes tag

jajjj még nincs hivatalos megyar nyelv :D hát akkor várok még vagy 2 napot :D addig jó ez!

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#603) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nezek hujjen de nagyon:- )))
A levelmellekleteke ha nem tb nezi akkro aszt hazudja hogy vCard kent van 7 bitesen kodolva... van fonn egy rakas tb es csak egyik csinalja esztet.. Tb magyar 20051201-es talalkoztatok mar ijennel??
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#604) neduddki válasza neduddki (#603) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elnesztem.. de akkors e volt jo... de a 1.0.7-et felrakva megoldotta...
szoval a gond az volt hogy a mellketelte eb... es nev es tipus nlul rakta oda...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#605) zoli400


zoli400
csendes tag

Végülis örülök, hogy sikerült megoldani :D
Bár nem volt teljesen tiszta a probléma tárgya :D

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#606) 0519 válasza zoli400 (#602) üzenetére


0519
senior tag

Már elérhető a magyar is.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#607) zoli400


zoli400
csendes tag

Köszi, hogy szóltál :D
Akinek esetleg nincs kedve keresgélni: [link]

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#608) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Valakinek működik a helyesírás-ellelőrzés?
Letöltöttem a magyart, de már a ''szia''-t sem ismreri fel :((

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#609) Shim válasza CYBERIA (#608) üzenetére


Shim
őstag

én is letöltöttem a magyart és nekem működik. a levélírásnál, a ''spell'' gombon átállítottad magyarra?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#610) 0519 válasza Shim (#609) üzenetére


0519
senior tag

Én letöltöttem, zt írta települt, de nem jelenik meg az elérhető nyelvek között.
Neked gond nélkül sikerült?
Winchesterrről telepítetted?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#611) 0519 válasza 0519 (#610) üzenetére


0519
senior tag

Adminként sikerült.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#612) Shim válasza 0519 (#610) üzenetére


Shim
őstag

fogtam a linket és behúztam az extension ablakba. ezután azt hiszem újraindítottam TB-t (talán még azt se kellett) és már ki is választhattam, hogy magyarul ellenőrizzen, szóval nekem semmi probléma nem lépett fel.

szerk: eh, fáradt vagyok, most látom, hogy sikerült végül :)

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#613) Cicero


Cicero
őstag

Hello. Egy ideje a Thunderbird-et használom, nagyon megvagyok vele elégedve, a kérdésem az lenne, hogy Ti milyen kiterjesztéseket használtok hozzá, azért érdekelne, hogy még hatékonyabban használhassam e fantasztikus levelező progit :DDD :B

[Szerkesztve]

(#614) zoli400 válasza Cicero (#613) üzenetére


zoli400
csendes tag

Hello!!
Én 2 dolgot használok kiekészítésként: Az egyik a ''minimizetotray'', aminek a segítségével a Thunderbirt levihető az óra mellé: [link] (Figyelem!! Verziófüggő!! Nem mindegy melyiket töltöd le)
A másik a ''Reminder extension'', ami egy egyszerű naprárral egybeszőtt figyelmeztető...[link]

Van még témám is, de azt mindenki olyat választ , amilyen tetszik neki...

Hivatalos kiterjesztések oldal:
[link] (angol)
[link] (magyar)

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#615) Cicero válasza zoli400 (#614) üzenetére


Cicero
őstag

Köszi, ezt a naptárost megnézem. :) A minimizetotray-t meg én is használom + -turbo-val :R

(#616) Shim válasza Cicero (#613) üzenetére


Shim
őstag

mouse gestures, foxytunes, minimize to tray

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#617) Batman


Batman
őstag

Hali!

Valahol beállítható hogy minden eggyes elküldött email végére oda rakja egy az én általam előre megírt szöveget.
Kerestem de nem találtam ilyen opciót.

köszi


mod:
Nem szoltam, megvan!!!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#618) CYBERIA válasza Shim (#609) üzenetére


CYBERIA
őstag

Át. Az a helyzet, hogy mindent aláhúz. Ha angolul írok, és angol (US)-re van állítva, akkor sem jó.
Érdekes.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#619) zoli400


zoli400
csendes tag

Hello
Van esetleg valaki, akinek működik a Calendar kiterjasztés az 1.5-ös verzióhoz? 1.0.7-nél ment.Letöltöttem az elvileg 1.5höz valót...restart és ottvan, de valami furcsa xml hiba jön ki, vagy mi...
Másnak esetleg???
Köszi

DE-IK PTMrulez >>>Egyebet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki!

(#620) headhunter


headhunter
addikt

A Thunderbird-ben hol lehet egyes azonosítók jelszavát megváltozatni, mert a beállítások között nem találom? :F

Próbléma leírása : Adott 1 e-mail cím eddig müködött és most azt a választ kapom bad login, viszont az oldalon (webes felületen) müködik az azonosító és jelszó. A Thunderbird-ben elmentettem a jelszót az azonosítóhoz és nem tudom hol kellene megváltoztatni vagy ajánlja fel a levelek letöltése előtt.

(#621) CYBERIA válasza headhunter (#620) üzenetére


CYBERIA
őstag

Eszközök--Beállítások-Adatvédelem-Jelszavak-Mentett jelszavak megtekintése

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#622) Nabu válasza headhunter (#620) üzenetére


Nabu
aktív tag

Véletlenül nem vodafone mail???

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#623) headhunter válasza Nabu (#622) üzenetére


headhunter
addikt

Mailbox. :O

Mostani állapot szerint a Mailbox és a prim pop3 elérése a béka segge alatt van.

[Szerkesztve]

(#624) CYBERIA válasza headhunter (#623) üzenetére


CYBERIA
őstag

Mailboxot mellőzni tessék!
Az utóbbi két hónapban két hetet működött...

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#625) headhunter válasza CYBERIA (#621) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm a pontos útmutatót! [kép]

Nem jöttem rá, hogy a Firefox és a Thunderbird-ben is ugyanazt érem el a mentett jelszavak menünél :Y

(#626) CYBERIA válasza dove (#30) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hoppá, üzenet elrontva...
1000 éves hozzászólásra válaszoltam véletlen...

[Szerkesztve]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#627) gErYoN


gErYoN
tag

Hello!

Tegnap felraktam a thunderbird-et (1.5).
Hogyan tudom eltávolítani a postafiókok közül az levélküldő fiókot???
Amikor létrehoztam a postafiókot, akkor valamit elrontottam, illetve azt jelöltem ki hogy ne legyen globális gyűjtő. Namost,a bejövő (pop) fiókot eltudom távolítani, de a levélküldő kiszolgálót nem. Ez a probléma reinstall utánis megmarad, mert a thunderbird megtartja a fiókot.

Lehet kicsit nehezen érthető amit írtam,de az a lényeg hogy eltakaítsam az összes fiókot a thunderbirdből.

(#628) emitter válasza gErYoN (#627) üzenetére


emitter
őstag

mikor leszeded a birdet, kézzel töröld a doc&settings/usernév/appdata/thunderbird/ mappát
aztán reinstall

(#629) gErYoN


gErYoN
tag

megtörtént és működik de az e-maileketnem tudom leszedni

errevan valakinekötlete? gondolom nem a mailszervere nem működik az internetszolgáltatónak
firewallban engedélyezve van a thunderbird, szal nem értem

(#630) CYBERIA válasza gErYoN (#629) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ha mailbox, akkor van ötletem.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#631) gErYoN


gErYoN
tag

nem mailbox, fibernet a kiszolgáló, azóta sem megy amúgy pedig tuti semmit nem gépeltem el

(#632) Sil válasza gErYoN (#631) üzenetére


Sil
senior tag

Tuti jól adtad meg? POP3: mail.fibermail.hu, SMTP: smtp.fibermail.hu
Pontosan milyen hibaüzenetet ír ki?

[Szerkesztve]

(#633) gErYoN


gErYoN
tag

letöltésnél semmit, nem is jön a mail, meg semmit semmit ír

küldésnél amikor írom be az e-mail címet egyből pirossal jelenik meg, nem tomm mit jelent ez
Illetve ezt a hibaüzenetet írja : nem lehetett kapcsolatot létesíteni az smtp kiszolgálóval. A kiszolgáló elérhetetlen vagy visszautasítja a kapcsolatot.

(#634) emitter válasza gErYoN (#633) üzenetére


emitter
őstag

talán a titkosítási beállításokkal van gond? ssl, tls, stb... :F nézz utána, melyiket támogatja a kiszolgálód

(#635) attiLANte válasza gErYoN (#633) üzenetére


attiLANte
tag

Üdv!
Én is Fiberes vagyok - lehet, hogy már nem sokáig, de ez másik topik -, és nálam az alábbi beállításokkal megy:

kiszolgáló -- mail.fibermail.hu
felhasználói név -- (saját login neved)@fibermail.hu

Kiszolgáló beállításai: csak a biztonságos hitelesítés van bejelölve, az SSL nincs (a kiszolgáló mellett a 110 -es portot írja ki alapértelmezettként).

Levélküldő kiszolgáló -- smtp.fibermail.hu
Biztonságos kapcsolat (SSL) használata -- TLS, ha eléhető

Remélem Neked is működni fog. Egyébként él a postafiókod? Webmail-en keresztül [link] el tudod érni? Mert Fiberéknél soha nem lehet tudni...

(#636) attiLANte


attiLANte
tag

Egyébként nekem is lenne kérdésem: volt már egyszer - lásd #562 -, de azóta sem jött rá válasz.
Szóval az 1.5-ös változat jelzi-e már az éppen letöltésben levő üzenet/melléklet méretét, ill. hogy hány százaléknál tart az átvitel? Vagy van-e erre a célra kiterjesztés?
(néhány MB-os mellékleteknél elég sokáig tart, míg lejön a cucc, és nem ártana vmi folyamat jelző megnyugtatásul...)

(#637) Tompie


Tompie
őstag

Most 1.0.7 TB-m van, 1.5-t akarok feltenni hogy lehet a leveleket áttenni az újba? hol tárolja ezeket? miket kell lementeni, amiket majd átmásolok hogy minden a régi legyen ?

(#638) Nabu válasza Tompie (#637) üzenetére


Nabu
aktív tag

A legegyszerűbb ha 1.0.7 leinstall majd 1.5 fel.
Megmarad minden.
Ugyan én nem így csináltam, de nekem más volt a szitu...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#639) 0519 válasza Tompie (#637) üzenetére


0519
senior tag

#505
#506

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#640) RAM válasza CYBERIA (#624) üzenetére


RAM
őstag

Nem a prim-re gondoltál?

Csak tisztán

(#641) piramis


piramis
csendes tag

nem tudom lekérni a leveleimet, következőt írja ki:

''az emailt nem lehet a postafiokba irni. győzödjön meg róla hogy van írási jogosultsága a fájlrendszerhez és van elég szabad lemezterület az üzenet postafiókba írásához.''
mióta betelt a vinyóm azóta írja ki, de már felszabadítottam pár gigát és a hiba mégis maradt :(
kérlek segítsetek

más, létezik valami progi, amivel wordbe, vagy valami levelezőprogram nélkül is szerkeszthető formába tudom importálni a leveleimet? egyenként kicsit sokáig tartana, 1200 levél.
előre is köszi

(#642) Tompie


Tompie
őstag

hm akkor én konkrétan arra gondolok, hogy csak a leveleket hogy tudom kimenteni a TBből, ha pl új profilt akarok csinálni , de azt akarom hogy a leveleim megaradjanak ?! akkor melyik fileokat kell kimenteni a profileból?

(#643) Shim válasza Tompie (#642) üzenetére


Shim
őstag

C:\Documents and Settings\_név_\Application Data\Thunderbird\Profiles\_profile név_\Mail\

és itt van lebontva accountokra mappánként, mindegyikben van inbox (bejövő), trash (szemét), draft (piszkozat), sent (küldött) fájl. na ezeket kell lementened. (szép nagyok lesznek, ha nem szoktál a Compact folders-re kattintgatni néha-néha)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#644) Nabu válasza Tompie (#642) üzenetére


Nabu
aktív tag

Áhá:

C:\Documents and Settings\''felhasználó név''\Application Data\Thunderbird\Profiles\''Thunderbird felhasználói név vagy .default''''\Mail\

(Application Data rejtett mappa engedélyezd a megjelenítést)

De létezik erre kiterjesztés is [link] bár ezt nem tudom mennyire megbízható. (nem teszteltem)

szerk: megelőztek, de mostmár nem törlöm

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#645) Tompie válasza Shim (#643) üzenetére


Tompie
őstag

nem szoktam a compact foldersra kattintani. Az mi ?

(#646) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Totalcaros emailcímről hogy lehet letölteni az üzeneteket?
Vipmail sima volt, de ezzel nem tudok mit kezdeni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#647) emitter válasza CYBERIA (#646) üzenetére


emitter
őstag

először is utána kell járnod, h támogatja-e a szolgáltató (a totalcar) a pop3-at, vagy vmi mailserver-protokollt
ha igen, akkor megtudod, h mi a pop3/smtp címük, milyen portot használnak és azt adod be TB-nek

[Szerkesztve]

(#648) CYBERIA válasza emitter (#647) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ugyanazokat az adatokat adták meg, mint a vipmail. De mégsem jó.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#649) Shim válasza Tompie (#645) üzenetére


Shim
őstag

File/Compact Folders.

vmilyen okból a levelek nem törlődnek a gépről, ha simán törlőd őket thunderbird-ön belül, így fordulhat elő az, hogy habár kevés leveled van, mégis gigabájtokat foglal a vinyón. ha erre az opcióra kattintasz, akkor fog törlődni véglegesen.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#650) Tompie válasza Shim (#649) üzenetére


Tompie
őstag

magyar TB-be melyik menüpont a fájl menübe?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.