Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152) Sil válasza Kalandor (#151) üzenetére


Sil
senior tag

Dehogynem, a Minimize to Tray: Bővebben: link
Van ott egy msvcr71.dll nevű fájl, azt telepítés előtt rakd be a Windows rendszermappájába.

Beállíthatod úgy is, hogy a Windows-zal együtt induljon, és rögtön az óra mellé menjen, és automatikusan figyelje, hogy érkeztek-e levelek (a fenti kiterjesztés kell hozzá persze):
1. először is kell csinálni egy parancsikont hozzá
2. a parancsikon Tulajdonságainál a program elérési útja után be kell írni, hogy -turbo (azaz kb így fog kinézni: ''C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe'' -turbo)
3. a parancsikont berakod a Start menü / Programok / Indítópult-ba

[Szerkesztve]

(#153) Elrood


Elrood
őstag

Lenne egy kérdésem, amit nem találtam meg. Vak vagyok? Nem tudom:).

Kérdés: más email progikban simán megtaláltam őket. Mikor új levelet kezdesz, akkor egy sémán hozzá lehet rakatni, tehát ilyen aláirásra gondoltam (nem a digitálisra).
Igy mikor új emailt kezdek, az ''aláirás'' már ott van, és nem nekem kell begépelnem. (The Bat!-ban templates néven futott).
Kérem, hogy screenshotot adjon, mert akkor egyszerúbben megtalálom, amire most képtelen vagyok.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#154) Elrood válasza Elrood (#153) üzenetére


Elrood
őstag

amne kolega szerencsére kisegitett, rendesen elrejtették az én szemem elől. The Bat!-ban sztm sokkal jobban meg volt oldva ez a rész;).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#155) tonesz


tonesz
tag

Hi!

Használta már valaki az enigmail kiterjesztést? Én felraktam, de mindenféle xml hibákat ír ki. Leírás meg az oldalon nincs... Persze gugli a barátom, ott még nem kerestem, azért ha valaki hasonlóan járt és tudja a megoldást ne kíméljen...:)


Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#156) tonesz


tonesz
tag

Újabb kérdés. Nos sikerült feleszkábálni a gnupgp-t, de az iconv.dll-t sehogy sem akarja meghívni. Ötlet?

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#157) tonesz


tonesz
tag

Problémák megoldva, faq rulz.

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#158) matuu


matuu
tag

Azt nem tudjátok, hogy a Thunderbird-höz léteik e skin???


Jó lenne ha nem úgy nézne ki, mint egy kicsi módosított OE!!!!!


Help me?!?!?!?!?!?!


Nem tudom,,,,,,, esetleg GOOGLE?

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#159) matuu válasza matuu (#158) üzenetére


matuu
tag

Válasz megvan! Hülye vagyok!


THx

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#160) jules55 válasza matuu (#158) üzenetére


jules55
csendes tag

Ez is egy jó kis themes ..

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?act=portal&site=4

Egyébként meg a


https://addons.update.mozilla.org/themes/?os=Windows&application=thunderbird

oldalon találsz egy párat.:C:DDD

Üdv.

(#161) gErYoN


gErYoN
tag

Miértnem tölti le a leveleimet a mail.axelero.hu-ról a cuccos? Mit ronthattam el beállítás terén? Valakii segítsen már! Amúgy olyan qrva egyszerű beállítani, hogy nem is tudom mi a baja!

(#162) Derrrick


Derrrick
tag

Ha a régi kliens helyett (The Bat!) ezt akarom használni, akkor hogy lehet behozni a régi levelezésemet?

(#163) Sil válasza Derrrick (#162) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm, a The Bat!-ot nem ismerem, ki tudod exportálni .mbx formátumba a leveleket belőle? Ha igen, nevezd át a fájlt úgy, hogy ne legyen kiterjesztése, és tedd a Thunderbird Profilon belül a Mail\Local Folders mappába. Ha utána elindítod a Thunderbird-öt, fel kell ismernie automatikusan.

(#164) Mik^


Mik^
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne Thunderbird-el, hogy:
IMAP-nál meg lehet mondani neki valahol, hogy ne hozzon létre Trash mappát, és/vagy a törölt elemeket ne a Trash-be tegye?

Mik


[Szerkesztve]

(#165) Sil válasza Mik^ (#164) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Levélszemét kezelése?

(#166) al_age


al_age
senior tag

sziasztok!

van egy üzenetszűrőm a progiban, ami törli a leveleket, ha szerepel a tárgyban a ''<SPAM>''. viszont csak akkor törli, hogy én futtatom a szűrőt.
hogyan lehet megoldani azt, hogy az ilyen üzenetek egyből a kukába kerüljenek, ne a beérkezett üzik közé?

köszi!

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#167) Sil válasza al_age (#166) üzenetére


Sil
senior tag

Jelöld meg az ilyen leveleket szemétként, és pár ilyen eset múlva a beépített spamszűrő (azaz a levélszemétkezelő, nem az ''üzenetszűrők'' rész, ez két különböző dolog) meg fogja tanulni, és utána automatikusan megcsinálja. Hogy pontosan hova rakja, azt meg az Eszközök / Levélszemét kezelésénél adhatod meg.

(#168) al_age válasza Sil (#167) üzenetére


al_age
senior tag

köszi szépen, megcsináltam, meglátjuk mire képes a levélszemétkezelő
és ha az üzenetszűrőknél nem a törlést jelölném be, hanem azt, hogy levél törlése a pop kiszolgálóról?

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#169) Sil válasza al_age (#168) üzenetére


Sil
senior tag

Próbáld ki azt is, nem tudom. Az én szolgáltatóimnál sajna nincs ilyen spamszűrés, hogy előre megjelölje a leveleket, amelyiknél meg van, annál nincs POP3-elérés.

(#170) al_age válasza Sil (#169) üzenetére


al_age
senior tag

akkor inkább hagyom azt a módszert amit javasoltál, végülis ha megtanulja, akkor nem lesz gondom vele:)

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#171) al_age válasza Sil (#167) üzenetére


al_age
senior tag

megtanulta:C
legújabb rendszeremre ezt a levelezőprogit tettem fel (kb 2 hete), de egyáltalán nem bántam meg, nagyon tuti:)
böngészni meg persze ott a firefox:))

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#172) dove


dove
csendes tag

sziasztok
hogy tudom kiütni azt a hülye character encondingot, mindig hibaüzenetet ad és tönkreteszi az összes ékezetemet, ha küldök valakinek levelet!
kösz

(#173) Poctar


Poctar
senior tag

Hello!
Thunderbird-ban hogyan lehet külön megjeleníteni a postafiókokat?
Úgy, ahogy a mozilla-ban volt?
:F:F:F

(#174) rdi válasza Poctar (#173) üzenetére


rdi
veterán

acount settingsben :D

Fej! Tor! Potroh!

(#175) Poctar válasza rdi (#174) üzenetére


Poctar
senior tag

Lehet láma kérdés, de az acount settings hol található? :DDD

(#176) Poctar válasza rdi (#174) üzenetére


Poctar
senior tag

Thx. +van :)

Még egy kérdés.

Hogyan tudom lepakolni az óra mellé a Thunderbird-ot?

(#177) rdi válasza Poctar (#176) üzenetére


rdi
veterán

aztat nem tudni :))
utána kéne nézni, nekem sose volt ilyen igényem.
Viszont ha levelem jön, akkor oda tesz egy ikont magától :D

Fej! Tor! Potroh!

(#178) Sil válasza Poctar (#176) üzenetére


Sil
senior tag

Lásd Minimize to Tray, #152-es hozzászólás.

[Szerkesztve]

(#179) Cane


Cane
őstag

thunderbird spam szűrő kellene, vagy esetleg ha bele van építve, hogyan lehet aktiválni?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#180) Sil válasza Cane (#179) üzenetére


Sil
senior tag

Bele van építve, csak be kell tanítani. Amikor spamet kapsz, jelöld meg őket szemétként, és pár nap alatt meg fogja tanulni magától felismerni őket. A beépített spamszűrő beállításait az Eszközök / Levélszemét kezelése menüpontban találod.

(#181) LinX


LinX
tag

Hali!

Nekem olyat szokott csinálni a TB, hogy két levelet egybe füz. RÁadásul külön mailboxosokat. Az egyikbe beleteszi a másikat, mintha az is oda tartozna, persze tiszta hibás lesz tőle a mail, és nem is lehet sehogy szétszedni.

Valakinek csinált már ilyet? Erre van valami?

Még az AVG-re is gyanakszom, mert annál be van állítva a mail check. Lehet az is belerondít, de nem tudom. :F

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#182) Cane válasza Sil (#180) üzenetére


Cane
őstag

köszi! :)
amúgy lehet olyanra kapásból tanítani, hogy amely üzenetnek pl. ''spam'' a tárgya, azt kapcsiból a szemétbe tegye?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#183) rdi válasza Sil (#178) üzenetére


rdi
veterán

na ez nekem nem műxik :((

Fej! Tor! Potroh!

(#184) Sil válasza rdi (#183) üzenetére


Sil
senior tag

Mi nem működik rajta? Követted a lépéseket pontosan? Pl ugye hagytál egy szóközt a -turbo előtt?

(#185) Sil válasza Cane (#182) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Üzenetszűrők. A szűrőket postafiókonként külön kell megadni. A postafiókokhoz megadott szűrők a levelek letöltésekor automatikusan lefutnak, viszont ha pl a Helyi mappákra adsz meg szűrőt, az nem lesz automatikus, hanem csak akkor működik, ha kézzel futtatod (ha a levelek a közös inboxba érkeznek, akkor is inkább az egyes postafiókokra add meg a szűrőfeltételeket).

De egy ilyen egyszerű dolgot, hogy a ''spam'' tárgyú leveleket felismerje, a beépített spamszűrő is meg fogja tudni csinálni automatikusan a betanítás után (hogy hova tegye őket, azt meg a beállításainál megadhatod), ehhez nem kell szűrőkkel vacakolni. A szűrők inkább akkor jönnek jól, ha pl a nem-szemét leveleidet szét akarod válogatni különböző szempontok szerint külön mappákba.

(#186) rdi válasza Sil (#184) üzenetére


rdi
veterán

nem biztos :)
a dll benn can a system és a system 32 könyvtárban is, de indításkor teljes képernyőn indul és nem ikonként...

Fej! Tor! Potroh!

(#187) ZolDog


ZolDog
tag

Hi all!

Tudja valaki, hogy hogyan lehet Outlook címlistát importálni ebbe a levelőzbe bele? :F

Mert nekem valahogy sehogy nem akarja az igazságot. Próbálkozom már egy ideje, de akárhogy rendezem az adatokat, sajna mindig összevissza importálja azokat. :((

Help, plíz!

Megatron must be stopped! No matter the cost!

(#188) rdi válasza ZolDog (#187) üzenetére


rdi
veterán

Csak akkor hajlandó, ha fennt van az outlook, és az eredeti heylén van...

Fej! Tor! Potroh!

(#189) ZolDog válasza rdi (#188) üzenetére


ZolDog
tag

Hi!

Fent van az Outlook. Abból exportálom a címjegyzéket. Azt vagy txt, vagy cvs formátumban.

Viszont, mikor ebből importálni szeretném a TB-be, akkor az már összevissza olvassa csak be az adatokat. És van, hogy tök más karakterek jelennek meg. Mintha egy ASCII táblát importálnék e-mail címek, meg nevek helyett. :F

Megatron must be stopped! No matter the cost!

(#190) rdi válasza ZolDog (#189) üzenetére


rdi
veterán

Nekem se nagyon sikerült, ugye nem kell kiexportálni a címjegyzéket, ha jól emlékszem, hanem a th megkeresi a fájlt és közvetlenül importál, nem ?

Fej! Tor! Potroh!

(#191) ZolDog válasza rdi (#190) üzenetére


ZolDog
tag

Igen, csak valahogy alapértelmezetté kéne tenni az Outlook-ot előbb, ami nekem nem sikerült, mert mostanában nem kínálja fel, viszont nem is találtam ilyen opciót...

Megatron must be stopped! No matter the cost!

(#192) Calogero


Calogero
addikt

Hogy tudom beallitani azt hogy a levelben levo linkek megnyiljanak a bongeszobe?
Nem csak a levelben levo linkek nem mukodnek hanem a kitererjesztes/temak -nal levo link sem jon be.
Ha fent van a Galeon akkor bejon a link, de en itt Linuxon is a Firefoxot szeretnem hasznalni.?

(#193) Calogero válasza Calogero (#192) üzenetére


Calogero
addikt

UP

(#194) Calogero válasza Calogero (#192) üzenetére


Calogero
addikt

Problema megoldva.

(#195) Sil válasza Calogero (#192) üzenetére


Sil
senior tag

Állítsd be a Firefoxot alapértelmezett böngészőnek (a másik meg ne legyen az). Akkor meg kell, hogy nyissa őket.

(#196) Calogero válasza Sil (#195) üzenetére


Calogero
addikt

A Linuxos Firefoxban nincs olyan opcio a beallitasok kozott amivel a betudom allitani alapertelemzettnek, de egy Linux guru segitett.
A GNOME beallitasok kozt kell kereseni.
''GNOME vezerlopult->Halado->Alapertelmezett alkalmazasok''

(#197) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok!
hogy lehet TB ből MS outlookba átmenteni a mappákat és a szüröket?
és hogyan lehet normálissan átrakni a névjegyzéket?
A hejzet az hogy van a beérkezet üzenet mappa és azalá egy csomo almappa amikre szürés mutat. Ezt szeretném átteni amennyire lehet ms outlookba!
elöre is köszi a helpet
Atis

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#198) Sil válasza zsamiatt (#197) üzenetére


Sil
senior tag

Ha megnézed a Thunderbird-ös Profilodat, van benne egy Mail nevű mappa, azon belül meg postafiókonként külön mappák. Azokban meg van egy csomó fájl, párosával: egy kiterjesztés nélküli, és a hozzá tartozó indexfájl (.msf kiterjesztéssel). Próbáld meg az Outlookba beimportálni ezeket a kiterjesztés nélküli fájlokat, végülis szabványos MBOX formátumban vannak, és elvileg az Outlook is ezt használja (bár az Outlooknál asszem van nekik egy .mbx kiterjesztésük, de ha nem ismeri fel, max át kell nevezni). A szűrőfeltételeket passz, hogy lehet-e exportálni, azokat az msgFilterRules.dat fájl tartalmazza.

A címjegyzék (abook.mab és history.mab) exportálása könnyebb, csak meg kell nyitnod a Címjegyzéket, kijelölöd, amelyiket exportálni akarod, és Eszközök / Exportálás, és utána a másik programban meg importálni ezt a fájlt.

(#199) zsamiatt válasza Sil (#198) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen de mikkor iportáltam, hülyén jelentek meg a nevek, van ahol nem jelenik meg a név csak az emil cime...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#200) zsamiatt


zsamiatt
őstag

a levelek kérdés megoldodott,de a rulokra meg normálisan a cimjegyzékre szükségem lenne.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.