Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Sianis válasza Sianis (#849) üzenetére


Sianis
addikt

Esetleg van olyan beállítás, hogy a szerverről csak azokat a leveleket vegye le ami xy@zzz.hu -ra jöttek?

(#852) canniball válasza Sianis (#849) üzenetére


canniball
nagyúr

''...nem tudom, hogyan tilitsam le, hogy ő maga internetről soha ne töltsön le leveleket''
Ha nem állítod be a levelek induláskori automatikus leszedését és a ciklikus leszedést sem, akkor nem fog semmit leszedni.
Mod.: csak akkor ha te azt mondod neki, hogy ''na most szedjük le a leveleket''.

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#853) Sianis válasza canniball (#852) üzenetére


Sianis
addikt

Ez eddig oké is, csak az a gond, hogy ha azt mondom, hogy leszedés, akkor mindent leszed. Na de én csak azokat akarom leszedni, ami xy@ címzettnek jönnek, a többit azt majd mással akarom leszedni. Az van, hogy 2 alias gyűjti a leveleket, de én külön akarom őket szortírozni, és két külön postafióknak nem engedi, hogy egyazon kiszolgálót használják, így leszedéskor egyikre bizony hibát dob, mert nem valós postafiókra hivatkozik, ha pedig külön mappát rakok, hogy oda gyűjtse az egyiket, akkor a válaszlevélben nem adható meg az alias cím. Nem tudom, hogy érthető-e ez így, kicsit bonyolult. :)

(#854) canniball válasza fradi81 (#850) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne keverjük a szezont a fazonnal! Ez itt a tb topik, neked pedig a ff topik kell. Arról nem is beszélve hogy ott már feltetted a kérdést [link] és választ is kaptál rá [link]... :U

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#855) canniball válasza Sianis (#853) üzenetére


canniball
nagyúr

''...a többit azt majd mással akarom leszedni.''
Mármint más progival vagy a tb más fiókjával?

''két külön postafióknak nem engedi, hogy egyazon kiszolgálót használják''
Vagyis nem tud pl. két chellos postafiókot kezelni a progi? :F

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#856) kypre


kypre
tag

Sziasztok

Nem sikerült megoldani, most majd megpróbálom újra húzni a TB, mert hát ez így nagyon nem jó. Leírnátok nekem azt, hogy mi mindent kell kimentenem, és hova kell vissza máslonom majd ha újra raktam, hogy megmaradjanak a profiljaim, és az eddig lementett leveleim?
Köszönöm

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#857) canniball válasza Sianis (#853) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben (azt hiszem) rájöttem mi is pontosan a problémád. Az üzenetszűrők->''műveletek végrehajtása'' alatt van olyan, hogy ''letöltés a POP-kiszolgálóról''. Talán ha a tb-ben csinálsz egy fiókot az aliasra és egy szűrőt a fenti alapján, akkor csak az adott névre érkező leveleket szedi le. (Gyakorlatban még nem próbáltam ki, de gondolom ez az értelme a fent leírt opciónak, egy próbát szerintem megér.) Ugyanakkor a másik címre érkező levelek kezelését még mindig csak weben keresztül/másik progival tudod intézni. Nem lenne egyszerűbb az alias helyett egy másik mail címet használni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#858) Sianis válasza canniball (#857) üzenetére


Sianis
addikt

Nem akarok ingyenes mail címet regisztrálni, éppen ez a lényeg, hogy értelmesnek nézzen ki, nem holmi 0 Ft-osnak.

(#859) canniball válasza Sianis (#858) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint a a PH-ra jöhet ''holmi 0 Ft-os'' mail cím (lsd. adataid), máshova nem? ;] :R
Komolyra fordítva: a fenti tipp nem jött be?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#860) Sianis válasza canniball (#857) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem nincs ilyen művelet...pedig legfrissebb TB... :U

(#861) fradi81 válasza canniball (#854) üzenetére


fradi81
veterán

Kaptam rá választ, csak nem jót, mivel nekem a ff az alaértelmezett, és mégse azzal nyitja meg...

moto g72, Ninebot d28e

(#862) ballington


ballington
addikt

Be lehet valahol állítani, hogy egy üzentben küldött linkre klikkelve ne a fos IE nyíljon meg, hanem a Firefox? Az az alapértelmezett, ennek ellenére...


szerk: most nézem, ez másnak is problémája.

[Szerkesztve]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#863) ballington válasza fradi81 (#861) üzenetére


ballington
addikt

firefox-eszközök-beállítások-általános-alapértelmezett böngésző

Klikkelj rá, akkor lesz igazán alapértelmezett, nekem segített.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#864) fradi81 válasza ballington (#863) üzenetére


fradi81
veterán

nálam úgyse jó :(

moto g72, Ninebot d28e

(#865) fradi81 válasza fradi81 (#864) üzenetére


fradi81
veterán

IE törölve, probléma megoldva :)

moto g72, Ninebot d28e

(#866) canniball válasza Sianis (#860) üzenetére


canniball
nagyúr

:F Nem értem, nekem is ez van fent és van ilyenem: [link]...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#867) emitter válasza fradi81 (#865) üzenetére


emitter
őstag

olyan nincs ie-t nemlehet törölni :U

(#868) emitter válasza Sianis (#860) üzenetére


emitter
őstag

mert nem ''üzenetszűrő végrehajtása'', hanem ''új szűrő létrehozása'', aztán a linkelt képen látható módon ott van a kiválasztható pont..

(#869) Littletiger


Littletiger
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet azt megoldani, hogy egy webcím a címzettnél linkként jelenjen meg, amire rákattintva az adott oldalra jut? Próbáltam a hivatkozásnál beírni a címet, majd próbaképp elküldtem magamnak, de sima szövegként jelent meg és nem hiperhivatkozáskánt. Valamint a beállítások/formátum menüpont alatt HTML-re állítani, de ez sem segített.

Köszi

(#870) fradi81 válasza emitter (#867) üzenetére


fradi81
veterán

tudom, de ott a windows komponenseknél kiikszeltem, mintha leszedném, meg még valamit csináltam, és azóta jó..

moto g72, Ninebot d28e

(#871) emitter válasza fradi81 (#870) üzenetére


emitter
őstag

az lehet.. de attól még futtatható marad az IE ;] tudom.. akárhányszor töröltem anno kézzel a mappájából, mindig visszarkata magát :F

(#872) canniball


canniball
nagyúr

'Már elérhető a Thunderbird új verziója:
Thunderbird 1.5.0.4
Nagyon ajánlott a Thunderbird frissítése.''

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#873) Yaye


Yaye
őstag

Hjaelp!

Ez a nyomorult kék dög a DOC csatolmányokat ''text/richtext'' Content-type-pal küldi el ''application/ms-word'' helyett. Így elmegy ugyan a csatolmány rendesen, de azt hiszi hogy text, és a levéltörzs után megjeleníti az egész word doksit karaktersaláta formájában :(

Mi az ördögöt lehet ezzel kezdeni az uninstallon kívül, mert ez így használhatatlan?! És csak ezen az egy gépen, mindenki másnál teljesen pöpecül megy, ki érti ezt?

Gugliztam, de
- a ''content-disposition'' átállítása 1-re nem segített
- mimetypes.rdf törlése nem segített (amúgy sem volt benne bejegyzés)
- az user_prefs.js -ben sincs bejegyzés ami a hibát okozhatja

Nincs több ötletem. :O

(#874) Yaye válasza Yaye (#873) üzenetére


Yaye
őstag

upsz, merre járnak a TB guruk?

(#875) Dufresne


Dufresne
addikt

Hol lehet beállítani a visszaigazolás kérést?

(#876) Yaye válasza Dufresne (#875) üzenetére


Yaye
őstag

Postafiókonként: Postafiókok beállításai->Felhasználó profilja->Tértivevények
Globálisan: Beállítások->Szerkesztés->Általános->Tértivevények

És az én kérdésemre nem tudja senki a megoldást? :(

[Szerkesztve]

(#877) Dufresne válasza Yaye (#876) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszönöm.

(#878) qestion válasza canniball (#872) üzenetére


qestion
aktív tag

Hogy kell frissíteni? :B

a pálya

(#879) emitter válasza qestion (#878) üzenetére


emitter
őstag

help/check for updates

(#880) canniball válasza qestion (#878) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy Súgó->Frissítések keresése. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#881) qestion válasza canniball (#880) üzenetére


qestion
aktív tag

Mostmár valóban van ilyen almenü, eddig nem volt, mert olyan régi volt? :B

a pálya

(#882) emitter válasza qestion (#881) üzenetére


emitter
őstag

háát, az lehet.. mondjuk 1.0-s volt eddig? az már tényleg jó régi :)

(#883) qestion válasza emitter (#882) üzenetére


qestion
aktív tag

egyelőre nem vettem észre semmit, csak, hogy aláhúzza, amit írok:(

a pálya

(#884) emitter válasza qestion (#883) üzenetére


emitter
őstag

talánmert angol a helyesírási nyelve defaultból? Options/Spelling -> kapcsold ki, ha nem kell (új levél írásakor)

vagy szedj le magyar nyelvű szótárt: [link] ;)

[Szerkesztve]

(#885) Yaye


Yaye
őstag

#873 Valaki? :F :(

(#886) emitter válasza Yaye (#873) üzenetére


emitter
őstag

szerintem telepítsd újra! nem nagy ügy - előtte kimented az egész Profile-t, majd újra visszateszed.. mennie kell

(#887) qestion válasza emitter (#884) üzenetére


qestion
aktív tag

az létezik, hogy pl. ''Vegyél szervíz szerviz CD-t. '' Ebben nem talál hibát? :P :U

a pálya

(#888) Yaye válasza emitter (#886) üzenetére


Yaye
őstag

Az a gond, hogy valami ''elrontja'' a doc kezelését, de nem tudom hogy mi. Egyéb okokból a gép nem túl régen lett format után újrainstallálva, korábban win2k és Mozilla suite ment rajta, és ott is megjelent a fenti jelenség. Reinstall után (XP+TB) egy darabig jó volt, de valami megint ugyanúgy széttúrta, de ötletem sincs mi, mert nem én használom a gépet. Azért lenne jó vmi egyszerű manuális gyógymód, mert biztos hogy előbb-utóbb megint előjön, és mire sikerül kitalálni hogy mitől van, addig jópárszor helyre kell majd még pofozni. :(

Azt hiszem ha valaki nem mond hamarosan valami tutit, akkor az lesz a vége, hogy egyenként lecserélgetem a fájljait, és minden csere után próbalevelet küldök, csak kiderül melyik fájlban bújik meg a hiba... Különben lehet (sőt valószínű), hogy pont a profil valamelyik fájljában, szóval a profil elmentése és a reinstall valszeg nem is segítene.

(#889) Littletiger


Littletiger
tag

869? Csak tudja valaki!

(#890) Yaye válasza Littletiger (#869) üzenetére


Yaye
őstag

Ha a szerkesztéskor hivatkozásként szúrod be, akkor a levélben szép szabályos linkként kerül elküldésre, csak valamiért a TB megjelenítéskor hanyagolja az aláhúzást, és kattintani sem hagyja. Talán biztonsági megfontolásokból. Ettől függetlenül a levél forrásában szabályos html kódként szerepel a link:

<!DOCTYPE html PUBLIC ''-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN''>
<html>
<head>
<meta content=''text/html;charset=ISO-8859-2'' http-equiv=''Content-Type''>
<title></title>
</head>
<body bgcolor=''#ffffff'' text=''#000000''>
Egy remek site:<a href=''www.valami.hu''>Valami weboldal</a><br>
</body>
</html>

Más kliens könnyen lehet hogy valódi linkként is jeleníti meg, sőt furcsa módon a TB is hajlandó rá, ha a ''nézet->üzenet törzse'' menüpontban a ''sima szöveg''-et választod, akkor rögtön megjelenik a link és kattintható is. Valóban furcsa hogy html nézetben miért tünteti el a linket, mindazonáltal még ekkor is kinyerhető, ha jobb gombbal kattintasz rá, és ''hivatkozás címének másolása''. Csak ugye tudni kell hogy mire kell kattintani :D

[Szerkesztve]

(#891) Littletiger válasza Yaye (#890) üzenetére


Littletiger
tag

Köszi, de nekem még mindig nem működik. Átállítottam a nézet/üzenet törzse menüpontban normál szövegre, de ettől még nem jelent meg linkként. Tulajdonképpen az még nem is zavarna, ha az általam írt levélben nem lenne kattintható, de mint előzőleg írtam, próbaképpen elküldtem magamnak, és a fogadott levélben sem volt kattintható. Vagyis, ha másnak elküldöm, akkor az illető sem tud rákattintani. Pedig minden bizonnyal jól csinálom. Hiszen ráklikkelek a hangulatjel beszúrása melletti ikonra, ott a hivatkozást választom, beírom a hivatkozás szövegét és címét, majd leokézom. Ennyit kellene tennem, nem?

(#892) canniball válasza Yaye (#888) üzenetére


canniball
nagyúr

''...valami megint ugyanúgy széttúrta, de ötletem sincs mi, mert nem én használom a gépet. Azért lenne jó vmi egyszerű manuális gyógymód...
Nem lehet hogy valami más (pl. új progi telepítése, stb.) tett be neki? Erre gyógymód lehet hogy nem adsz rendszergazda jogot a gép használójának (már ha megoldható). Persze ez megint csak reinstall után tesztelhető, de egy próbát talán megér.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#893) Yaye válasza Littletiger (#891) üzenetére


Yaye
őstag

Igen, ennyit. Nyisd meg a magadnak küldött levelet, és nyomj egy Ctrl+U -t (üzenet forrásának megtekintése) Ha a html forrásban ott van a link, mint ahogy föntebb idéztem, akkor a levél rendben megy el. Onnan is látszik, hogy ha a levél szövegében az elvileg linkesített szövegre kattintasz jobb gombbal, a felugró menüben kéne legyan olyan hogy ''hivatkozás címének másolása''.

A t-com nem biztosít valamilyen webes felületet is a postafiókodhoz? Mert ha igen, ott is ellenőrizheted a magadnak küldött levélben lévő linket.

(#894) Yaye válasza canniball (#892) üzenetére


Yaye
őstag

A főnököm az illető, nemigen akarom korlátozni. De nem is nagyon szokott bármit is telepítgetni, ha akar valamit, mindig engem kér meg. Különben sem tudom elképzelni, hogy más program telepítője belepiszkáljon a TB könyvtáraiba. Legalábbis amik arra a gépre telepítve vannak (alap dolgok, Office, képnézegető), azok szvsz biztos nem.

Na, majd próbálkozom ezzel-azzal. Jó lett volna megspórolni és egyből tutira menni. :B

(#895) Littletiger válasza Yaye (#893) üzenetére


Littletiger
tag

Nos. Megcsináltam, amit írtál. Ctrl+U-ra a következő szöveg bukkan elő:

''From - Tue Jun 13 01:09:08 2006
X-Account-Key: account2
X-UIDL: <448DF366.7080904@chello.hu>
X-Mozilla-Status: 0001
X-Mozilla-Status2: 00000000
Return-Path: <sandor.zsolt6@chello.hu>
Received: from [127.0.0.1] (really [80.99.40.108])
by viefep16-int.chello.at
(InterMail vM.6.01.04.04 201-2131-118-104-20050224) with ESMTP
id <20060612230636.PKK2116.viefep16-int.chello.at@[127.0.0.1]>
for <sandor.zsolt6@chello.hu>; Tue, 13 Jun 2006 01:06:36 +0200
Message-ID: <448DF366.7080904@chello.hu>
Date: Tue, 13 Jun 2006 01:06:14 +0200
From: Tigris <sandor.zsolt6@chello.hu>
User-Agent: Thunderbird 1.5.0.4 (Windows/20060516)
MIME-Version: 1.0
To: Tigris <sandor.zsolt6@chello.hu>
Subject: (nincs =?ISO-8859-2?Q?t=E1rgy=29?=
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-2; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 7bit
X-Spam-Flag: No
X-Spam-Level: 1/5

scherzo.hu''

Ebből a végén található webes cím lenne a link, de nem úgy jelenik meg, mint ahogy Te fentebb idézted. Ha jobb gombbal kattintok rajta, nem jelenik meg a felugró menüben a 'hivatkozás címének másolása''. Egyébként, mint látod nem t-comos, hanem chellos internetem van, és nem tudom, hogy van e webes felület a postafiókomhoz. Innentől kezdve passz. Nem tudom, hogy mi lehet a hiba.

(#896) Yaye válasza Littletiger (#895) üzenetére


Yaye
őstag

Tuti HTML szerkesztéssel írtad ezt a levelet? :F Mert ebben a levélben nem hogy link nincs, de egyáltalán nem is html levél. Láthatod magad is: Content-Type: text/plain; A ''scherzo.hu'' helyén kéne megjelennie egy korábban idézetthez hasonló html kódnak.
Nincs véletlenül beállítva a levélküldésnél (Eszközök->Beállítások->Szerkesztés->Általános->Levélküldési beállítások) a saját címed text only-ra (be lehet állítani hogy bizonyos címekre a html leveleket is sima text-ben küldje el)?
Ha tuti html szerkesztéssel írtad, és a text-only listában sem szerepel a címed, akkor nincs több ötletem.

(#897) luciferc


luciferc
őstag

tud valaki olyan plugint, amivel megoldható, hogy a címjegyzék egyes elemeihez más-más feladót rendeljek? több email címem van, mindegyikről mást intézek, és zavaró, ha egy címzetthez nem a megfelelő címről megy a levél.

(#898) Nabu válasza luciferc (#897) üzenetére


Nabu
aktív tag

PL.: Amikor új levelet irsz kiválasztod felül azt az smtp szervert amelyikről küldeni akarod.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#899) luciferc válasza Nabu (#898) üzenetére


luciferc
őstag

ilyet én is tudok, de szeretném, ha automatikus lenne, mert az ember könnyen elfelejti a nagy kapkodásban. az smtp szervert amúgy nem váltogatom, csak a feladó címet, fent is ezt választom ki.

(#900) deter


deter
aktív tag

Hi!

Hogyan állítok be egy postafiókhoz állandó aláírást?

üdv:
Deter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.