Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!
Abszolút kezdő Thunderbird-esként(2.1 beta) az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet azt elérni hogy két email címemről gyűjtse be az összes levelet, majd mindig automatikusan valahánypercenként ellenőrizze mind a két email fiókot? Előre is köszönöm!

Original's never fit - Socket 370

(#1552) WonderCSabo válasza <MZ/X> (#1551) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Készítesz 2 db. fiókot mindkét e-mail címednek (Eszközök->Postafiókok beállításai). Ezután ha bekapcsolva hagyod a programot, folyamatosan ellenőrzi a fiókokat.

(#1553) Tele von Zsinór válasza Sil (#1550) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem használom a témákat, de köszi, jó lesz ez még :)

(#1554) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Köszönöm a segítséget!
Már csak annyi lenne a problémám hogy a kezdéskor rossz smtp kiszolgálót adtam meg, letörölöm a programot, de amikor újra felteszem akkor még mindig azt akarja használni. A registryből is próbáltam kiszedni, de úgyse ment! Előre is köszi! :R

Original's never fit - Socket 370

(#1555) WonderCSabo válasza <MZ/X> (#1554) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kellett volna letörölnöd a progit... Gondolom az lehet a gond, hogy a 2 e-mail címed más-más e-mail kiszolgálójú (pl. egyik Yahoo!, másik Gmail). Így mind2 e-mail fiókhoz egy-egy SMTP szervert kell beállítani. Postafiókok beállításai -> Levélküldő kiszolgáló-> Hozzáadás. Figyelj a felhasználónevekre!

(#1556) Sil válasza WonderCSabo (#1555) üzenetére


Sil
senior tag

És utána szintén a Postafiókok beállításainál a postafiók nevére kattintva jobboldalt alul kiválasztani, hogy az adott postafiókhoz melyik SMTP-szervert akarod használni.

(#1557) Sil válasza <MZ/X> (#1554) üzenetére


Sil
senior tag

A beállításokat, a leveleidet, stb a profilodban tartja, ezt alapból XP esetén a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\profilodneve útvonalon találod meg. (Az Application Data rejtett mappa.) Így aztán teljesen felesleges a programot törölnöd, meg a registryben turkálnod, mert nem ott van a ''lényeg''. (Verzióváltáskor is ezért maradnak meg pl a beállításaid.) De ha valamit csak rosszul adsz meg, azt lehet javítani a programon belül, a megfelelő menüpontban (többnyire ugyanott, ahol eredetileg beállítottad, a jelszavakat meg az Eszközök / Beállítások / Adatvédelem / Jelszavak lapon) , ahhoz nem kell a profilodhoz nyúlni.

(#1558) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Köszönöm szépen a gyors és sok segítséget!
Viszont jön egy nagyon amatőr, béna és kezdő kérdés: ha freemail-es vagyok akkor milyen SMTP-t írjak be? megpróbáltam az imap.freemail.hu-t de az nem ment :B Sok-sok köszönetem! :R

Original's never fit - Socket 370

(#1559) Tele von Zsinór válasza <MZ/X> (#1558) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

freemail.hu, legalábbis régen ez volt. De általában jobb, ha a szolgáltatódét használod.

(#1560) Sil válasza Tele von Zsinór (#1559) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, a freemail a legtöbb ingyenes webmailhez hasonlóan nem biztosít SMTP-t, csak POP3 elérés van. A szolgáltatóét kell beírni.

[Szerkesztve]

(#1561) Tele von Zsinór válasza Sil (#1560) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Még az ősidőkben (mikor még én is használtam) volt neki, bár a szolgáltatóét javasolta.

(#1562) Sil válasza Tele von Zsinór (#1561) üzenetére


Sil
senior tag

Én is az ősidőktől használom, de akkoriban még nem használtam hozzá levelezőprogramot, mert nem otthonról használtam.

(#1563) <MZ/X> válasza Sil (#1560) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Elnézést hogy még mindig értetlenkedek, de ha T-Online-os vagyok akkor mit kell bírnom? :B :R

Original's never fit - Socket 370

(#1564) WonderCSabo válasza <MZ/X> (#1563) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MAIL.T-ONLINE.HU

(#1565) Tele von Zsinór válasza WonderCSabo (#1564) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Jaja, csak kisbetűvel :D

(#1566) WonderCSabo válasza Tele von Zsinór (#1565) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tökmindegy, nekem pl. most csupa nagybetűvel van... :D

(#1567) svani


svani
tag

Hali!
Hogy tudnám TB-be importálni Windows Mail-es (vista levelező) címeimet és leveleim?
Sima importtal nem megy.

(#1568) Tele von Zsinór válasza svani (#1567) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tud az valamilyen exportálást?

Van egy MboxImport nevű Tbird ext., elvileg azzal megoldható: [link]

(#1569) Sil válasza svani (#1567) üzenetére


Sil
senior tag

Nincs Vistám, de ha ki tudod belőle exportálni a leveleket .mbx formátumba vagy .eml fájlokba (ami ugye levelenként 1 fájl), akkor azokat be lehet importálni Thunderbirdbe az MboxImport nevű kiterjesztéssel. Ha .eml fájlokat lehet csak gyártani (ami valószínű), akkor rakd őket egy külön mappába, mert úgy egyszerűbb beimportálni (a kiterjesztés tud olyat, hogy egy adott mappában levő .eml fájlokat importáljon). [link]
A címeket meg szvsz szintén ki kéne exportálni valamilyen támogatott formátumba, és úgy beimportálni.

(#1570) svani válasza Sil (#1569) üzenetére


svani
tag

Köszi!
Megpróbálom.

(#1571) tkazmer


tkazmer
addikt

Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy a címjegyzék kb úgy látszódjon, mint az outlook expressben?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1572) Sil válasza tkazmer (#1571) üzenetére


Sil
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy baloldalt, a mappák alatt akarod látni, akkor a jó öreg Contacts Sidebar kiterjesztés kell neked.

(#1573) szucsi


szucsi
őstag

heló

3 elég nagy problémám van a TB-del. Léci valaki homályosítson fel.

1) Hiába van minden fióknál kipipálva a szemétszűrés, nem szűri a szemetet. pont ugyanannyit tölt le belőle mint az OE. Még a fotexnet.hu hírlevelét sem hajlandó kiszűrni, pedig vagy 8x bejelöltem szemétnek. A tanulási napló (ahol gondolom a megtanult címeknek kellene lennie) pedig töküres. miért lehet ez?

2) néhány levelet olvashatatlanul kapok meg, milyen kódolást kell beálítani, hogy az OE-hez hasonlóan rendesen lássam a magyar levelezőkről jövő leveleket?

3) Levél továbbküldésekor egy üres levélhez csatol egy .eml kiterjesztésű attachmentet, pedig én azt szeretném, hogy az eredeti szöveget a mail szövegtörzsében továbbítsa. Hogyan lehet ezt megjavítani?


Köszi!!!!

(#1574) Winner_hun válasza szucsi (#1573) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. A szemét részével én is nyűglődtem, aztán rájöttem, hogy az a baj, nem adtam meg neki, hogy hova rakja a szemetet. Beállítottam, hogy a kukába, azóta oda gyűlekeznek a levelek, aztán automatikusan áthelyeződnek a törölt elemekhez.

többit passzolom

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1575) Tele von Zsinór válasza szucsi (#1573) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

2: a view menüben van olyan, hogy character encoding. ott kell állítgatni, magyar levelek többnyire latin2 (iso-8859-2) vagy utf8 kódolással érkeznek.

3: beállítások között van, a pontos helyet nem tudom, de egy select vagy egy radio, hogy rakja be inline vagy csatolja.

(#1576) szucsi


szucsi
őstag

Winner, TeleVon, köszi, meg fogom nézni amiket írtatok. :R

(#1577) canniball


canniball
nagyúr

A TB elindítása után a tűzfal logja tele van azzal, hogy a 172.21.xx.xx IP-címről vizsgálat indult a gépem portjai felé; az x-k helyén egy-egy scan esetében más-más szám áll és vizsgált a portok is változnak (1xxx-5xxx között), a portvizsgálatok 2-10 percenként ismétlődenk. Mi ez? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1578) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok!
Friss Thunderbird, Gmail-es fiók. A fiókban van valószínűleg 2 sérült levél, néhány hónappal ezelőtti. A Thunderbird nem hajlandó fogadni a leveleket, mert elakad az elsőnél.
Hiba: ''A RETR parancs nem volt sikeres.. a levelezőkiszolgáló válasza: temporary system error''
Annyira azért nem temporary, mert egy hete (mióta feltettem az MT-t) ezt csinálja, így az új leveleim sem kapom meg. Ellenben az OE le tudja kérdezni mindegyiket, csak a két hibásat nem. Lehet vele kezdeni valamit, azon kívül hogy megkeresem a weben a hibásakat és törlöm?

[Szerkesztve]

(#1579) canniball válasza canniball (#1577) üzenetére


canniball
nagyúr

Mod.: akkor loggol portscant a tűzfal, amikor a TB lekérdezi a leveleket és van új.

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1580) tkazmer válasza Sil (#1572) üzenetére


tkazmer
addikt

Köszi, leszedtem, kiváló.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1581) chop


chop
őstag

A Thunderbird fizikailag hol tarolja a leveleimet? Tehat melyik mappaban. Rendszertelepites volt, es kellenek azok a levelek. Azt olvastam itt, hogy MBX formatumban tarolja, de ezek kiterjesztes nelkuliek, szoval nem tudok rakeresni.

Koszi.

(#1582) Tele von Zsinór válasza chop (#1581) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ezt a mappát mentsd el mindenestül, és megmaradnak a leveleid, pluginjeid, beállításaid, minden:
c:\Documents and Settings\<userneved>\Application Data\Thunderbird\

(#1583) chop válasza Tele von Zsinór (#1582) üzenetére


chop
őstag

Koszonom. :R

(#1584) Padre79


Padre79
csendes tag

Hi!

Valaki meg tudná mondani, hogy a Thunderbird-öm mért nem küld visszaigazolásokat, tehát kapok levelet és kérnek visszaigazolást, én a felugró ablakban igen-t nyomok, mégsem kapja meg a küldő. Thunderbird 2.0.0.0 magyar verzió van fenn


[Szerkesztve]

Padre

(#1585) canniball válasza Padre79 (#1584) üzenetére


canniball
nagyúr

Esetleg próbáld meg azt, hogy tértivevény kérésekor ne kérdezzen, hanem automatikusan küldje a visszaigazolást, hátha...

Portscanes problémámra valaki? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1586) pschio


pschio
őstag

van itt egy x2 5000-es gep 2 giga rammal es telepites utan a thunderbird azt irja hogy mar fut de nem valaszol a program. zarjam be. persz eninc smit bezarni mert a futo processzek kozott ninc sberagadt thunderbird.exe de meg csak hasonlo sem.

a bugzilla oldalan megtalaltam mar ezt a hibat belenetve. mit tegyek hogy fussos a thunderbird? az se baj ha nem a 2.0 regebbi 1.* is jo. csak menjen. (1.* kozul sem megy egy se)

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1587) Sil válasza pschio (#1586) üzenetére


Sil
senior tag

Safe Mode-ban sem indul? A Start menü / Futtatásba írd be, hogy thunderbird.exe -safe-mode (és nyomj egy entert).
Volt már a gépre korábban telepítve Thunderbird?

(#1588) ha8lng


ha8lng
csendes tag

Sziasztok !

Thunderbird levelező
Régi gépről szeretném át tenni a leveleket, címeket az újra. van valami megoldás?
Ja az új gépemen Vista van !

Ugyanúgy szeretném a Mozilla jelszavakat stb.. át tenni de sajna nem sikerül.

(#1589) Sil válasza ha8lng (#1588) üzenetére


Sil
senior tag

A régi (gondolom XP-s) gépen a profiljaid helye:
Thunderbird: C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\profilodneve
Firefox: C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve
(Az Application Data rejtett mappa.)

Miután feltelepítetted az új gépre a programokat, ezeknek a tartalmát kell átmásolnod a Vista hasonló mappáiba, azaz:
C:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\másikprofilodneve
C:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\másikprofilodneve

[Szerkesztve]

(#1590) ha8lng válasza Sil (#1589) üzenetére


ha8lng
csendes tag

Kösz a választ.
Igen XP a régi gép meg is találtam az adatokat
és másolgattam, pénteken ezzel küszködtem..

A verziók eltéresei nem jelentenek gondot ???

egy régebbi van az XP-s gépen..

A Vistán meg a legújabb.

(#1591) Tele von Zsinór válasza ha8lng (#1590) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem jelent gondot.

(#1592) ha8lng válasza Sil (#1589) üzenetére


ha8lng
csendes tag

Sil !

Mükszik a Moz az új verzióval is de TB az csak az 1.5 el próbáltam frissíteni is a 2.0 ra de ott nem jelenik meg..

de így is jó..
Még 1x köszi

(#1593) Gabcsika


Gabcsika
tag

Helló!

Hogyan tudom az összes levelemet exportálni a Thunderbird-ből (WinXP le, format, WinXP fel, Thunderbird fel...), majd újból betenni?

Kösz!

Freedom, Nature, Love & Music

(#1594) canniball válasza Gabcsika (#1593) üzenetére


canniball
nagyúr

Olvass vissza 4 postot...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1595) GD


GD
őstag

az alábbi beállítást eszközöltem annak érdekében hogy a továbbításkor lássam a teljes szöveget illetve tartalmat amit továbbítok
[link]

adalék probléma, hogy egy csatolással érkezett levélre küldött válaszba szintén beágyazza a csatolt dolgokat.. hogy lehetne ezt kikerülni?

(#1596) p4t4


p4t4
csendes tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy valaki már be tudta úgy állítani a tb-t, hogy az az elinduláskor jelszót kérjen?
Segitsetek pls.... én nem találom...

There is no SPOON... ÷Đ

(#1597) Sil válasza p4t4 (#1596) üzenetére


Sil
senior tag

Profile Password kiterjesztés. [link]

(#1598) Raga


Raga
senior tag

Sziasztok!

A mai napon érdekes jelenséget vettem észre.
Kaptam egy szép pps-t mailben.
Ezt több barátomnak továbbküldtem, akik panaszkodtak, hogy nem tudják megnyitni.
Háborogtam miért ilyen bénák.
Kipróbáltam és továbbküldtem újra, de ezúttal egy másik címemre.
Ha a freemailba belépve néztem meg akkor ott volt tökéletesen a pps.
Viszont ha outlockkal szedtem le, akkor egy név.eml fájlt küldött tovább pps helyett amivel tényleg nem lehet csinálni semmit.
Van valami kiterjesztés erre a bajra, vagy valami javaslatotok?

(#1599) p4t4 válasza Sil (#1597) üzenetére


p4t4
csendes tag

Köszi Sil...
Megint meghúztál a Xarból....

There is no SPOON... ÷Đ

(#1600) Raga válasza p4t4 (#1599) üzenetére


Raga
senior tag

És ezt hogy kell használni?
Én felraktam de semmi jelszót nem kér.
És az előző kérdésemre is válaszoljon valaki

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.