Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) psn válasza canniball (#1150) üzenetére


psn
tag

Ha meg van nyitva a program, igen, de ha bezárom, nem.
Nálad akkor is jelez, ha becsuktad??? Van vmi háttérfolyamata, amiről nem tok?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1152) canniball válasza psn (#1151) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha bezárod persze hogy nem jelez (az előbb nem írtad, hogy így gondolod). De miért zavar téged ha fut? (Én soha nem zárom be, így mindig tudom ha levelem jött.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1153) psn válasza canniball (#1152) üzenetére


psn
tag

Csak zavar, hogy ott van a tálcán, és 22< megát eszik. :))
De ha nincs más megoldás, leszedek hozzá vmi minimize-to-tray extension-t... :(

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1154) canniball válasza psn (#1153) üzenetére


canniball
nagyúr

''...22< megát eszik''
Nálam 62-t... :D

''...ott van a tálcán...leszedek hozzá vmi minimize-to-tray extension-t...''
Épp javasolni akartam. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1155) psn válasza canniball (#1154) üzenetére


psn
tag

Megvan a to-tray extension... így már barátságosabb.
Már csak az ikon kell lecserélnem a Gombóc Artúrosra. :DDD
([link])

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1156) Bero


Bero
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Két kérdésem lenne:
1. Hogy tudom rávenni a thunderbird-öt, hogy folyamatosan lesse hogy jött-e levelem (az óra mellet kis ikon)
2. Létezik olyan kiegészítés amiben ha kijelölöm az összes levelem, akkor egyben ki tudom menteni?

előre is kösz!

(#1157) krokk válasza Bero (#1156) üzenetére


krokk
senior tag

1. kérdésre válasz: be tudod állítani címenként hogy hány percenként nézze. de ugye ehhez futnia kell erre jó a minimizetotray nevü kiegészítő, amivel le tudod pakolni a tálcára az óra mellé. így folyamatosan fut és nézi hogy van e leveled.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#1158) Tompie


Tompie
őstag

Az a problémám, hogy feltettem, minden jól be van állítva a tűzfalon is engedélyezve van és mikor elindítom a programot, ugye akkor letölti a kiszolgálóról az emileket és akkor ezzel a hibaüzenettel jön:

A jelszó elküldése nem volt sikeres. A(z) pop3.citromail.hu levelezőkiszolgáló válasza: Cannot re-login so frequently, sorry :(

Nyomok egy ok-ot és kéri a jelszót, beírom ugyan azt ami a jelszókezelőbe van de nem jó.

De néha meg hibátlanul működik. Mitől lehet ez ? Ja a win is frissen van téve.

(#1159) ballington válasza Tompie (#1158) üzenetére


ballington
addikt

sztem az, amit ír: nem bírja a citro-s server, ha gyakran kéred le a leveleket.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1160) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
Hogy tudnám beállítani, hogy a kiszolgáló (freemail) és a levélküldő kiszolgáló (t-online) különböző legyen. Nemsikerül sehogyse összehoznom :F
Köszi

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1161) canniball válasza bandus (#1160) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a postafiókon->Tulajdonságok, a ''Postafiók beállításai''-nál be tudod állítani a levélküldő kiszolgálót (SMTP), a ''Kiszolgáló beállításai''-nál pedig a POP-kiszolgálót.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1162) bandus válasza canniball (#1161) üzenetére


bandus
veterán

Ezt megtaláltam, de az a gond hogy nálam POP-nál be van írva kiszolgálónak a freemail, és az SMTP-t pedig csak a freemailre és alapértelmezettre engedi változtatni :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1163) paramparya válasza Tompie (#1158) üzenetére


paramparya
őstag

Állítsd be, hogy 20 percenként töltse le, ha magától szedi le, vagy te szedd 20 percenként, gyakrabban nem hagyja, ahogy a vipmail sem...
Ha sürgősen levelet vársz, akkor marad a webes bejelentkezés...

(#1164) Tele von Zsinór válasza bandus (#1162) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Adj hozzá egy új smtp szervert, és akkor majd arra is engedi állítani.

(#1166) Nabu válasza Kalandor (#1165) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mozbackup: [link] exe fájl: [link] zip-be csomagolva: [link]
van hozzá magyar nyelvi fájl is:[link]


De a legjobb megoldás mindig a könyvtár mentése!!!!
Csak ezt a sort kell beírni start menü futtatásba: %appdata%\Thunderbird\Profiles és az ablakban felbukkanó könyvtárat(mappát) kimenteni!!! :DD


Ez a legfontosabb meg lemaradt: Megjelent a Thunderbird 1.5.0.8 frissítsetek!!!
Akinek nem menne az innen letöltheti a telepítőt: [link] (hu-HU)

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1167) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem! De gyorsan! A mozilla thunderbird-ben hogyan lehet alias címeket beállítani? Ugye arról van szó hogy a POP3 fiók és a felhasználói név ugyan az a (jelen esetben) két levelezési fiókban. De ezt a Thunderbird nem engedi. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1168) Sil válasza bandus (#1162) üzenetére


Sil
senior tag

A freemailnek nincs is SMTP-je, szóval ha azt beállítottad SMTP-szervernek, akár törölheted is...

(#1169) Sil válasza Szoszibá (#1167) üzenetére


Sil
senior tag

A Postafiókok beállításainál jelöld ki a postafiók nevét, akkor jobboldalt alul látsz majd egy olyan gombot, hogy Személyazonosságok kezelése. Szerintem az lesz az.

(#1170) deadguy


deadguy
aktív tag

Nem tudja valaki hdsnet netszolgáltató esetén van-e valami speckó beállítás thunderbird-höz? Csak mert a kimenő leveleket nem küldi el (pedig rendesen beállítottam a kimenő izét: smtp.hdsnet.hu) és pl.: citromail-os fióknál mindig elkéri a jelszavam, pedig már vagy 100x megadtam (sőt, bejelöltem, hogy jegyezze is meg). :F

(#1171) Sil válasza deadguy (#1170) üzenetére


Sil
senior tag

Az SMTP jó, nem lehet, hogy a felhasználónevet adtad meg rosszul? Az oldaluk szerint a felhasználónév@hdsnet.hu formában kell megadni.

[Szerkesztve]

(#1172) bandus


bandus
veterán

Van nekem két postafiókom a thunderbirdben, de a bal oldali sávban csak az elsőnek létrehozott postafiók szerepel, és egy olyan, hogy Helyi mappák. A második számú postafiókomból ebbe a Helyi mappákba ment le a leveleket. Be lehet-e állítani valahogy, hogy ebben a baloldali sávban mindkét postafiókom szerepeljen :F Eddig sehogy sem sikerült...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1173) Sil válasza bandus (#1172) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Postafiókok beállításai / a megfelelő postafióknál Kiszolgáló beállításai / jobb alsó sarokban Haladó / Globális gyűjtő helyett a Beérkezett üzenetek mappa legyen bejelölve.

(#1174) deter


deter
aktív tag

Rendszer újratelepítés előtt állok, és csupán már csak a Thunderbird-ből való exportálás tart vissza. Hogyan tudom, mind a már megkapott leveleket, mind a fiók beállításokat elmeneteni? Pontosabban kimenteni, majd az újra rakott os-en visszaállítani?


szerk: visszaolvastam és megvan bocs :B

üdv:
deter

[Szerkesztve]

(#1175) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Beszart a TB-m. :( Újra kellene telepítenem, viszont nem szeretném ha a postafiók-beállításaim elvesszenek. A kérdésem hogy hol tárolja a program ezen adatokat?

Let the Zone take me if I am.

(#1176) kutga válasza kutga (#1175) üzenetére


kutga
nagyúr

Elnézést az előbbi HSZ-ért, visszaolvastam és megtaláltam. :U

Let the Zone take me if I am.

(#1177) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hej!
1. HTML levelet hogyan lehet írni, a forráskódot hol lehet megnézni?
2. Amikor mellékletként weboldalt rakok be, azt a program html (vagy mi?) nyelven hogy oldja meg, hogy lehet a forráskódot megjeleníteni?
3. Amikor ilyen jellegű mellékletet küldök, a weboldal fölött mindig egy kis hely van, ezért lenne érdekes.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1178) Felhasznalo9


Felhasznalo9
tag

Thunderbirdben, hogy tudom lementeni az osszes leveleimet (kulon folderekbe vannak) aztan a szuroket meg a fiokokat meg minden belalitast, hogy 1 winfos reinstall utan, akar 1xu masolassal, vissza tudjam tenni oket. Ugyanis eleg sok ido lenne mindent ujra beallitani. Forumot nincs idom atnyalazni, es meg csak most tettem fel ezt a jo kis progit, mint levelezo programot, mert outlook 1 kalap szar (par ev hasznalat utan:) ), biztonsag teren meg...ezt inkabb hadjuk. Es meg nem ismerem elegge. Valaszaitokat elore is kossz.

(#1179) Tele von Zsinór válasza Felhasznalo9 (#1178) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Pár hsz-vel ezelőtt volt: start-run-''%appdata%\Thunderbird\''
ezt a mappát mentsd el, majd reinstall után állítsd vissza.

(#1180) Tele von Zsinór válasza CYBERIA (#1177) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

1: Tools-Account settings-Composition & addressing-Compose messages in HTML format elé pipa
kapott levél teljes kódját Ctrl+U -val tudod megnézni
2: hogy érted, h weboldalt? egy HTML filet?

(#1181) CYBERIA válasza Tele von Zsinór (#1180) üzenetére


CYBERIA
őstag

Új üzenet szerkesztésekor File->Mellékéet->Weboldal...
(magyar verzió ugye)
Ezt szerkesztéskor szeretném látni forrásban.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1182) hefe


hefe
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a Thunderbird a word dokiskat .dat formátumban küldi el???

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#1183) hefe válasza hefe (#1182) üzenetére


hefe
aktív tag

Nah ezt már megoldottam :B már csak a körlevélküldés nem fekszik....

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#1184) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok! Hogy tudom elérni, hogy a spam mappára kattintva jobb gombbal legyen egy spamek törlése funkció (ugyanúgy, mint a törölt elemek mappánál a ''törölt elemek mappa ürítése'')?

(#1185) CYBERIA válasza Pet_i (#1184) üzenetére


CYBERIA
őstag

Csinálsz szűrőszabályt és lefuttatod. Szerintem így a legegyszerűbb..

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1186) Sil válasza Pet_i (#1184) üzenetére


Sil
senior tag

Ezt konkrétan a Delete Junk Context Menu kiterjesztéssel: [link] (a Buttons!-ban is van hasonló, de az csak eszköztárgomb). Ne tévesszen meg, hogy régi, Mr Tech Local Install segítségével telepíthető.

Mondjuk én csak simán beállítottam, hogy 1 nap után automatikusan törölje a mappából a spameket, nem törölgetem kézzel.

(#1187) p4t4


p4t4
csendes tag

Ide is irok...
Thunderbird-öt használok én is.
Van-e olyan bővítmény hozzá, vagy beállitás, ami csak a szerveren lévő levelek fejlécét szedi le. És ha nem kell az a levél, akkor le is törli???

There is no SPOON... ÷Đ

(#1188) Sil válasza p4t4 (#1187) üzenetére


Sil
senior tag

Az első felére: Eszközök / Postafiókok beállításai / adott postafióknál Kiszolgáló beállításai / Csak a fejlécek letöltése...

(#1189) attiLANte válasza p4t4 (#1187) üzenetére


attiLANte
tag

A második felére:
Eszközök / Postafiók beállításai / adott postafióknál - Kiszolgáló beállításai /Üzenetek megtartása a kiszolgálón/Helyben törölt üzenetek eltávolítása a kiszolgálóról

Sajnos azt neked kell kiválasztani, melyik levél ''nem kell'', és manuálisan törölni...

Ilyenkor a TB a törölt üzenetet (olvasatlant is) a következő kapcsolódáskor eltávolítja a szerverről, viszont a többi üzenet a kiszolgálón marad.
Ha ezeket is törölni akarod, akkor kipipálod hogy ''Üzenetek megtartása a kiszolgálón/Legfeljebb x napig'', és a nem törölt leveleket is lezúzza x nap után.

[Szerkesztve]

(#1190) Pet_i válasza Sil (#1186) üzenetére


Pet_i
senior tag

Köszönöm, ez műxik. :)

(#1191) Lpvscd


Lpvscd
csendes tag

Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne : hogyan lehet azt megoldani ,hogy ha ismerőstől jön levél
,(címlista) ,akkor a thunderbird futtasson a traynél egy ablakot ami kiírja,hogy xy tól jött a levél.
DE ! Csak akkor jöjjön fel ilyen abalak ha címlistában szereplő valakitől jött levél.
Az,hogy jött egy spam,arra nem vagyok kiváncsi,vagyis akkor EGYÁLTALÁN ne jelezzen.
Erre kitaláltam,hogy egy POP3-as email ellenőrző progit alkalmazok,
ami ezeket tudja, a Thunderbird levél-ellenőrzést meg felteszem 9999 percre,vagyis ne ellenőrizzen levelet,de az nem olyan elegáns megoldás.
Ha van ötletetek,Thunderbirden belül a megoldásra ,akkor ne kiméljetek.
Az lenne az igazi,ha a küldő fényképe bukkanna fel (ami az én vinyómon van tárolva *.jpg-ben) tray-nél,némi hang kiséretében :)












(#1192) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni miért nem küldi tovább a csatolt file-kat a TB ha továbbítani akarok egy mailt??..

:R

(#1193) ekrisztian válasza ekrisztian (#1192) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..közbe vágom...csak akkor azt mondjátok meg légyszi hogy alapértelmezetté hogy kell tenni ezt a továbbitás módja beágyazva opciót?


:R

(#1194) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello

Hogyan lehet azt beállítani hogy ha belépek thunderbirdb-be,automatikusan töltse le az leveleket?Ne kelljen a letöltés gombot nyomogatni...

(#1195) Winner_hun válasza ToBeY (#1194) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / postafiók beállításai / kiválasztod a mailcímet / Kiszolgáló beállításai / jobb oldalt Új üzenetek automatikus letöltése-hez teszel pipát

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1196) tototos


tototos
őstag

Hello4

Van a thunderbordben olyan lehetőség, választ kérjen? Tehát küldjön nekem vissza egy üzenetet hogy elolvasták az általam küldött levelet?

(#1197) Nabu válasza dove (#30) üzenetére


Nabu
aktív tag

jajj de régi hsz-re válaszoltam... :W :DD

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1198) Nabu válasza tototos (#1196) üzenetére


Nabu
aktív tag

Eszközök,beállítások,szerkesztés,általános,tértivevények...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1199) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Elkezdtem a spam-eket szűretni a thunderbirddel. Kiírta, hogy tanulnia kell blablabla, ha jön valami ami szerinte az, akkor azt bejelöli. Oké. Namost ez a tanulás meddig tart? Illetve hogy tudom jóvá hagyni, hogy az tényleg szemét, amit bejelölt annak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1200) MarKoo válasza Winner_hun (#1199) üzenetére


MarKoo
őstag

Addig tart amíg az összes címet meg nem jegyzi, ahonnan valós spam jön. Te meg úgy tudod felülbírálni a döntését, hogy ha esetleg valamit nem szűrt ki, akkor arra jobb klikk -> Megjelölés -> Szemétként, vagy ha valamit kiszűrt, akkor a Szemét mappában jobb klikk a levére -> Megjelölés -> Nem szemétként. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.