Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Sil válasza ToBeY (#449) üzenetére


Sil
senior tag

A Minimize to Tray kiterjesztéssel.

(#452) DeX válasza emitter (#450) üzenetére


DeX
tag

Angol thunderbird-ben: account settings/megfelelő account/server settings/advanced... gomb alatt ne a Global Inbox legyen kiválasztva.

(#453) Sil válasza emitter (#450) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Postafiókok beállításai / az adott postafiókhoz tartozó Kiszolgáló beállításai pont / Haladó gomb / POP fül, és ott a Globális gyűjtő helyett simán a Beérkezett levelek legyen bejelölve, ill. a Kiszolgáló beállításai alatt levő Másolatok és mappák menüpont.

(#454) emitter válasza Sil (#453) üzenetére


emitter
őstag

köszi
esetleg a helyi mappák fát nem lehet eltávolítani vhogy? így már nem használnám semmire

(#455) White Tiger


White Tiger
tag

Az lenne a problémám, egy ideje azt csinálja a madarunk, hogy két postafióknál többet nem hajlandó kezelni. Hiába veszek fel még accountokat, azok nem jelennek meg bal oldalon, a listában, holott a Beállításokban meg ott vannak. Mit lehet ezzel csinálni?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#456) emitter válasza White Tiger (#455) üzenetére


emitter
őstag

Véletlenül nem ugyanaz a problémád, mint amit Sil #453-ban leírt? Pontosabban a megoldást írta le.:U

(#457) White Tiger válasza emitter (#456) üzenetére


White Tiger
tag

De az a megoldás, köszi :) Csak reggel nagyon siettem, elkeztem olvasni ugyan a topicot, de csak az elejét :B

Ami nem öl meg, az erősít.

(#458) emitter


emitter
őstag

Arra van megoldás, hogy mikor elküldök 1 mailt, akkor ne a Helyi mappák/Elküldött elemek-be rakja, hanem a saját postafiókom ugyanezen mappájába?
Ugye érthető a kérdés?

(#459) Sil válasza emitter (#458) üzenetére


Sil
senior tag

Amit a #453 végén mondtam (Másolatok és mappák pont), az nem jó erre?

(#460) emitter válasza Sil (#459) üzenetére


emitter
őstag

Ja de igazad van, azzal volt a baj. Csak a múltkor nem csináltam meg a válaszod 2. felét, csak a Globális gyűjtőt állítottam át.

köszi szépen

(#461) Bagoly


Bagoly
senior tag

A thunderbird most komolyan nem tud olyat, hogy ha nincs modemes kapcsolat betárcsáz?.....Ezt a legutcasarkibb oe is tudja...:O
HELP!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#462) Bagoly


Bagoly
senior tag

Nagynehezen összejött, de nem volt egy egyszerű eset.....:(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#463) Sil válasza Bagoly (#461) üzenetére


Sil
senior tag

Na de az az utcasarki OE a Microsoft saját programja, a ''külsős'' programoknak máshogy működik a betárcsázás, mint annál...

(#464) quby01


quby01
csendes tag

nagyjabol vegigfutottam a hozzaszolasokon, a kerdesem az lenne h a beerkezett leveleknek a nezetet be lehet e ugy allitani ahogy az outlook 2003 ban van megpedig a felado es a targy egymas alatt van a datum meg mellette?

(#465) Shim


Shim
őstag

be lehet állítani, hogy ne töltse le a gmail fiókom Elküldött levelek mappát? Elég kellemetlen, hogy le kell töltenem a kissé nagy elküldött fájljaim...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#466) Shim válasza Shim (#465) üzenetére


Shim
őstag

up
senki?

no még egy kérdés: tb nem enged pár fájlt elküldeni, mint a zipek, meg más random cuccok, mint ''illegal attachment'' aposztrofálja, és kész...gmail webes felületen viszont elmegy simán. ugyanígy nem bírja tb, ha nagyobb fájlt akarok, küldeni, gmail viszont elküldi rendesen...mi lehet a gond?
na és konkrétan ebbl van a probléma, hogy minden egyes webes felületen elküldött levelem letölti tb...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#467) emitter válasza Shim (#466) üzenetére


emitter
őstag

igen, ez az utolsó probléma nálam is jelentkezik, és elég idegesítő...
ha szinkronizálni akar is a tb, miért nem teszi rendesen? Tehát ha gmailen webről küldök 1 mailt, azt töltse le az elküldött elemek mappájába.


Egy kis javítanivaló a magyar változathoz:
ha névjegyzékbe írok vezeték+kersztnevet, akkor tb angolosan rakja össze, fordítva, mint az nekem jó lenne. Szal a magyarításnál legözelebb ezt vhogy kijavíthatnák.

(#468) Sil válasza Shim (#465) üzenetére


Sil
senior tag

Sajnos a Gmail POP3-mon keresztül az összes levelet letölteti (kivéve a Spam és a Trash mappák tartalmát). Viszont ha a levelet eleve a levelezőkliensen keresztül küldöd el, azokat nem tölti le újra.

(#469) Sil válasza Shim (#466) üzenetére


Sil
senior tag

Az attachmentekkel szintén a Gmail szokott szívózni, nem a Thunderbird (tudomásom szerint legalábbis). Pl Gmailen keresztül nem lehet küldeni futtatható fájlokat (pl .exe), még zippelve sem, biztonsági okokból.

Nagyobb fájloknál meg bejátszhat akár az is, hogy a Gmailnél az üzenetek maximális mérete 10 MB (a bejövő és a kimenő leveleknél is, és összesen ennyi, nem csak a csatolmány mérete). Vagy pl nézd meg, mit állítottál be SMTP-szervernek a Gmailes postafiókodhoz, mert ha nem a Gmail saját SMTP-szerverét, akkor lehetnek további korlátozások is.

(#470) Sil válasza emitter (#467) üzenetére


Sil
senior tag

Mert ezt nem a TB akarja szinkronizálni, így max szűrőkkel lehetne csoportosítgatni (pl ahol a feladó a saját Gmail-címed, azt rakja át az Elküldött mappába). Rendes szinkronizálás IMAP kapcsolattal lenne lehetséges, azt meg a Gmail nem biztosít. Általában a különböző webmaileknél nincs is lehetőség POP3-mon keresztül az összes levél letöltésére, csak az Inbox tartalmához lehet hozzáférni. A Gmailnél gondolom a különböző címkék miatt csinálták meg így, meg feltételezték, hogy nem használja az ember túl gyakran párhuzamosan a webes felületet és a levelezőklienst (hisz a kliensen keresztül elküldött leveleket nem tölti le újra, azaz ha csak azt használja valaki levélküldésre, akkor nincs gond).

(#471) Shim válasza Sil (#469) üzenetére


Shim
őstag

nos az a baj, h ezekkel mind tisztában vagyok sajnos és így sem hajlandó tb küldeni bizonyos fájlokat. exe-t még sose próbáltam (még zenét se enged tb), 10mb-t se léptem még át, a beállításaim tökéletesek...szóval nem értem a dolgot. és ugye ezért kell gmailen küldeni, és ezért tölti le :O persze minden egyes alkalommal törölhetem kézzel weben keresztül, de hát nem ezért találták ki a pop-ot :(

szerk. megnézem a hiba sorszámát, rákeresek, hátha találok vmit

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#472) Shim válasza Shim (#471) üzenetére


Shim
őstag

ekkora állatot, mint én :Y addig igaz, h az smtp, szerver, és pop beállításaim hibátlanok, de a gmail account nem volt default! :C kereken két klikkbe telt megoldanom a problémát, csak azért mert egy másik fiókom volt, és így onnan küldte a leveleket, és ott persze még 10 megát se lehetett küldeni.... jáááj anyám :B én kérek elnézést, rég voltam ekkora láma :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#473) Sil válasza Shim (#472) üzenetére


Sil
senior tag

Nem kell feltétlenül defaultnak lennie, meg lehet adni fiókonként külön-külön SMTP-t is (tud több SMTP szervert is kezelni). Nézd meg az Eszközök / Postafiókok beállításai / Levélküldő kiszolgáló / Haladó és az Eszközök / Postafiókok beállításai / adott postafiók / Kiszolgáló beállításai / Haladó / SMTP pontokat.

(#474) Wyll


Wyll
őstag

1.
Van egy érdekes jelenség:

Az van, hogy egy ideje mikor megnyitom a TB-öt, bejön az Accout Wizard, mintha most telepítettem volna fel, és nem lenne semmi accountom, levelem, semmi...:O Pedig voltak és működtek is, sőt, még mindig megvannak:
C:\Documents and Settings\Will Gábor\Application Data\Thunderbird\Profiles\dhovcuvc.default\Mail
és itt van a két beállított accountomnak egy-egy könyvtár, meg még egy Local Folders, és bennük a cuccok.
Szóval szerintem valamiért nem érzékeli, hogy megvannak.
Mi lehet a gond?:F

2.
van (már) magyarítás hozzá? ha igen, hol?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#475) Sil válasza Wyll (#474) üzenetére


Sil
senior tag

1. És csak ez az egy profilod van? Ha elindítod a Profilkezelőt (Start menü / Futtatás: thunderbird.exe -p, persze közben ne fusson a TB), onnan el tudod indítani a default nevű profillal, vagy úgy se megy?

2. Persze, van már az 1.0.7-hez is magyar nyelvű verzió a hivatalos oldalon, a szokásos helyen: Bővebben: link

(#476) Wyll válasza Sil (#475) üzenetére


Wyll
őstag

1.
Igen, csak ez az egy van (és asszem ez (volt) a default..)
Nem tudom elindítani, profilkezelőből defaulttal is ugyan az a jelenség.
Próbáltam új profilt is csinálni, belemásolni a cuccokat, úgy sem ment (bár ezt nem tom hogy ilyen egyszerűen kéne-e mennie..)

2.
vazz... hun van erre link, mer' én nem találtam, pedig kerestem...
...és nem lehet letölteni a magyartot:U
(csak nekem nem megy semmi:F)

[Szerkesztve]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#477) Wyll válasza Wyll (#476) üzenetére


Wyll
őstag

Hoppá, közben sikerült megcsinálni:

Csináltam új profile-t, és most a régi cuccokból csak a Mail mappa tartalmát másoltam be az új Mail-be. Így elvesztek ugyan az accountjaim, de azokat nem nagy ügy újra bepötyögni, és ami a fő, hogy a levelezés megvan...
Így utólag egyértelmű, hogy így kellett volna, meg lehet hogy megtévesztő is voltam, és azt lehetett hinni, hogy eleve így csináltam, dehát láma vagyok... sorry + THX :P

a magyar csomagot még mindig nem tom letölteni :U
(meg hol van rá link, mer' ez bassza a csőröm, fél óráig kerestem, és nem találtam...:F)

[Szerkesztve]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#478) Sil válasza Wyll (#477) üzenetére


Sil
senior tag

Hopp, bocsesz, úgy látszik, mégsincs még kint az 1.0.7... (bár akkor meg minek írják?) Az 1.0.6 viszont itt van: Bővebben: link

(#479) Nabu


Nabu
aktív tag

Ma megjelent az 1.0.7 -es verzíó frissítsetek!
Bővebben: link

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#480) Poldi


Poldi
tag

Sziasztok!
Tudja vki, hogyan lehet ''hangos'' levelet küldeni? Mint az OE-ben a ''háttér hang-beszúrás''
Illetve létezik vmilyen kiterjesztés arra, hogy az eszköztárra további menü-funkciókat ki lehessen tenni?
(a forráskód átírása nélkül :D )

(#481) emitter válasza Poldi (#480) üzenetére


emitter
őstag

jobbgomb az eszköztárra, és testreszabás

(#482) Poldi válasza emitter (#481) üzenetére


Poldi
tag

Thx!
De a ''gyárilag'' testreszabható eszköztár, elég szegényes.
akárcsak a Firefox-ban
Én olyan menüelemekre gondolok, ami nincs a testreszabás listában
pl.: új üzenet esetén: ''Küldés késöbb'' vagy aláírás beszúrása
Bár, sok dolgot lehet gyorsbill-el is előhívni, csak azt tudni kell fejből... :D

(#483) Sil válasza Poldi (#482) üzenetére


Sil
senior tag

Kiterjesztésekkel, ugyanúgy, mint Firefoxnál is.

(#484) Poldi válasza Sil (#483) üzenetére


Poldi
tag

Köszönöm!
Úgy látom, csak ez a lehetőség van.
Talán a háttérhangra is találok egy jó kiterjesztést...

Ettől függetlenül csak azt bánom, hogy miért nem váltottam már hamarabb az OE-ről ?!
:)
Pl. ''madárkánk'' szemétkezelése, messze a várakozásomon felül teljesít :R

(#485) Szabtom


Szabtom
senior tag

Meg tudjátok mondani, hogyan kell update-elni a Thunderbirdöt? Nem találtam ilyen gombot sehol sem. :(

(#486) Poldi válasza Szabtom (#485) üzenetére


Poldi
tag

Sztem, letöltöd az új telepítő fájlt és elindítod.
Ez automatikusan felülírja a régit. Firefox-nál bevált
De ha tévednék, javítsanak az Őstagok.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#487) Szabtom válasza Poldi (#486) üzenetére


Szabtom
senior tag

Hát, korábban ezt csináltam a Firefox-nál, és a telepített programoknál ott sorakoztak egy más alatt. :((
Most már van benne update gomb, szerencsére. Mindenesetre ezt el akarom kerülni a Thunderbirdnél.

(#488) Nabu válasza Szabtom (#485) üzenetére


Nabu
aktív tag

Leszeded a gépről(szabályosan), feltelepíted a legújjabbat(1.0.7)!
Ennyi az egész, minden leveled és beállításod megmarad!

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#489) Sil válasza Szabtom (#487) üzenetére


Sil
senior tag

Az korábban egy bug volt Firefoxban, az újabb verziókban ez már javítva van. Szóval tulképp simán rá lehetne telepíteni a régire. Update gomb meg volt is benne.

(#490) Nabu válasza Sil (#489) üzenetére


Nabu
aktív tag

Bár a magyar honlapon ezt irják:

''Telepítőkészlet

Telepítés előtt távolítsa el az előző Firefox-verziót! A beállítások (könyvjelzők, mentett jelszavak stb.) megmaradnak, mert az eltávolításkor nem törlődik a felhasználói profil.''

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#491) Szabtom válasza Nabu (#488) üzenetére


Szabtom
senior tag

Hát, ezek szerint már csak ez marad. :)

Thx

(#492) Poldi


Poldi
tag

Hmmm... nálam nem volt gond a Firefox felültelepítés. (XP)
Bár jogos, én is jobban szeretek ''tiszta lappal'' indulni.
A beállítások és adatok a /Documents and Settings/ könyvtár mélyén csücsülnek, így az uninstall nem bántja.
Azt hiszem... :DD

(#493) Sil válasza Nabu (#490) üzenetére


Sil
senior tag

Az ilyen szövegeket elég ritkán változtatják. Bár ajánlott, valójában csak nagyobb változtatáskor (pl 0.9-ről 1.0-ra frissítéskor meg hasonlók) muszáj eltávolítani a régebbit, ha csak biztonsági frissítések vannak (1.0.x), akkor általában megy a sima rátelepítés is. Igaz, ezeknél is előfordulhat gubanc, de én úgy szoktam mostanában, hogy rátelepítem simán, és csak ha valami gondot tapasztalok, akkor szedem le és telepítem újra. Az 1.5-től meg nem is kell majd ilyenekkel szórakozni, mert abban már lesz lehetőség a patchelgetésre (azaz nem kell letölteni egy teljes új verziót, hanem csak egy pár KB-os frissítést).

(#494) Tompie


Tompie
őstag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy ha több postafiókot használok akkor, hogy tudom beállítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett postafiók üzenet küldéskor?

(#495) Tompie


Tompie
őstag

Abban tudnátoke segíteni ha már létrehoztam pár postafiókot de nem globálisan állítottam be akkor ezt hogy tudom beállítani hogy globálisan kezelje az emileket?!

(#496) Poldi válasza Tompie (#494) üzenetére


Poldi
tag

A menüben: Eszközök/Postafiókok beállításai...
A bal oldalon látod a fiókok felsorolását. Válaszd ki azt a fiókot, amelyiket alapértelmezettnek akarod, majd ezen mezők alatt kattints a ''Legyen ez az alapértelmezett'' gombra.
Ha a gomb inaktív az azért van, mert már az a fiók az alapértelmezett :)

Globális beállítás alatt nem tom pontosan mire gondolsz.
De ugyanebben a menüben a ''Kiszolgáló beállításai'' kategória alatt és a ''Haladó'' gombra kattintva tudod a postafiók alapvető kezelését állítani.

(#497) Tompie


Tompie
őstag

Helló!

Globális beállítás alatt azt értem, hogy ha pl van 3-4 postafiókom akkor mindegyik 1 bejövő postafiókba érkezzen stb, mikor egy új postafiókot csinálsz akkor rákérdez de én nem azt választottam, szóval a kérdés az ha már nem globálisnak vannak beállítva hogy lehet ezt a 3-4 postafiókot beállítani annak?!

Illetve még 1 kérdés: a Thunderbird tudja kezelni az olyan mappákat mint pl ha belépek emilre és ott létrehozok új mappákat és oda mentegetem a régibenni fontos üziket?! (pl: citromailbe van egy régiek mappám és oda másolgatom ezeket az üziket), szóval az ilyet tudja kezelni vagy csak bejövő, kimenő, kuka?!

(#498) Poldi válasza Tompie (#497) üzenetére


Poldi
tag

Ok, egyre gondolunk. Tehát ott keresd ahol előzőleg is írtam.
Fent a szöveges menüben: Eszközök/Postafiókok beállításai...
Kinyitod az állítani kívánt postafiókot és kiválasztod a ''Kiszolgáló beállításai''-t.
Itt jobbra lesz egy ''Haladó...'' gomb. Katt, és a POP-fülön ott díszeleg: ''Globális gyűjtő''.
Arra vigyázz, hogy ha átállsz, előtte a postafiók összes levelét másold át, mert a postafiók eddigi mappája törlődni fog (erre a progi is figyelmeztet).
Ha mégis külön mappákat akarsz az egyes postafiókoknak, akkor visszafelé ez az út nem müxik (nekem legalábbis nem sikerült, csak almappákat tudtam csinálni :( Ilyenkor legegyszerűbb újból létrehozni a fiókot külön mappával.

Az üzenetek válogatására ajánlom a szűrőket: Eszközök menü/Üzenetszűrők...
Itt különböző szempontok alapján pl. áthelyezheted az egyes bejövő emileket a már korábban létrehozott almappákba. Ezt természetesen automatikusan végrehajtja a levelező, ha a szűrőbeállítás aktív.

Üdv!

[Szerkesztve]

(#499) Sil válasza Poldi (#498) üzenetére


Sil
senior tag

Automatikusan csak akkor hajtja végre a szűrőket, ha azok a postafiókokhoz vannak megadva. Ha Globális gyűjtőt használsz, akkor is az egyes postafiókokhoz külön-külön kell megadni a szűrőket.

(#500) Tompie


Tompie
őstag

Az számomra még mindig nem tiszta, hogy a Thunderbird a pl:citromail-en belül levő egyéb mappákat képese kezelni, hogy ha én a citromailbe létrehoztam egy mappát és oda másolgatok be emileket, azt a Thunderbird nem látja csak a bejövő mappát meg a kimenőt nem?!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.