Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) 0519 válasza fradi81 (#750) üzenetére


0519
senior tag

Igen, azt a könyvtárat mentsd le, majd !mielőtt! installálod a levelezőt másold vissza.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#752) twollah válasza fradi81 (#750) üzenetére


twollah
nagyúr

MozBackup

[link]

Tobbet nem mondok, a neveben minden benne van.

(#753) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a legfrissebb thunderbird-del. A topikot nem olvastam végig ezért előre elnézést kérek, ha olyan a probléma, amit már valaki felvetett.
Van egy postafiókom a c2-höz, ahol a 7végén volt valami szerverkarbantartás. Azóta nem tudom megnézni TB-n keresztül a levelemet. Állandóan kéri a jelszót, de amit megadok az ''Invalid login'' címen nem tetszik neki. Weben keresztül (értsd firefox-ból) simán belépek, csak a viharmadár kekeckedik velem. Már minden beállítást átnéztem, de úgy tűnik rendben van. Mit lehetne tenni a levelező újrarakásán ill. a fiók újrafelvételén kívül? Előre is köszi.

(#754) Nabu


Nabu
aktív tag

Megjelent az 1.5.0.2-es madárka frissítsetek... [link]
Bár nekem még nem jelezte az autómatikus frissítésnél...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#755) Nabu válasza Nabu (#754) üzenetére


Nabu
aktív tag

Na csak én bénáztam... megy az autómatikus frissítés is!!!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#756) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet az e-mail címeket importálni egy másik meghajtóról, amelyiken a windows már össze***ta magát így exportálni nincs lehetőség??
Simán importálás -> címjegyzékek....?? de honnan lehet kitallózni? (Szintén thunderbird volt a levelező progi)

(#757) Shim válasza Nicky Nygaro (#756) üzenetére


Shim
őstag

C:\Documents and Settings\usernév\Application Data\Thunderbird\Profiles\profilnév abook.mab


más:
nálatok nem halt be a foxytunes 1.5.0.2 telepítése után? firefoxban is megdöglött szegény...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#758) Nabu válasza Shim (#757) üzenetére


Nabu
aktív tag

Használd az 1.2-es vagy újabb verziókat belőle! (1.2-es a magyar nyelvet is támogatja)
Nállam a FoxyTunes 1.2 jól megy!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#759) Shim válasza Nabu (#758) üzenetére


Shim
őstag

legújabb 1.2.5-ös volt fent. miután felraktam 1.5.0.2-t, ha használtam azonnal lefagyott tb/fx, de már megvan a megoldás. egyszerűen le kell szedni és újrarakni a foxytunest.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#760) Nabu válasza Shim (#759) üzenetére


Nabu
aktív tag

Akkor okés minden... :)

Viszont nálad megy a mai Forecastfox 0.9-es? Elötte a 0.8.5.3-as volt és ma jött ez a 0.9 de összevisszaságot okozott most egyenlőre maradok a 0.8.5.3-asnál, de csak nállam rossz vagy mindenkinél??? (ez most firefoxra vonatkozik nem a tb-re) :F

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#761) Nicky Nygaro válasza Shim (#757) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Köszi. valami csak nem OK. minden adatot az utónévbe dob be..
Importálásnál nme is lehet thunderbirdot választani, csak Outlook, OE, meg eudora... nem ez a baj? Meg persze van a csv file én ezt választottam, de valami nem stimmel.

[Szerkesztve]

(#762) Shim válasza Nicky Nygaro (#761) üzenetére


Shim
őstag

emlékeim szerint nem is szokta felkínálni tb-t, mint lehetőséget, hisz ha van régi tb-d ahonnan szeretnél importálni, akkor a régi abook.mab-ot bemásolod a jelenlegi helyére, és kész.

Nabu:
egy ideje nem használok forecastfox-ot, de itt is igaz lehet a mondás, hogy nem mindig a legújabb a legjobb.

ps.: b@ssza meg, megint fagy a fx a foxytunes-tól :((( kipróbálom egy régebbi verzióval, hátha...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#763) Nabu válasza Shim (#762) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ez egy örök igaz mondás az biztos!
Akkor nincs más míg megvárni a javítást... pedig állítólag a 0.9 többnyire javításból áll de ezek szerint csak rontást csináltak bele... :O
No nem baj egyenlőre a 0.8.5.3-as stabilnak minősült!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#764) Erasmus


Erasmus
őstag

felraktam az 1.5.0.2-t, és azóta nem tudom törölni a ''törölt elemek'' mappát. ennek ürítése automatikusra volt állítva amúgy is, de akár kézzel törlöm, akár a progira bízom kilépésnél, újabb indításkor szépen ott van minden törölt üzenet megint. ti nem tapasztaltátok ezt? mivel én már a ''kilépésnél automatikus törlés''-t sem találom ebben az új menüben (talán úgy tíz verzióval ezelőtt állítottam be), bármilyen javaslatnak örülök.

kösz,

(#765) canniball válasza Erasmus (#764) üzenetére


canniball
nagyúr

Én manuálisan törlök, most is gond nélkül meg tudtam tenni. (Szintén 1.5.0.2.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#766) Erasmus válasza canniball (#765) üzenetére


Erasmus
őstag

közben rendbejött, miután egyesével töröltem a mappában lévő leveleket. azóta rendben müxik, és automatikusan töröl is kilépéskor.

(#767) Nabu válasza Nabu (#763) üzenetére


Nabu
aktív tag

Kijavították a Forecastfox-ot most 0.9.0.1-es verziószámmal hibátlanul megy sőtt most már teljesen magyar benne minden az aktuális időjárás szövege is.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#768) fridaycs


fridaycs
tag

Hi!
Azt hol tudom beállítani hogy a mail szerverről csak a levél ''másolatát'' töltse le? Szal hogy fentmaradjon ott is a levél.

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#769) attiLANte válasza fridaycs (#768) üzenetére


attiLANte
tag

Az Eszközök / Postafiókok beállításai... / Postafiók beállításai - <...> / Kiszolgáló beállításai ablakban kipipálod az ''Üzenetek megtartása a kiszolgálón'' nevű négyzetet.

(#770) fridaycs válasza attiLANte (#769) üzenetére


fridaycs
tag

köszi!

Ezt hogy nem vettem észre, már legalább 10szer átnyálaztam a kiszolgáló beállításokat. :))

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#771) Nabu


Nabu
aktív tag

Hogyan lehetne új eszköztárat hozzáadni a TB-höz? :F

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#772) Cicero


Cicero
őstag

Egy ideje kapok egy rakás szpemet, a thunderbird fel is ismeri, hogy levélszemét de nem csinál vele semmit. Hol lehet beállítani, hogy azonnal szórja a kukába és törölje őket? :B

(#773) Nabu válasza Cicero (#772) üzenetére


Nabu
aktív tag

Eszközök-->Levélszemét kezelése és itt a kezelés címszó alatt bepipálod ''A levélszemétként azonosított bejövő üzenetek áthelyezése'' ezután alatta teszel egy pöttyöt a ''szemét'' mappaához a többit pedig úgy állítod ahogy szeretnéd...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#774) Shim válasza Nabu (#771) üzenetére


Shim
őstag

mire gondolsz pontosan?
talán jobb klikk egy jelenlegi eszköztárra/customize/ és behúzol egy flexible space-t ahová szeretnéd, majd telepakolod ikonokkal...ha nem erre gondoltál, akkor pontosíts :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#775) Cicero válasza Nabu (#773) üzenetére


Cicero
őstag

thx gyors segítséget :C :R

(#776) Nabu válasza Shim (#774) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ennél azért jobban ismerem a TB-t... :P

A Firefoxnál az eszköztáron jobb gomb és ott van egy olyan nevű gomb, hogy új eszköztár, na ez a gomb nincs a TB-ben és ezt hogyan lehetne megcsinálni hogy legyen ilyen lehetőségem?!
Tehát a lényeg, hogy rengeteg ikont ki akarok tenni az eszköztárra, és azok nem férnrk ki ezért kéne még egy sór.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#777) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Egy problémám van az Enigmail-lel. Ha PGP signed vagy encrypted üzeneteket küldök, akkor az ű,í és ő betük helyén kérdőjek lesz. Ez OpenPGP korlát vagy valami rosszúl állítottam be?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#778) Shim válasza Nabu (#776) üzenetére


Shim
őstag

ez a probléma sok fórumon felvetődött már, de megoldásról nem tudok...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#779) MichaelSD válasza Shim (#778) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha PGP/MIME-mal kódolok működik (legalább is a saját emailemel működött)!

Másnak is megy?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#780) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hy!

Van egy érdekes problémám! No szóval van össz 150 mail-em, viszont azt írja, hogy összesen kb 12500 van. És biztos, hogy van valami sunyiság, mert mikor megnyitom és betőlti az olvasott üziket az marha lassan megy. Nos néha jön egy üzenet amit csak abból tudok, hogy jelzi tálcán, mivel a mappákban nincs. No és amikor ezek az üzik jönnek, akkor növekszik - kb 200-al - meg a bejövő emilekk száma. Nod32 és spy sweeper semmit nem talált. Tűzfalam kerio és router is van.

Az ötletekért előre is THX! :R

(#781) Shim válasza Tutti-amigo (#780) üzenetére


Shim
őstag

file/compact folders (fájl/mappák tömörítése)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#782) Tutti-amigo válasza Shim (#781) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Köszi a tippet de semmi hatása sem volt. :( Lehet, hogy valaki bezombította a gépem és spam-el rajta keresztűl? Vagy valaki valami ilyen ***** oldalra kedves módon beregelt?

(#783) canniball válasza Tutti-amigo (#780) üzenetére


canniball
nagyúr

''Nos néha jön egy üzenet amit csak abból tudok, hogy jelzi tálcán, mivel a mappákban nincs.''
Az ''Új üzenetek automatikus letöltése'' be van kapcsolva?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#784) Tutti-amigo válasza canniball (#783) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hy!

Igen be van kapcsolva. No de mégsem látom az érkező maileket a bejövő vagy akármelyik mappában! :( Olyan mintha mégsem jött volna

[Szerkesztve]

(#785) Nabu válasza Tutti-amigo (#784) üzenetére


Nabu
aktív tag

Véletlenűl nem csináltál backup visszarakást mappák szinkronizálással?
Nekem annak idelyén(régen) pont ilyeneket csinált a TB. amikor szinkronizálással tettem vissza a leveleimet...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#786) emitter


emitter
őstag

hali!

Aranyos kismadaram egyik napról a másikra megmakacsolta magát, nem hajlandó elrepülni :D najó, szal magyarul bármelyik postafiókomról küldök emailt, 99%-nál megáll és vmi ilyesmit ír ki: ''A levelezőkiszolgáló válasza: local error...'' nem csináltam semmi különöset az utóbbi időben, mitől lehet ez a sunyiság?

Gondoltam arra, hogy újrarakom a TB-t, viszont ki kéne menteni előtte a maileket, meg a postafiók-beállításokat - na ezeket hogyan kell?
thx

(#787) canniball válasza emitter (#786) üzenetére


canniball
nagyúr

Több levéllel is próbáltad vagy csak egyet próbáltál különböző fiókokból elküldeni? Mert nekem akkor csinált ilyet, mikor egy nagy filet próbáltam csatolmányként elküldeni. (Mondjuk nem értem miért, weben keresztül simán elment...)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#788) emitter válasza canniball (#787) üzenetére


emitter
őstag

mind3 címemről próbáltam küldeni, melléklet nélkül, csak ilyen próba irományokat, ''fkfvlmf'' tartalommal...
aztán megelégeltem és weben küldtem a fontos mailt, de ez akkor sem megoldás :)

[Szerkesztve]

(#789) Tutti-amigo válasza Nabu (#785) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Ez a dolog max 1 hónapja jelentkezett és azóta semmit ilyesmit nem csináltam, de anno sem. :(

(#790) emitter válasza emitter (#786) üzenetére


emitter
őstag

valaki :U
hogyan menthetem ki a fontos cuccokat TB-ből?

(#791) Shim válasza emitter (#790) üzenetére


Shim
őstag

[link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#792) emitter válasza Shim (#791) üzenetére


emitter
őstag

ja, linuxra kéne :B ha kimentem az egész profilomat, és az új TB profilját felülírom vele, az jó lesz? vagy ez nagyon favágó-módszer :U

(#793) Nabu válasza emitter (#786) üzenetére


Nabu
aktív tag

Kapcsold ki a vírusirtódban a kimenő levelek vizsgálatát!

Ezt canniball-nak akartam...

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#794) emitter válasza emitter (#792) üzenetére


emitter
őstag

hmm, simán uninstalloltam a TB-t, majd reinstall, és megmaradt minden emil, beállítás, postafiók - úgy látszik a profilhoz nem nyúlt..
azért köszi a tanácsokat :)

(#795) canniball válasza Nabu (#793) üzenetére


canniball
nagyúr

Most nem vagyok otthon, majd ha hazaérek kipróbálom. De miből gondolod hogy ez lehet a gond? Tényleg csak egy alkalommal fordult elő, amikor egy nagy (~5-6mb) körüli filet próbáltam csatolni, a kisebbek (2-3mb) minden gond nélkül elmentek. A vírusírtó (NOD32) ellenőrizné a csatolt fileok méretét is? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#796) Biaggio


Biaggio
őstag

A problémám az, hogy a csatolt mellékletet valami miatt átnevezi/átformálja, stb. :(
A címzett megkapja a teljes levelet (a méret is stimm), de nem tudja megnyitni. Egyszer Outlookkal láttam már a mellékletet, valami A14587.dat fájl lett belőle... a Citromail viszont nem is látja. Van valakinek vmi ötlete, én állítottam el vmit?

A másik, hogy egy új üzenetnél hol lehet megadni, hogy milyen formában küldje el a levelet (html, txt, stb.) ?

(#797) Shim válasza Biaggio (#796) üzenetére


Shim
őstag

csatolmányos problémára nem tudom a választ, de a formátumot meg tudod adni levelenként, vagy általánosan is. levelenként az options/format, általánosan a tools/account settings/composition & addressing-nél a pipát kiveheted, hogy html-ben küldje vagy sem

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#798) canniball válasza canniball (#795) üzenetére


canniball
nagyúr

Megnéztem: a NOD-ban (Imon) nincs is smtp ellenőrzés (csak pop3 és http).

Más: a levelek továbbküldését úgy állítottam be, hogy beágyazza az eredetit, ilyenkor az eredeti üzenet ''fejlécét'' (tárgy, dátum, feladó, címzett) piros táblázatba rendezi. Ezt ki lehet valahol kapcsolni?

És csak érdeklődés képpen: ha nem beágyazásra, hanem csatolásra állítom az eredeti üzenetet, akkor a levél szerkesztésénél látom hogy csatolva van az eredeti, de ha meg akarom nyitni akkor ugyan felugrik egy új ablak, de abban semmi sincs... Ez miért lehet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#799) Biaggio válasza Shim (#797) üzenetére


Biaggio
őstag

Köszi, már látom. Ha esetleg valaki tudja, miért küldi ''hibásan'' a mellékleteket, ne tartsa magában :)

(#800) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Beállítottam, hogy szedje le a leveleimet és csak most tudtam meg, hogy letörli az eredetieket. ez nem is lenne gond de a saját gépemen nem nem tudom megnyitni a leveleket, azt írja nem találja ott ahova megadtam, hogy tegye.

Légyszi valaki segítsen, hogy megmentsem a leveleket mert 680 db-ról van szó és ha elvesznek .....

-{PoH}- Patriots of Hungary

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.