Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33172) Sam67 válasza Steelmanus (#33171) üzenetére


Sam67
csendes tag

Ismét egy nagyon hasznos információval lettem gazdagabb, amit ezúton is köszönök.
Mindjárt ki is próbáltam a szűrő létrehozását, ami valóban nagyon hatékonyan alkalmazható.

------------------------------

Szeretném megkérdezni, hogy a Firefox 23.01 alatt futtatott Shockwave Flash 11.8.800.94 mennyire stabil?
Azért vagyok rá kíváncsi, mert már kétszer előfordult, hogy egy beágyazott videó megnyitásakor (nem You Tube) nagyon durván összeomlott a rendszerem, aminek az első alkalommal újrahúzás lett a vége.
(Codec, DirectX, videokártya driver, illetve egyéb illesztőprogramok a legfrissebbek)

Először memóriagondra gyanakodtam, mivel a Flash kiegészítőkkel eddig soha nem volt gondom.
Abban biztos voltam, hogy a mennyiséggel nincs baj, de a modulhibáról nem voltam megbizonyosodva, ezért lefuttattam két különböző "hideg" (Windows futtatása nélküli) memóriatesztet.

Az egyik alkalommal a Linux beépített teszterét, a másik alkalommal egy USB-ről boot-oló külső alkalmazást használtam.
Néhány órás teszt után mindkét esetben negatív lett az eredmény, így tovább kerestem a hiba forrását, de sajnos nem jöttem rá a hiba okára.
Ekkor gyanakodtam először komolyabban a Flash-re, de a fórumokon annyira vegyesek az infók róla, hogy nem mertem egyértelműen állást foglalni a hibája mellett.
(Azóta több esetben is próbáltam indítani ilyen videókat, hogy hátha végre "kiforrja" magát a hiba, de nem így lett.)

Most a legutolsó alternatívaként már gyanakszom a Flash, fent említett verziójára, mert ha nem HD, vagy Full HD felbontásban szeretnék megnézni egy beágyazott videót, akkor egyáltalán nincs gond, egyébként többször előfordul hogy akad, de az említett két esetet kivéve azóta nem volt durva fagyás.
(A monitorom tudja a Full HD felbontást, így ezt a hibát alapból kizártam)

Van értelme nekiállni keresgetni egy régebbi, de valóban stabil verziót, és azzal próbálkozni, vagy teljesen más irányba érdemes keresgélnem?

A rendszer: Win7/64bit
RAM: Kingstone 10Gb DDR3 1333MHz (1-1-4-4) azonos időjelű modul-összeállítás.

Elnézést a hosszú hozzászólásért.....

A segítséget ismételten köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.