Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21501) ALI_G válasza Integra (#21498) üzenetére


ALI_G
veterán

Mondjuk kimotorozás alatt én is inkább azt értem, ha versenypályán a kategóriájához mérten egy értelmes idővel tudok menni körbe-körbe a pályán. Ehhez azért több év pályázás kellene, rendszeresen.

(#21502) jasszer válasza Integra (#21486) üzenetére


jasszer
senior tag

Persze, köbö az összes topik kérdéseinek konklúziója az hogy általános szabályok nincsenek, mindig az egyén hülyeségén múlnak a dolgok. Ezzel együtt a fokozatosság szerintem senkinek sem árt, de ez nem jelenti azt hogy egy erősebb motor kezdésnek tiltott gyümölcs.

[lAyCsI]: Akkor 18-19-et jelöljük meg, várjunk mit szólnak a többiek. (hátha TayRol is el tud szabadulni akkorra)

DigitXT: Sok sikert a rutinhoz, felszerelésre áldozz mindenképpen, én még mindig azt koptatom (javarészt), amit anno kevés ráfordítással azért vettem hogy kiderüljön hogy valóban tetszik-e a motorozás. Megnyugtató dolog ha be vagy öltözve.

Beowulf_78: "Na látod...ezek a divatmotorosok. Ezektől mentsen az isten. Mert ha ők elhullanak az nem érdekel."

Igen, ilyenkor szoktam mondani hogy kell az alkatrész a bontókba. ;]
A kamionosokkal ált. könnyű az élet, mert ők profi közlekedők, nem pánikolnak, érzik a gépet. Már ha nem direkt rád utaznak...

ALI_G: Nekem a 11-12 esélytelen, de ha mindenki másnak jó akkor legyen úgy. :K

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21503) Beowulf_78 válasza ALI_G (#21496) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Igen de az enyém nem volt teljes értékű 600-as csak a hengerfej...aztán azon kívül még ki tudja. De általában egy 600-ast még ki lehet motorozni. :U Az 1000-es motorokat viszont lehetetlen. Persze ettől még lehet vele állatkodni, csak ésszel és leginkább tisztelettel. Nem megfelelő motorkezelést azonnal megbosszulja. Nem csak az enyém. Bármelyik 1000-es sport. Mindig tud meglepit okozni. Kétélű fegyver. Gondolom én már motorkezelésben nem vagyok kezdőnek mondható, de a mostani gixxeren volt már párszor hogy majdnem lefostam a bokámat (hátsó kerék eltekerős kivágódós seggel végrehajtott manőverek, persze nem direkt, és általában nem 10-15 fok felett). :U ;] Jók a 600ccm motorok is, főleg talán városban élvezetesebb a használatuk, mivel én lámpától lámpáig nem igazán tudok váltani ha hallanai akarom a hangját pl. :DDD Maximum egy hosszú lámpánál fel tudok váltani 2.-ba egy pillanatra. :DDD Jóval könnyebb terelgetni is egy 600-ast, és jobban is hallod a hangját. A gond ott kezdődik 600-nál ha 2 személyes üzemben hegyi menetre mentek. Na...ott elfogynak szerényke nyomaték híjján. Persze motorozható, de mivel én a csajommal már együtt voltam bőven amikor a pályafutásomat kezdtem, nagyon profin tud ülni hátul. Majdnem úgy kanyarodok vele, mint egyedül, így nekem köll a nyomatéka sportos használathoz. :K Általában mindig nyomatékcsúcs környékén váltom el, ritkán van hogy max. fordulatszámnál. Rétságnál azért a max. nyomatéknál való váltás is fosatós a kanyargós részen. ;]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#21504) emvy


emvy
nagyúr

M3-as Godollo utani 30-40 km-es szakaszan van hatulrol is fenykepezo matricaellenorzes?

while (!sleep) sheep++;

(#21505) Integra válasza jasszer (#21502) üzenetére


Integra
titán

én erről papolok:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21506) jasszer válasza Integra (#21505) üzenetére


jasszer
senior tag

Persze, sztem mindenki érti, de sztem Te is érted... :)

Ahogy nagymamám mondaná: "de ha összetöröd magad a motorral és meghalsz még jól meg is verlek."

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21507) ALI_G válasza jasszer (#21506) üzenetére


ALI_G
veterán

ezt az én mamám is mondja :))

(#21508) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Helo Mindenki!

Felébredtem téli álmomból és vasárnap elhoztam B.csabáról az sv-t. Előtte volt egy jó kis gyertyacsere hűtőbontással, aztán 250 Km esőben, de megérte.
Holnap reggel 8-kor indulunk egy haverommal Egerbe és környékére motorozni/kajálni/rallyt nézni, ha van kedve valakinek hozzá akkor rajta!

(#21509) SzalaiG válasza qpakcovboy (#21508) üzenetére


SzalaiG
addikt

Eger. Király. :)

A Dobó tértől a vár felé van egy kis kiülős vendéglő ahol spéci sütik vannak:
- borkrém rolád, marcipános béka stb.
Okvetlenül menny be és kóstold meg!

Én hétfőn megyek. ;)

(#21510) SzalaiG válasza Gaboman (#21499) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem pont ez a megnyugtató benne, h sokáig jó lesz a CBF600S. :D

Megyek is egy kört, mert úgy felvillanyoztatok. :D

(#21511) TayRol válasza [lAyCsI] (#21488) üzenetére


TayRol
veterán

Na, ezt nem vagtam, akkor esetleg egy proba majd. :D

Jasszer: aprilisban sajna egyik hetvege sem jo, asszony lesz negyed-evszazad-eves 18-ai hetvegen, utana meg unokahugom. Szoval en skippelnem, sorry erte. De eddig az osszes majusi hetvegem a tietek.:D

&rew: nincs szerencsetek, basszus, mennyi kokler ember van ebben az orszagban... :(

Integra: ezeken kell jokat nevetni. De sajna ok (is) huzzak le a motoros tarsadalmat. (a hulyeseg nem csak speed-motor fuggo).:)

[ Szerkesztve ]

(#21512) TayRol válasza ALI_G (#21496) üzenetére


TayRol
veterán

En sem fogom szvsz kimotorozni mostanaban a 650-est, de ha egyszer veszek masikat/nagyobbat, akkor az a nyomatek-maniam miatt lesz.:) Nem a szaguldozas vegett. 1-esbol kapcsolok 6-ost, aztan kruzolas.:D

Ja, ha lesz kozos gurulas, engem nem elhagyni am a sor vegen! :))

Persu: hala a gondos, hozzaerto gazdiknak. (is)

[ Szerkesztve ]

(#21513) Topiccsendőr válasza TayRol (#21511) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez nem szerencse kérdése
Ilyen a piac. Azaz 100 "kisköbcentis" motorból 90 használhatatlan, de legalább élete végén van. Ez a durva!!!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21514) jasszer válasza Topiccsendőr (#21513) üzenetére


jasszer
senior tag

... és mindegyik még bő öt évig cserélgeti a gazdáját a klinikai halál állapotában.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21515) DigitXT válasza jasszer (#21514) üzenetére


DigitXT
félisten

Uh, és meddig tart ez a kisköbcenti? Minden kategóriában igaz?
Azt a 10% jót meg hogyan lehet kifogni?:F Mázlifaktor nélkül.:B

(#21516) jasszer válasza DigitXT (#21515) üzenetére


jasszer
senior tag

Szvsz a leginkább kotvány állapotúak a 2T 50-125-250-400-as, belpiacos jószágok. Ezeket mindenki tanulni veszi, jó esetben foglalkozik vele és idővel lecseréli (10%), rossz esetben elhanyagolja, pénze nincs erősebbre és nyelezi hidegen is. (90%)

R.P.-nek úgy tűnik sikerült kifognia egy kivételes példányt (de persze majd a használat dönti el). Az első hsz-ben benne vannak Persu tanácsai motorvásárlóknak, de a legjobb ha viszel egy szerelőt magaddal.

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21517) Integra válasza TayRol (#21511) üzenetére


Integra
titán

ehhh, szerdán pecvál, aztán okmányiroda..
jó ha jövő péntekre talán kész az új jogsim, botrány:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21518) TayRol válasza Integra (#21517) üzenetére


TayRol
veterán

Tehat akkor mar meg is van a vizsgad? En Pecvalba reggel, nyitasra mentem, aztan meg utana gyorsan ocsmanyirodaba. Igy a leggyorsabb, talan. Aztan nekem 4 nap volt postazassal, paromnak meg ket het, pedig o a szemelyes atvetelt valasztotta. Igaz, masik okmanyirodaban.

(#21519) Integra válasza TayRol (#21518) üzenetére


Integra
titán

persze, reggel 7-kor már motoron fagytam:) szegény cimborát viszont megvágták:(
azt mondták hogy szerda délután mehetek pecválba az iratokért:( 4 munkanap, vicc...
okmányirodába reggel nyitásra megyek és ott megcsinálják azonnal, az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21520) TayRol válasza Integra (#21519) üzenetére


TayRol
veterán

Tenyleg, nem mehetsz, csak par nap utan...
Aztan meg okmanyiroda. Tehat kb. egy het alatt lehet jogsid, miutan letetted a vizsgat. Pff...

mod: nem szeretem a tapsikolos szmajlit, de GRATULA! :K :C

mod2: megint lassu szegeny riios motor, mindig kettozni akar

mod3: gyorsan ment:)

[ Szerkesztve ]

(#21521) Integra válasza TayRol (#21520) üzenetére


Integra
titán

thx:)
ma még a jamakába is eljutottam a cuccokért, emvy-nek is vasárnap juttatom el, még beszerváltam egy térd/sípcsont védőt is nadrág alá.
még valam fasza kesztyűt kell néznem

ja igen, gore tex-es bőrcsizmát mivel kell lekenni? megkopott, nem ártana neki egy kis fekete újra:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21522) TayRol válasza Integra (#21521) üzenetére


TayRol
veterán

Ize, terdvedot milyent vettel (MX Extreme Impact Protectors vagy Strap on Protector - Leg)?
Lehet, az engem is erdekel. De foleg az, hogy nem forog-e el a terdeden? :) Illetve nadrag ala vagy fole lehet-e venni...

Borcipohoz es borruhahoz. Igaz, kicsit draga.

[ Szerkesztve ]

(#21523) Integra válasza TayRol (#21522) üzenetére


Integra
titán

ezt
nem forog el, fel is próbáltam, nadrág alá simán felmegy, ott marad, és a csizma is kényelmesen elfér
sőt ha veszek bőrcuccot, akkor abból kiveszem a protektort és azt is ezzel használom. vagy eleve nem veszek protektorosat, mert ez jobb

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21524) TayRol válasza Integra (#21523) üzenetére


TayRol
veterán

Hmm, nekem is lehet kellene ilyesmi. Mesz meg Yamakaba valamikor? :DDD

mennyire komoly a protektora? olyan, mint a gerincvedode?

[ Szerkesztve ]

(#21525) Integra válasza TayRol (#21524) üzenetére


Integra
titán

most már nem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21526) TayRol válasza Integra (#21525) üzenetére


TayRol
veterán

Akkoo megszerzem valahogy.:) De elotte megnezem valahol. Az a kemenyprotektoros is szimpi, de azt csak nadrag felett lehetne hordani szerintem.

mod: most nezem, Honda Dream is forgalmazza. Az nekem utbaesik meloba, jejee.:)

[ Szerkesztve ]

(#21527) Integra válasza TayRol (#21526) üzenetére


Integra
titán

a nem belebújós az elfordulhat, főleg cordurán.
pont ezért vettem ezt, mert ez rögzül a lábon legjobban. belebújsz, felhúzod és aztán még rászorítod.

kesztyűkből meg ilyesmiket nézek:
[link]
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21528) TayRol válasza Integra (#21527) üzenetére


TayRol
veterán

Nemcsak kordura ala hordanam, szoval olyan kellene, ami nem forog el. Szimaptikusnak tunik.
Nekem is kb. ilyen a kesztyum (mint az elso), csak Berik.

(#21529) Integra válasza TayRol (#21528) üzenetére


Integra
titán

majd megnézem mindkettőt, tetszenek, de szép az áruk basszus..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21530) TayRol válasza Integra (#21529) üzenetére


TayRol
veterán

Hat a Beringeket meg kell fizetni.

(#21531) Gaboman válasza SzalaiG (#21510) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tedd azt!
Én is vasárnapra tervezek egy nagyobb kiruccanást.
Lenne kedve valakinek esetleg csatlakozni?
Megbeszélhetnék egy találkát valahol,pl:Székesfehérváron.
Ha lenne érdeklődő jelezzen,számom 30/5110803.
Jó lenne találkozni már a fórumtársakkal.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#21532) SzalaiG válasza Integra (#21523) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ára?

(#21533) SzalaiG


SzalaiG
addikt

De nagy a csend. Mindenki gurul? Ok. Megyek én is. ;]

(#21534) ALI_G válasza Gaboman (#21531) üzenetére


ALI_G
veterán

jó lenne vazz, de én mocsok messze vagyok mindenkitől :) Legjobb esetben Szegeden vagyok motorral, az van a legközelebb. De ha törik, ha szakad, idén hozzunk már össze valamit, tavaly is csak pofáztunk róla :D

szalaig: én itt döglök az albiban, a motorom sincs itt :(

[ Szerkesztve ]

(#21535) SzalaiG válasza ALI_G (#21534) üzenetére


SzalaiG
addikt

Citadella valamikor?

(#21536) ALI_G válasza SzalaiG (#21535) üzenetére


ALI_G
veterán

na ott se voltam még soha. De most oké, hogy oda felmegyünk (fogalmam sincs miylen az út), de én csak úgy tudok elmenni, hogy valahol megebédelek /eszek vmit, mert nekem reggel el kell induljak, ha Pest a start vonal.
Egyébként nem tudok jó gurulós helyeket sajnos, csak a mátrában szoktam volt 1-2 éve járogatni, de ott is csak megyünk...a jókat nem ismerem.

(#21537) SzalaiG válasza ALI_G (#21536) üzenetére


SzalaiG
addikt

Azért gondoltam Bp-re mart az elvileg az ország "közepe" és talinak szerintem megfelelő lenne.

(#21538) Preda válasza ALI_G (#21536) üzenetére


Preda
aktív tag

Jah eljössz hozzánk kicsit pihi kaja azt onnan mehetünk tovább. Ennyi :D

(#21539) ALI_G válasza SzalaiG (#21537) üzenetére


ALI_G
veterán

az ország közepe? :D wehh, nekem az ország másik vége :DD
preda lakik inkább középen, de az úgy jó, ha oda átmegyek előbb, aztán 5-ösön felzúzunk (fú de motorozhatnékom van).
de mikor is? ápr 16-26-ig "ráérek" Én következő hétvégén mennék szívesen.

Preda, motorral jössz holnap?

(#21540) Preda válasza ALI_G (#21539) üzenetére


Preda
aktív tag

Hát előtte öreggel meg kellett volna beszélni a garázst. Még nem tudom majd holnap eldöntöm, hogy mi legyen.

Nekem is motorozhatnékom van nemsoká megyek is csapatni :D

(#21541) TayRol


TayRol
veterán

Beneztem muterral a Lidl-be, voltak meg az akcios motoros cuccokbol. Vettem is egy elsosegely-csomagot, meg egy vesevedot, ami zsenialis, nagyon jo minosegu. 1300ft volt mindketto. A tobbi cucc (buko, esocsizma, kabat, motortakaro) full gagyi.

(#21542) Preda válasza TayRol (#21541) üzenetére


Preda
aktív tag

Mi a gondod a motortakaróval szerintem nincs semmi gondja. Én vettem egyet, felraktam és nekem megfelel a garázsban arra, hogy ne porolódjon. Most csak ezért nem fogok 30k ért legyártatni külön :F .

(#21543) ALI_G válasza Preda (#21542) üzenetére


ALI_G
veterán

mennyi is volt? Lidl már levette az oldalról a régi akciókat.

(#21544) Preda válasza ALI_G (#21543) üzenetére


Preda
aktív tag

Nem tudom már, de nem olyan vészes.2k körül valami ilyesmi

(#21545) bajnokpityu válasza ALI_G (#21534) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha tényleg BPn lesz valami kólázás,akkor szivesen elmennék.műszakiztatni biztosan nem lesz időm/pénzem idén a nagyot.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#21546) Integra válasza SzalaiG (#21532) üzenetére


Integra
titán

14e ungáriser forint
ami még készleten van, legalábbis. az új szállítmánynál már emelni fognak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21547) DigitXT


DigitXT
félisten

Mi ez a motoros "felvonulás" a körúton?:Y

(#21548) TayRol válasza Preda (#21542) üzenetére


TayRol
veterán

Ugyanilyenem volt, elso felrekasnal elszakadt a tukornel, aztan meg 4 helyen. Szellozos lett. De ha nem naponta teszed fel, veszed le, meg jo is lehet. :)
Most jottem meg Szombathelyrol, rengeteg a motoros, de egy balesettel mar talalkoztam is: motoros nem vette be a hosszu jobbos kanyart, nekiment egy kocsinak, es annyi. :(

(#21549) TayRol válasza Integra (#21546) üzenetére


TayRol
veterán

Enis veszek egy ilyent, remelem talalok meg 'regi' aron...

(#21550) Preda válasza TayRol (#21548) üzenetére


Preda
aktív tag

Aha értem. Hát lehet, hogy kifogtál egy nagyon gyér példányt belőle :) . Na felírom azt majd kiderül meddig bírja.
Én tegnap láttam hasnoló balesetet, de ott kocsival. Hát ilyenkor igaz az, hogy nem árt óvatosabban menni. Szezon elején alap. Mindenki vigyázzon magára.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.