Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22601) TayRol válasza Integra (#22591) üzenetére


TayRol
veterán

a mintat nem azert irtam, hogy divatozz meg minden, megertem, hogy nem akarsz kiadni annyi penzt, teljesen jogosan...:)

en is dontottem el a motort, de meg megfogtam, bar a bukocso leert. nemtudom hogyan, de azzal a mozdulattal visszallitottam egyenesbe, valoszinu a hirtelen ijedes altal termelt adrenalinnak koszonhetoen volt erom.:)

de az en legbosszantobb sztorimat mar meseltem: hazaertem delben Gyorbol a reggel atvett motorral, bementem a Lehel uton az Euromotorba, ahol par perc mulva kerdi az elado, hogy kie a kek motor kinnt, mert eppen most allitjak fel. Egy taxis elmerte a tavolsagot, es olyan kozel allt meg, hogy kiutotte az oldalsztenderemet, a motor meg ra a kisbusza elejere. Nem voltam ideges... pedig vagy 130 kilos volt a sofor.
orom az uromben, hogy nekem egy kis karc latszik a gepen (lehet enis megkerdem Persut, mit lehet tenni vele:) ), a kocsi eleje meg rendesen behorpadt.

mod: a legkozelebbi talin majd gurulok veled hatul, a forumban asszem en vagyok a masik kezdo (bar ahogy hallom a tobbiektol, te mar nem vagy az). :)

[ Szerkesztve ]

(#22602) TayRol válasza emvy (#22599) üzenetére


TayRol
veterán

tengely vegere. szerintem.

ALI: en pont igy doltem el, csak felig volt kitolval a kitamaszto, es ahogy szalltam le rola, mar dolt is felem.

[ Szerkesztve ]

(#22603) [lAyCsI] válasza Integra (#22591) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én is összb@sztam párszor az oldaldeknit,
a második után már nem is foglalkoztam vele csak fújtam rá a fekete festéket :DDD

-= No way back from Here =-

(#22604) [lAyCsI] válasza ALI_G (#22598) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jah amúgy akartam mondani hogy respekt neked,
asszonnyal hátul is úgy kented a kanyarokat mint állat :K
1x mentem utánatok, de gyakorlatilag nem szivesen szúrtam volna be sehol...
igaz azé hogy tökismeretlen úton mindíg óvatosba tolom :U

-= No way back from Here =-

(#22605) Gaboman válasza God Vazzeg (#22600) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Endurókból is attól függ milyet érdemes venni hogy mennyire keményen akarod neki tolni.
Ha Hardendurózni szeretnél akkor az ilyen 600-as gépek már nem igazán jók hozzájuk,nehezek és túl erősek oda.
Inkább egy 400-450-es gépet nézzél,ha terepen szeretnél menni de inkább csak túrázgatni akkor jól az általad nézegetett motorok.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#22606) ALI_G válasza [lAyCsI] (#22604) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha mentél itt két kanyart, ismered mindet :) Szerencsére csak 1 vagy 2 kanyar van összesen ami szűkül, de azok se nagyon.
Thx :) Dia már gyakorlott hátul, 2 éve utazik mögöttem, tudja hova kell ülni, hogy a legkevésbé vegyem észre, csak hát kiülni így nem lehet. Viszont kellő ráhagyás volt még, nincs életbiztosításunk :D +ő nincs úgy felöltözve mint én, csak gerincprotektora van, most veszünk majd új kesztyűt meg vállprotektort neki. Ja a térdén még van valami protektor.

emvy: én úgy tudom, hogy a komplett tengely helyett rakják be ezt, csak annyi a különbség, hogy a két oldalán kilóg egy műanyag vég, ilyen gomba alakú :)

[ Szerkesztve ]

(#22607) ALI_G


ALI_G
veterán

Térdkoptató az tényleg csak koptató, vagy az véd is esésnél? Mibe kerül egy pár? Sajnos nem járt a ruhámhoz, nemhiába volt 56k (igaz ez beszerzési ára volt, mert ismerős a boltos).

(#22608) God Vazzeg válasza Gaboman (#22605) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jobban hobbi célra szánom, de még nem döntöttem. Nem akarok hard lenni vele, inkább csak rángatni kicsit, mikor van egy kis időm ilyesmire :D

Még egy hülye kérdés: az Aprilia mennyire számít jó motornak? Szabad venni? Elég olcsónak tűnnek :U

[ Szerkesztve ]

(#22609) TayRol válasza ALI_G (#22607) üzenetére


TayRol
veterán

nekem a terdkoptato alatt van protektor is. szoval nalam szerintem az disz. amugy 5e/par-tol indulnak az arak kb. es 15e/darab-ig.

[ Szerkesztve ]

(#22610) Gaboman válasza God Vazzeg (#22608) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Milyen típust szeretnél venni az Apriliaból?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#22611) ALI_G


ALI_G
veterán

Tudunk segíteni?

TayRol: na hát akkor nekem ilyen nem lesz :) Majd a következő ruhámhoz adni fognak ;]

[ Szerkesztve ]

(#22612) TayRol válasza ALI_G (#22611) üzenetére


TayRol
veterán

nem tudom, hogy en valaha hasznalni fogom-e, meg full kezdo vagyok, ellenben ha neked szukseged van ra, 5ezer nem sok egy parert.
ha van protektor a nacidban, es nem palyazol, akkor felesleges:)

(#22613) ALI_G válasza TayRol (#22612) üzenetére


ALI_G
veterán

van protektor a térdemnél és nem mintha valaha is leérne a koptató :)

(#22614) zsoltee10 válasza ALI_G (#22607) üzenetére


zsoltee10
addikt

az koptató, de véd is valamennyit, de első sorban azért van, hogy a ringen ne a gatya kopjon. amúgy én messze vagyok attól, hogy leérjen a térdem, mert ahhoz olyan gumi is kellene, amit le lehet dönteni addig, de előbb fogy el a gumi széle, minthogy a talajt érintsem. viszont pénteken lemostam a csizmát, és meglepetten konstatáltam, hogy a csizma koptatója viszont le van dörzsölve. szal a csizmám széle leér. :)

(#22615) God Vazzeg válasza Gaboman (#22610) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Még nem tudom. Nekem csak A1 vizsgám van jelenleg, ezért találtam Aprilia tuareg-et, 125-ösben, ehhez nem kellene vizsgáznom. A céljaimnak megfelelne, csak nem tudom mennyire lehet strapabíró, nem ismerem a márkát :F

Itt van: [link] Tudom hogy öreg, de ezeknél inkább az állapot ami fontos nekem, volt egy Honda MTX 125-ösöm régebben, az is régi volt, de nagyon szerettem. És ez helyben is van :K

Vagy ez is érdekes: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22616) Kasza08 válasza God Vazzeg (#22615) üzenetére


Kasza08
őstag

Nekem jelenleg egy Aprilia SR-em, van, egy rakás szar, pedig Yamaha blokkos.
Egyébként megkérdeztem más Aprilia tulajokat, ők maximálisan meg van elégedve a gépével, ismerek is egy Tuareg-est, ő jó véleménnyel volt róla.
Neki a dupla kerek lámpás van.
Egyébként meg öreg motor nem vén motor:))

mod: Amilyen a második linken van, olyan van neki.

[ Szerkesztve ]

(#22617) zsoltee10 válasza God Vazzeg (#22615) üzenetére


zsoltee10
addikt

egy havernak van tuaregje, 125-ös dupla körlámpás. zabál, de megbízható. ha sok a kili, egy vagyonba kerül a teljes felújítás. ha patent állapotban van, akkor 30000-et elmegy egy henger-dugó szettel.

(#22618) God Vazzeg válasza zsoltee10 (#22617) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A 30.000 teljesen korrekt :U A sokat zabál mit jelent? Mégiscsak 125-ös, olyan nagyon sokat nem ehet :D

Vagy fogyasztás szempontjából érdemesebb volna fentebb nézelődnöm, 4 ütemben?

Kasza08: köszi a választ neked is :R

Szívem szerint csak Hondát vennék, nagyon szerettem a motoromat, és egyszerűen szétnyűhetetlen volt, pedig amit az kapott.... :Y :K

[ Szerkesztve ]

(#22619) Boci_83 válasza ALI_G (#22613) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem sem ért le még sohasem a koptató, igaz nem is érzem még annyira. Nagyon sokat kell lehúzni hogy az leérjen, de jól is néz ki( kvázi vagány :D ), meg azért szerintem egy esésnél védhet is valamit...

**********

(#22620) ALI_G válasza Boci_83 (#22619) üzenetére


ALI_G
veterán

hiú ábránd volt :) Inkább a bukógombát kéne vegyem, ha komolyan kimegyek, biztos megfektetem, anélkül nem lehet tanulni.
Persunak ott van az MZ, azt bármikor megfekteti, leporolja magát, berúgja és száll tovább :D

(#22621) Integra válasza ALI_G (#22598) üzenetére


Integra
titán

10e az adapter szóval, nem a világ vége, de az már annál inkább zavar, hogy egy ilyen cég is baszik normális szállítási idővel szállítani... vicc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22622) zsoltee10 válasza God Vazzeg (#22618) üzenetére


zsoltee10
addikt

6L simán. pörög, mint a disznó+power szelep. :D

én inkább letenném a jogsit korlátlanra, és normális motort vennék. :)

(#22623) Gaboman válasza God Vazzeg (#22618) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az a 6L amit zsoltee írt neked egy poweres 125 2T-nél felszökhet átlagban 11L-is.
Ismerősnek is Aprilia Tuareg 125-ös van dupla kőrlámpás simán 10-11L bevág neki ha keni a gépnek.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#22624) TayRol válasza Gaboman (#22623) üzenetére


TayRol
veterán

bazz, azert az nem keves :Y

(#22625) Boci_83 válasza Gaboman (#22623) üzenetére


Boci_83
őstag

Öcsémnek Pegazója volt 125-ös. Az simán ette a 10 lityót. De a 150-es ETZ-m is bevette az 5.5-et. :D

**********

(#22626) Kasza08 válasza Gaboman (#22623) üzenetére


Kasza08
őstag

Az szép:Y
Ahhoz már benzinkút is kell:D

(#22627) Mawyx válasza ALI_G (#22552) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hát igen, néha érdekes az avatar mögött megbújó arc

Dobtam is egy hátast :DDD :))

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#22628) Picco válasza God Vazzeg (#22618) üzenetére


Picco
addikt

yamaha yz 125 12l/uzemora....de cserebe megy mint az allat :K

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#22629) Chieftec válasza Integra (#22592) üzenetére


Chieftec
őstag

NSR nel fenyevekkel jobb de azert vmi emelt fenyu halogennel faszabb lenne.

Visszaterve a szervizre, fekbetetekbol milyet erdemes venni? Regi mocimnal bementem Hondahoz aztan megrendeltem bele a gyari szimeringeket meg beteteket. Munkadijjal egyutt megallt 20 ropi korul. 30 bol akkor ki kellene jonnie ennek is nem?

(#22630) .mf válasza Gaboman (#22623) üzenetére


.mf
veterán

11l átlagban? :Y

bazz egy 1.8-2.0l-es kocsi eszik annyit, ami azért mégiscsak 6-8-szor akkora tömeg, és 14-16-szor annyi köbcenti...

Mekkora tankja volt ezeknek? 100km-t le lehetett egy tank benzinnel nyomni? :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22631) ALI_G válasza Picco (#22628) üzenetére


ALI_G
veterán

faternak a vasa 30 litert is becsókól üzemóránként, csak az 3500-as. Majd lefényképezem a blokkot mert van egy csere henger a sufniban. Akkora, hogy azt hittem túlméretezett makett. Egy henger akkora mint a motoromban 4!!!

(#22632) jasszer válasza ALI_G (#22631) üzenetére


jasszer
senior tag

Derék. Vmi amerikai cirkáló? :)

GS a túra alatt 4,8-at evett, pedig lefele menet a főúton (150 km/h) is kellett forgatni, a hegyen meg sokszor mikor ráhúztam volna kiderült hogy már koppon van a gáz. A lusta fordulatejtésről meg már nem is beszélve... :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#22633) bajnokpityu válasza Chieftec (#22586) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azt hogy megérte-e,majd az élet dönti el :)
hogyhogy ilyen ócsó egy 600RR? +regadó,ugye?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22634) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nemtom,h Tominak miért tart sokáig mélt irni.5 éve is ilyen tetű volt.de cserébe a gyártás is hasonlóan lassan megy.szezon végére azért összejönne :)
nekem csak 1 bajom van a gyáriakkal:ha mondjuk nekizuhan a padkának,akkor ha túl merev a nyele(gyáriak túl merevek),akkor elhúzza,csavarja a vázat.mármint ha nem a blokköntvénybe van belecsavarva.Tomi elég sokat esett,meg vagy 50motort biztosan felgombázott,ezek zömén ki is próbálták a gombát.ezért ha nem a blokkba csavarja közvetlenül a csavarját,akkor mindenképp perforálja.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22635) Chieftec válasza bajnokpityu (#22633) üzenetére


Chieftec
őstag

Nem ez rendes rendszamos. Hat jah eleg olcso volt, rendes aruk olyan 1,2-1,3. Gyerek gyorsan el akarta adni mar, jott a gyerek, meg fel eve nem is hasznalta mar. Meg ugye azert 1-2 dolgot megkell rajt csinalni ahogy fentebb irtam.

(#22636) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Nem meglepő adatok ezek egy 2T Poweres motoroktól,egy 250 2T pl:CR250,KX250,YZ250, 100km 20-25L is megeszik ha tényleg adagolják neki rendesen.
De mellette nyújtanak is olyat hogy az nem mindennapi.

jasszer:Jó hát a GS persze hogy nem kajál sokat,a 4T motorok a töredékét sem eszik a 2T-nek.
De nem is nyújtanak akkora feelinget mint amikor nyit a Power.
Kint voltam edzésen múlt héten egy 125cm3 YZ csókát az egyenesekbe nem fogta be a srác a 4T CRF450-el.Ennyire mennek ezek a kis szutykok de mellette esznek is rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#22637) bajnokpityu válasza Chieftec (#22635) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szép verda,gratulálok! :)
akkor ráadásul nagyon nagy vétel volt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#22638) Gaboman válasza Chieftec (#22635) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Milyen motorod volt előtte?
És hogy hogy gyorsasági motor mellett döntöttél,mire szeretnéd használni?

bajnokpityu:1 éve amikor én is vettem a gépet 1450000 hirdették,helyett elhoztam 1300000-ba,aztán utána néztem csak hogy mennyire jó áron jutottam hozzá mert 1.5 alatt nem is volt ilyen gép,amit láttam fent 1.7-be adták volna.
Nagyon megörültem neki akkor,és eddig nem is csalódtam benne.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#22639) Boci_83 válasza bajnokpityu (#22634) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem több mint egy hete nem is válaszol... Jött az üzi hogy elolvasta, de ennyi. Bementem a Motorline-ba, és vettem egy párat 5K-ért.

**********

(#22640) Topiccsendőr válasza Integra (#22573) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jaja ott valami nem volt gyári. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22641) Topiccsendőr válasza jasszer (#22632) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Minden elismerésem, hogy ilyen műszaki állapotban lévő motorral így mész. :D A gumik mondjuk jók rajta. De ez a gáz dolog, ez valami döbbenet.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22642) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Őőőő 10-11L-t eszik? Az enyém evett vagy 5L körül :F Honda MTX 125 :U Na mindegy, meglátjuk, de erősen hajlok hogy tényleg különbözeti vizsga lesz, oszt gyááá :D

(#22643) Topiccsendőr válasza ALI_G (#22598) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A bukógombák nemtudom mire valók. LSL gyakorlatilag kiszakította a deklicsavarokat a gsxr K5 ön. Egy Deltabox meg teljesen más irányban merev, de azon a tengelyen, ahol a bukógomba van szerintem száz hogy elhúzza a vázat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22644) Topiccsendőr válasza Gaboman (#22559) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

spórolós egy picit. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22645) TayRol válasza Topiccsendőr (#22643) üzenetére


TayRol
veterán

en ezert tetettem ra bukocsovet, azert az nem csak egy ponton terheli meg a vazat, ha dolne.

(#22646) Integra válasza Chieftec (#22629) üzenetére


Integra
titán

gyárit vegyél, ne sajnáld rá a pénzt.
ha esetleg pesten jársz, talán tudok segíteni alkatrész ügyben, hogy kicsit kevesebből kijöjj, de nem biztos, mert motorra nem tudom, hogy működik e.
de az a honda fékrenszer honda cuccal a tuti, úgy ideális a működése.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22647) Integra válasza bajnokpityu (#22634) üzenetére


Integra
titán

van honda (autó) szerelő ismerősöm, érti is a dolgát, de ahogy dolgozik, hogy nem hív vissza etc.. szóval a körítés miatt a büdös életben nem dogloztatnék vele..
lehet valaki amúgy nagyon ügyes, ha nem tudja eladni magát és nincsen szolgáltatás mögötte, vagy ha van is, több a morgás, mint a végeredménynek való örülés.
sajnos:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22648) Boci_83


Boci_83
őstag

Pálya oktatás 15K Pannónia ring. :U

Bár ez a nagyon kezdőknek való, még előzés sincs a pályán... :DDD

[ Szerkesztve ]

**********

(#22649) jasszer válasza Topiccsendőr (#22641) üzenetére


jasszer
senior tag

Gondolkoztam a gumi dolgon, vszeg tényleg nem rossz ez a gumi, csak lassan melegszik be, a kanyargós szakasz elején nagyon gyorsak voltatok hozzám képest, utána viszont abszolút vállalhatóvá vált a tempó.

Ilyen műszaki állapot alatt mit értesz a gázon kívül? :)

Boci_83: Szerintem ezen unatkoznál.

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#22650) Boxer001 válasza God Vazzeg (#22642) üzenetére


Boxer001
veterán

Szerintem is különbözetit csináljál. Ahogy nézegetem az árakat egyáltalán nem drága. :N B+ amúgy, de csak irígykedem. :(( :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.