Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21251) Boci_83 válasza bajnokpityu (#21250) üzenetére


Boci_83
őstag

Ez komoly? :DDD

**********

(#21252) bajnokpityu válasza Boci_83 (#21251) üzenetére


bajnokpityu
félisten

K4ig bezárólag úgy oldották meg suzukiék a teljesitmény csökkenést,hogy a sebváltóban volt egy kapcosló,ami kapcsolt X ellenállást.ez volt a jel a gyújtásdoboznak.
a G boxok,és társaik meg annyit csinálnak,hogy azt az értéket nyomják mindig a doboznak,ami asszem a 4. v 5. sebességé.
én legalábbis igy tudom.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#21253) Boci_83 válasza bajnokpityu (#21252) üzenetére


Boci_83
őstag

Az nem gyenge...

**********

(#21254) Beowulf_78 válasza bajnokpityu (#21250) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Az engem nem érdekel...nem értek hozzá. Lehet hogy nem volt 10...csak 8. :P :DDD
Azt tudom hogy 15k-ért megy mostanában.
A telefon függetlenítés és szoftverezés tudtad hogy csak egy gombnyomás és kifizetnek érte ezreket? :B :U Sok hasonló példát tudnék felhozni. Aki nem ért az adott területhez, megveszi úgyis. Ennyi.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#21255) ALI_G válasza Beowulf_78 (#21243) üzenetére


ALI_G
veterán

Hringen mit mész?

(#21256) zsoltee10 válasza jasszer (#21247) üzenetére


zsoltee10
addikt

csak egy kicsit kenj, és a fejtől 3-4 menetig. ha kijön, még egy kicsit. megtalálod azt a mennyiséget, ami már elég, de még nem sok.

(#21257) jasszer válasza zsoltee10 (#21256) üzenetére


jasszer
senior tag

Jogos, végülis minimális mennyiség kell, ki fog tartani ha többször is próbálkozom. Köszi. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21258) Integra


Integra
titán

na megvolt első forgalmi történet.
több fontos dolgot vettem észre.
- motorról még drámaibb, mennyi faszgyökérbaromállatköcsög van az utakon.
- a cb400 nekem kicsi motor
- kb újra tanulom a kreszt motorról
- geci sokat kell gyakorolni és menni, tréningezni
amúgy zsír, holnap reggel 8-kor folyt köv:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21259) Beowulf_78 válasza ALI_G (#21255) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Mit tudom én. Sosem mértem. Kimegyek, racingolok egy kicsit, dumcsizunk...szóval jó feeling. Kb. ennyi nekem a Hungaroring. Nem hajszoltam soha az időt. Túl gyári a motorom ahhoz hogy odacsapjam 1-2 mp-ért. Persze így is odacsaphatom, de ha az idő hajszolása miatt tenném az bosszantana. Ráadásul nem vagyok rendszeres pályázó, drága mulatság lenne nekem. 3x20p pályanapból 2 fullos napot túrázok. Ez azért jobban bejön. Néha kell a pályázás is, hogy ne felejtsek el kanyarodni, és kb. itt be is fejeződik. Bár Rétság felé és a Mátrában is jókat lehet kanyarogni sportosan. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#21260) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Csütörtökön ha ilyen szép idő lesz, elmegyünk Kakucsra. Én viszem a robimat, meg az MZt.
Nem csatlakozik valaki? Délelőtt megyünk, 2re visszamegyek dolgozni...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21261) TayRol válasza Integra (#21258) üzenetére


TayRol
veterán

Mindenben egyetertunk. Hallod, meglett a motorjogsim, mentem haza kocsival, es a regi lakasunknal a sarkon (Tuzolto u.- Erno u. sarok) eszrevettem a 30-as tablat. 5 eve volt kinnt. :DDD Ujra elkezdtem figyelni a tablakat.
Tenyleg, miert nem tanulsz a Fazeretekkel? Mondjuk az oda-vissza szallitas lenne csak a gond.

Persu
: jovo het masodik feleben mennek max., akkor leszek szabin.

[ Szerkesztve ]

(#21262) Gaboman válasza Beowulf_78 (#21243) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem nincsenek térképek a mocihoz,vagyis nem tudok róla,ez még karbis azoknál meg nem úgy van mint az injektoros motoroknál.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#21263) Integra válasza Topiccsendőr (#21260) üzenetére


Integra
titán

azért irigyellek, hogy így oszthatod be a munkaidőd :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21264) Integra válasza TayRol (#21261) üzenetére


Integra
titán

úgy vagyok vele, hogy ha már eddig ezen tanultam, akkor ezzel is vizsgázok le és pont, megkell tudni ezen is csinálni, noha nem könnyű.
de most legalább már megtudom fogalmazni mi a baj.
nem tudom a lábaim felpakolni rendesen, nehéz váltani vele, mert mindig talppal váltok, és a lábujjam már a bukócsövet tapossa, egyszerűen kicsi az egész nekem.
a gáz gáz, a kuplung detto, de utóbbi a kisebb baj, de a kettőt ebben a formában hangolni.. hát ma majdnem ugrottam egyet a bokorba miatta megfordulásnál, szerencsére megtartottam, kiengedtem és lábbal ellentartottam nagy lépésekkel.
a fézerrel ilyen gond egyszerűen nincsen. igaz, nem is 96-os motor.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21265) Topiccsendőr válasza Integra (#21263) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem én osztottam be így, két műszakban dolgozom :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21266) Beowulf_78 válasza Gaboman (#21262) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Jah...nem tudtam hogy karbis. :B ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#21267) TayRol válasza Integra (#21264) üzenetére


TayRol
veterán

Kitartast, ennel csak jobb vasak lesznek alattad remelhetoleg.

(#21268) ALI_G válasza Topiccsendőr (#21260) üzenetére


ALI_G
veterán

francba, esélytelen. Verda otthon, én Szegeden, pedig sejtettem, hogy te már lassan kimész :)

Egyedül mész vagy lesz valaki? Tehetnél fel valami videót :)

április 13-17. valamikor egy kakucs, vagy euroring? Ha emlékeztek ősz végén megbeszéltük, hogy megyünk euroringre szerdán oktatásra, ami remélhetőleg tavaly óta nem változott és ingyenes, de csak szerdán volt tavaly.
Ha valakit érdekelne és tud kivenni szabadnapot arra a hétre (legjobb lenne tömegesen), akkor felhívom őket, lehet adnak tömegesen kedvezményt, meg megtudakolom mi van az ingyen oktatással!

(#21269) Topiccsendőr válasza ALI_G (#21268) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

MZ kupás haverral megyünk. Jah most jut eszembe vettem egyik barátommal közösen egy kis kamerát is, még a végén tényleg csinálok egy videot. :D 1,3 Mpixel, a repülőmodellekre szokták rakni. Szóval esélyes, hogy azt is kiviszem, ha nem felejtem el.
Áprilisi oktatásra megyek. Mármint ha ingyenes :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21270) ALI_G válasza Topiccsendőr (#21269) üzenetére


ALI_G
veterán

Na azt tedd már fel pls! :) Meg mutasd már milyet vettetek meg hol meg mennyiért :) Gondolom nem egy nagy összegért.

Úgy érted az a hét oké neked? Teljes napról lenne szó.

13-16-ig semmit nem mutat a naptár, se nem nyílt nap, se nem versenynap, se nem edzés nap :) most akko' mi?
Érdekes. Tolok nekik egy e-mailt, hátha válaszolnak, bár ezen a téren, motoros berkekben még nem nagyon kaptam semmire se választ :)

mod2: ja persze maga az oktatás ingyenes, ahogy már volt róla szó, legalábbis írtam tavaly, csak a pályadíjat kell kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#21271) Topiccsendőr válasza ALI_G (#21270) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hát nem volt olcsó, azért vettük közösen. 16e volt. De nem zavarja a nagy rezgés, meg remegés, nem úgy, mint a többi jóval drágább modellt. De majd úgyis meglátjuk, milyen lesz a video. Tudd meg, hogy ingyenes -e. Itt mit tanulunk? Saját motorral lassú kanyarokat? Mert akkor lezúzom az enyimet :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21272) ALI_G válasza Topiccsendőr (#21271) üzenetére


ALI_G
veterán

saját motor, ruha is saját, csak kapunk egy oktatót, asszem 15 emberig fogadtak tavaly, de valami oktató/versenyző vérű ürge okított ingyért szinte egész nap, kicsi elmélet, nagyrészt gyakorlás a pályán, mutatja az íveket, helyes kanyarvételt. fékezést...etc.

[ Szerkesztve ]

(#21273) Topiccsendőr válasza ALI_G (#21272) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jólesz. gondolom lendületből megyünk, fék nélkül kell venni kanyarokat, utána félkezesen. Az jó dolog. arra érdemes elmenni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21274) ALI_G válasza Topiccsendőr (#21273) üzenetére


ALI_G
veterán

Minden oktatásra érdemes elmenni ami ingyenes. :)
Na megérdeklődöm mi a szitu, gondolom ma már nem válaszolnak e-mailre :D

[ Szerkesztve ]

(#21275) TayRol válasza ALI_G (#21272) üzenetére


TayRol
veterán

Ilyenek engem is erdekelnek, csak en meg kezdo lennek, sosem voltam palyan. Nem az a versenyzo tipus vagyok.:)

(#21276) Topiccsendőr válasza ALI_G (#21274) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem hinném, hogy 0-24ben tolják. :DD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#21277) ALI_G


ALI_G
veterán

Euroring menetrend copy-zva a honlapról:

(9-18-ig) - előzetes bejelentkezés alapján - várjuk vendégeinket.
Árak itt
egész nap 15.000 Ft
Délután 11.000 Ft
délelőtt 9.000 Ft
ez a tavalyi ár is egyben, nem emeltek, még az kellett volna :)

Az oktatással kapcsolatos, az oldalon lévő infók úgy érzem tavalyiak, ezért megpróbálom őket e-mailben kérni, hogy lesz-e idén (félek nem :( ) is ingyenes oktatás. Ha még sem ingyenes, akkor én csak délutánra neveznék be.

Ha 4 motoros egész napos jegyet vásárol, úgy (egy nyílt napon) egy boxot kapnak ajándékba.

Ez még fontos ha valaki ráér:
Az akciós árak motorosoknak:
- egész nap: 15.000 Ft helyett 11.000 Ft,
- délután: 11.000 Ft helyett 8.000 Ft,
- délelőtt 9.000 Ft helyett 7 .000 Ft
A következő akciós időpont - motorosoknak:
- április 02., 05. (elvileg 2009-es ár és dátumok)

Ezek ÁFA nélküli árak :(((

telszámuk: +36 30 455 0818.

(#21278) .mf válasza TayRol (#21202) üzenetére


.mf
veterán

Szinte új -- használatlan -- 2-3ekm -- -20%: na ilyet tényleg jó lenne kifogni :D
De benne lehet az a kockázat is, hogy azért adja el ilyen gyorsan / jóval olcsóbban, mert nem tudta rendesen kezelni, és bukott vele egy-két nagyot, amit akár a motor is megsínylett... megsínylhetett?... édes-ékes apanyelvünk...
Láttam egy-két helyen tesztben használt motort elég alacsony km-rel, de ott kb 10%-kal alacsonyabb áron kínálják csak... viszont már egy éve a nyakukon van, tehát talán érdemes lenne rá alkudni -- de hát se jogsi nincs még, ősök mindig kézzel-lábbal tiltakoztak ellene, most meg állásom sincs, ma mondtam fel. Ha a motoros-jogsit sunyiban meg is csinálom (az is még egy idő, mert előbb a szakdogát kell megírnom, bleh), a vételt inkább nyárig halasztom, addigra lesz új állásom és kicsivel kijjebb költözök (nagymamám félig üres lakásába. Pesti ingatlanárak mellett csak így megy nem-milliomos-palánta "frissdiplomás" pályakezdőknél :( ).

Ali_G: sajna ez van, a klasszikus pulp fiction sort idézve: "English, motherfucker! Do you speak it?!" :P A net korában mindenképp javasolt legalább alap, de inkább középfokig elküzdeni az angollal. Magyarul az a sorozat 99.99%, hogy nem ment :(
De szerencsére mindegyik rész fő mondanivalója egy-két mondatban összefoglalható, és elég sokat mutatják.

Beowulf (21223): van egy érdekes lakó / albérlő ebben a kis társasházban: kb 64nm-es kis albérlet (maga a lakás kb 20, max 30 milliót érhet), kis smarttal jár, viszont asszem egy 1098-as Ducatija van. Néha egy haverjával látom őket visszajönni túrázásról, neki pedig biztosan 1098-as Ducatija van. Szóval ezek után nem tudom :DDD
Másik hsz-szel kapcsolatban: 14l :Y :DDD Pályán, vagy simán? Ha utóbbi, akkor duplán :Y :Y

Ali_G (21268): érdekesen hangzik, remélem lesz jövőre is. :DDD
A fizetős oktatás is lehet jó is, az ingyenes inkább költséghatékony :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21279) Beowulf_78 válasza .mf (#21278) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Pályán? :U Ki ment mostanában pályára? Sztem senki. ;) Persze hogy utcán. De mint írtam ez egy átmeneti állapot volt. Bebizonyítottam hogy nem kell V8 a 14L fogyasztáshoz. :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#21280) .mf válasza Beowulf_78 (#21279) üzenetére


.mf
veterán

"Pályán? :U Ki ment mostanában pályára?"

Az igazán elvetemültek? ;]
"Már március van, vagy miafene. Voltak már idén napsütéses napok is 10+ fok hőmérséklettel" :DDD
Munkatársam (fura lesz megszokni, hogy a mai nap után már lassan odatehetem elé, hogy ex-) a hétvégén volt túrán és crossozott is egy adagot, ma meg panaszkodott, hogy a térdének nem tett jót az idő...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21281) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#21265) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezen a héten is délutános vagy?
tegnap eldőltem a gép előtt :D
a pályanap mikor lenne csüt, vasárnap?robival lehet menni? :D

eladó Kawasaki j300 robogó

(#21282) TayRol válasza .mf (#21278) üzenetére


TayRol
veterán

Nem tudom milyen motort szeretnel, de nezzuk pl. a gsxr 600-at, ez eleg jo ar erte szvsz. Ki lehet fogni jo veteleket, csak legyen penze az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#21283) TayRol válasza .mf (#21278) üzenetére


TayRol
veterán

Ah, most olvastam el az 'off ' reszt is, fel a fejjel addig is!

(#21284) ALI_G válasza .mf (#21278) üzenetére


ALI_G
veterán

BME-s középfokú nyelvvizsgám van, csak hát nem most szereztem.

(#21285) [lAyCsI] válasza TayRol (#21283) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Az lehet hogy tegnap téged láttalak olyan 6-n7 körül a Bajcsy-n motorral?
Kék bandit-triovál bódis-fehér Sóéj kupa?:)

-= No way back from Here =-

(#21286) TayRol válasza [lAyCsI] (#21285) üzenetére


TayRol
veterán

Jah, envoltam, mentem haza melobol. :) Arany Janosrol Bajcsira, onnet meg Podmaniczky.

(#21287) Integra


Integra
titán

ma reggel már sokkal jobban ment, észrevettem a sebesség korlátozó táblákat is és az egyirány utcákból történő buktató célú balra kanyarodásokat se hibáztam el és bokorba ugrás se volt, mert kaptam egy új, vékony cross kesztyűt, határozottan javult a gáz és kuplung összehangolási képességem:DDD

eddig is rühelltem nagyon sok autóst, viszont most.. van egy kurva nagy kukásmellény rajtad, ami kb csak a másik szemét nem égeti ki, van rajta egy ordenáré nagy T betű és semmit sem jelent.. de tényleg. sőt, ugye két motoros is így megy, illetve ott van az autó is mögötte, az is megjelölve. tényleg félelmetes, hogy miket csinálnak. ja és persze a következő pirosnál simán lenne időm leszállni a motorról és beverni az oldalablakát, aztán visszaülni és tovább menni..

ami a gyalogosokat illeti, na tőlük van a legnagyobb para, hogy jól beszopatnak majd a vizsgán...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21288) TayRol válasza Integra (#21287) üzenetére


TayRol
veterán

Nalunk az oktato a kocsival (bordo regi baromi nagy merdzso) mogottunk nagyon jo arc volt, fedezett minket a hulyekkel szemben, ill. amikor rank akartak huzni a kocsikat, majdnem megverte a soforoket. Mondjuk en nyockerben meg kobanyan vizsgazgattam, az oktato is ott nott fel (190cm/110kg), vagta a dorgest.

(#21289) ALI_G válasza Integra (#21287) üzenetére


ALI_G
veterán

Minden gyalogost el kell engedni oszt cső. Jobb esetben megdicsérnek, hogy előzékeny vagy és vigyázol a gyalogosokra. Még meg is ölelne a vizsgabiztos :D

(#21290) emvy válasza TayRol (#21288) üzenetére


emvy
nagyúr

Mako Dezso? :D
(en is nala toltam -- mondjuk o velunk is uvoltozott, ha kellett)

while (!sleep) sheep++;

(#21291) TayRol válasza emvy (#21290) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD jajam :K

(#21292) Integra válasza ALI_G (#21289) üzenetére


Integra
titán

jaja, én is ezt teszem, de..
és egy ilyen eset pont ma volt:)
jobbkezes utcákban megyünk, megyek egyenesen, jobb oldalt egy lány megy a zebrán szabályosan, én már a kereszteződésben vagyok, amikor a lány gondol egyet és átakar menni előttem. na akkor mi a rák van? én átmentem a zebrán és nem engedtem el.
de ugye az van, hogy ha időben látom, akkor már a kereszteződés előtti zebra előtt kell megállnom, hogy ő a távolabbi zebrán átmehessen. eddig ok, de itt ugye nem ez volt. pont úgy jött ki, hogy mire én a zebrához értem a kereszteződésből, ő pont le akart lépni..
nem vagyok kresz zseni, de szerintem szopoda, én ilyenkor áthajtanék, mert az a legbiztonságosabb, satut nem húzok a kereszteződésben.
de ha gondol egyet a vizsgabiztos?!
a másik a sakron tökörésző gyalogosok, akik nem akarnak átmenni, csak ott támasztanak épp.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21293) emvy válasza Integra (#21292) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagy satut nem szabad nyomni, de ha zebrak elott lelassitasz 30 korulre, akkor biztos, hogy nem lesz baj.

while (!sleep) sheep++;

(#21294) Integra válasza emvy (#21293) üzenetére


Integra
titán

persze, lassítva mentem át a zebrán, nem szoknya lobogtató légörvénnyel, csak az adott helyzetben megzavart, hogy jól döntök e, a következő gondolat meg automatikusan, hogy most megbuktam e vagy sem.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21295) ALI_G válasza Integra (#21292) üzenetére


ALI_G
veterán

:) hmm. Most szerintem csak tippelgetni tudnánk, hogy itt mi a helyes és miért, szóval kérdezd meg az oktatót. Ő talán már referencia, hozzám képest mindenképp :D

(#21296) [lAyCsI] válasza TayRol (#21286) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sajna 2 autóval előttem álltál meg a pirosnál, szal hiába kurjongattam volna úscce hallod:)
amúgy nagyon szép hangja volt, motor meg csillivilli

-= No way back from Here =-

(#21297) [lAyCsI] válasza Integra (#21287) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nah én pont ezek miatt a dolgok miatt igyexem a lehető legminimálisabbra degradálni a cityben való közlekedést motorral :(

-= No way back from Here =-

(#21298) TayRol válasza Integra (#21292) üzenetére


TayRol
veterán

Ha nem tudsz megallni csak ugy, hogy a forgalom tobbi resztvevojet veszelyezteted (ertsd: a mogotted jovo beledrohan), akkor nem kell megallni. Lassan csordogalva mesz a zebra fele, de engem Ulloin azert is megszolt az oktato, mert lassan erkeztem a zebrahoz, ahol alltak. Ezt gyalogos-csalogatasnak nevezik, es sok vizsgabiztos nem szereti.

Laycsi: koszi, bar a motor full dzsuva, a multkori zuhogo esoben valo hazamenetelem ota nem volt alkalmam lemosni. Pedig kiszallhattal volna, oszt odajossz dumalni.:)

(#21299) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Vasárnap felszereltem az új kipufogótartó bilincset, remélem tartósabb lesz mint az elődje... az előzőnek volt egy gumiszalag is a bilincs alatt, ami szépen ráégett a dobra és nemigen tudtam levakarni, igazából fel kéne porílozni az egészet újra...
ha minden jól megy lehet jövő héten elviszem a 2 deknit lefóliáztatni, ill. megnézem előtte hogy fest élőben a cucc, mert ha nagyon gagyi nem rakatom fel... majd beszámolok mire jutottam

-= No way back from Here =-

(#21300) [lAyCsI] válasza TayRol (#21298) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jaja, csak mögöttem állók biztos nem örültek volna annyira, aztán meg huss elhúztál,
szal majd a PH!-s meetingen bepótoljuk ;)

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.