Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) csicsaaa válasza Gaberiellb (#249) üzenetére


csicsaaa
tag

Értem ezt, csak akkor mire jó ez a System Recovery program a friss, új rom-ot felrakóknak?

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#252) sub71 válasza csicsaaa (#248) üzenetére


sub71
aktív tag

nordic froyo nandroid backup-ját másold fel az sd kártyára, custom recoveryben visszaállítod a felmásolt backup-ot, majd újraindítod , jöhet az RSD lite meg a fixed sbf. Az alapján amit belinkeltél. De van sokkal egyszerübb megoldás, ha a rendes rom-ot nyomod fel RDS -el

(#253) sub71 válasza csicsaaa (#251) üzenetére


sub71
aktív tag

Ezt akkor szokták csinálni, ha vissza akarnak még térni a 2.1-es androidra szervíz vagy egyéb okokból. Ha a rendes rom-ot rakod fel, akkor nem lehet visszatérni a 2.1 es rom-ra!

(#254) premete válasza csicsaaa (#246) üzenetére


premete
veterán

Az "okosak" sem tudnak segíteni olyanoknak, akik nem képesek elolvasni a topik címében szereplő 1. hozzászólást, sőt még a fájl és program neveket sem tudják bemásolni, a teljesség igénye nélkül, az utóbbi pár hozzászólás "termése":
Nordocos Froyo
nordis fbs
RDS

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#255) Speed limit válasza premete (#254) üzenetére


Speed limit
tag

Hagyján hogy nem olvassa el de még össze is szedtem neki ami alapján még egy féllábú sündisznó is megcsinálja :D

Más: Megint van új Nightly Build 110531-1949

Feldobtam de sok különbséget nem vettem észre az előzőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#256) premete válasza Speed limit (#255) üzenetére


premete
veterán

Annyi a különbség, hogy a DroidSSHd-be belekerült a portugál brazil nyelv. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#257) Speed limit válasza premete (#256) üzenetére


Speed limit
tag

Ez az pont arra vártam már untam a magyart :DD

(#258) sub71 válasza premete (#254) üzenetére


sub71
aktív tag

Az RSD-RDS, hát ezt tényleg elgépeltem, de ettől még akár köztársasági elnök (államfő) is lehetnék! :DD

(#259) csicsaaa válasza premete (#254) üzenetére


csicsaaa
tag

Aztaaa, ez tényleg lényeges dolgok a kérdésemhez premete. :C
Ám elolvastam az elsőt, csak kíváncsi lettem vna hogy ezekkel a fájlokkal mit is tudok kezdeni!
De akkor sztem törlöm!

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#260) Speed limit válasza csicsaaa (#259) üzenetére


Speed limit
tag

Töröld is és amit a hozzáoszlásomban linkeltem az alapján csináld.

(#261) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Úgy látom, némelyek komolyan dolgoznak azon, hogy a telefonjukból "mélyvizes" téma legyen. Attól, hogy androidos telefonod van, még nem kvalifikálódsz mindenféle mókolásra is. :N
No offense, azoknak szól, akik az utólsó 10 hsz alapján akarnak romot cserélni.
Csak el kéne olvasni az 1.hsz-t, illetve pár jófej ember (AtomCity) leírásait.

Más : Valaki egyszer linkelt egy táblázatot többek között a Defy-os CM7 használók számáról, de sehogy sem tudok újból ráakadni. Csak érdekesség képpen jöhetne.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#262) aasgier válasza Tomi_Sci (#261) üzenetére


aasgier
tag

stats

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4

(#263) rbalint88


rbalint88
addikt

megjött az új defy, áprilisi és zöld lencsés, most már CM7 feszít rajta ismételten :)
örülés van.
a törött üveg helyére a cseredarab kb. 15e munkadíjjal mindennel.

a két készülék között észrevettem pár különbséget: a belső tömítések a régiben szürkék, az újban feketék. a régiben olyan igazi gumis, az újban kicsit keményebb, műanyagosabb hatású.

és erre sikerült leszedhető, szenzoroknál kivágott fóliát tenni :P
hasonló paraméterekkel rendelkező matt fóliára beszerzési tipp? speedshopban a brando-t látom, csak az drága (protector plus)

(#264) Tex


Tex
senior tag

Üdv!
Két kérdésem van.
Az 1. hsz.-ben levő rum-cajsz leírás alapján lehet a béta6-t 0530 nightly-ra cserélni?
Ehhez a nightly-hoz még kellenek-e valamilyen fixek?

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#265) Wajk válasza Tex (#264) üzenetére


Wajk
addikt

olvass utána mint jelent a nightly :K
ha már fel akarod rakni

rbalint88: egész korrekt ár :K

csicsaaa: no komment :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#266) premete válasza Tex (#264) üzenetére


premete
veterán

Ha arra gondolsz, hogy wipe data, wipe cache, wipe dalvik, nightly.zip fel, akkor csont nélkül, de csak a wipe dalvik, nightly fel is elég lehet (elméletileg, de még nem próbáltam, mivel más módosításokat tettem a beta6-ba, mint a nightly-kbe)
Fixek benne vannak már "gyárilag"

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#267) Tex válasza premete (#266) üzenetére


Tex
senior tag

3) Hogyan frissítsek Beta 4.0/4.1 verziókról?
- Másold a Fix.zip, CM7 és Google apps zip fájlokat az SD kártyádra.
- Reboot
- Amikor a Motorola logo látható a képernyőn, és felvillan a kék led, akkor nyomd meg a Hangerő LE gombot. Ezzel belépsz a bootmenübe.
- Menj ide "[Custom Recovery] start"
- Nincs szükség a wipe-ra, sem a data, sem a cahe területen!
- Válaszd az "install zip from sdcard", "choose zip from sdcard" menüket, és válaszd ki az "Fix.zip" fájlt
- Reboot
- Kapcsold ki a telefont, és utána bekapcsoláskor lépj be újra a boot menübe és aztán "[Custom Recovery] start"
- Válaszd a "choose zip from sdcard" menüt, és válaszd ki az "update-beta5-cm7.1.0-03.05.11-Defy.zip" fájlt
- Válaszd a "choose zip from sdcard" menüt, és válaszd ki a "gapps gb 20110503 signed.zip" fájlt.
- Válaszd a "+++++Go Back++++++" menüt, és aztán a "reboot your system now" menüpontot.

Köszi! Konkrétan erre gondoltam.

Wajk: Köszi tudom mi a nightly.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#268) Wajk


Wajk
addikt

Informátoraim jelentették, hogy egy kínai Motorolás termékmenedzser is megerősítette, hogy a 3. negyedében várható a 2.3 Defy-re.
Ez friss infó meg jó, de én úgyis a szememnek hiszek, de azért bizakodásra ad okot :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#269) Edge


Edge
veterán

setvsel-ről: beállítottam azt amit az 1.hsz-ben volt:
24-300/34-600/54-1000; threshold 95%, limit to vsel1 while screen is off, limit to vsel2 on battery <=40%; set up_threshold to 99% on battery <=20%

és a teló bazira lagol és belassul amikor pl lapozok appok között, vagy épp a lockscreen lagol.
A tresholdot levittem 86%-ra már.
Mi lehet a gond?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#270) RootRulez válasza Wajk (#268) üzenetére


RootRulez
félisten

Ó kérlek, előbb legyen 2.2. :)) (hivatalosan)

═════════════════════════════════════════

(#271) Narxis válasza Wajk (#268) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha ez igaz akkor nagyon örülök, még az 1 éves késésnek is, Froyo-t is a megjelenésétől számítva 1 év múlva tudták kiadni, szerintem a Mézeskalács is így jár, az amcsik kapják majd elsőnek, talán nekik tényleg meg lesz Q3-ban.. :) Amúgy én már lehordtam emiatt mindennek a Motorolát és addig nem szívom vissza amíg nincs hivatalos bejelentés.

Thanos was right.

(#272) Repp válasza Edge (#269) üzenetére


Repp
tag

Próbáld meg 25-35-56 vsel-lel. Nálam így volt jó...

Ja! Treshold meg 90%, de maradhat 86 is.

[ Szerkesztve ]

(#273) Tex válasza premete (#266) üzenetére


Tex
senior tag

Nem sikerült (wipe data/cache/dalvik megvolt), de csak a piros Moto logót nézegetem.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#274) Edge válasza Repp (#272) üzenetére


Edge
veterán

Köszi! Kipróbálom. Nálad is Froyo?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#275) premete válasza Tex (#273) üzenetére


premete
veterán

Akkor menj gyári recoverybe, onnan wipe mindent 2-háromszor, és kezdd elölről.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#276) Tex válasza premete (#275) üzenetére


Tex
senior tag

Ez az md5sum file is kell valamihez?

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#277) YAS-dude válasza Tex (#276) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azzal lehet leellenőrizni, hogy nem sérült-e meg a zip a letöltéskor.

(#278) Tex


Tex
senior tag

Ugyanaz. Megpróbálom RSD-vel a Nordicot feltenni.

YAS-dude: Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#279) kzsole


kzsole
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Ma egyszer csak a Defy "magadta magát". Csak a Google böngésző jön be, és hiába nyomot meg az alsó ikont, hogy menjen a főképernyőre, nem lép tovább. Rezzen, hogy érzékeli, de egy kis felvillanáson kívül nem történik semmi. Van valakinek valami javaslata, mit lehet tenni, mi lehet a hiba.
A legnagyobb baj, hogy vannak a telefonon olyan jegyzeteim amire nagyon szükségem lenne.
Előre is köszönöm.

(#280) premete válasza kzsole (#279) üzenetére


premete
veterán

Az első hozzászólást elolvastad, konkrétabban az ilyen esetekre vonatkozó részt?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#281) robertv


robertv
csendes tag

Sziasztok!
Ti tapasztaltatok olyan hibát hogy CM7 alatt a Navigon nem indul el?
Legalábbis elindul de rögtön megáll a szokásos üzenettel. :)
Van valami tippetek?

2.2 nordic + cm7-110601-0114-NIGHTLY-Jordan
Köszi!

(#282) rum-cajsz válasza Edge (#269) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem tudom melyik verziójú 2ndInit-et telepítetted, de az új verzióban benne van az overclocking menü, és akkor nem kell a setvsel.
Én nem próbáltam még ezt ki, de a CM7 topicban ezt javasolják a setvsel helyett....

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#283) rum-cajsz válasza robertv (#281) üzenetére


rum-cajsz
őstag

a navigációs programokkal való kompatibilitás még nem 100%, elég sokan panaszkodnak erre.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#284) Edge válasza rum-cajsz (#282) üzenetére


Edge
veterán

Ja félreérthető voltam sry, fr froyo van a defymen. Feltettem a setvsel-t és kipróbáltam egy beállítást ami 1.hszben volt, tudom hogy cm7-hez volt belőve gondoltam attól még jó lesz az nekem is, az aksi kímélés nem jöhet rosszul.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#285) kzsole válasza premete (#280) üzenetére


kzsole
csendes tag

Megnéztem, de nem jöttem rá. Egyszerű felhasználó vagyok csak...
Ha beléptem le és bekapcs gomb segítségével, akkor a következő jelenik meg:

reboot system now
(ez nem segít)

apply sdcard:update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

alul sárgán világít, hogy can't open /cache/recovery/command

Mit tegyek?

Köszönöm előre is !

(#286) premete válasza kzsole (#285) üzenetére


premete
veterán

Gondoltam az akku ki, majd be, és sima újraindítás nem ment. Akkor a wipe data/wipe cache (factory reset) segíthet. Az sd-n lévő fájljaid megmaradnak.
Ha factory reset sem segít, akkor szerviz, vagy .sbf fájl flesselése a lehetőségek.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#287) robertv válasza rum-cajsz (#283) üzenetére


robertv
csendes tag

köszönöm rum-cajsz, ez esetben várok a végleges verzióra, hátha. :)
Olvasgattam sokat a fórumon de nem találtam erről infót.

(#288) Tex


Tex
senior tag

Nem akar sehogy sem menni piros moto logónál mindig megáll.
Nordic sem ment fel mert az update.zip-et nem telepítette fel.
Most már pihenek kicsit nincs több ötletem, majd hazamegyek ott még tudok pár dolgot csinálni.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#289) premete válasza Tex (#288) üzenetére


premete
veterán

Nordichoz milyen update.zip kellene szerinted?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#290) premete


premete
veterán

Ennek elolvasása ajánlott, aki nem tartja be az itt leírtakat, az vessen magára!
Senki, semminemű felelősséget nem vállal az itt leírtak használatából bekövetkező károkért, a készülék tönkremeneteléért, sem a politikusok ígéreteiért, sem a földrengésért, sem a szökőárért!!!

Feltételezem, hogy aki ezt a csomagot letöltötte, tud olvasni, nincsenek szövegértési problémái (dislexia) látott már számítógépet, mielőtt nekiállna, a .net framework, a java jdk és jre, android sdk fenn van a gépén. Ez utóbbi a csomag asdk könyvtárában van, célszerű az elérési utat a környezeti változókhoz hozzáadni, akkor nem kell mindig ebbe a mappába menni az adb-parancsok kiadása előtt.
Nagyon nem akarok szájbarágós lenni, de például rootoláskor, amikor a pc-ről egy exe-fájt indítunk, legyen a Defy usb-n rákötve, "csak töltés" (nem CM7-eseknek " Charge only") módban. Értelemszerűen ez az adb-parancsokra is vonatkozik. Valamint a "Choose zip from sd card" esetén a fájlok legyenek az sd kártyánkon.
Részletek (amennyiben a fentiek teljesültek, és minden tiszta):
1, A megfelelő motodriver telepítése
2, Az RSD Lite installálása (amennyiben régebbi van fenn, annak uninstallálása, mappájának törlése és újraindítás után).
3, Wipe all háromszor,
4, Rsd lite-tal nordic.sbf fel. Amennyiben nem indul el, akku ki, bekapcsolás a "hangerő le" benyomva tartása mellett, wipe data+wipe cache, majd reboot. (Ez cm7 romok után szokott előjönni).
5, Usb debugging engedélyezése, unknown sources engedélyezése,
6, Superoneclickkel rootolás, újraindítás.
7, A sndinit 1.42 telepítése, futtatása, 2x újraindítás normál módban.
8, Harmadik újraindítás custom recoveryben.
9, Megint 2x wipe all, az "advanced" fül alól wipe dalvik is, vissza a menüben, install zip from sd card/choose zip from sd card, cm7.zip fel, gapps 20110503 fel, restart és kész.
A módosított zip fájlom a signtools/sign rom mappában van, ez, vagy másik nightly ott szerkeszthető, apk-k ki-be, majd a sign.bat parancs készít egy signed update.zip fájlt, ami már feltehető a recoveryből. ha nem tudod, mit lehet kivenni, és beletenni, akkor ne kísérletezz, mert lehet, többé el sem indul a telefon!!!
A 0530-1247-x.zip működik, én is azt használom, kivett/beletett programok a passzoló mappákban vannak.
Egyéb módosítások ebben:
- magyar gps.conf fájl
- R2D2 bootanimáció
- saját e-mail, sms figyelmeztető és csengőhangok
[komplett csomag]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#291) Edge válasza Repp (#272) üzenetére


Edge
veterán

Köszi nálam is jól megy így :) :R

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#292) rum-cajsz válasza premete (#290) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Kösz szépen, ha lesz időm, kipróbálom! Az első hsz-ba mindenképp belinkelném....

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#293) Tex válasza premete (#289) üzenetére


Tex
senior tag

Ami Atomcity leírásában van.

Ugyanazt csináltam amit leírtál annyi különbséggel hogy "csak" 2 wipe all volt. És így a 4. lépés után nézhettem a piros logót.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#294) premete válasza rum-cajsz (#292) üzenetére


premete
veterán

Belinkelheted, de az a tapasztalatom, hogy csak azok olvassák el, akiknek nem is nagyon kellene; akikre ráférne, azok pedig azt hiszik, hogy mindent tudnak. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#295) premete válasza Tex (#293) üzenetére


premete
veterán

Az valószínűleg akkor a nandroid restore+fix.sbf megoldás, a piros logónál nem segít. Próbáld meg az előbb belinkelt módszert + csomagot, mivel már a Cordon is 2.2-es rommal adja vissza a szervizből, a downgrade okafogyottá vált szerintem. Bár egy hónapja beadtam rootolva, arra sem mondtak semmit, másfél nap alatt kicserélték a hangszórót és jónapot.
Mod: ez a feltöltött csomagomban lévő, 378 MB-os nordic.sbf-re vonatkozik, nem a 34 MB-os fixed.sbf-re, azzal nem próbáltam. Valószínűleg a cm7 custom recoveryje a hunyó benne, hogy utána a gyári sem tud mindent wipe-olni.
4, Rsd lite-tal nordic.sbf fel. Amennyiben nem indul el, akku ki, bekapcsolás a "hangerő le" benyomva tartása mellett, wipe data+wipe cache, majd reboot. (Ez cm7 romok után szokott előjönni).

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#296) Speed limit válasza premete (#290) üzenetére


Speed limit
tag

Nagyon szépen köszönöm a linket és a kis leírást is.
Mindenképpen este kipróbálom és majd beszámolok róla hogy mennyire sikerült el csesznem :D

(#297) kzsole válasza premete (#286) üzenetére


kzsole
csendes tag

wipe data/factory reset megoldotta.
köszönöm szépen

(#298) Tex válasza premete (#295) üzenetére


Tex
senior tag

Igen az, ezt benéztem. Köszi!
Majd otthon megpróbálom ott van másik akksim is.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#299) premete válasza Speed limit (#296) üzenetére


premete
veterán

Nem könnyű elqrni, de biztosan lesz, akinek sikerül. :)
Mindenesetre én letöröltem mindent, és ahogy visszatettem a nordic.sbf-et, rootoltam, custom recoveryt telepítettem, majd a csomagban lévő cm7.zip-et és gapps.zip-et feltettem, azt írtam le, és abból a csomagból történt minden.
Miután a rendszer felállt, kiszedtem a /systemből a gtalkot, az emailt, a cardockot, a live wallpapírokat rootexplorerrel, feltettem a marketből a shootme-t, a setvselt, azt beállítottam, valamint az alapsávot áttettem nordicra, és megy, mint a parancsolat.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#300) pivi.l


pivi.l
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.