Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) CoolBoy323 válasza premete (#545) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

oké, legyen :)

a basebandnél honnan veszed, h a nordicot KELL?

(#552) pok.tom válasza Narxis (#550) üzenetére


pok.tom
aktív tag

belső keresőre gondoltam másik fórumon 4. hsz én is így találtam meg kb 2perc volt :)

"A rangnak meg semmi köze, hogy ki mennyire expert 1-1 témában..."

Ez rendben van, nem is azt firtattam, hogy "ilyen hülye kérdéssel, hogy lehet ilyen rangod"
Arról van szó használjuk már azt a qva keresőt, mert már minden 1000x le lett írva.. (még ez az mondat is.. )
sokunknak nincs kedve\ideje átolvasni napi több tucat "sírást" a hsz-k 10%-a tartalmaz fontosabb infót talán...

(#553) premete válasza CoolBoy323 (#551) üzenetére


premete
veterán

Kizárásos alapon, mivel Nordic romra épül a CM7, és Közép-Európában használom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#554) CoolBoy323 válasza premete (#553) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de nem a norvég baseband-eket használjuk HUN földön...

mondjuk mi a különbség a CEE basebandek között vajon...

(#555) johnny82 válasza CoolBoy323 (#544) üzenetére


johnny82
őstag

Végülis csináltam 1 FR-t, aztán minden helyreállt.LauncherPro-ra váltottam nekem az jön be a legjobban. Maga a rendszer eszméletlen gyors, nagyon tetszik.

(#556) johnny82 válasza johnny82 (#555) üzenetére


johnny82
őstag

Volt problémám a wifivel, mégpedig, hogy hiába csatlakoztam az itthoni routeremhez, nem ment a net, info sávon lévő wifi jel kiszürkült. Kapcsolgatásra nem javult meg, de egy újraindítás segített.

Mod: DroidSSHd az konkrétan mire való? Milyen kliens?

[ Szerkesztve ]

(#557) Halo válasza premete (#553) üzenetére


Halo
senior tag

én a sima CE RT-t használom, működik rendesen. (legalábbis úgy veszem észre.)

mondjuk tegnap... horror volt... vagy 10x tuti ki kellett venni az akksit, mert nem akart semmire se reagálni... lehet, azért, mert átállítottam 2 percesre az elsötétülést 1 percről? visszaraktam 1 percre, és azóta minden ok. kopogjam le valahol...
Ha esetleg valakinek van kedve/ideje tesztelni - állítsa már át 2 percre az elsötétülést, utána ossza meg legyen szíves a tapasztalatait! köszönet előre is!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#558) premete válasza Halo (#557) üzenetére


premete
veterán

A frekvenciatartomány ugyanaz, abban nincs különbség, legfeljebb a fogyasztásban, abban nálam a Central Europa blablabla Nordic 3.4.x vált be legjobban. A múlt héten belinkeltem a legújabb basebandswitchert, lefordítottam magyarra a parancsokat és üzeneteket, (az országneveket nem. :) )

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#559) Halo válasza premete (#558) üzenetére


Halo
senior tag

igen - azt néztem, köszi!
de akkor az rc0 meg a Te verziód között a fordításon túl nincs is különbség?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#560) Edge válasza CoolBoy323 (#542) üzenetére


Edge
veterán

És ha a system/app-ba bemásolod az apk-kat és nyomsz egy reboot-ot akkor se jelennek meg az applistában(ill a widgetek között)? Érdekelne mert a moto-s taskmanagert én is nagyon szeretem, és tuti hiányozna.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#561) premete válasza Halo (#559) üzenetére


premete
veterán

Csak a nyelvben van különbség. Közben megnéztem a hétvégi fogyasztást:

Standby, 2g, sync on
2011/06/05|04:46:22|-5mA|67%|3865mV|25.0ºC
2011/06/05|06:21:22|-5mA|67%|3865mV|25.0ºC
Nem akartam 2 napot bemásolni, ha nincs navi, telefon, stb., akkor ennyi
Kis matek: az ~50 óra készenlét az 250 mAh, akkor a használat nekem ~350 mAh volt két nap alatt, maradt ~900mAh, tehát kb. 5 napot bírna, minimális használatnál, persze a 900 mAh kb. még 2 óra intenzív használatot bírt volna csak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#562) premete válasza Edge (#560) üzenetére


premete
veterán

Mindegy, hogy hova másolod, CM7 alatt a bluros cuccok nem fognak menni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#563) CoolBoy323 válasza Edge (#560) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

úgy sem volt jó :(

@premete: átlőttem akkor nordicosra én is, mert nekem sokat evett nagyon... megnézem, így mit tud a CM7 :)

[ Szerkesztve ]

(#564) Normi813


Normi813
csendes tag

Jó, és hasznos fórum, köszönet érte! :) :R
Akinek még az itt leírtak is kevésnek bizonyulnak, és hajlamos visszaélni a bennfentesebb tagok segítőkészségével (és így visszavetni őket), az vegyen inkább MOTO F3-at.. :(((

(#565) tzl válasza jacis (#536) üzenetére


tzl
senior tag

Ja, kereslettől függetlenül... Egyébként meg leszel szíves ilyen kérdésekkel az off-topicot bombázni:
Motorola Defy felhasználók és felhasználni kívánók off topicja!

(#566) Land válasza premete (#561) üzenetére


Land
veterán

Éjjel nekem is 5mA-rel merült. 8 óra alatt 4%-ot. Nagyon jó!:)
Tegnap 1,5 óra zenével, kis tapicskolással és 2 és fél óra durvább játékkal (Starfront: Collision) minimális fényerővel, 2G-vel 40%-ot merült. Összesen 4 óra volt az utam. Szerintem ez jó érték. A Blade lehet kifeküdt volna.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#567) premete válasza Land (#566) üzenetére


premete
veterán

Akkor érdemes volt a setvsel és baseband beállításokat átnézni. :)
Amit nehezebb kiküszöbölni, az a vacak térerő, az akár ötszörös fogyasztást is okozhat, ha állandóan 3G jelet kell keresnie a Defy-nak, tehát érdemes megnézni, hogy ahol jellemzően használni akarjuk a cuccot, melyik szolgáltatónak, milyen a térereje; Nálam 3G-n a Telenor óránként 5%-ot megevett az akkuból, a T-Mobile beérte 1%-kal, a Vodafon nem is talált mobilnetet gyakran. Így kénytelen voltam a Telenor előfizetéstől megszabadulni, és T-Mobile-osat kötni, pedig nem nagyon kedvelem őket. :)
A Vodafon pedig csak a reklámban a leggyorsabb, ahol jellemzően használnám, ott nem játszik. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#568) Land


Land
veterán

Alapból a CM7 mekkora VM size értéket használ? Továbbá melyik GPS program a legbiztosabb CM7 alá? Engem olyan érdekelne, aminél tudok offline keresgélni a térképen, ha pl csak valamelyik utca érdekel hirtelen.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#569) Repp


Repp
tag

CM 7-tel kapcsolatban kérdezném, hogy mennyire muszáj alá alapnak a Nordic rom? Múlt héten a szervizből egy 34.177.3 számozású német O2 szolgáltatói verzióval kaptam vissza, és hát lustaság fél egészség alapon (mivel a Nordic is 177-es) ha nem muszáj nem raknám fel, hanem csak simán erre a CM7-et.

Egyébként hogy tudom a status bart feketére csinyáni Froyo-nál? Pays-ban már úgy megszoktam. Mondjuk CM7-ben úgyis az lesz, de lehet maradnék még kicsit froyo-n.

(#570) Repp válasza Land (#568) üzenetére


Repp
tag

Locus jól megy nálam Froyo-n. CM7-tel nem próbáltam, de ha akadna vállalkozó kedvű CM7-es kolléga, én is kíváncsi lennék az eredményre.

(#571) Land


Land
veterán

Linpack CM7-nél 14-15 közötti. Meglepően alacsony érték.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#572) rum-cajsz válasza Land (#566) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szóval akkor tanácsok a cm7 telepítése után:

1. Wipe battery statistics (100%-os aku esetén)
2. wipe dalvik cache
3. a CM menüben a "cpu governor" értékét "ondemand"-re állítani
4. a Defy Baseband programban állítsa "EMEA" -> "Central Europe ... Nordic 3.4.x" értékre.

még valami????

esetleg ez: a bootmenüben az overclock kikapcsolása (system -> Oveclock) ????

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#573) Land válasza rum-cajsz (#572) üzenetére


Land
veterán

Őőő ezeket tanácsolod nekem? Csak mert én megelégedve írtam az akkumról. A 3. pontot nem csináltam meg és az 1.-t sem. SetVsel programban átállítottam, amit kellett premete ajánlásával. Ezt le tudom írni, ha érdekel.
Nekem CPU beállítás: interactive. Rakjam át?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#574) Tex válasza rum-cajsz (#572) üzenetére


Tex
senior tag

Esetleg még célszerű lehet újramountolni az SD karit, mert csengődallamokat keverheti nélküle.

premete: Köszi úgy néz ki ez megoldotta! :K

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#575) Edge válasza premete (#567) üzenetére


Edge
veterán

ööö ennek nem találom az előzményét vagy priviben ment? Engem érdekelne az a setvseles átnézés.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#576) rum-cajsz válasza Land (#573) üzenetére


rum-cajsz
őstag

kérdeztem... :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#577) #22135040


#22135040
törölt tag

Köszi mindenkinek a munkáját. Az itteni leírások alapján (amit 1 hétig olvasgattam)
Felment a nordic froyo, és a cm7 rc0 elsőre :)

Többen említettek wifi gondot. Nekem is eldobálja a kapcsolatot 30 secenként és újra csatlakozik.
Próbáltam restartot, próbáltam ssid forget, ujraconfig, egyik se segített.
Van e valakinek még valami tippje?

(#578) #22135040


#22135040
törölt tag

Még egy dolog ami nekem zavaró volt, s talán másoknak is az lehet.
A google apps verziója. A hivatalos oldalon a legfrissebb : gapps-gb-20110307-signed.zip
Néhány helyen pedig : gapps-gb-20110503-signed.zip -re van hivatkozás.
Ez a májusi ez ilyen direct download linkeken van csak.
A leírásokban hol az egyikre hol a másikra hivatkoznak és most akkor melyik?
Mi ez a 0503mas?

(#579) premete válasza Land (#573) üzenetére


premete
veterán

Nálad más, mert a setvsel-t beletettem a romba, és abban állítottuk be az értékeket, valamint az "apply at boot-ot" és az sdfix-et, a bootmenüben pedig az OC "disabled". Úgy is működik, ahogy rum-cajsz írta, csak ott macerásabb átírni az UV-értékeket, illetve az sdfix nincs benne, ahogy a setvselben benne van, és ez sok sd elérési hibát orvosol.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#580) premete válasza Edge (#575) üzenetére


premete
veterán

Benne van az 1. hsz.-ben.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#581) premete válasza #22135040 (#577) üzenetére


premete
veterán

Csak az segít, ha veszel egy rendes routert, van pár router, amelyik nem szereti az android rendszert, sőt, a windows7 laptopokat is ledobálja (Belkinem volt ilyen, de a TPlinkek pár típusát is emlegetik). Gapps a 05.03 jó.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#582) tomsics válasza premete (#581) üzenetére


tomsics
senior tag

Nekem belkinem van és eddig egyszer nem dobta le,se az androidot se a win7-et

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#583) #22135040 válasza premete (#581) üzenetére


#22135040
törölt tag

Olvastam erről, viszont idáig a gyári 2.34 eclair-el használtam és nemdobálta a wifi-t, teljesen jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#584) premete válasza #22135040 (#583) üzenetére


premete
veterán

Ez a fejlődés velejárója. :)
Bő 20 éve, az első laptopomnál a bekapcsolás után 3 másodperccel már gépeltem a szövegszerkesztőben; most, ha az i5 520-ast bekapcsolom, amíg feláll a rendszer, megihatok egy kávét és elszívhatok egy cigit. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#585) Szabolcs_76 válasza #22135040 (#577) üzenetére


Szabolcs_76
csendes tag

Ugyanez volt a bibim, és nekem sem segített semmi. Annak ellenére, hogy a frissítés előtt a 2.1-el hiba nélkül ment a wifi a telefonon, CM7 eldobálta. Nekem a fix IP segített, így stabil. A dinamikus IP lekérésével van valami baja, de nem tudom mi. (Ja, amúgy a Win7-es asztali gépnek és a laptopnak sincs semmi baja a routerrel, úgyhogy nem biztos, hogy rögtön azt kell cserélni, szerintem a hiba a CM7-ben van.)

(#586) forintuser válasza premete (#584) üzenetére


forintuser
őstag

+1 éljen a kávécigi szünet.. :C

Holnapkészítést vállalok.

(#587) lmisi válasza Repp (#570) üzenetére


lmisi
senior tag

Nekem megy a pro verzio. (Light is ment) Beta6 alatt. Rc0 még nem próbálom.
Szépen rögzíti a track információkat. Bicajozás közben ment 2,5 órát csendesen párhuzamosan a SportsTracker-el.
Amúgy a Waze is szépen müxik, mostanában reggelente beizzítom, hogy valami dugóinformációhoz jussak.

(#588) #22135040 válasza Szabolcs_76 (#585) üzenetére


#22135040
törölt tag

Wifi probléma tapasztalatok
amiket kipróbáltam:
G és B+G módok váltása
WPA (TKIP) és WPA2 mixed és Encryption nélküli security módok
Sajnos minden esetben eldobálta a kapcsolatot.

Szabolcs_76 tippje alapján:
A router Static DHCP Leases Table részénél mac adress szerint adtam egy fix ip-t telónak.
Telón WIFI advanced menüben kitöltöttem a static ip adatokat.

Voilá müködik! :))

Aki járatos xda-n a CM7 fejlesztőknek jelezhetné hogy a wifi auto obtain ip esetében kapcsolat dobálási hiba van és szerintem javítható kell hogy legyen.

(#589) premete válasza #22135040 (#588) üzenetére


premete
veterán

Mit kellene jelezni, hogy előfordul néhány, ismeretlen márkájú routernél az eldobálás, a felhasználók túlnyomó többségénél pedig rendben van?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#590) #22135040 válasza premete (#589) üzenetére


#22135040
törölt tag

Igaz... kb nekem kéne kijavítani mert itt van a hardver kár hogy nem értek hozzá, de legalább fixipvel megy.

(#591) premete válasza #22135040 (#590) üzenetére


premete
veterán

Ott az xda-deven a cm7 fórum, kérdezd meg. A legutóbbi 500 hozzászólásból volt 1 ember ugyanezzel a kérdéssel a kereső szerint.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#592) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Felraktam a CM7-et és minden szuper! Egy apró dolog nem működik: használ valaki GO Launchert? Működik neki a notifications kieg? Nekem nem akarja feldobni a számlálót új hívás, sms és mail esetén...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#593) koveradam


koveradam
tag

Sziasztok! Szerintetek melyiket éri meg feltenni a CM7 beta 6 vagy az rc0-át?
Még annyi hogy az Rc0 felrakásnál ugyan úgy kell mintha a beta6-ot raknám fel csak ezt a zip fájlt kell felrakni?

Nekem Motorola frissítő progival ment rá a2.2. erre lehet rakni a Cm7-et?

(#594) forintuser válasza koveradam (#593) üzenetére


forintuser
őstag

RC0, és igen, felmehet rá.És igen, ugyan úgy kell.

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#595) koveradam válasza forintuser (#594) üzenetére


koveradam
tag

Arra lennék kíváncsi hogy az üzemideje sokat fog javulni nagyon? Mert én csak amiatt szeretném cserélni a gyárit + azért mert ezen akad pár játék: Fruit Ninja

(#596) forintuser válasza koveradam (#595) üzenetére


forintuser
őstag

Attól függ hogy most mennyit bír az akksid.Nekem CM7 alatt átlag 1,5-2 nap az átlag.Előtte 1-1,5 nap volt az átlag.Persze használattól is függ.

Holnapkészítést vállalok.

(#597) koveradam válasza forintuser (#596) üzenetére


koveradam
tag

Én nekem napközben szinkronizál időjárást óránként ,gmailben óránként kb 2 levél olvasás csak! Meg kb 30 perc teló! Estére 30 % az akku! Az jónak számít itt mert eddig más Androidok voltak nem tom ennél mennyinek kéne lennie.
Játékok sebessége is érdekelne ha nem baj hogy akadékos vagyok

(#598) #22135040 válasza morfondőr (#592) üzenetére


#22135040
törölt tag

Én is most telepítettem. A Go Launcher EX advanced settings alján ott kell legyen a notificationok bekapcsolása. Utána müködött.

(#599) forintuser válasza koveradam (#597) üzenetére


forintuser
őstag

Játszani sajnos nem szoktam.Inkább videó meg olvasás ami nálam meríti az aksit. :N

Holnapkészítést vállalok.

(#600) #22135040 válasza premete (#591) üzenetére


#22135040
törölt tag

Kicsit utánanézegettem, sokkal bonyolultabb mint gondoltam. Rengeteg embernek van hasonló problémája CM7től függetlenül is, különböző android verzióknál, és különböző routereknél a defyvel konkrétan. Van akinél a fix ip se megy, van aki bizonyos telefon és router settingssel megjavította. Ezeket mind kipróbáltam nálam nem jó egyik se.
Van egy marketes program is, fxr wifi fix, van akinek az működött, nálam nem.
Lehetséges hogy a cm7 kódjában semmi hiba sincs, és mélyebb szinten van probléma a defy és bizonyos routerek esetében.
Mivel eclair-en gond nélkül ment talán az új androidban van valami bug.

Kb ennyit sikerült kiderítenem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.