Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Sziasztok! CM7-es defymen valahol be tudom állítani a discrete módot? (arcra fordítva a telefon némul) Vagy van más módszer bejövő hívás hangjának a kilövésére híváskor? A gyári romban benne volt a felfordítás és a dupla klikk a halkításra.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#602) forintuser válasza SzaboZE (#601) üzenetére


forintuser
őstag

Én csak a hívás befejezést találtam.

beállítások-megjelenés-in-accurate proximity.

Hívás vége, ha lefordítod a telót. :U

Holnapkészítést vállalok.

(#603) koveradam


koveradam
tag

Na most indulgat újra a telepítések után! Most a motorola logó előjön majd eltűnik folyamatosan! Ez normális tudom hogy egy idő még a Cyagonmode bejön de ennek kell villognia?

(#604) Halo


Halo
senior tag

megint frissült a nightly....
tényleg - ha még fizetnének is a motorolától a srác(ok)nak... mi lenne itt??? :)

ha lesz végleges(ebb) verzió tuti dobok pár ezrest neki(k) - ennyi a minimum részemről.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#605) koveradam


koveradam
tag

nektek tölt a market most?

Felraktam az új romot bejön minden de a Market nem tölt le semmit sem csak áll a töltés a downloading részen!
Mondjuk ez máskor is volt már így csak nem tom hogy a rom miatt van e

(#606) Land


Land
veterán

Azt mi okozza, hogy nem megy 100%-on a CPU, memória is van bőven de a Go Ex és a Zeam is picit akad? Valamelyik program kavarhat be?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#607) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Aki megteheti szóljon legyen szíves az xda defy devel fórumon, hogy egy ideje a fotók minősége erősen lecsökkent. Superfine módban is 85%-os a jpeg quality ami 600-900KB-os fájlokat eredményez, azelőtt ezek olyan 1.3-1.5B-osak voltak. Sajnos azt nem tudom melyik nightly óta ilyen...

(#608) koveradam


koveradam
tag

Mióta fent van a Cm7 RC0 mindig az az értesítés jön hogy nem sikerült a bejelentkezés a google csevegőbe! hogy lehet ezt kilőni

(#609) johnny82 válasza Land (#606) üzenetére


johnny82
őstag

LauncherPro-t próbáltad már?

(#610) SzaboZE válasza YAS-dude (#607) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én is ettől szenvedek. A gyári camera programot megtalálom valahol? Mert akkor felteszem, aztán használom azt :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#611) vazzz válasza YAS-dude (#607) üzenetére


vazzz
őstag

Már egy ideje ilyen... van egy file, amit ki kell cserélni a system/etc mappában, és újra 1,5mb körüli képeid lesznek. A legutóbbi nightlyval működik, de volt olyan verzió, amivel nem ment. Most nem tudom linkelni, mert mobilról vagyok, de holnap fel tudom rakni valahová... hacsak addig nem segít valaki. Ez csak zöld lencséshez jó egyébként.

(#612) Narxis


Narxis
nagyúr

Tegnap este alvás előtt Dolphin-nal böngésztem xda fórumot és egyszer csak lefagyott és újraindult... ma délután tétlen állapotban volt és valamikor kikapcsolt magától, addig be se tudtam kapcsolni amíg nem vettem ki az aksit.

Ugyan nem vagyok a kezdetektől CM7 felhasználó, azóta használom amióta megjelent a beta6 viszont annál sose volt ilyen. Erős a gyanúm, hogy ez az SD kártya miatt van, hasonló jelenségekről számolnak be mások is és a megoldás az volt ha visszatették a gyári kártyát... sajnos én azt nem tudom vissza tenni mert csak a zenéim 2GB-ot foglalnak. Remélem mihamarabb megoldást találnak rá.

Szerk: akuidő viszont jobb lett, úgy érzem legalábbis...

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#613) balewi


balewi
aktív tag

Nekem is sikerült feltennem a CM7-et. :DD
Nagy Köszönet a sok fáradtság által összehozott leírások készítőinek! :R

Teljesen megérte váltani (alap gyári 2.51-ről), minden felgyorsult, mintha egy új telefonom lenne!
Viszont!
Aki tud írni Quarx-nak, az tegye már meg hogy leírja neki az alábbi problémákat:
- kikapcsoláskor ha töltőn van a telefon, akkor nem kikapcsol, hanem újraindul,
- töltéskor nem világít a fehér visszajelző led (2.51-nél csak a "feldugás" pillanatában villant fel, 2.2-nél folyamatosan világított). Jelenleg olyan mintha egyszerre világítana a zöld és a sárga is.
- kikapcsolásig merítettem, ezután a töltőre való dugáskor megjelent a piros Moto logó, világított a kék led, majd sötétség. Ezután újra mindez. De vagy 5x! Akksi ki/be, még egyszer ugyanez, majd visszaállt a rend és mutatta az aksit, ahogy éppen tölti. Viszont jelenleg nem világít a led se.

Újraolvasva több különböző leírást, nekem a "wipe dalvik cache" kimaradt. Nem minden leírásban volt benne. Ez nagy gáz?

És még1x, tényleg megéri a váltani CM7-re, mert aztaq...dejóóó... :C
Ja és az aksi is jobban bírja!

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#614) Repp válasza balewi (#613) üzenetére


Repp
tag

Én viszont épp elakadtam a telepítésben:

Rum-cajsz leírását követve ott tartok, hogy "- Amikor a Motorola logo látható a képernyőn, és felvillan a kék led, akkor nyomd meg a Hangerő LE gombot. Ezzel belépsz a bootmenübe.
- Menj ide "Set Default Bootmode" és válaszd a [2ND INIT BOOT] menüt."

Na most én itt nyomtam egy 2nd init-et, visszaszámolt sárga színnel 3...2...1... és azóta feketén "világít" a kijelző.

Ötlet?

(#615) Land válasza johnny82 (#609) üzenetére


Land
veterán

Hát szűz állapotában szépen fut... Aztán lehet az a baj, hogy a sok Home-n levő widget, illetve az effektek megfogják. Francért nem tudnak androidot optimalizálni :(

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#616) vazzz válasza YAS-dude (#607) üzenetére


vazzz
őstag

[link]
Ez lenne a file.
Tehát ezt kell bemásolni a system/etc mappába.
Valamilyen root explorer kell hozzá, én a marketről letölthető super managert használom.
Itt a settings menuben be kell pipálni a root funkció engedélyezését, majd a file explorerrel megkeresni a fent leírt mappában a mot_ise_imager_cfg.bin file-t. Ezt kimásolod az sd kártyára, hogy meglegyen, majd a letöltött módosított filet bemásolod az eredeti helyére.
Újraindítás nélkül is működik, egyből tudod tesztelni. Ha lefagy a kamera, vagy más gubanc van, akkor visszamásolod a helyére az eredetit.
(Ezt kemény volt legépelni és linkelni telóról... :) )

(#617) Repp válasza Repp (#614) üzenetére


Repp
tag

Kajne pánik, most már csak egy 2ndinit 1.4.2 kellene, mert az 1.8-at nem szereti ezek szerint :B Viszont az egész internetbe nem találok érvényes linket ehhez. Valakinek esetleg egy fölös szekondinitje?

(#618) vazzz válasza Repp (#614) üzenetére


vazzz
őstag

Akksi ki/be, kék lednél hangerő le, boot menuben default boot mode: 2nd init. Tehát nem 2nd init BOOT. Restart, örül.
Ha 1.42 kell, itt találsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#619) Gaberiellb válasza vazzz (#616) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

szted ez csak cm-en müködik? esetleg egy sea-rom-ba ha beteszem explorerrel elcseszödhet? Mindegy beprobálom max visszateszem az eredetit ahogy irtad. :R

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#620) vazzz válasza Gaberiellb (#619) üzenetére


vazzz
őstag

Próba-cseresznye...

(#621) Repp


Repp
tag

Szopat ez engem: sárgával írja, hogy "Start 2nd-boot-boot.... E: Can't run system/bootmenu/script/2nd-boot.sh (No such file or directory)"

(#622) vazzz válasza Repp (#621) üzenetére


vazzz
őstag

Próbáltad, amit írtam? Még a normal boot-tal bepróbálkozhatsz, hátha elindul a nordic.

(#623) koveradam válasza Speed limit (#478) üzenetére


koveradam
tag

Riptide honnan szedted le nekem licencet ellenőriz és kilép

(#624) Repp válasza vazzz (#622) üzenetére


Repp
tag

Nah, megoldottam. Örülés van, deszkázik a kék csávó, meg füjes a háttér.

Belakás in progress :C

(#625) SzaboZE válasza Halo (#604) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én is felraktam, nincs market...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#626) vazzz válasza Repp (#624) üzenetére


vazzz
őstag

És hogyan sikerült?

(#627) Repp válasza vazzz (#626) üzenetére


Repp
tag

Normal boot - 2nd init 1.8 uninstall - 2nd init 1.4.2 install - 2x reboot, aztán a továbbiakban a leírás szerint.

Mondjuk az 1. hsz-ben lehetne módosítani a linket, hogy ne az 1.8-ra mutasson, mert megvicceli az embert :U

SzaboZE: nekem műkszik a market.

[ Szerkesztve ]

(#628) Halo válasza SzaboZE (#625) üzenetére


Halo
senior tag

időközben leszedték!!!
vmi komoly gebasz lehetett....
19:34-kor rakták fel, de már nincs fent!

rakd vissza az rc0-t vagy az utolsó nighty-t ami fent van

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#629) YAS-dude válasza vazzz (#616) üzenetére


YAS-dude
őstag

Köszönöm a fáradozásaidat, de sajnos kihagytam azt a fontos információt, hogy piroslencsés a kamerám. Akkor ehhez ez a file nem jó, jól értem?

(#630) vazzz válasza YAS-dude (#629) üzenetére


vazzz
őstag

Jellemzően zöld kamerás probléma, de semmit nem vesztesz, ha kipróbálod. Ha működik, mehet az 1.hsz-be.

(#631) benisti válasza vazzz (#630) üzenetére


benisti
csendes tag

Szia!

Kipróbáltam zöld lencsém van, az első kép készítése rendben volt, méretileg ugyanarról a témáról készítve 572kb-->2mb os képet készített. Következő képek készítésekor sorra kifagyott a kép elsütés után, mikor mentené a képet félig jelenítette meg csak a kijelzőn, s nem is mentette le kártyára. Egyedül a home gombra reagált, azzal visszatért alaphelyzetre.
Marad minden a régiben, visszamásoltam az eredeti fájlt, most működik rendesen. Ja 2.2.2 177.5 nordic van fent.

(#632) johnny82


johnny82
őstag

Hali.

Ma reggelre a telefonom kikapcsolt magától, nem tudom miért. Valaki tapasztalt már ilyet? Nem az akksim merült le egy beragadt programtól, mert mikor bekapcsoltam 68%-on állt az akksi. Másik problémám, hogy van olyan, mikor LauncherPro saját scroll widgetjét nem tudom scrollozni, de rögtön utána megint műkszik. Nordic 2.2 alatt volt olyan, hogy beszédfelismerés üzenetnél. Ittt nem találtam ilyet, meg lehet oldani?

Köszi

(#633) tzl válasza YAS-dude (#607) üzenetére


tzl
senior tag

Hát cseréld le a mot_ise fájlt és máris újra nagyképű leszel :-) instrukciók az 1. Hsz-ben.

(#634) tzl válasza vazzz (#616) üzenetére


tzl
senior tag

Ha fagy a kamera vagy csak félig jelenik meg a kép, akkor sem kell visszacserélni, egy reboot orvosolja a gondot. Nekem is csinálta, reboot óta meg tökéletes.

(#635) Wajk válasza YAS-dude (#607) üzenetére


Wajk
addikt

ehhez kapcsolódóan mondom, hogy jelezték a fejleszték, hogy az RC0 után lesz egy kis visszalépés ugyanis azon dolgoznak, hogy "hivatalos" CM7 supportja legyen a Defy-nek, és gondolom pár dolgot újra kellett programozniuk ezért lehetnek visszalépések. Valószínűnek tartom, hogy ez is emiatt lehet. Várhatóan hamarosan utólérik magukat :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#636) tzl válasza vazzz (#616) üzenetére


tzl
senior tag

Nem csak kemény volt, felesleges is :-) 1. Hsz-ben benne van, a fájl is :-)

(#637) tzl válasza Gaberiellb (#619) üzenetére


tzl
senior tag

Minden rommal működik, mivel ez nem romfüggő, hanem a kamera beállításait tartalmazó fájl, cfg mint config.

(#638) premete válasza Wajk (#635) üzenetére


premete
veterán

Magyarul, az RC0 utáni nightly-k használatával nem érdemes kísérletezni, mert Quarx cm7 javításait kiszedik, és a romot visszabutítják a "hivatalos" cm7 szintjére. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#639) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv! CM7 tegnap délutáni nightly-val nem tudok SMS-t küldeni! Se a Go sms-el, se a gyári app-al nem mennek el az üzenetek, hanem "message not sent"-et ír ki! Viszont megkapom, amit más nekem ír...
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#640) Edge


Edge
veterán

Kérdezném, hogy amikor feltettem nordic-ot nem nyomtam wipe-ot csak FC-t az is elég volt neki vagy a wipe mindenképp kellene(bocs ha hülye kérdés nem tudom hogy az FC az wipeol is)?

Észrevettem ugyanis hogy random el kezd laggolni a defy-m, előidézni nem tudom, hanem egyszercsak jön, tegnap egy sd-re telepített game lassult be mint állat, a task managerben kilőttem és a lag maradt, aztán szép sorban mindent, de a lag maradt. A task managerben alig tudtam görgetni. Aztán nyomtam egy reboot-ot amitől persze helyreállt, de utána kaptam a fejemhez hogy a dmesg-et megnézhettem volna, ill. az SD-t unmountolhattam volna hátha az okozza ezt. Mind1 majd legközelebb, most küldöm az agyát neki hátha előjön a dolog de eddig semmi.(és én még a setvsel-t okoltam a korábbi lagok miatt, sry)
Vki találkozott már ilyennel? Ill. rum-cájsz, neked mint írtad szarakodik az SD-d, nem tapasztaltál ilyet?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#641) Halo válasza morfondőr (#639) üzenetére


Halo
senior tag

pl előző post....?

most akkor amit csinál Quarx, azt vissza kell butítania?
akkor mi értelme, hogy hivatalos legyen a defy-s CM7....?

nem érteni - nem vágni...

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#642) sub71 válasza vazzz (#616) üzenetére


sub71
aktív tag

köszi, kipróbáltam. tényleg sokkal nagyobb (1,8Mb) képeket csinál, amióta kicseréltem az általad belinkelt file-t!

(#643) morfondőr válasza Halo (#641) üzenetére


morfondőr
őstag

Most töltöm le az RC0-t! Nem próbálkozok akkor nightly-val. Majd ha jönnek az RC-k, azokat frissítem...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#644) forintuser


forintuser
őstag

Az angol MIUI Rom-ot próbálta már valaki?Megéri felszenvedni?

Holnapkészítést vállalok.

(#645) morfondőr


morfondőr
őstag

Visszatértem RC0-ra, wipe-oltam vagy 8szor a cache-t és a dalvik-ot előtte és utána is, de még most sem küld sms-t!! Fogadni tudok, telefonálni is, de küldeni nem!
Volt másnak is ilyen gondja? :O

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#646) Wajk válasza morfondőr (#645) üzenetére


Wajk
addikt

Baseband jól be van állítva, melyik szolgáltató?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#647) morfondőr válasza Wajk (#646) üzenetére


morfondőr
őstag

Ja azt el is felejtettem írni: természetesen beállítottam a baseband-et a central europe, hong-kong, stb.-re, amiben a nordic is szerepel (nordic az alap froyo). A szolgáltató:Telenor.
Esetleg mire állítja más?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#648) lmisi válasza Edge (#640) üzenetére


lmisi
senior tag

Nekem Go launcher csinált ilyet. A Go task manager valahogy nem lövi ki a Launchert, persze minek is tenné. Emiatt viszont 1-2 nap után jön a lag. Ekkor asszem home switcher segítségével átváltottam cm7 gyári adw launcherére. Az nem is volt lassú. Vissza Go-ra és az is megjavult. Ekkor megszabadultam Go- ék task managerétől és lett system panel.

[ Szerkesztve ]

(#649) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
2.2-ből akkor még mindig a nordic romot érdemes feltenni a francia, GB, stb. mellett?
Ha ezen a héten sem lesz CEE 2.2 akkor megy fel nekem is a nordic.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#650) premete válasza kano (#649) üzenetére


premete
veterán

Az egyik fejlesztő, Epsylon3 azt írta, a franciával agps gondok vannak, a SEA nem kompatibilis, a Nordic-ot ajánlja. Logikus is, mivel a CM7 is a Nordic kernelét használja.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.