Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ronaldo válasza rum-cajsz (#900) üzenetére


ronaldo
őstag

Nem, az csak egy ilyen "hibajelenség" volt, hogy ahogy a M logó eltűnt, fél mp-re kék volt a led, aztán egy tized másodpercre zöld aztán elhallgatott megint,amíg M logó volt.

Persze mindezt kikerülhettem volna, ha jobban visszaolvasok :)

(#902) vazzz válasza ronaldo (#894) üzenetére


vazzz
őstag

semmi...

[ Szerkesztve ]

(#903) szabof1 válasza rbalint88 (#726) üzenetére


szabof1
őstag

A Silicon Power microSD 16GB Class6 kártyával nekem is bajom volt (előbb-utóbb irási vagy olvasási hibába ütköztem).

(#904) mave13 válasza szabof1 (#903) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Szintén hasonló probléma. Nordic 2.2 + CM7 Beta6 + SPB Shell 3D (legális), Silicon Power 8 GB microSDHC Class 6.

Érthetetlen lassulások, programhibák, rendszerhibák (újraindulgatás, bekapcsológomb megnyomására semmi, USB kapcsolat akadozás...)

Amikor a Nordicot feltettem, már akkor is formázni kellett a kártyát, és nem is tudtam feltenni a CM7-et róla, de akkor még nem sejtettem, hogy tartós a hiba.

Most a gyári 2 GB SD-vel hibátlan. Ezek után viszont, milyet vegyek??? Silicon Powert nem, az tuti...

Icewolf || kósza ||

(#905) jeni válasza CoolBoy323 (#899) üzenetére


jeni
félisten

Nekem is tele van a csipám az állandó beszólásoddal nem tudnál nyugton maradni és nem basztatni másokat?

Élvezed a beszólásaidat?

Megfigyeltem mindenkinek neki mész ÖCSI. :Y :K

Szerintem le kéne állnod ezekkel a kioktatásokkal. :K

Lassan megszabod ki mit és mikor írhat ide a fórumba. :W

(#906) SzaboZE válasza mave13 (#904) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem Kingston Class4-es 16-ossal nincs gondom.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#907) CoolBoy323 válasza jeni (#905) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

elgurult a gyógyszered?
üldözési mániád van? kezeltesd magad inkább...

(#908) jeni válasza CoolBoy323 (#907) üzenetére


jeni
félisten

1. Nem telik rá.

2. Holott csak kérdeztem valamit és jöttél ajtóstul ......
CoolBoy323 teccik érteni elvtárs uram,ez az amire felment a pumpám.

3, Jövőhéten megyek orvoshoz ahogy írtad de az sportorvosi vizsgálat lesz és nem az amire az urasság gondol :R

(#909) jeni válasza mave13 (#904) üzenetére


jeni
félisten

Üdv.

A P.H-n árul egy srác egy 16GB class10-s kártyát adapterrel (az választható,hogy mi is legyen az)
Mindössze 8000 Ft-ért 2 év garival.
Azzal nekem semmi gondom nincs és a haveromnak sem.
Itt nézd meg.

(#910) Mahatma89


Mahatma89
tag

Akkor végül is érdemes 2.2 CEE-re a Nightlybuildes CM7-t rakni vagy jobb várni valami jobbra? Egyáltalán várható valami jobb megoldás, vagy csak más 2.2-re érdemes feltenni?

A választ előre is köszönöm!

(#911) ronaldo válasza Mahatma89 (#910) üzenetére


ronaldo
őstag

Én felraktam, nincs semmi gond vele. Vagyis... Az elég új tp-link routert NEM LÁTJA, amivel eddig semmi gond nem volt, két falon keresztül is volt jel, most mellette ücsörögve sem. Beüzemeltem egy régi D-Link routert, azzal most megy.

Utána kell nézzek ennek, mi a baja. Persze ez nem fetétlen a nightly build műve, mindegyik kiadott romnál kardinális kérdés a wifi/gps/akksi működés/milyensége.

(#912) CoolBoy323 válasza Mahatma89 (#910) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem rosszabb, mintha nordicra raknád...

nekem volt mindkettő, most CEE alapos van, de nem venném észre, h rosszabb... sőt, talán mintha picit stabilabb lenne...

(#913) rum-cajsz válasza jeni (#909) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem pont ezzel van gondom. De 2.2 előtt ez a hiba nem is jelentkezett, szóval lehet nálad is lesz belőle probléma. De kívánom, hogy ne legyen!

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#914) mave13 válasza jeni (#909) üzenetére


mave13
őstag

Köszi.

Jól hangzik.
Egyelőre egyik barátomnak van egy 8-as micro SD-je, megpróbálom azt, ha nem Silicon Power, és nem fagyasztja a gépet, akkor csere-kereskedelem lesz. :)

Fura, hogy 8, és 16 GB-nál is előjön, és csak 2.2-től, de CM7-től függetlenül. Esetleg csak Nordic? A gyári nem SDHC kártya... Lehet SDHC only?

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#915) Mahatma89


Mahatma89
tag

Feltettem a Cm7-et rum-cajsz leírása alapján, minden tökéletesen ment. Újraindítás után miután bebootolt a teló kiírja, hogy welcome to MB525 meg hogy bökjek rá az androidra a kezdéshez, d nem tudk, hanem rezzen egyet a teló és elkezd újra "gördeszkázni" a CM logo. Folyamatosan ezt csinálja nem tudok semmit csinálni.

cm7-110610-downgrade-179 ezt raktam fel a 2.2. cee-re és a gapps-mdpi-20101213-signed GoogleApps-al.

Ötlet mi lehet vele?

(#916) rum-cajsz válasza vazzz (#616) üzenetére


rum-cajsz
őstag

feltettem a premete féle kamera javítást, de nálam nem javult semmit a képminpség.
Lehet, hogy kell még valamit csinálni a másolás után?
CM7-RC0, alap kamera, 5MPx és 4MPx Wide beállítással is kipróbáltam.
de továbbra is 600k körül van a kép mérete.
(töröltem az app cache-t, és reboot volt)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#917) rum-cajsz válasza Mahatma89 (#915) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szerintem próbáld meg újabb gapps-al (márciusi, vagy májusi dátumut keress) hátha azzal működik.
Amúgy a HDPI gapps verziót telepítetted?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#918) Mahatma89 válasza rum-cajsz (#917) üzenetére


Mahatma89
tag

Hatalmas köszönet! :R Tényleg a GApps volt a ludas, feltettem egy újat és lám már ment is :)

Végre sikerült megnyugodnom :D

(#919) jeni válasza rum-cajsz (#913) üzenetére


jeni
félisten

Ezek szerint a 8GB vagy annál nagyobb SDHC kártyákat a Defy 2.2.1(2) verziós szoftverek nem szeretik?
Azon belül a class2/4/6/10 kártyákra ez a hiba jelenség mennyire igaz?

Először nekem is volt ilyen hiba a frissítés után ,hogy kiírta a telcsim,hogy no card.
De az ismételt újra indítás előtt ki vettem a 16GB SD kártyát és azt ismét vissza rakva utána semmi gond nem volt. Természetesen nem volt semmilyen formatálás a kártyán. Az előző telepítéseket simán vitte az új 2.2.2 szoftverrel a telcsim.

[ Szerkesztve ]

(#920) Halo válasza mave13 (#904) üzenetére


Halo
senior tag

én is tapasztaltam hasonló dolgokat 16 gb silicon cl6...

zsírfecske kollega áradozott a kariról, neki meg megy rendesen, igaz azt hiszem az övé 8 gb-os. s szerintem az asszony telójába is ilyet pakolt...

lehet csak a 16-osokat nem szereti?...
(akkor gyorsan átpasszolom öcsém defyjébe... :) csak ne szóljatok neki! mondjuk... úgy se olvassa a topicot :)) )

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#921) ronaldo


ronaldo
őstag

Nekem egy totálisan noname 16gb-s van, elég gyors is, sose volt vele semmilyen probléma, még a telefonhoz kaptam.

A Silicon Power meg azért elég jó márka,érdekes hogy ilyen gondok felléphetnek.

más:

A CM7-nél a default overclock értékeket a betonbiztos módszer miatt vette ilyen magasra a készítő? Én immáron 7 hónapja 300@600@1000 - 20@32@46 vsel mellett használom. Elvileg ez a proci egy alulskálázott 1ghz-s processzor, ezért az 1ghz-hez nem kell neki sok plusz kraft (46vsel = 1,3V). 1,2 ghz körül már 60-65 körül van a vsel, aminek gondolom az az oka, hogy az már nem a proci "komfort" tartománya.

más2:

a telepítés után telefonon taláható email program az mi? Aminek fehér borítékból előcsúszó zöld papíron fehér kukac az ikonja. Nem találtam "about" részt.

(#922) SzaboZE válasza jeni (#919) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mégegyszer leírom, hogy nekem a CM7RC0 hibátlan Kingston 16-ossal... Class4

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#923) SzaboZE válasza ronaldo (#921) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem 22@30@48, de most kipróbálom a 20-at még :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#924) Edge


Edge
veterán

Sztem többeknek van 16gb-os a defy-ben mint 8-as, semmi gond a 16-ossal, volt aki írta hogy 32gb-osat ne, utánanéztem és sokan használnak teljes megelégedettséggel 32gb-os karikat a defy-ben, persze a lényeg hogy nem mindegy milyen márkájút, 32-esből a Lexar és Patriot az amire azt lehet mondani hogy tutti. 16-osból meg a slilcon powert nem szereti ezek szerint, más márkáról nem hallottam még hogy gond lenne vele a defy-ben. (nekem TakeMs 16gb cl4 van, teljesen jó, csak már kevés a hely, a gameloft mappám már 10gb-os... :D )

SzaboZE + ronaldo: zöld vagy piros lencsés a defy-tek? csak azért kérdem mert nekem zöld és a hasonló ívású telókat hasonlóan lehet alulfeszelni.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#925) eventus


eventus
veterán

Sziasztok,

Rootolva van a telefonom, de a root explorer azt írja másolásnál, hogy csak read only.
Viszont CM7 alatt sikerült, most hivatalos cee 2.2.2 van. Mi lehet a baja?

Köszönöm

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#926) CoolBoy323 válasza eventus (#925) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

van az a kis gomb felül r/o vagy vmi hasonló, arra kell bökni...

az egyik mód a readonly, azaz csak olvasni tudsz, a másikkal írni is.

(#927) eventus válasza CoolBoy323 (#926) üzenetére


eventus
veterán

köszönöm :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#928) eventus


eventus
veterán

Másik probléma:

Ha gps-t használok a fényképezéshez, akkor néha -47.xx szélességi fokkal rögzíti, így valahol dél-afrika partjainál jeleníti meg a képeket a térképen :)). Látott már ilyet valaki?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#929) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Valaki osztott mar meg cm7 alatt mobilnetet?
Ami az 1.hsz ben van, az alapjan nekem nem mukodik.
porrtal&tools-ba rakom a telot akkor a beallitasok>vezetekn.>megosztas>usb megosztas szurkere valtozik, nem lehet bepipalni, csak change only modban, termeszetesen minden driver fel van telepitve. Portal&tools modban latja a szgep eszkozkezelo a moto modemet de "modem lekerdezesnél" a modem nem valaszol jelentest kapom, telefont tobbszor is ujrainditottam.

(#930) CoolBoy323 válasza eventus (#928) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

gyere el onnan, és más lesz a koordi :DD

(#931) pok.tom válasza pok.tom (#929) üzenetére


pok.tom
aktív tag

közben visszajött a net a szgépen és sikerült összettebben keresni a forumon.
és ezt találtam, amivel sikerült is a net megosztás.
mod:
most néztem a torrent is megy:D 60megát már le is húzott, mondjuk korlátlan a mobilnetem szal lényegtelen..

[ Szerkesztve ]

(#932) Halo válasza pok.tom (#931) üzenetére


Halo
senior tag

szerintem ez mehetne simán az 1. hsz-be.
megnéztem, még nincs benne :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#933) rbalint88


rbalint88
addikt

memkártya összesre:
silicon power cl6 8gb volt, azzal többször szarakodott. asszonyéba is ilyen van, most az is elkezdett szórakozni.
csütörtök óta kingmax cl6 16gb tök stabil. és BOLTBAN, 5ÉV garival 8600Ft...

meg akinél gond van a fényképezővel: ilyet is lehet vele (ez még nordic alatt készült asszem)
passat

[ Szerkesztve ]

(#934) eventus válasza CoolBoy323 (#930) üzenetére


eventus
veterán

sajnos zatonyra futottam :)
lattam vmi a-gps reset progit, nezek vmit muholdasra.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#935) CoolBoy323 válasza eventus (#934) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

pech :D

gps test nevű progikat keress, hátha... de amúgy be van kapcsolva a GPS? :D
mert a wifis "helyzetmeghatározó" néha szarakodik...

[ Szerkesztve ]

(#936) balewi válasza SzaboZE (#923) üzenetére


balewi
aktív tag

Ugye jól gondolom, hogy ezekkel a beállításokkal kevesebbet fogyaszt, mint amit a CM7-hez javasolnak?

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#937) rbalint88 válasza balewi (#936) üzenetére


rbalint88
addikt

nem számottevően, kb fél órával bírja tovább

(#938) kokokovacs


kokokovacs
csendes tag

sziasztok!
Fölraktam a defy-mre a 2.2, remélem jól csináltam mindent, követtem tzl és rum-cajsz útmutatását, köszönöm nekik!
most azt írja h communicating with server please wait, ez meddig fog tartani, mert már izgulok nagyon.

(#939) kokokovacs


kokokovacs
csendes tag

vagyis inkább az lenne a kérdésem, hogy mindenkinek órákig kommunikál a szerverel? tök jó hogy egy szart kaptam....

(#940) ronaldo válasza rbalint88 (#937) üzenetére


ronaldo
őstag

Attól függ, mennyit van standby üzemmódban a telefon. Mert Setvselben benyomja az ember, hogy kikapcsolt képernyőnél tegye az egyes (legkisebb) frekvenciába és ha jól alul van feszelve, akkor azért ez jótékony hatással van a fogyasztásra. Gondolok itt az éjjelre, amikor jellemzően nem nagyon nyomkodja az ember a telefont. Ehhez szoktam én még belőni az airplane módot 0:00-7:00 között.

(#941) ronaldo


ronaldo
őstag

Nem tudom, ki szokott írni a készítőknek a problémákról amik felmerültek, de ha ezt olvassa, tolmácsolja a dolgot:

TP-Link WR1043ND routert egyáltalán nem látja a telefon. Nem kapcsolódási vagy stabilitási hibák vannak, hanem egyáltalán nem látja, hogy lenne. Próbáltam már mindent beállítani, b, g, n, mixed, csatornát váltottam, minden. Másik telefonok, laptopok látják. CM7 előtt a telefon is látta.

A másik: CyanogenMod beállítások, Lockscreen -> Delay & Timeout. Screen timeout delay ill. Screen turned off delay átállítása esetén nem történik semmi. Illetve előbb benyomtam 15mp-re a screen timeout delay-t, azt most valahogy magáévá tette, de most meg visszaállítottam immediately-re és nem érzi a dolgot.

Az egész akkor tűnt fel, mikor a turned off delay-t 10mp-re akartam állítani, mert az 5mp kevésnek tűnt, nem is mindig lehetett minden infót leolvasni ennyi időalatt a képernyőről.

(Restart sem segített egyiken sem).

(#942) CoolBoy323 válasza ronaldo (#941) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

firmware frissítés? nekem a kicsi 943-asom van, és tökéletes CM7tel b-g-n mixed módban!!
(anno voltak gondjaim Nnél, de mára megjavult)

a lock screen idejét állítod... azt akarod? nem a fő képernyőjét?!

nem tudom nálad mi lehet a baj, nekem sikerült belőnöm 10re, de nekem 5 is elég, így visszaállítottam :)

(#943) ronaldo válasza CoolBoy323 (#942) üzenetére


ronaldo
őstag

Lehet, hogy az lesz belőle, de láthatóan a telefonnál lehet valami gubanc, hogy ha a házban található többi (5+) eszköz mindegyike működik a routerrel.

Lock screen idejét állítom. Hogy képernyő kikapcsolás után hány mp-vel jöjjön lock screen, illetve a másik,hogy lock screen-nél hány mp után aludjon ki a háttérvilágítás. Ezeket állítom hiába, nem nagyon akarja a jót. :)

(#944) CoolBoy323 válasza ronaldo (#943) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ártani nem használ a FW frissítés... :) (mondjuk nálam az újabb volt szar, de xtrém esetnek tudom be :DD)

finnyás a Defy, ez van :D

mindegyik önálló "lény", és ha ő 5 mpig akar világítani, hagyd rá :DDD

vagy flasheld újra a romot, hátha... passz...

(#945) pivi.l válasza ronaldo (#941) üzenetére


pivi.l
tag

Nekem is ilyen routerem van, hibátlanul működik cm7 -el.

[ Szerkesztve ]

(#946) lapa válasza rum-cajsz (#844) üzenetére


lapa
veterán

ááá megvan miért nem ment a qtadb. a busybox nem volt feltelepítve.

ha van kis időd írd már bele az adroidportálos howtoba légyszíves, mert görcsiztem vagy 2 napot ezzel, és nekem nem jött le sehonnan hogy kell hozzá.

ettől függetlenül köszi nagyon a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#947) rum-cajsz válasza lapa (#946) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Na ez szuper. Nekem ez feltelepült a Titanium Backup miatt, azért nem tűnt fel.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#948) rum-cajsz válasza kokokovacs (#939) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Jó lenne, ha pontosabban leírnád, hogy mit csináltál, és hol akadtál el, mert ez az üzenet senkinek nem mond semmit.

Ez a listát küldtem, meddig jutottál?

1. számítógépen telepíted a defy usb drivert. [link] (32 bit vagy 64 bit, az OS-nek megfelelően)
2. felteszed az RSD Lite programot. [link]
2.b ellenőrizd, hogy a telefont látja-e az rsd lite program!
3. a telefont bekapcsolod bootloader módba. (HANGERŐ FEL és a BEKAPCSOLÓ gomb)
4. az rsd lite programban telepíted az android 2.2 cee romot. [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#949) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Üdv! CM7-ről vissza lehet váltani az új 2.2 CEE-re? (Full fsb-s leírás alapján tettem fel, ami azt írja, hogy 2.1-re nem lehet visszatérni)
Elegem lett ebből a "linuxolás"-ból ami cm7 defy fronton megy. Hol ezt csesznek el, hol azt, 3-féle nightlyt kéne váltogatnom attól függően, hogy akksi üzemidőt akarok, rendes kamerát, vagy pontos gpst, mert olyan nincs, hogy ezek a fogalmatlan hekkerpalánták ne piszkálják el azt is, ami már egyszer működött.

[ Szerkesztve ]

(#950) ronaldo válasza YAS-dude (#949) üzenetére


ronaldo
őstag

Lásd előző hozzászólás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.