Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) AphexTwin válasza YAS-dude (#949) üzenetére


AphexTwin
csendes tag

Az RC0 teljesen jól működik.
A Nightly buildek nem használatra vannak, hanem tesztelésre.
Amúgy meg mit képzelnek magukról ezek a gyerekek hogy hobbiból, ingyen csinálják, és még nem is atom stabil az összes beta..

(#952) vazzz válasza YAS-dude (#949) üzenetére


vazzz
őstag

Szerintem vegyél ájfont. :K

(#953) YAS-dude válasza AphexTwin (#951) üzenetére


YAS-dude
őstag

Teljesen jól, 50-200 méterrel mellérak a gps, meg 600KB-s képeket lő 5mpix superfine módban. De nem ez a lényeg, sokáig használtam desktopon csak linuxot, szerettem azért amiért az android is szerethető, de sajnos a telefont használni is akarom, nem csak "androidozni" rajta. Nem veszek iphone-t mert nekem drága :), marad az olcsó hús, de egy gyári rommal talán nincs ez a kísértés, hogy az ember a nighlykat lesi, hátha a maiban pont nem szar semmi, ami számomra fontos.

(#954) vazzz válasza YAS-dude (#953) üzenetére


vazzz
őstag

Ha esetleg mégis maradnál a cm7-nél, akkor a beta6 a legstabilabb, kevésbé fogyasztja az akkut, mint az rc0. Gps, kamera is jól működik benne.

(#955) ronaldo válasza YAS-dude (#953) üzenetére


ronaldo
őstag

A telefont én is erre szeretem használni,amire te, ezért volt egészen vasárnapig rajt a 2.1, pár system app kigyalulva. De ahogy megjött a 2.2 CEE és frissítettem,nem lettem elégedett. Többet vártam. A CM7 RC0 egyelőre ezt hozza.

(#956) premete válasza vazzz (#954) üzenetére


premete
veterán

Amíg Quarx egyedül csinálta, sokkal jobb volt a CM7 Defy-ra: most, hogy "segítenek" neki, bizony hagy némi kívánnivalót maga után a nightly vonal, igazából azóta romlott le nagyon, mióta az alap cm7 repókkal akarják szinkronizálni. Ennél csak az lenne még rosszabb, ha CM-es kernelt rá tudnának tenni. :)
@ Általánosságban: Aki még nem használt cm-romot más készüléken, annak figyelmébe ajánlom, hogy a Defy kivételével a cm7 romok az akkuzabálásukról híresek. Kíváncsiságból feldobtam tegnapelőtt egy aktuális nightly-t, még a bootmenü sem működött benne, FR után el sem indult, kétszer kellett a Nordic.sbf-et ráküldeni, mire helyreállt.
Off: Az xda-developers CM7-topikjáról nem is beszélve: ennyi barmot egy csomóban még egyetlen készüléknél sem láttam, pedig 6 éves xda-s múltam alatt rengeteg helyen megfordultam; szakmai kérdés szinte alig van, csak egymás avatarjainak boncolgatása, hogy az egyiké miért lány, a másiké miért majom, stb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#957) vazzz válasza premete (#956) üzenetére


vazzz
őstag

Ezért is írtam, hogy a beta6 volt talán eddig a legtutibb. Már akkoriban is volt nightly, és volt egy rc0 build, amit akkor le is töltöttem. Másnap kijött a beta6... szerintem quarx a beta6-ot szánta rc0-nak.... persze ez csak az én feltételezésem. Mindenesetre nekem a beta6 jött be legjobban.

(#958) kokokovacs válasza rum-cajsz (#948) üzenetére


kokokovacs
csendes tag

Szia, ugyanezt csináltam amit leírtál, utána kihúztam miután azt írta , hogy pass. Kikapcsoltam, majd újra be és ezt írta ki: communicating with server please wait.
Nem értem. Remélem tudtok segíteni, ezer hálám üldözne titeket.

(#959) YAS-dude válasza vazzz (#957) üzenetére


YAS-dude
őstag

Külön érdekes, hogy ha kibontjuk mit jelent az RC (release candidate), szóval ez már a "ha nincs különösebb gond, ez a végleges" verzió kéne hogy legyen, csak apróbb bugfixek kerülhetnének bele.

(#960) pok.tom válasza YAS-dude (#959) üzenetére


pok.tom
aktív tag

Nem értem mi a bajod.. én 1.2MB- os képeket készítek a vignette nevű progival.
gps méterre pontosan odarak ahova kell.
Az aksiról meg annyit hogy ha "nem nyomogatom egész nap", 2g van állandóan néhány telefonhívás, email..1,5-2 napot kibír.
Ha jóval több a használat, akkor is egy nap az a minimum, ha neked nem így van akkor kalibráld az aksit.
engem meggyőzött az rc. elnevezés :)

(#961) rum-cajsz válasza kokokovacs (#958) üzenetére


rum-cajsz
őstag

na akkor ezt a "communicating with server please wait" üzenetet próbáld meg leírni.

Ha jól értem feltetted az sbf fájlt, kikapcsoltad a telefont, majd bekapcsolod, és mit látsz?
Milyen színű a Motorola logo, eljutsz-e a robotkáig, vagy ilyesmi...

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#962) balewi


balewi
aktív tag

Ha a CM7 vonalon jelenleg nincs előrelépés, akkor "valaki" nem próbálná ki a MIUI-t?
Tudom, hogy régebben a még nem túl jó cm volt az alapja, hátha stabilabb azóta.
Én se elég felkészült, se elég bátor nem vagyok a tesztegetéshez.
Ha valakinek van ezügyben tapasztalata, ne tartsa magában.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#963) rum-cajsz válasza balewi (#962) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Most már sikerült a agps-t kijavítani, elég pofás.
Van már angol nyelvű: [link]
Magyar nyelv tudtommal nincs benne.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#964) kano válasza vazzz (#957) üzenetére


kano
nagyúr

A beta6 leszedhető még valahonnan? Mert az XDA-n nem találtam.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#965) lapa válasza rum-cajsz (#947) üzenetére


lapa
veterán

már csak egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: a "messages"-re klikkolva azt mondja, hogy ehhez bizony wifi kell. ez normális? mondjuk wifin se alakít nagyot "connecting to client failed", pedig még egy nagy zöld gombot is megnyomtam a telefonon hozzá.

(#966) rum-cajsz válasza lapa (#965) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Igen, erről ír valamit a srác, ráadásul ehhez kell egy apk-t is telepíteni. Megmondom őszintén engem ez a funkció nem érdekel.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#967) premete válasza balewi (#962) üzenetére


premete
veterán

Nem. Ha akarod, próbáld ki magad.
Ha a CM7 esetében nincs lényegi előrelépés, akkor a Miuiban mitől lenne, ami ősrégi Quarx-féle CM7-et használ alapnak?
A másik, hogy a Miui forráskódja nem elérhető, és van benne néhány kétes kód, ami nem lehet tudni, hogy mire való, egyesek szerint lehet akár adathalászat is a célja.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#968) rum-cajsz válasza kano (#964) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem megvan, ha akarod feltöltöm valahová.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#969) YAS-dude válasza ronaldo (#955) üzenetére


YAS-dude
őstag

Őszintén szólva én is tartok ettől, hogy most már a gyári alap 2.2-vel sem leszek elégedett és marad a "linuxolás" :)

(#970) kano válasza rum-cajsz (#968) üzenetére


kano
nagyúr

Nagyon megköszönném, ha tömörítve feldobnád valahová.
Inkább ezt érné meg feldobni szerinted is, mint az RC0-t?
Köszönöm!
Egyébként őszintén szólva valahogy a hivatalos 2.2 CEE nekem lassabbnak tűnik mint a 2.1 (2.51) volt. :F Pedig már FR is volt, teljesen friss telepítésekkel.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#971) lolaron válasza balewi (#962) üzenetére


lolaron
csendes tag

nekem fennvolt az 1.6.3. Stabilnak stabil, akksival sincs para, nem nagyon vettem észre rajta nagy bugokat.Igaz, sokáig nem élt a telefonomon, kb 1 napig, mert nem igazán tetszett.

(#972) balewi válasza premete (#967) üzenetére


balewi
aktív tag

Látom fejlett egóval rendelkezel. A kérdés -idézem- "valaki"-nek lett címezve.
Természetesen megértem a "nem"-et is, hisz mki a maga ura, a "kétes" kódról meg nem is beszélve.
Ezzel egy időben, csak hogy ne vedd támadásnak, köszönöm az eddigi (és ezutáni) munkádat és hogy megosztod velünk a tapasztalataidat. :R

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#973) kano válasza balewi (#972) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is az jutott eszembe először, hogy "Próbáld ki Te!". :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#974) premete válasza balewi (#972) üzenetére


premete
veterán

Én már tettem fel miui romot, érdekes módon, pár nap múlva a google letiltotta a gmail címemet, mivel spamokat küldtek róla, pedig azt a gmail címet senkinek sem adom meg. :)
Szóval erre vonatkozott a "nem", Illetve a többi a "valaki" figyelmeztetésére, hogy ne egye olyan forrón a kása a macskát. :)
Ahogy a topik címében szerepel ez "mélyvíz"; ez nem azt jelenti, hogy megkérünk valakit, hogy menjen bele, hogy vannak-e benne cápák. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#975) rum-cajsz válasza kano (#970) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én az RC0-ra szavazok. Nekem sokkal gyorsabbnak és stabilabbnak tűnik.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#976) balewi válasza premete (#974) üzenetére


balewi
aktív tag

+1 :D

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#977) Tex


Tex
senior tag

Csak elkezdte megint keverni a csengőhangokat. Eléggé bosszantó tud lenni. :((
Lehet megpróbálom még feltenni az RC0-t hátha az segít rajta, mert a beta6 is csinálta.
De majd csak otthon, mert lehet hogy megint a Nordic-os felrakás marad.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#978) rum-cajsz válasza kano (#970) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Beleraktam a beta6-ot, a battery 1%-ot és a fixbrigthness fixet.
[link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#979) kano válasza rum-cajsz (#978) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm! A CM7 alap rádió appja miben tud többet mint a 2.1-hez letölthető (XDA-ról) rádió app?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#980) kokokovacs


kokokovacs
csendes tag

Bejön a piros motorola logó, aztán android felirat, utána pin kódot kéri(kék alapon) ezután pedig kijön ez a ki ablak fekete háttér benne a szöveg"communicating with server". Mellette balra egy piros cucc forog minhta töltene vmit. Fölül azt az asztal szerűséget le tudom húzni és ott sms ha jön meg tudom nézni, vagy ha hívás.(folyamatosan kapom az sms-t a telenortól , hogy hibás csatlakozási kísérletet érzékeltek, ezért informál a helyes beállításokról. Utána még egy
tájékoztatunk, hogy a tarifacsomagodba foglalt adatforgalmat kizárólag az online apn kiválasztásával tudom igénybe venni. hívjam a 1220-at még hívnám is ha tudnám de nem tudom.

(#981) atedg válasza kano (#979) üzenetére


atedg
tag

defy hangszóróhibát javitott már vki házilag? vagy lehet tudni mi baja ilyenkor pontosan? (sajna enyém már nem garis)

(#982) rum-cajsz válasza kokokovacs (#980) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Akkor már rég kész vagy!
Simán "skip"-el lépd át a kezdő lépéseket, és használd a wifit (ha van). Azért nem tud kommunikálni a szerverrel, mert nincs aktiválva az előfizetésedhez a 3g.
És olvasd el a telefonhoz kapott kézikönyvet, vagy töltsd le az 1. HSZ-ból.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#983) morfondőr válasza atedg (#981) üzenetére


morfondőr
őstag

Itt egy leírás, hogyan kell: [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#984) kano válasza rum-cajsz (#982) üzenetére


kano
nagyúr

Te a 2.2.2 CEE-re tetted fel az RC0-t, ha jól emlékszem igaz?
Azt a fixet kell feldobni előtte és mehet az RC0, igaz? Már semmi extra?
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#985) rum-cajsz válasza kano (#984) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nem, én Nordickal használom. Sajnos nem tudom CEE-re hogy kell feltenni a CM7-et.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#986) atedg válasza morfondőr (#983) üzenetére


atedg
tag

aham...tehát cserélni kell egy hasonló speakerre....olyanom meg nincs...a Cirmások kb 10eft-ot mondtak rá ha csak a szokásos a baja

(#987) kano válasza rum-cajsz (#985) üzenetére


kano
nagyúr

Már látom, hogy vazz kolléga linkelte a cm7-110610-downgrade-179.zip fájlt, ami közvetlenül CEE-re telepíthető RC0 (vazz ezt írta).
Vazz
Ez biztosan RC0 és nem Nightly build?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#988) morfondőr válasza atedg (#986) üzenetére


morfondőr
őstag

A leírásban egy Sony Ericson K850i hangszóróját rakta bele a srác. De nézd végig abban a fórumban, talán más is jó bele. Kérdés, hogy mennyiért lehet egy ilyet beszerezni és honnan...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#989) atedg válasza morfondőr (#988) üzenetére


atedg
tag

ja látom hogy ez-az jó bele....de nekem egyik sincs sajna
nem is ez a 10eft fáj hanem a másik 2x10 amit az utazásra költenék.

(#990) forintuser válasza premete (#967) üzenetére


forintuser
őstag

Ez az írásod meggyőzött arról, hogy még várjak picit a MIUI -val.Köszi. :R

Holnapkészítést vállalok.

(#991) lmisi


lmisi
senior tag

Nekem az RC0 nagyon véglegesnek tűnik a telefonomon. Beta6 ról sima update volt.
Annyi különbség volt az 5.1 -> beta6 hoz képest hogy most (itteni tanácsok alapján)
3x egymásután töröltem a cache particiót és a dalvikot, ja és a battery stat is update elött.
Problémát okozott hogy kikapcsolt állapotban töltöttem a telefont update utáni első lemerítésben. No így nem tudott 38% ill. 62% jobban feltöltődni. Egy újabb battery stat nullázás utáni, teljes feltöltés immár bekapcsolt állapotban billentette vissza normális kerékvágásba a töltöttségi kijelzést.
GPS nagyon ott van, a bllútyúk is korekt, fényképezés is megy rendesen. Emlékszem 2.1 alatt, futó tarcking program közben (párhuzamoisan) vicces volt a fényképezés, megnyomtam az exponálás ikont és kb. 10 másodperc múlva meg is történt az exponálás maga, szólnom kellett a kölöknek hogy maradjon már rajta azon kövön kicsit, ha szeretne magáról egy képet, különben csak az üres szikladarabka lesz a képen...
Jah és CM7 alatt az exponálást hangerő gombra is lehet tenni.
Extramerülés nincs, a játékok hasítanak. Még a Starfront is, kilépés után mindíg magával rántotta eddíg a beta6-ot, most RC0-nál semmi.
Ha belassúl netán akkor system panel és End All gomb gyógyítja, de ez is ritkásan kell.
(Ilyenkor is inkább játékok lassultak be)
Ezeket csak azért írom hosszabban mert feljebb valaki panaszkodott hogy 3 féle nightly-val is zsonglőrködnie kell hogy működjenek az elhangzottak külön külön. Nekem úgy tűnik tudja ezt az RC0 egyben, persze a felrakás szigorúan a leírások szerint lehetőleg nordicra.

[ Szerkesztve ]

(#992) CoolBoy323 válasza rum-cajsz (#985) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ugyan úgy, mintha nordicra menne, csak EZT kell flashelni, mert ez a CEE-hez tartozó RC0

(#993) vazzz válasza kano (#987) üzenetére


vazzz
őstag

Igen, ez az. Kipróbáltam.

(#994) kano válasza vazzz (#993) üzenetére


kano
nagyúr

És mennyire stabil? Furcsaságok? Mert akkor nem tenném fel először a nordicot.
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#995) CoolBoy323 válasza kano (#994) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

már írtuk amúgy, de leírom mégegyszer a kedvedért: TÖKÉLETES!!!

(#996) Halo


Halo
senior tag

CM7 RC0

címtár:
a gyáriban volt olyan opsün, hogy születésnap, évforduló hozzáadása.
no, itt nem lelek semmi ilyesmit. Akinél már korábban hozzáadtam, azoknál ok a dolog, látszik, csak újabb ilyen dátumot nem tudom hogyan kell hozzáadni - egyáltalán lehet-e?

(lehet user erroros a kérdés, de akkor se lelek rá megoldást :) )

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#997) guba2 válasza atedg (#989) üzenetére


guba2
tag

Próbáld meg megrendelni a Gigateltől, sok alkatrészük van.

(#998) Tex


Tex
senior tag

Fenn van az RC0, megmaradt minden beállításom. :C
Újra csatlakoztattam az SD kártyát, újra beállítottam a csengő hangokat.
Remélem most már jó lesz.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#999) polcsa


polcsa
aktív tag

Be kell valljam, én is akku és akadás mániás vagyok, de látom itt sokan mások is.
A gyári CEE egy kicsit csalódás is volt. Nem vagyok egy ROM zsonglőr, de várom a végleges CM7-et. (Valamit mindig várni kell :-)
Viszont sokat dobott az én! felhasználói élményemen a cee gyomlálása.
Amiket én kidobtam (a többit vagy használom vagy nem mertem):
AdService, Andriod Live Wallpapers, CardioTrainer, Cardock, com.motorola.photowidget, Contact unconnected, Desk Home, DLNA, DlnaSytemService, Email, ESMusica, Greek keyboard, HipHopOffical, Home screen tips, InPocket, Kindle, KODAK PERFECT TOUCH, Live Smoke Wallpapers, Media share, MediaSync, Music Visualisation Wallpapers, MySpace, Pico TTS, Quickoffice, Revolver TV, Rock On Altitude, Swype, Task manager, TrueCountry, TTS Service, Universal inbox, Visualisation, Voice Dialer, Voice readouts, Voice search, Yahoo contacts, Zoom mode.
Asszem a Voice dialert zokon vette, de hosszas újraindítási harc után nem hiányolta.
Így most, ha nem nyúlok hozzá 1,5-2%/óra körül fogyaszt, ami eddig 2,5-3% volt, ugyanazon használattal. Belassulást eddig nem vettem észre, GO launcher EX-szel a legkevésbé akadós (zeam valamiért rettentően akadt).
Kérdésem, hogy mit lehet/ajánlott még kidobni ill. a fentiek közül melyik hiánya okozhat még bajt?

(#1000) kano válasza CoolBoy323 (#995) üzenetére


kano
nagyúr

Ok, köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.